Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Prvič na smučeh

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Prvič na smučeh « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2005 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

marko je napisal/a:
Še najtežje je naučiti smučati svojo ženo. jaz sem imel enkrat en 10-dnevni tečaj, pa sem še svojo punco priključil. Med vsemi je najmanj napredovala, ker me ni čisto nič poslušala. Potem je šla pa en popoldan z našim kuharjem smučat (ki ni bil kakšen as) in jo je v 2 urah naučil več kot prej jaz cel teden.
Podobno je bilo z mojim sinom. Nekako ni bilo pravega napredka, dokler je smučal z mano. Obešal se je na moje palice, name, na vajeti itd. Potem sem ju pa pusti sama z ženo in sta šla na vlečnico. Ona mu je rekla, da si z njo nima kaj pomagati, naj pride dol kot ve in zna, magar bos, pa je mali smučal.

Prvo pravilu ucenja smucanja: NIKOLI ne uci svoje punce/zene/otrok:) Ker jih ne bos nix naucil:P Najboljse je ce jih das nekam drugam oz. v tecaj. Ker se s tem znebijo straha pred osramotitvijo pred nekom ki ga poznajo, pa se otroci bolj resno jemljejo nekoga ki ga ne poznajo, se pravi nekega ucitla ki ga prvic vidijo, kot pa starse, oz, brata znanca itd...
Stara preverjena praksa.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2005 2:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3124


mene je ata naucil smucat in sn sal tri krat na pohorje vadit pa sn naslednji dan ze sal po pohorskih strminah

sigurno ce bi me ucitel ucil bi blo pozneje kr sose drugi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2005 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Mislm da je od primera do primera odvisn, je pa tut pristop izredno pomenben, s pravilnim pristopom lohk praktičn vsaga učiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MajaM
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2005 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarka
Smučarka

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 13:17
Prispevkov: 100
Kraj: Gorenjska

Živjo!

Moje prve izkušnje na dilah, takrat še sulicah, sem pridobila kar na bližnjem hribu imenovanem "Vrtača"... imel je dva pukla, enega višjega in drugega nižjega; in ko sem se spustila z najvišjega sem bila "AS"... vedno sem smučala do trde teme... niti mraz niti lakota me nista ustavila,... potem pa so to naši "Vrtačo" preuredili in poravnali ... tako da sem morala svoje asovske sposobnosti za nekaj časa... beri dokler nisem zaslužila za kakšno karto na Krvavcu ali Cerknem... pustiti ob strani... med tem se je veliko stvari zamenjalo, med drugim tudi sam slog smučanja... mislim, da je za dobro smučanje potrebno prevoziti veliko kilometrov in vesela sem, da sem jih začela nabirati že v naši "Vrtači". Kasneje... beri, ko sem že nekaj zaslužila sem si nabavila opremo in nadaljevala z nabiranjem km.... naredila izpit za vaditelja smučanja na faxu... prepričana pa sem da to še ni vse, veliko km-jev mi še manjka, da bom še boljši "AS" kot sem nekoč že bila v "Vrtači".

Takole, ko sem brala da ne učiti poznanih...se popolnoma strinjam da to ni najboljša naložba... samo ne vem kako naj to povem svojemu

Veliko srečno prevoženih km-jev želim, MajaM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2005 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Jest pa sm se nauču na domačem hribčku. Star sem bil manj kot en leto. Nauču pa sem se pr 3.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urossemrov
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2005 12:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 10:13
Prispevkov: 23
Kraj: Kalce

Pri 2,5 letih po klančku proti garaži (vrata so še danes ista in CELA). Ati pa učitelj smučanja.
_________________
Včasih smučam hit, včasih pa po tleh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LaNoche
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 18:33
Prispevkov: 9
Kraj: Litija

En komantar na tisto kdo koga, kdaj in kako učiti. Velikrat se zgodi da starši PREveč pričakujejo od svojega otroka. Tudi vsakemu med nami ni všeč če nam kdorkoli nekaj usiljuje. In otroci to tudi dojemajo. Potem se pojavljajo razni strahovi (pred višino, pred strmino, pred vlečnicami in takšnimi napravami...)in zato se potem uprejo. Seveda če jih uči bljižni še toliko laže. Zato menim, da z učenjem ni potrebno hiteti in otroka preterati. Prej ali slej se bo sam udal in naredil prva zavoje. Ni pomembno a je star 3, 5 ali 8 let ko se nauči. Važno je, da svojo tehniko izpopolnjuje, dopolnjuje in se vedno uči.
Tako je pri vsakem športu. Če se začne s strahom se verjetno ne bo kmalu in dobro končalo.

Pa še komentar na napisano izjavo enega (se ne spomnim točno koga), ki je rekel da bo svoje slabše znanje izpopolnil od delanju izpita za vaditelja...izpit delaš zato da lahko učiš druge in da spoznaš metode učenja ne za to da učiš sam sebe. Za to, da obvladaš ti, obstjajo šole smučanja in individualni vaditelji.
_________________
vedno vaša...LaNoche:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
jakec
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2005 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 19:48
Prispevkov: 115


jas sn pa lepo pri 6 zaceu pa sn skio do 10 leta pa sn trisixti grab delo ..zaj pa bordam pa skiam(vse freestyle)
_________________
121 smucarskih dni 71 mb pohorje 30 dachstain in 20 vogel v planu se ledeniki poleti in se kaken krvavec8)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mark
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 5:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 11:28
Prispevkov: 68


Jst sm prvič stopu na smuči v 5. razredu - šola v naravi. No, sej nekak je šlo, smuči sm postavu v položaj za plug, pol so se mi pa totalno obrnile in sm par metrov vozu v položaju za špago. Še več smeha je b,lo prvič na sidru, kolega je dol padu, jst sm se pa tok obraču in smeju, da sm tud jst dol letu. In potem je spet trajal da sm gor pršu. Parkrat sm se direkt uusedu, kakor na stol, skratka komedija da te kap, so pa bli še hujši. No, potem 10 let nism smuču, do februarja 2004, ko smo šli na star vrh, kr tko mal, ni se mnam dal skoz sedet po lokalih. No, se spomnm da sm rabu celo večnost da sm do dol pršu. Spomnm se na krožničkih, ko sm dol padu, en smrkavc star okol 10 let se je pa začel na glas režat, sm tko zamahnu s palco smsem ga falu, škoda. No, tko sm se počas uču in uču ( z dilami dolgimi 195 cm), in sm se nauču zavijat brez pluga, in tko dalje. Zdej prov uživam, najbolši šport na scetu. Mi je ful žkl da se prej nism uču smučat, k si mlajši se velik prej naučiš kot pa ko si že malo starejši
_________________
Teško je danas biti glup, prevelika konkurencija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

to je pa smešno brat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mark
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 11:28
Prispevkov: 68


ja, res je
_________________
Teško je danas biti glup, prevelika konkurencija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

mark je napisal/a:
Jst sm prvič stopu na smuči v 5. razredu - šola v naravi.

Jest pa v 4.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Da si se tko režu. Drugače pa se je dobro za naučit tud v Planici.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Sob Jul 22, 2006 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Jes sm prvič smučal pri 4. To samo na majhnih hribčkih, pa še ata mi je mogel skos pomagat.
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Hoki
PrispevekObjavljeno: Sob Jul 22, 2006 11:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 13:51
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor Vijolčni

Jas pa pri 5 al 6 se ne spomnim več. Samo bordanje mi je ljubše
_________________
www.bajkanje.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Prvič na smučeh
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB