Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kaprun 2014/2015

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Kaprun 2014/2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2014 10:13 pm    Naslov sporočila: Kaprun 2014/2015 Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Sedaj pa prosim vse ki ste bili tam v zadnjih sezonah, z besedo na plan.
O gužvi, česa se izogibati...in kje v mestu za jesti če ti je hrana v hotelu preveč ooikkkfuj...
Sicer pa vprašanje za vse, ki so v Avstriji v hotelih, mar res tako obožujejo morsko hrano, nouvele cousine, in podobne eksperimente...
Ja, še najboljše sem jedel v bolj kmečkih hotelih
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2014 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Kaprun? Verjetno te zanima Zell am See.

Oktobra 2009 sem bil tam na predsezonskem ledeniškem smučanju na Kitzsteinhornu. Prenočil sem v hotelu v Schüttdorfu (predmestje Zell am Seeja; ob vznožju Schüttabfahrta in gondole Areitbahn). Zell am See je načeloma kraj za petične turiste (tako poleti kot tudi pozimi) in takšna je tudi ponudba, ki ji sledijo temu primerne cene - kar pa ne pomeni, da se ne najde kakšen cenejši lokal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2014 6:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Saj ima Mc Donalds....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2014 2:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Ja, saj McDonald's sodi med cenejše lokale. Če pa sodi med cenejše dobre ali cenejše slabe, pa lahko debatirate v kakšni drugi temi - brez mene.

Aja, še glede kulinarike v avstrijskih hotelih, gostiščih in gostilnah. Res je, v avstrijskih restavracijah je precej več morske oz. ribje hrane kot včasih (sploh ribji fileji so pogosti, pa tudi običajne ribe so solidne - ok, niso ravno na našem, hrvaškem ali šrilanškem nivoju, vendar so presenetljivo dobre za državo brez ribje tradicije). Po drugi strani pa je treba pohvaliti njihova prizadevanja, saj je boljša kot včasih. Tudi eksperimentiranje je razmeroma pogost pojav, ampak predvsem v restavracijah višjega ranga, ki jih prepoznaš po tem, da imajo Michelinove zvezdice ali pa so priporočene v Michelinovem vodiču.

No, mogoče še omenim dve zadevi, ki sta zadnja leta opazni v Avstriji, pa jih nisi posebej omenil. Še prej kot pri nas se je v Avstriji začela intenzivna promocija bio hrane in pijače. Poleg tega pa se vidi velik priliv sezonskih delavcev tudi v kuhinji - večkrat sem že jedel zanimive madžarske, slovaške in češke jedi ali avstrijske jedi s tujim priokusom oz. načinom priprave.

Aja, pa še nekaj. V deželi Salzburg so glavne specialitete (tu boš malce žalosten... ) ribe, Kasnocken in pa (njam, njam) Salzburger Nockerl.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2014 2:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

He, he, takole morajo zgledati Salzburški žličniki:


Po mojih izkušnjah tam okrog po hribih in vaseh v zakotnih dolinah še vedno prevladuje domača hrana v obliki zelja, svinjskih zarebrnic in podobnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Oj, hvala za odgovore.
Je pa tako, da res mislim prav kraj Kaprun in ne Zell am See.
Sicer sem kar se hrane tiče nezahteven, ampak ribe na smučanju mi ne sedejo. Pa tudi mussi z limonino travo ne...
Ja priznam, mi najbolj sede kot pravijo Avstrijci Bauernkost
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Ahaaa, prav v Kaprun greš. Upam, da ne bo denarnica preveč trpela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2014 2:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Termin je odločilnega pomena, v smislu gneče seveda. V času jesenskih počitnic je precejšna norišnica, veliko število Poljakov in Slovakov, Kaprun imajo radi tudi Nizozemci. Načeloma se ti gor nikoli ni treba bati, da boš osamljen ...sam bi raje izbral Hintertux, kar pa ne pomeni, da gor ne bo gneče. Tereni so tu bolj všečni - daljše proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2014 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Ja, če bi bilo po moje bi bil moj dragi Pitztal. Tam se po tistih širokih progah vse porazgubi in si čisto "osamljen".
Termin pa naj bi bil 24.-31.1. zadnji teden januarja.
Sicer pa so mi najhujša mora na smučišču Rusi, ja je kriza v Söldenu. Ampak slovanska duša hitro najde stik
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Okusi so sicer različni, ampak če bi mene januarja nekdo za 1 teden naselil v Kaprunu, zanesljivo ne bi smučal na Kaprunu, mogoče največ 1 dan, ker je čisto preveč izvrstnih smučišč v bližini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojan
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 9:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Maj 2011 15:22
Prispevkov: 7


Jaz bi izbral med ledeniki Hintertux. Po moje najboljši. Letos smučali tam 20. januarja! Je pa res kot je kolega zapisal da je januar za normalna smučišča, ledenik pa samo v primeru sončnega in toplega vremena. Tako tudi poleg Tux-a imaš v dolini Zillertal veliko izbire!
_________________
Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

No saj iz Kapruna je pa do Zillertala (oziroma natančneje do prelaza Gerloss, kjer se začne smučanje) samo enih 50 km.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Zaradi vremena se ne bom obremenjeval, vsaj zaenkrat je še prezgodaj
Sicer je pa tako, pred leti sem zadnji teden januarja v Franciji, točneje Alpe d'Huez na Pic Blancu imel dež, na 1600m pa so rinili zvončki ven, tako da ni pravila.
Lansko leto pa drugi teden marca v Pitztalu zjutraj pri apartmajih -16 na ledeniku pa -25.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kaprun 2014/2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB