Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mölltaler Gletscher 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Imam eno sliko zgornjega dela plazu, verjetno samo nekaj minut po sprožitvi:



Udi, misliš smučini na levi strani, nekaj je videti tudi desno?

Pa še dve:





Danes dejansko plazu ne bi pričakoval. Sem ga pa dostikrat spomladi, ko se je ob velikih količinah novega snega popoldne ojužilo, pa so nekateri še vedno silili dol. A takrat bi bil izid verjetno precej slabši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Včeraj je bilo na ledeniku mehko, sploh tastrma je bila dosti premehka za moj okus, položnejša pa je bila boljša.
Na Panorambahnu je veter spihal sneg, da so se poznale ratrakove gosenice, bilo pa je tudi ledeno, zato je bila proga praktično nekarvabilna.
Na Altecku nisem bil, sta pa kolega povedala, da so bile kar visoke stopnice med ratrakovimi špurami
Gužve nobene, vreme z izjemo kake urice ali dveh oblačnosti 1a.


_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 11:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Tole sicer ne spada na Meli, je pa pod njim: V Obervellachu so danes ob 13h izmerili 21,7 stopinj .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2015 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2343


Sem nasel tale star katalog iz leta 97 pa se mi je zdelo zanimivo da bi ga sem prilepil ker sw je tisto leto odprl vkakec.



_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 2:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Že v soboto se mi je v izteku leve flanke na glečerju zdela podlaga zelo grudasta, kot da bi smučal po neki stari plazovini(seveda je bilo vse skupaj prekrito z 25-30 kičastega powdra). Tudi napihanega snega na grebenu, kjer se je po Novem letu splazila cela flanka praktično ni bilo.
Na tejle kameri se vidi spet kr konkreten plaz, ki pa tokrat ni šel do podna.
http://www.webcams.schultz.at/webcam/gletscher-alteck/


Skratka, občutek imam, da so jih začeli namerno prožiti.
A kdo kaj ve o tem ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2015 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Kljub temu, da običajno vztrajam na smučanju do konca obratovanja neledeniških smučišč, sem danes vztrajal na tem, da greva kljub vsemu na Mölltal. Zjutraj ob prihodu ni kazalo na prijeten smučarski dan, megleni oblaki so se podili na vrhu Scharecka, nebo na smučiščem pa je bilo pokrito z gostimi oblaki. Večina proge je bila pokrita z trdimi snežnimi grudicami, kar je v slabi vidljivosti in relativno mrzlemu vremenu še dodatno poslabšalo smučarske užitke. Po deseti uri pa se je veter severnik začel obračati JZ in s tem počasi razbijati oblake, tako da se je najprej zelo nedolžno prikazalo sonce in po dopoldnevu smo imeli sonca v obilju, sneg in grudice pa so se ojužile. Proge so postale užitne in na koncu sploh nismo hoteli več domov.
Danes ni delala sedežnica Alteck, ob 14 uri so jo začeli ratrakirat. Vzroka nedelovanja nismo pogruntali. Verjetno je vzrok včerajšnje vreme, ko so zvožene in ojužene proge pomrznile že med obratovanjem smučišča in so z ratrakiranjem nastale po celem smučišču ledene grudice, Alteck pa zdaj tolče sonce že od jutra in zna biti, da je to vzrok. Lahko pa da je to spet kakšna varčevalna fora lastnikov smučišča.

Nekaj razglednic smučišča





Tole pa ni čisto jasno tomi, a je to alkohol ali pa pomladanska utrujenost, hehe.


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2015 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ejga, Age . Ampak kolikor vem, nisem bil edini, ki je zadremal na sedežnici, kajne .

Dopoldanska razjasnitev:



Zadnja ura, proge ob dvosedežnici pa vedno boljše:







Prav škoda, da je bilo že konec dneva, še z večjim veseljem pa bi bil tule jutri:



Kljub slabšemu začetku je bil to odličen smučarski dan. Meli pač ne razočara .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2015 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Po dobrih treh mesecih ponovno na Mölltalu. Obetal se je lep smučarski dan in tak je tudi bil. Zjutraj nekaj kopren visoko na nebu, ki so kmalu razpadle, nato pa odlična vidljivost ob nizki vlagi. Sonnblick je bil povsem blizju.
Ob 7.40 je bilo na parkirišču še vse prazno, razen Ilke in njene ekipe. Na prvem vlakcu nas je bilo mogoče za 1/4 kapacitete. Kasneje se je vseeno nabralo kar nekaj ljudi.

Prva:


Proge so bile precej grudaste, zato sem naredil proti navadi par fur na gondolo, kjer je bilo stanje veliko boljše. Okoli 10.30 je zadnja strmina postajala zelo južna.

Ena z Altecka, ki je bil že kmalu precej južen


Ledeniški del je bil iz ure v uro boljši. Grude so izginile in čisti užitek

_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2015 7:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Svaka čast za objave ... enkrat, ko bom velik, bo tudi moja meja med sezonami zabrisana v obliki zgolj 4-5 mesečnega posta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2015 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes lep sončen, zjutraj malo vetroven pomladanski dan, čeprav v jutranjih in dopoldanskih urah mrzel. Potem pa se je otoplilo, smo pa v tem času imeli že prijaznejše temperature. Bil sem zelo zgoden, predvsem zaradi novega snega, ki pa ni bil ravno v prid kvaliteti snega, tako na pistah, kot na 'ceucu'. Zgoraj mogoče 15 cm novega, nižje pa manj, ampak spet odvisno kakor kje. Smučarjev je bilo danes že precej manj kot prejšnji vikend, večina se že ozira za toplejšimi kraji.
Skratka zjutraj ob prihodu še ni obratovala, tako šestseda na ledeniku, kot štiriseda na Altecku. Obe so začeli delovati nekaj po deveti uri, kakšne probleme so imeli, pa ne vem. Nasploh so imeli probleme, žičko na Panoramabahn je odšel zapirat progo za na sedežnico Alteck, medtem smo pa mi čakali pri obratojoči sedežnici, da je opravil delo. Sneg je bil pa zjutraj precej mehak, z nekaj skritimi ploščami, grudicami, ko pa se je vse razrilo je bila pa še najboljša proga na vlakec, vsaj dokler se ni otoplilo. Na 'ceuc' sem šel samo dvakrat, pod novim snegom so skrite ledene grudice in ni ravno prijetno, ker te cel čas trese.
Vsekakor pa smo preživeli lep smučarski dan, pač sneg ni optimalen, je pa fino, da imamo še vedno možnost vijuganja vse do 10. maja.

Še nekaj slikovne podobe, pri meni nekaj utrinkov tako, miki bo pa sigurno dodal malo klasičnih slik s plastičnim prikazom stanja, hehe.
Zjutraj proge na ledeniku, nikjer nobenega smučarja/deskarja. sedežnica ni hotela pognati.



Na slikah sicer izgleda dobro na 'ceucu', samo ni čisto tako.




Alteck je bil že zjutraj mehak, tukaj sem tudi poizkusil na off pisti, pa je bilo malo bolje.

Obe progi na Dvosedi so mi bile danes še najbolj pri srcu.

Razglednica iz terase restavracije.


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Glede na to da je Age že vse pokomentiral in poslikal, nimam kaj dosti za dodat. Vsekakor je dan bil bistveno lepši za gledat kot sneg za smučat. Pa ne mislim da bi bil sneg slab, kar nekaj prog je bilo prav dobrih, ampak tako dobro kot zgleda na slikah pa ni bilo. Sploh na ledeniku in Altecku je bil sneg povsem 'januarski', kar na žalost pomeni mešanico kupov pršiča, ledenih plošč in trdih grud. Največ sva smučala dol do vlakca, kjer je šele opoldan na zadnji strmini začelo spuščat ... :


... in na dvosedežnici, sploh leva proga je ostala (pre)trda do konca. Očitno je ob sneženju spet krepko pihalo - kot letos praktično ob vsaki fronti - zato je količina novega snega zelo neenakomerna, na omenjeni strmi progi ob dvosedežnici ga skoraj ni:


Zaradi omenjene situacije je tudi celc izven prog precej neugoden, spihan, napihan, stisnjen od vetra. Pa še eno opozorilo za vse samozvane freeriderje - plaz na priljubljeni varianti pod gondolo:


Alteck so okoli pol dveh zaprli (uradno nevarnost plazov - po moje pa kar 'šparanje' ker je bila žičnica takrat že skoraj prazna) in ga še tekom popoldneva, ko je bil sneg rahlo ojužen, steptali - pomoje so danes proge precej bolje utrjene kot včeraj:


Z zasneževanjem pa še niso gotovi, dve sliki 'ukradeni' z Webcama od včeraj popoldan ... :


... in od danes zjutraj:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2015 7:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Vprašanje za vse tiste, ki ste bili tudi danes gori: so bile danes razmere podobne kot v soboto ali je bilo danes zjutraj trše? Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2015 6:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

V soboto nisem bil, ampak včeraj je bilo pa kr trdo...ni bilo gužve (zgoraj samo dve progi za veleslalom), ob dvosedežnici trening Kostelića....po mojem okusu, tako da sem se razturil od smučarije za konec sezone....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2015 12:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Prvomajsko počitniški Meli

Začela sva v soboto, v krasnem vremenu, brez napovedanega vetra. En dan prej se je žal že ojužilo, tako da je sneg, ki je padel v četrtek, pomrznil in proge so bile za moj okus malo pretrde, čeprav ni bil tisti klasični pomladanski beton. Jutranje slike:

















Na Alteck sva malo zamudila, že pred deseto uro je bil namreč sneg, ki še ni bil predelan, preveč južen. Na ledeniku je sneg začel popuščati šele sredi popoldneva, še ob 13h je bila za moj okus najboljša prijetno ojužena proga do vlakca. Prav nič razrita, saj je bilo ljudi začuda zelo malo.



V nedeljo nas je spet razvajalo sonce, nočna ploha je navrgla par cm svežega pršička, zato trda podlaga ni bila tako moteča . Obiska pa je bilo še manj kot v soboto, res nenavadno za lepo nedeljo s tudi lepo vremensko napovedjo:





Tokrat sva bila na Altecku bolj zgodaj:





Ivica je vse dni pridno treniral:



"Celec" na ledeniku:



Potem pa naprej v dolino:







Še opoldne se je našlo nekaj nezvoženega snega:



Popoldne je bilo najboljše ob dvosedežnici:



Počasi pa se je krepil jugozahodnik in začel prinašati prve oblake:



Zaradi slabe napovedi sva se odločila za premik, ignorirala domače Jesenice in še pred nočjo parkirala v morju :





Po dveh dnevih se me je zaradi lepe napovedi lotilo "melitožje" in zvečer sva že parkirala pod Melijem. V sredo nas je pričakal takle prizor:



Prejšnji dan je malo snežilo, pihal je močan veter, zato je bilo v hladnem jutru čisto zimsko:





Teptali so, ko je sneženje že ponehalo, zato je bil sneg prijetno utrjen, a je bilo ponekod nekaj napihanega pršička:















Proga v dolino je bila prijetno ojužena tudi popoldne, še spodnja strmina ni bila preveč razrita, le novi sneg je čisto spodaj neprijetno cukal:







Zgoraj je ostalo zimsko vse do konca :



Ob 16h sta bili progi ob dvosedežnici še čisto trdi, na ledeniku pa pršič:







Slaba napoved za naslednje dni naju tokrat ni odgnala . V četrtek je že zjutraj začelo rahlo snežiti, proga v dolino je bila zame pretrda, odlično pa je bilo na Altecku. Vidljivost je bila v resnici precej boljša kot na slikah:





Skoraj dve uri sem tu smučal praktično sam. Kasneje se je sneženje močno okrepilo:





A se je kmalu popoldne, ne samo v Lienzu, že razjasnilo:



Kljub temu so takrat na Bergfexu snežno napoved za ta dan z 10cm popravili na 42 .

Kmalu po vrnitvi "domov" sva dobila obisk:











Praznični dan je ponudil prav nič praznično vreme:



Megla je bila popolnoma enakomerno gosta od vrha do dna in komaj sem preživel eno samo vožnjo do vlakca. Ob povratku pa prvomajska budnica ob prav primernem času za tako vreme :







Sredi petka je bila napoved za soboto spet zelo slaba, bi šla kar domov, a sva rekla, če že ne bo smuke, bo pa vsaj zabava:



A že takoj zjutraj je precej močan, a kar topel severozahodni veter razganjal oblake, na vrhu je bila megla, nižje pa vedno bolj sončno. Na progah je bilo nekaj cm svežega pršiča, veter pa je sproti ponovno zasipal smučine:























Že pred deseto uro se je odprlo tudi na vrhu:



Odlične proge ob dvosedežnici:









Alteck zadnje čase zapirajo že sredi dneva in proge tudi takoj poteptajo.
Ker je snežilo po teptanju, je bilo na progah kar precej celca:





Kratek obisk koncerta, ki ni bil na snegu, ampak v zgornjih prostorih restavracije:



Potem me je spet premamilo sonce, Alteck je bil že pripravljen za naslednji dan:



Pri vračanju v garažo sta teptalnika lepo zgladila progo ob dvesedežnici in lepo se je dalo smučati vse do konca. Sicer so bile proge zaradi novega snega in nekoliko večjega obiska kar malo razrite:







Pregovor pravi, da vsak dan ni nedelja. Danes je sicer bila, a s stališča smuke nikakor ne. Vreme sicer ni bilo tako zelo slabo, med rahlim sneženjem na vrhu in dežjem spodaj se je malo pokazalo celo sonce. A ponoči je zapadlo nekaj južnega snega, ki je postajal vedno bolj počasen in kolikor toliko normalno se je od 10h naprej dalo smučati le nižje od združitve obeh prog do vlakca, kjer ni bilo novega snega:





Včeraj lepo pripravljeni Alteck je miroval:



Ko je tudi spodaj smuka izgubila "s" in postala muka , sem naredil nekaj voženj celo na vlečnici:



in se ob 11h poslovil:




Glede na vremenske obete pred počitnicami izkoristek niti ni bil slab. Od 2 plus 5 dni so bili 4 prav krasni, zraven še eno dobro sneženo dopoldne, 2 dneva pa sta bila resnično slaba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2015 1:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Toliko slik iz enega majhnega smučišča pa še nikomur ni uspelo prilepiti. Čestitke. čestitke tudi za približevanje stotici smučarskih dni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 8 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB