Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad-Kleinkirchheim 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Bad-Kleinkirchheim 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2014 8:35 am    Naslov sporočila: Bad-Kleinkirchheim 2014/15 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


A je kdo že prebival v apartmajskem naselju Landal - Bad-Kleinkirchheim.
Vtisi???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2014 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Ja, odlično, lepo, čisto, veliko, vendar drago v glavni sezoni, se splača izven sezone ko so cene veliko nižje....
pa do proge maš 20-100 metrov
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lana
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2015 11:22
Prispevkov: 1


Imam prošnjo za ljubitelje BKK. Iščem apartma v BKK za 5 dni od 15. do 19. februarja za 4 osebe v bližini smučišča. Morda ima kdo kakšen konkreten nasvet za najem apartmaja ali pa link privatnih nastanitev oz. kaj podobnega. Vse kar sem našla do sedaj je bilo za 7 dni.

Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2015 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Bil v soboto, ko je bila na skipassu akcija. Vreme je zdržalo, sonce z oblaki, do 14.h, potem oblačno.
Kamnov kolikor hočeš, resno. Snega je zgoraj za silo, spodaj čisto premalo.
Klammerca pa itak živ beton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


To si bil samo na Kaiserburški strani , ali tudi kaj v St. Oswaldu?
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2015 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Po skromnem začetku sezone s slabimi snežnimi razmerami se je situacija v Bad Kleinkirchheimu (če sem natančen: v St. Oswaldu) zelo izboljšala, včerajšnja smučarija je bila ena boljših sezone.

Za začetek: motečega novega snega je v Badu izjemno malo, v bistvu je vso pot od Maribora do Bada po dolini več novega snega kot v samem Bad Kleinkirchheimu, mislim da ga tam ni padlo niti 5 cm. Proge so bile odlično porihtane, pod to malenkostjo novega snega je podlaga lepo utrjena, ampak ne ledena. Kamni niso omembe vredni, cel dan sem videl dva ali tri in dve zaplati trave, pa spadam med tiste smučarje bolj občutljive sorte.

Drugič: za sončno soboto na prvi dan avstrijskih počitnic je bilo zelo malo ljudi, mislim da sva enkrat stala 3 minute na Nockalmbahn, drugače pa vrst sploh ni bilo, kot se bo lepo videlo na fotkah, ki jih bo danes malo več:

Začetek, kot po navadi, na Nockalmbahn. Tam rada parkirava, ker je zjutraj gondola navadno prazna in tako ostane vsaj eno uro. Namreč: avtobusi navadno parkirajo na Kaiserburgu, Slovenci z SUV-ji navalijo na veliko parkirišče pri Nationalparkbahnu, razmeroma malo parkirišče pri Nockalmbahnu pa ostane zame in nekaj domačinov. Potem pa traja vsaj uro, raje dve, preden folk z obeh večjih parkirišč najde do Nockalmbahna. Aja, za tiste ki ne morete spat: v BKK začnejo obratovat ob devetih in pika, ne grejo se prepucavanja kot recimo na Osojščici z nekimi nekrščanskimi urami ob osmih ali nekaj minut čez:


Seveda se da tudi od zgornje posteje odsmučat v dolino, ampak midva si raje progo podaljšava in se najprej z talarčki Panoramalift potegneva do vrha Priedrofa ... :




Too! Petnajst minut čez deveto, na progi pa še vedno rebrca:




Lepa sončna proga, kabinka pač je taka kot je ... malo že škriplje pa precej počasi vozi, ampak za mrzel dan kot je bil včerajšnji mi je ljubša od vsake sedežnice:


Pa na drugo stran s Hohenliftom ... :


... in dol po Wiesernockabfahrtu, če bi moral izbirat mi je to verjetno najljubša proga v Badu. Nobene gneče in perfekten sneg:




Potem ko sva dve uri smučala samo na Nockalmbahn in prej omenjenih vlečnicah, sva se prestavila na Sonnwiesenbahn. Tudi tu zelo prazna in dobro porihtana proga, folk v glavnem to progo jemlje izključno kot povezovalno ki se jo presmuča enkrat na dan ... OK, naj kar ostane tako, men' je prav:




Letošnji januar je pa res bil pretopel ... mačice zadnjega januarja na 1200 m nadmorske višine nekako še ne bi smele cveteti:




Zdaj pa naprej v kraljestvo fiksnih štirisedežnic ... :


Za začetek nova Millstaterseebahn, proga solidna, malo trša kot večina ostalih smučišč in na desni strani, gledano navzgor (torej tam kjer je najbolj oddaljeno od žiraf) tudi nekaj trave in kamen ali dva. Ze zelo občutljive z novimi smučkami priporočam da ostanejo na levi polovici proge, med sedežnico in žirafami:




Črna Radentheiner Streif zdaj čez opoldan že dobi nekaj sonca, sicer v odličnem stanju:


S sončno Schartenbahn navzgor ... :


... tudi proga ob Spitzegliftu je bila zelo dobra:


Zdaj pa spet na toplo, in sicer na še vedno lepe proge ob Nationalparkbahnu. Na gondoli nikoli nismo počakali več kot 1 kabino:




Po pavzi pa še malo na sonček na Schartenbahn ... :


... pa 5 minut do štirih še vedno na sončku na Millstaterseebahnu:


Edino zadnji spust dneva nazaj do parkirišča je bil senčen, proga pa še vedno v zelo solidnem stanju:


Vem da ne bodo vsi navdušeni ker tukaj po forumu 'izdajam skrivnosti', ampak sobota je dan za Bad! BKK je eno redkih koroških smučišč kjer je tedenskih gostov več kot dnevnih, in tedenski gostje imajo v soboto 'izmeno'. Verjetno je bilo že danes precej bolj polno, med vožnjo nazaj proti Celovcu se mi je zdelo, da se proti Badu vali pol Dunaja, kjer imajo prihodnji teden počitnice.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2015 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Včeraj sva spet preživela lep zimski dan v St. Oswaldu. V primerjavi s prejšnjo soboto so bile snežne razmere nekoliko slabše, čeprav je v teku tedna padlo nekaj novega snega (ali pa prav zato?). Podlaga ki je bila teden dni nazaj trda, ampak ne ledena, je bila včeraj marsikje že pretrda, nov sneg pa slabo sprijet. Dobro se je dalo smučat prvo uro po rebrcih in potem popoldan, ko se je dodobra zvozilo in so se naredili 'puklčki', vmes pa je bilo nekaj časa precej neugodno.

Sicer pa čudovito zimsko vreme, temperature na hribu samo nekaj stopinj pod ničlo (v dolini je bilo precej bolj mrzlo, sploh zjutraj), predvsem pa nobene gneče - za sredino avstrijskih počitnic kar presenetljivo. Celo na Nockalmbahn smo resneje (3 ali 4 minute) čakali samo enkrat okoli pol dvanajste, na ostalih žičnicah pa vrst sploh ni bilo.

Zdaj pa res brez dolgih komentarjev - dan je bil zelo podoben prejšnji soboti, le da sva za spremembo začela z Wiesernockabfahrt ... :








... in nadaljevala na Priedrofu:




Standardni skok na Sonnwiesen ... :


... z nemogočo gnečo na dvosedežnici:


Preko Schartenbahn ... :


... na Nationalparkbahn:


Proge na tej strani so bile v spodnji polovici, torej proti dolini, bistveno boljše kot v zgornjem delu:




Zadnjo uro sva kot po navadi preživela najprej na Schartenbahn:




Ko je spodnjo postajo zagnila megla, ki se je popoldan vzela nevemodkod, pa premik dalje:




... na Millstäterseebahn, ki je bila še ravno nad meglenim morjem:




Pred zadnjo vožnjo proti parkirišču še malo uživancije na soncu z lepim pogledom na Kaiserburg in Julijce v ozadju:



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Po včerajšnjem Katschbergu še dans Bad. Regeneracija čez noč je bila bolj slaba, tako da sem noge čutil že na prvi furi. Res škoda, ker tereni so bili pa fenomenalni. Po nasvetu mikija sem parkiral pri Kaiserburgu in prvo furo nardil po progi 1 do srednje postaje gondole. Ni mi bila všeč, malo prestrma zame, zato sem šel pol na Strohsack in tam po progi 7, ki mi je bila bistveno boljša. Tam sem nardil tri fure in potem še na Maibrunn in dol po progi 11. Tud 11 je bla super konfiguracija in sem se tam parkrat peljal.

Ker je bla ura že proti 12, sem se prestavil mal še na ostale hribe. Na sončni strani je bilo bistveno več ljudi in pa zelo zrite ojužene proge. Tam pomoje lahko vozis kako uro zjutraj potem pa konc. No mene je tja vodila itak radovednost in lakota, tako da sem potem na koncu na vrhu Brunnacha jedel golaž. Cena kar poštena - 14,80 za golaž in 2dcl soka. Ampak razgled pa fenomenalen s tistega vrha, vidiš vse.

Za konec sem se odločil vrnit na senčno stran, da vidim stanje prog. Še vedno so bile normalno vozne, le najbolj izpostavljeni deli so bili zriti, ampak niti približno ne tako južni kot na drugi strani. Noge so mi že itak odpovedovale, ampak sem rekel, da grem po Klamerci, če sem že tam. In sem odpeljal od vrha do konca v slalom tehniki, zavoj vsake par metrov. Ko sem prišel do kraja, sem bil premočen in noge so se mi tresle. Sama proga je bila v odličnem stanju, trda ko beton ponekod, ampak nisem naletel na led.

Najbolj me je presenetilo, kako se folk porazgubi na progah in sedežnicah. Čakal sem samo zjutraj, preden so točno ob 9 odprli gondole. Potem pa samo šibaš. Najbolj smešno mi je pa ko folk rine tja v sonce, in slabše proge, tu v senci pa odlični tereni. ampak sej je tako bolje

Iz slik se vidi, da je snega po hribih minimalno, v dolini pa še manj. So pa dosti naredili umetnega po progah in so kamni le tu in tam. Sem pozitivno presenečen nad kvaliteto. Kapa dol.


_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 15, 2015 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Že tretjo soboto zaporedoma sva se odpeljala v Bad Kleinkirchheim in ponovno naju ni razočaral, vsaj kar zadeva gnečo na žičnicah in na smučišču - danes na Peci sem v treh urah in pol v vrsti preživel bistveno več časa kot včeraj v Badu v 7 urah.

Vreme žal ni bilo tako lepo kot pri prejšnjih dveh obiskih, nebo so prekrivali nizki oblaki s spodnjo mejo nekje na 1900 metrih, zgornja postaja Nockalmbahn je bila še ravno pod meglo, obe vlečnici nad njo pa že v megli. Pač malo drugačen pogled proti Kaiserburgu:


Ob desetih na Nockalmbahn: prazne kabine!


Po treh furah po zares odličnih progah na obeh straneh Nockalmbahna sva se odločila pogledat proti Kaiserburgu, ker skoraj ni bilo sonca se nama je zdelo da ne bo večje škode če se za spremembo zapeljeva na senčno stran. Proga ob Sonnwiesen 2 prazna in odlična:


Trenutek sonca :


Že med vožnjo s krogci se lepo vidi izjemno varčno zasneževanje na nekaterih progah. Saj trenutno še gre, ampak ne vem kaj bo v BKK obratovalo po enem tednu odjuge ... :


Maibrunnbahn z odlično progo. V 'S' - zavoju zgoraj se sicer najde kakšna travica in nekaj drobnih kamenčkov, v glavnem pa res lepa proga s kvalitetnim snegom:


Na štirisedežnici nismo čakali niti enkrat. Tako je zgledalo ob enajstih (BTW, na Alpinforumu sem pravkar prebral da so prav ta dan na sedežnici v St. Margareti pod Katschbergom čakali pol ure ... ):


Klamerce sem se malo bal, ker sem pričakoval da bo ena sama ledena plata. Pa sploh ni bila huda, predvsem ker po njej vozi zelo malo folka in se ni nič zdrsala. Po rebrcih na obeh robovih je šlo odlično!


Naslednjo uro nisem slikal, ker sem bil preveč tečn. Najprej sva naletela na prvo (in edino) vrsto dneva, na spodnji postaji Kaiserburga sva stala skoraj 10 minut. Potem se je žičnica (ki že tako vozi hudo počasi) dvakrat ustavila za nekaj minut, ves čas ko je obratovala pa se mi je zdelo da je pogonsko kolo jajčasto in ne okroglo. Občutek med vožnjo me je še najbolj spominjal na pokojno pohorsko Vzpenjačo. Potem pa prvi breg na Kaiserburgu ... precej bolj pošodran kot mariborski pločniki ob zadnji poledici. Res da ni nekih skal ali velikih kamnov, drobnega šodra pa kolikor hočeš, in nemogoče se mu je izogniti, ker je lepo enakomerno razporejen po celem smučišču. Matr jim nemarno, vem da je naravnega snega malo in da je tisti greben vetroven, da je še tisto malenkost ki je padla spihalo in da marsikdaj zaradi vetra tudi niso mogli zasneževat, ampak vseeno: če bi tiste tri topove ki tam stojijo, vklopili ob vsakem mrazu (tudi včeraj je bilo na vrhu -5), bi proga morala izgledat drugače. Velik minus za smučišče, ki ga navadno hvalim. Saj takšnih je samo prvih 300 metrov, ampak zaradi tega je zame neuporabna cela proga, čeprav je spodnjih 90% čisto OK.

Po tej izkušnji sva raje zavila na dvosedežnico Strohsack (še ena odlična proga) - tukaj en sončni preblisk in najina najljubša prehranjevalnica na tej strani:




Pa spet na Klamerco - kar nekaj fur sva naredila tako, da sva se s kabinko Kaiserburg peljala samo do vmesne postaje, potem pa ven in na dvosedežnico:


Po 14. uri je sonce začelo premagovati oblake in s težkim srcem sva se še enkrat opogumila in odpeljala na Kaiserburg. Čez prvo pobočje se je pač treba nekako pregoljufat, po napraskani moki na robovih, brez pritiska na smučko in z nekaj sreče, dalje po progi ob vlečnici Muldenlift pa je šlo prav dobro:


Obratovala so celo sidra Hirschprunglift, proge pa so predvsem zgoraj zgledale kar pisano ... ne, hvala:


Trasa Muldenlifta z zares minimalno snežno odejo:




Sva pa preizkusila eno od prog z naravnim snegom levo (gledano navzgor) od Muldenlifta, in sicer najpoložnejšo (po cesti proti zgornji postaji Hirschsprunglifta, potem pa levo navzdol): tu in tam malo rjava, ampak zagotovo manj kamnita kot prej omenjena zasnežena (!) proga pod zgornjo postajo Kaiserburga:


Čas za povratek proti St. Oswaldu:




Zakaj se že ta žičnica imenuje Sonnwiesen ?




Tri minute do štirih sem uspel uloviti še vlečnico Priedrof, še malo sončka na vrhu ... :


... in zadnji spust do parkirišča:


Za konec: vem da sem se zelo razpisal o stanju 300 m dolgega odseka proge na Kaiserburgu. Da ne bo pomote: vse ostale proge na 'senčni' strani so v dobrem do odličnem stanju, posebej na debelo zasnežena je seveda Klamerca, pa tudi Maibrunn in Strohsack sta v redu. Edino drugega odseka gondole Kaiserburg in vlečnic levo od njene zgornje postaje ne priporočam, razen s kamnožerkami (ali izposojeno opremo ). Proge nad St. Oswaldom pa so bile še za odtenek boljše pripravljene, zgleda da so topli dnevi pretekli teden o katerih piše rokxy ravno dovolj zmehčali sneg, da se je dal odlično uredit, ampak ne toliko, da bi bile proge ledene. Spuščalo pa včeraj ni nikjer - razen morda popoldan na spodnjem delu Sonnwiesen, ker je bilo čisto premalo sonca.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, malo naprej v Turrachu smo imeli pa sonček v soboto dopoldne, popoldan pa so se privlekli oblaki, ki pa niso v celoti prekrili neba. Smučarske proge na Turrachbahnu in Zirbenwalbahnu so še vedno bolj ali manj v senci in je posledično manj smučarjev, zato pa je bila na bolj sončnem Kornocku vrsta že od zjutraj pa skoraj čisto do konca, proge (5 variant) pa presenetljivo relativno prazne.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Aha, sem se že bal da mi bo kdo nekaj takega napisal, namreč na so imeli na Turrachu (ali na Katschiju) sonček . V bistvu do križišča nisva vedela ali naj zavijeva levo na Bad ali pičiva dalje proti Turrachu, pogled v nebo je govoril v prid Turrachu (lepo se je videlo da je dalje po dolini nebo bolj modro), pričakovanje gneče pa bolj za Bad. Ko je osem od desetih avtov ki so vozili pred menoj peljalo naravnost, torej proti Turrachu in le dva levo proti Badu, sem se pač odločil kot sem se. Je pa zanimivo kar pišeš, v BKK se je ravno popoldan jasnilo, mislim da so bile južne in zahodne proge v St. Oswaldu zadnji dve uri kar lepo v soncu (na najinih fotkah se to ne vidi, ker sva bila v tem času pač na Kaiserburgu).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 4:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

kakšne so pa kaj vaše izkušnje z Badom v času skipass akcij - zdej gledamo s kolegi, da bi šli to nedeljo. je dost cenej, po drugi strani so pa sobote dokazano najboljše kar se gneče tiče.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Še (vsaj) ena opcija je: Hochrindl - http://www.hochrindl.at/ primerljiva s Klipitztorlom, Weinebene in Koralpami.

Kdo (od lastnikov letnih "koroških" kart) se bo opogumil in zagrizel v to kislo jabolko, da vidimo 1. reportažo iz tega eksotičnega smučišča?
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včerajšnje vremenske napovedi niso bile prav obetavne, tudi kamere so povsod kazale oblake in meglo, zato sva že skoraj ostala doma. Potem pa se je v Badu malo posvetilo . Ob 10h sva tako komaj našla prostor na hudo zasedenem parkirišču na St. Oswaldu :



Spodnja strmina je izgledala precej žalostno, zaradi nekaj cm novega nisem bil prepričan, če je bila proga sploh teptana oz. če je odprta. A je bila in prav lepo prevozna, le čisto spodaj je bilo treba malo poiskati pravo pot med kopninami:







Še precej bolje pa je bilo v kraljestvu fiksnih štirisedežnic :













Super je bilo tudi ob vlečnici:



Nekaj cm pršička na trdi podlagi, zelo malo zvoženo, ker ljudi skoraj ni bilo dosti več, kot jih vidite na slikah . Sonce pa je sijalo praktično cel dan, le sem in tja je veter za kratek čas prinesel kakšen oblak.

Danes so se sprva menjavali sonce in oblaki, a ob 11h se je zjasnilo. Proga do gondole je bila precej grudasta, zgoraj pa spet super razmere:





Seveda se april ni izneveril in opoldne smo imeli pravi snežni metež, ki sva ga preživela v infrarot kabini :



Kmalu se je spet razjasnilo in spet smo imeli sveže zasnežene proge :















Aprilsko vreme se je nadaljevalo, a popoldne je večinoma sijalo sonce, kadar ni, pa je bilo itak premrzlo za slikanje. Tudi vetra je bilo precej, še pozimi se ne spomnim, da je bilo kdaj tako mraz. A smuka je bila super:



Ob koncu dneva sem tako kot čisto zadnji zapustil takele proge, lahko bi obratovali še jutri, ker sploh ne bi bilo treba teptati:









A je sezone konec in po takemle vikendu mi je spet žal, da nisva prišla sem večkrat. Je bilo pa neverjetno malo ljudi, nisem prepričan, da bi v obeh dnevih napolnili cel avtobus . Dnevnih smučarjev res ni bilo pričakovati, a pred hoteli je bilo videti kar precej avtov in penzionski gosti so imeli smučanje zastonj. Očitno so se raje namakali v toplicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Daj, Tomi, priznaj da si druge smučarje zradiral s fotk . Ali pa da sta imela danes smučišče rezervirano samo zase. Nemogoče da je bilo tako prazno, to si nekaj 'zašvindlal'. Proti temu je bila danes na Mokrinah obupna gneča, enkrat sva na Trogkoflu morala čakat celo 3 ali 4 kabine .

Aja, super fotke!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad-Kleinkirchheim 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB