Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mölltaler Gletscher 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 1:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 422
Kraj: pod Strmcem

petek, okrog pol devete. še "ne pogozdovane proge"








pa ugodno za off piste














v soboto kičasto še kar naprej, pa tudi občutno več interesentov

še vedno moelltal oz. mallnitz; artefakt iz gostiteljeve kleti

_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj sem si spet zaželel prave smuke in Meli seveda ni razočaral. Smuka je bila enostavno perfektna . Suh, dobro utrjen sneg, odlično pripravljene proge, lepo vreme s še primerno temperaturo , brez gneče, kaj bi si smučar lahko še želel? No ja, mogoče malo manj vetra.

Zjutraj je bilo ljudi neverjetno malo, tekmovalcev je bilo le za vzorec, od 10h, še bolj pa od 11h naprej pa so začeli turisti množično prihajati. Popolnoma drug folk kot jeseni, niti enega znanega obraza, še Michala ne . Ob povratku sem videl, da so bili avtomobili parkirani do drugega mostička. Par sedežev je bilo potrebno počakati le na šestsedežnici, ki je zaradi vetra vozila s polovično hitrostjo.

Jutranji Alteck:







Sredi dopoldneva, kolov le za vzorec:



Prav toliko tudi vrste pred sedežnico:



Črni oblaki v ozadju so kasneje prinesli tudi nekaj snežink med sončne žarke.
Proga v dolino ob 11h:





In potem iz gondole:



Opoldne so zaradi vetra ustavili šestsedežnico, po mojem občutku je prav takrat veter precej oslabel. Seveda so vsi navalili v dolino ter na Panoramabahn, posledica sta bili vrsti pred žičnicama. A se je hitro spet razčistilo. Na nebu pa so oblaki nekoliko zgostili, a je skoznje še vedno prišlo dovolj svetlobe:







Na Gletscher Jetu so sedeže hitro pospravili v garažo, kljub šibkejšemu vetru torej upanja na ponovni zagon ni bilo. Na sliki je začetek novo odprte proge št. 6:







Rebrca so nastala na novo, ko so postavljali oznake na progi. Smučanje pa je bilo kot po sveže zapadlem pršiču .

Sredi popoldneva se je veter že obrnil na severno smer in spet se je zjasnilo, kar je precej nenavadno, običajno severnik tu prinaša meglo in oblake. Ledenik pa je žal sameval:



Še en nenavaden prizor, polna sedežnica ob 15.15:



Toliko o mojem zadnjem, skupno 31. obisku Melija letos. Se priporočam za leto 2015 .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


je bil kdo gor te dni oz. se bo odpravil naslednje? kako je z pogoji in gužvo?

poročajte
_________________
-Servis smuči&snowboardov Mazy :facebook.com/SSSMazy
-Artiče Extreme Carving Team: facebook.com/CarvingTeam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Kolegi so javili da je danes gor potegnil širok plaz in zasul par ljudi.
Koliko sem preko google translate razbral so vsi živi

http://www.oe24.at/oesterreich/chronik/kaernten/Lawine-am-Moelltaler-Gletscher-Drei-Verletzte/170977465
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes sem končal osemdnevno tirolsko novoletno turnejo na Koroškem Mölltalu. Bom pa zaradi plazu začel kar z Melijem, ker sem bil neposredna priča dogodku.

Prve tri jutranje slikice izpred restavracije so kazale na manjše število obiskovalcev, idlično smuko, kar je v začeku tudi bila, pozneje pa so se gor privalile silne množice vseh mogočih novoletnih turističnih ljubiteljev smuke in deskanja.



Na Altecku so bile zgodnje dopoldanske vožnje še v redu, bilo je tudi dosti 'freeriderjev', čeprav so bil teren izven prog že zvožen. Pač trenutna modna muha, da že vsak preiskuša svoje smučarske sposobnosti izven prog, seveda pa so obvezne široke dile.

Spet sva preizkusila tudi progo spodnje štirisede, prazno, sicer precej kratko, ampak za dušo grem pa tudi sem, če le deluje. Predvsem pa sva pobegnila pred množico obiskovalcev, ki so se valili še vedno na ledenik.


Potem pa sva ob 12 uri odšla nazaj na ledenik, ravno sem se igral s telefonom, da bi kaj posnel, ko je moj sosed na sedežnici vrisknil. Pogledal sem na levo stran in kar ne moraš verjeti, da se res plazi (širina nekje 60 m), spodaj pod njim pa kar velika skupina smučarjev (nisem siguren, ampak nekje med 10 in 13 jih je bilo), Vse se je dogajalo relativno hitro, plaz jih pobiral kot lutke, kričanje, kar naenkrat so se vsi izgubili v oblaku snega. Lahko smo videli le, da jih je 6 prišlo ven, ostale je odneslo naprej po prelomnici, kjer je strmina večja. Sedežnica je šla naprej in mi smo jih počasi vse izgubili iz vida. Zelo te pretrese tak dogodek, upam da res ni nihče resneje poškodovan. Avstrijci so reagirali zelo hitro in organizirano, prišlo je 5,6 helikopterjev, ki prečesavali teren in vozili nove reševalce, kar nekaj psov za reševanje iz plazov, sondirali so...

Sem malo povečal sliko, edina, ko sem jo vseeno pritisnil, mi je kar malo hudo, tiste črne pikice so tisti, ki prišli ven. trenutek, ko je bil plaz kakšnih 50 m naprej in so tile prišli ven ali pa so plavali na plazu, za ostale pa v tistem trenutku nisem vedel kaj je z njimi, enostavno odneslo jih je naprej. Plaz sploh ni izgledal kaj posebnega, pa je vseeno pokosil vse kot male živalce uf.

Helikopterji so preletavali, tudi po trije naenkrat.

Trume smučarjev po so bile željne smučanja še naprej, gneča ob 14:45 na sedežnici (zadaj za postajo se vidi glavno točko reševalcev)

in plavi progi na ledeniku.

Še ena iz mestne pumpe v Beljaku, cena dizla pod 1 EUR in gneča na pumpi, tudi 'ostiji' niso imuni na cene, hehe.


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


Tolo pravijo na orf

http://kaernten.orf.at/news/stories/2687269/
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Sem prebral, pišejo, da je bilo ob 11:30, jaz imam posnetek ob 12:01, kar neki pišejo, pa tudi 300 metrov ni širok, se je pa splazilo skoraj čisto do ravnine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 422
Kraj: pod Strmcem

dobrih deset dni nazaj sem klel, ker je bil alteck zaprt še po deseti uri. ko je začelo grmeti, kot v pojačani novoletni ihti, mi je bilo jasno, da se trudijo z umetnim proženjem.
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lansan
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 2:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2015 1:53
Prispevkov: 4


Nekaj več o dogodku je tudi tukaj:
http://www.kleinezeitung.at/k/kaernten/chronik/4630084/Molltaler-Gletscher_Lawine-riss-zwolf-Sportler-mit

Ampak opozorilna luč, ki svari pred plazovi, na vrhu 6-sedežnice pa ni utripala. Vklopili so jo šele po cca. 15.uri. Upravitelji smučišča so pač ocenjevali, da je nevarnost plazov majhna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


A upravitelj smučišča je kriv, če se čez napihano opast na grebenu vrže model s polnim egom in prazno glavo ? In ne eden, ampak trije očitno celo hkrati.


Hvala bogu, da ni mrtvih oziroma težje poškodovanih.
Za Avstrijce so se reševalci odzvali za čisto desetko, neverjetno kako hitro so s helikopterji dovažali reševalce.
Sonderji spodaj v izteku plazu so sicer začeli organizirano iskanje šele kakšni dve uri po dogodku, kar je za zasutega ogromno časa.
So pa s žolnami preiskali celo flanko in pomoje so imeli na enem izmed helijev tudi termično kamero. En od reševalcev je sicer rekel, da gre za Recco detektor.


Zdej bo sicer zelo zanimivo, kako bodo gledali žičničarji na freerajderje in a nas bodo res spet lovili s sankami na izhodu iz flanke ?
In to na smučišču, kjer je glavni čar ravno smučanje po celcu.
Močno upam da ne.

Lahko je bit sicer pameten po bitki ampak tole je bilo v uber pretiravanje zaradi treh zavojev v svežem pršiču. Še posebi če to počneš na terenu, kjer so pod teboj še ostali smučarji in boarderji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

udi je napisal/a:
A upravitelj smučišča je kriv, če se čez napihano opast na grebenu vrže model s polnim egom in prazno glavo ? In ne eden, ampak trije očitno celo hkrati.

Kje si dobil info (tisto iz poročil je kar nekaj), da so trije deskarji skočili čez, jaz sem gledal direkt gor na greben, kjer se je odtrgal plaz, pa nobenega nisem videl. No nekaj ljudi sem videl zgoraj ob strani. Res je, da sem bil skoncentriran na tisto skupino spodaj pod plazom. Očitno so jo hitro neopazno odkurili stran, potem pa so verjetno ravno njih iskali do osme ure zvečer.

S sondami so res začeli pozno, zato pa so s psi iskali že mnogo prej.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Če imaš še kakšno fotko iz poke pod grebenom bolj na levi strani proti vrhnji postaji Gletscher Jeta, boš lepo videl smučini, ki zarežejo točno pod poko. Jaz sem videl sicer samo dve. Teoretično bi lahko bile tudi že pred plazom, ampak težko verjamem, ker gre za preveč šolski primer.
Drugače pa ja, samo iz poročil, ki so lahko tudi zavajajoča.
Dan D za powder je bil itaq četrtek in takrat nobenmu ni prišlo na misel, da bi plezal na greben. V petek pač, ker je bila flanka že zorana njiva.
Je pa poučno, da je v bistvu strogo desna stran gledano navzdol bolj varna, ker je greben tam v štartu povsem skalnat in se sneg splazi že pri sneženju.
V 20 letih smučanja na Molltalu sem bil že N-krat po sneženju na Meliju in nikoli res nikoli še nisem videl tako ogromnega plazu. Niti pomislu nisem dosedaj, da je to sploh možno. Na strmem delu seveda, da se odpelje pa cela položna flanka pa niti v sanjah.

Pod črto, srečno se je končalo, kar je najbolj pomembno.
Pa Avstrijci, pregovorni šalabajzerji, so tokrat z reševanjem res zelo pozitivno presenetili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Fotk iz grebena nimam nobenih pametnih, da bi se videlo.
Sem pa že zjutraj opazil, da je polno smučarjev z širokimi dilami, tudi veliko takih za katere veš, da jih ne obvladujejo, mularija pa že od zmeraj tukaj smuča/deska izven prog.
Ženi je ravno v petek priletel na zadnjem ostrem levem ovinku na Altecku na strmi progi iz off-flanke z vso hitrostjo nek precej močan (debel) tip, jo skoraj podrl in se še razburjal kako smuča. Seveda je imel 'obvezne' široke dile, ki jih ni obvladoval.

Res pa upam, da upravitelji smučišča ne bodo začeli težit, ker grem tudi sam ob pravih pogojih ravno na splazenem delu dol do dvosede.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
44moka22
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 1:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2015 13:49
Prispevkov: 10


koliko pa je cena 95-oktanskega bencina v Villachu oz. pod Korenskim sedlom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Tukaj si poglej, cene se menjajo večkrat na dan:

http://www.spritpreisrechner.at/ts/BezirkServlet
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 7 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB