Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mölltaler Gletscher 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2014 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Pozdrav s pavze v restavraciji, zunaj je zaradi vetra precej mrzlo. Danes je sicer pravo zatisje pred (predvidevam) norisnico v naslednjih dneh. Ljudi je bistveno manj kot vceraj. Topovi ob Panoramabahnu delajo na polno, tako da mogoce ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2014 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Update: popoldne slabse razmere kot vceraj. Veter je pripomogel k dodatnemu razkritju ledene podlage in utrditvi novega snega. Tudi z dvosedeznico se ne bo nic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 31, 2014 8:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Jp...meni je bilo super za prvič v sezoni....fino fajn trdo do ledeno....ampak če so kanti porihtani gre super.... Dans pa malo musklfibra v hrbtnih mišicah...premalo se jim posvačamo...

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2014 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Poročilo z zadnjih petih dni začenjam z včerajšnjim, ko smo otvorili modro progo ob Panoramabahnu:









Proga je bila sicer zelo trda, na srednjem delu, kjer je bila deponija, pa je nastal kar majhen ledenik . Povezava proti šestsedežnici še ni bila narejena, treba se je bilo poganjati mimo restavracije, zato je sedežnica bolj samevala:



Pogled proti Altecku:



in na"ogledalo":



Za pokritje te, na pogled kratke in ozke povezave, so teptalniki kar tri dni rinili navzgor sneg z deponije:



Danes je bila tako pripravljena:



Na vrhu so lahko uporabili nekaj nastreljanega snega:





Črni progi še precej manjka:



Včerajšnje popoldansko stanje prog na ledeniku:





Danes ob 9h:



in 13h:



Prav oba dneva vikenda je bila smuka najboljša . Modra proga se še niti ni kaj dosti razrila, ko so pred enajsto uro že pospravili kole z rdeče, ki je ostala zelo dobra vse do konca dneva. Gneče ni bilo sploh , na šestsedežnici je bilo v špici dneva nekaj minut čakanja, popoldne pa praktično nič.
Daleč najmanj dober dan je bil "slovenski" petek, ki je bil tudi daleč najbolj obiskan. Zjutraj je bilo treba čakati tudi več kot 10', šestsedežnica je vozila počasi zaradi močnega vetra, dvosedežnico so pognali šele kasneje, a itak zaradi mraza ni nihče šel gor. So bile pa proge zjutraj zato lepo prazne . Popodne se je za povrh na zgornji del smučišča še navlekla megla, zato sva kar hitro zaključila s smuko.
Najmanj ljudi je bilo v četrtek, vendar je bila tako kot ostale dneve, razen sobote in nedelje, rdeča proga cel dan zasedena s koli. Modra proga je bila zato precej razrita in zdrsana.

Povzetek: dobra smuka, dobra družba (en par sem sicer pogrešal ), krasno vreme...

Za zaključek še prihod nove pridobitve:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Mi bili gor v petek in soboto. In sobota je bila res perfect, sploh ker ni bilo gužve, vetra in pa popoldanske megle. In še popoldan so se tekmovalci pobral.

Smo pa še ene dve furi naredil do vlakca. Ene 2x je bilo treba odpet smuči, drugače pa dobr za furat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Bravo cresh, že ob pogledu na webcame sem po tihem upal da se bo našel junak ki bo poskusil smučat do vlakca. Imaš kako fotko? Glede na slike s kamer je snega dovolj na spodnji strmini in na zgornji polovici ravnine, vmes pa bolj tako. Zanimivo bo videt kaj bo Meliju prinesel ta teden, prognoze še zelo nihajo tako glede količine padavin kot glede meje sneženja. Če bo ta na 2000m bo super, če pa bo na 2300m pa lahko na progo do vlakca še nekaj časa pozabimo.

@fischerpro: tvoj komentar me je prepričal da sva namesto na Melija za konec tedna raje zavila na planinsko turo ... saj se dovolj dolgo poznava (mislim, s foruma), ko je tebi 'fajn trdo do ledeno' in 'super če imaš porihtane kante', bi bilo meni čisto pretrdo
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

hebi ga....po župi mi ni fajn smučat...čeprav.....križ se nekaj buni zadnje ćase...leta so tu nimaš tu kaj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 3:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes po treh dneh spet odprto, 30 do 40 cm novega snega, odprta je proga do vlakca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Lepi bergfeksovi napovedi za danes sicer nisem preveč verjel, a nekaj zgodnje jutranje jasnine na posnetkih kamer z Melija in Sonnblicka me je dokončno prebudilo. Po vožnji po praznih cestah in ogledu vasi v dolini Mölla (malo naprej od Kolbnitza je glavna cesta zaradi zemeljskega plazu zaprta), sem se v dolgi koloni pripeljal na parkirišče in se uspel zriniti na prvi vlakec ob 8h. Pogled iz gondole je bil kar ugoden, na vrhu pa je bilo nekaj megle in občutek prave zime:





Ne pregosta megla je bila le čisto na vrhu, proge so bile dobro utrjene, kljub temu da so jih teptali zgodaj zjutraj. Po nekaj vožnjah sem se odpravil v dolino, na Altecku se je že kazalo sonce:



Lepo speglana proga, pokazalo se je tudi sonce:









Tudi črni progi ne manjka veliko:



Ob povratku navzgor pa takle pogled :



Zima, zima bela:) :









Vsi s(m)o navalili na celca:



Na vrhu slike ni črn oblak ampak moj prst:



Ob takem navalu je celca kmalu zmanjkalo, nekaj pogumnih se je spustilo celo po strmini proti Panoramabahnu. Sam sem se odločil za obisk Altecka, ki so ga danes zagnali prvič:





Tudi tukaj lepo urejena proga:





Še en pogled nazaj, tudi črna proga ob Panoramabahnu je bila super:



S tem sem s fotografiranjem zaključil, še nekaj časa užival na odličnih, sončnih progah, kmalu po deseti uri pa se je sonce začelo postopoma skrivati za oblake, ki jih je prinašal kar močan južni veter. Spet se je naredila megla na vrhu in tudi na spodnji strmini do vlakca, sneg je postajal južen. A se je tudi utrjeval, zato se proge niso razrile. Tudi zaradi ne velikega števila ljudi, vsaj tak občutek sem imel do povratka v dolino, kjer pa sem bil presenečen nad velikim številom avtomobilov, bilo jih je toliko kot prejšnji vikend, ko smo imeli prekrasno vreme. Očitno jih veliko verjame napovedi na Bergfeksu, vse ostale napovedi so bile namreč precej slabše. No, tudi na Bergfeksu se je popoldne »napoved« za nazaj precej poslabšala .
Razlog za relativno prazno smučišče je seveda precej večje število delujočih naprav in odprtih prog. Teh oglašujejo kar 10, ob dejansko osmih štejejo še nedelujočo 8, iznašli so pa še 7A. No, saj smo že navajeni, je pa čudno, da podrobnostih o odprtih progah in žičnicah nimajo objavljenih na domači spletni strani, ampak jih lahko najdete na www.flattach.at.

Zaključek: super zimski (dopol)dan . Prejšnji teden si ob napovedi, kakršna je bila, nikakor nisem predstavljal, da bo že skoraj vse odprto. In to v takem stanju . Sem pa naredil eno napakico, zaradi novega snega in jutranjega teptanja sem pričakoval bolj mehke proge, tudi kakšen kamen na novo odprtih progah, zato sem nove smuči pustil v avtu in smučal s starimi, ki so že bolj zmehčane . A proge so bile dobro utrjene (najbrž je k temu pripomogel veter) in tudi izven njih so bile skale lepo zalite z nekoliko bolj kompaktnim snegom.
No, malo manj super je bila potem vožnja nazaj po nekaj kilometrski "samajama" blatodamski obvoznici mimo zapore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 10:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

A si moral prilimat te nesramne fotke ?? Še dobro da si za konec napisal, da je po 10. začela zmagovati megla in oblaki, da mi vseeno ni preveč žal. Me pa preseneča (že na pogled) odlično stanje prog in dejstvo, da očitno tudi na novo odprtih progah do vlakca in na Altecku nič ne omenjaš kamnov. Očitno je ta 'runda' padavin z juga in pri temperaturah le malo pod ničlo Meliju prinesla neprimerno več kot tista prejšnja fronta konec oktobra, ko je severnik odnesel ves nov sneg. Lepo, in kot kažejo napovedi to še ni vse ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2012 14:14
Prispevkov: 46
Kraj: Maribor

Miki mi lahko javiš kje vidva spita v Flattachu, spanje z zajtrkom? Vem da je neko gostišče spodaj bolj poceni, pa se ne spomnim imena. Hvala
_________________
2008/2009: Stubaier Gletscher
2009/2010: Madonna di Campiglio, Tonale, Peio
2010/2011: Pohorje, Gastein, Alpendorf, Flachau, Wagrain, Zauchensee, Kaprun, Schladming, Mölltaler Gletscher;
2011/2012: Pohorje, Gastein, Schladming;
2012/2013: Rogla, 5x Mariborsko Pohorje;
2013/2014: Obertauern, Schaldming, Dorfgastein, Hofgastein, Badgastein, Pohorje
2014/2015: Mölltaler Gletscher
2023/2024: MB Pohorje, Trije kralji, Weinebene, Cervinia, Zermatt, Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Griha
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 4:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2010 17:04
Prispevkov: 23


Tudi mene zanima, kje je v bližini (15 km) smučišča kako ugodno prenočišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


http://www.bergfex.at/moelltalergletscher/unterkunft/pension/

Oba penziona v Flattachu sta ugodna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 16, 2014 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

@smrko: oprosti za pozen odgovor. Midva sva nazadnje prenočevala prav v obeh penzionih za katere ti je polh poslal linke. V tem izboru bi rahlo prednost dal Maierju, sobe in kopalnice so večje in z novejšo opremo (Flat - TV, brezplačen WiFi v sobah), lega pa bolj centralna v 'središču' Flattacha. Naschenweng (jaz ga imenujem kar Schnitzschule ) pa ima malo bolj obilne zajtrke z večjo izbiro jogurtov, mislijev itd.

Še en link, v ta hotel sva v preteklih letih tudi precej hodila: http://www.flattach.at/betrieb/14. Še 3 leta nazaj je pri njih polpenzion stal okrog 40 evrov, letos pa so se začeli malo bolj ceniti in so podražili na 50, to pa mi je malo preveč.

Zdaj pa par fotk od danes. Zgoraj je prava zima, z novim snegom (ena runda, preko palca 20 cm, je padla čez noč, danes čez dan pa je ponovno začelo snežit in ga je vrglo vsaj še 10 cm zraven). Odprte so vse proge nad vlakcem, torej tudi črna do gondole, in vse imajo dovolj snega. Samo na zadnji strmini nad vlakcem sem videl 2 ali 3 male kamenčke, nič omembe vrednega. Samo da se zrihta vreme, pa bo perfektna smuka.

Vremensko pa je bila danes ena velika žalost ... zjutraj je bilo po napovedi oblačno in deloma megleno, popoldan pa, namesto da bi se, kot so obetale nekatere napovedi, delno zjasnilo, je začelo spet močneje snežit. To je bilo največ modrega neba kar sem ga danes videl, ampak to okno je bilo dovoj za tri dober fure na Altecku (povsem praznem, in to ob enajstih):


Tudi Panoramabahn je bila skoraj prazna, edino proga od restavracije proti vlakcu je bila polna, razumljivo, kdor je danes sploh šel smučat se je vozil na gondolo:


Sedežnica na ledeniku zjutraj ni delala, odprli so jo okrog 11., zaprli pa ob pol treh. Uradno je pihal premočan veter, pomoje pa so malo 'šparali'. Tudi ko je obratovala (s polžjo hitrostjo) je bila skoraj prazna, sneg sicer odličen, vidljivost pa ... kot da bi držal glavo v posodi z mlekom . Tako pa zgleda sosednja dvosedežnica:




... in tako zgornja postaja šestsedežnice:


Za konec ena z zadnje fure do vlakca. Jezero ni še čisto nič zamrznjeno, tudi iz tega se vidi kako topla je letošnja jesen:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blurej
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 1:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2009 20:59
Prispevkov: 29


Danes sem obiskal Moltal. Prezivel sem kar soliden smucarski dan: dopoldan, do 13h je bilo lepo soncno vreme, popldan pa so se navlekli oblaki. Megle sicer ni bilo, je bila pa huda difuzna svetloba, kjer se je podlago tezko kaj videlo. Jaz sem glede tega se malo bolj obcutljiv kot vecina in tezko smucam ce nic ne vidim, se je pa tudi vecina ostalih smucarjev pobrala do ene 14h, tako da so bile proge popoldan prazne.
Zal mi je da nisem prisel gor prej: pred Karavanski tunel sem prisel ravno ob zacetku zapore ob pol osmih in potem cakal eno uro. Ne vem, zdi se kot da se zapora prilagaja hruskam betona in ne obratno.
Gor je prava zima, snega veliko, tudi do zgornje postaje vlakca dovolj, kamenja na progi (v nasprotju z govoricami) nisem videl. Edino temperature so se malo jesenske.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 3 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB