Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Pancerji po meri

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Pancerji po meri « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 7:10 pm    Naslov sporočila: Pancerji po meri Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Lep pozdrav

Kupujem nove pancerje, vendar pa po tem ko sem že kupil pred par leti rabljene bi tokrat rad res kupil take pancerje kateri se mi bodo povsem prilegali na nogo.
Zato me zanima kakšno trgovino mi priporočate kjer so prodajalci kateri se dokaj spoznajo na te stvari in kateri bi mi premerili nogo in svetovali kateri pancerji bi bili za mene, res bi rad kupil res kvalitetne pancerje ( glede na mere mislim ).
Sem pa iz Maribora, torej bi bilo fajn če bi bilo nekje v tej okolici, ali pa vsaj relativno blizu, ne v kakšnem kopru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zima1
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2014 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 18:35
Prispevkov: 290


Alpina je zakon. Tole je res nekaj posebnega http://www.alpinasports.com/catalog/alpsko_smucanje-cevlji-allmountain_moski/28-37-82. Prodajalne imaš tudi v Mariboru
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 9:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Dodal bi samo eno razmišljanje, ki je mogoče čisto napačno, me zanima, kaj menite drugi: mogoče rabljeni pancerji sploh niso slaba izbira. Sam sicer že od rane mladosti kupujem nove, ampak še prav vsi so se po 1 letu raztegnili, povečali za 1 številko ali več. Tako praviloma kupujem pancerje, ki so mi premajhni in na prvih smučanjih trpim, pa mi vseeno sčasoma postanejo preveliki, česar se ne da rešiti niti z dodatnimi podplati, dvojnimi nogavicami itd. Če bi pa našel človeka, ki je pancerje že raztegnil na mojo velikost in ima podobno obliko noge, bi pa imel pancarje, ki me že v začetku ne bi tiščali in se ne bi raztegovali še naprej. Ampak, da bi našel take in še primeren model, je najbrž iluzija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Jaz bi ti svetoval Koala Sport v Ivančni gorici.
http://www.koala.si/

Zakaj ravno Koala ?
1.) Zato, ker imajo res vrhunsko zalogo in na enem mestu lahko probaš vsaj 5 različnih modelov tvoje številke (+- ena številka). Pred začetkom sezone gre ta številka bližje 10 kot 5. Resnično, se samo najboljši Intersporti v tujini lahko merijo s Koalo, naši veliki trgovci (hervis, Intersport, Giga, ...) so pa videti s svojo ponudbo pancerjev smešni.
2.) Običajno bo to -1 številka, ker večina nas običajno kupi pancerje prevelike in nas zato potem tiščijo, ker se vozimo že v samih pancarjih.
Žal se ta razlika z leti uporabe povečuje in sledijo težave s mokrimi nogavicami, ki so tudi posledica kondenza.
3.) Imajo seveda vso potrebno opremo, da ti poslikajo obliko noge ter na osnovi izmerjenih dimenzij se je seveda veliko lažje pogovarjati o idealni številki in obliki.
4.) Prodajalci res vedo, kaj prodajajo in so ti lahko v veliko pomoč.
5.) Seveda imaš tudi TOP modele, kjer ti jih napihnejo po obliki noge, kar je veliko bolj elegantna rešitev, kakor da jih dve leti z muko razteguješ.

Sicer ti je iz Maribora malo daleč, ampak če predhodno pokličeš in preveriš kaj od tvoje številke imajo na zalogi, ti sigurno ne bo žal. Če drugega ni, si vsaj malo razjasniš kaj želiš in kateri modeli najbolj ustrezajo tvojim zahtevam in potem iščeš dalje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

koala je res najbrž najboljša izbira v sloveniji. v eni podobni temi o pancarjih sem zasledil, da je bližje vas v avstriji tudi en dober majster z vsemi aparaturami za pancarje. prebrskaj malo forum.

je pa res, da ima kar visoke cene v koali, kar pa je posledica velike zaloge robe. tu ni kaj, je pa tudi dober nasvet nekaj vreden. meni ni žal, da sem šel tja in odkartal denar za pancar. če nič drugega, me je prepričal, da sem zaradi zelo neobičajne oblike noge vzel salomon custom fit, ki ga po mili volji preoblikuješ. dvakrat sem bil pri njih na fittingu, potem pa sem še doma sam kritične točke dodatno raztegnil in sedaj imam dober pancar z dobrim razmerjem udobje/performans

tudi nasploh priporočam linijo salomon, ki se da popolnoma prilagoditi. samo vržeš v ror na 110 stopinj in potem daš na nogo.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2014 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Iz Maribora imas najblizje Kolletnigga v Cmureku (http://kolletnigg.com/) ali pa Maxi Rossi sport ( http://www.rossi.si/) v Celju...

Pri Kolletniggu sem jaz lani kupil pancarje in so mi naredili boot fitting. Jezik ni problem, ker so prodajalci Slovenci...Na izbiro pa ima vse mogoce od A-Ž, med drugim ima tudi tisto vakum napravo za najboljse Fischer cevlje...Kar se pa cene tice pa tista na listku tam ni zadnja in jo zbarantas s sefom na blagajni

Za Rossi sport pa vem samo, da tudi delajo boot fitting...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2014 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Vantage je napisal/a:
Iz Maribora imas najblizje Kolletnigga v Cmureku (http://kolletnigg.com/) ali pa Maxi Rossi sport ( http://www.rossi.si/) v Celju...

Pri Kolletniggu sem jaz lani kupil pancarje in so mi naredili boot fitting. Jezik ni problem, ker so prodajalci Slovenci...Na izbiro pa ima vse mogoce od A-Ž, med drugim ima tudi tisto vakum napravo za najboljse Fischer cevlje...Kar se pa cene tice pa tista na listku tam ni zadnja in jo zbarantas s sefom na blagajni

Za Rossi sport pa vem samo, da tudi delajo boot fitting...

No jezik ni problem, pri nakupu pancerja. Važno je, da prodajalec ve kaj dela. Sam sem nakup opravil v Franciji, pa razen preživetvenih in vljudnostnih fraz ne zanm kaj dosti več francoščine. Prodajalec pa tudi ni znal kaj več katerega drugega jezika. Je pa vedel kaj počne. V osnovi ga zanima nekje geometrija noge in smučarsko znanje potem se pa začne sprobavanje in kaj se da popravit z fittingom. Ampak takrat je ponudba že precej skrčena. Hervisi in podobni vele trgovci takih prodajalcev pač nimajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Vantage je napisal/a:
Iz Maribora imas najblizje Kolletnigga v Cmureku (http://kolletnigg.com/) ali pa Maxi Rossi sport ( http://www.rossi.si/) v Celju...

Pri Kolletniggu sem jaz lani kupil pancarje in so mi naredili boot fitting. Jezik ni problem, ker so prodajalci Slovenci...Na izbiro pa ima vse mogoce od A-Ž, med drugim ima tudi tisto vakum napravo za najboljse Fischer cevlje...Kar se pa cene tice pa tista na listku tam ni zadnja in jo zbarantas s sefom na blagajni

Za Rossi sport pa vem samo, da tudi delajo boot fitting...


To je pa dokaj blizu, bom šel pogledat v ta kolletnigg, zgleda obetavno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Mene zanima, če ima kdo pancarje po meri od Alpine.. So dobre ali je bolje kupiti kakšno drugo firmo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Ne glej na firmo. Preiskusi različne modele..(Kola Ivančna Gorica..vzemi si čas in jih prej pokliči)
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Koala ne prodaja Alpine. Pa od lani naprej so začeli zaračunavati svetovanje pri izbiri brez nakupa. Je očitno precej ljudi prišlo tja samo izbrat pravi pancer in potem kupit na kakšno razprodajo.

Samo toliko v vednost. Jest sem sicer lani kupil tam pancerje in sem bil zelo zadovoljen s storitvijo. Konec koncev dodatnih 50 ali 100 eur ni veliko, če imaš potem brezplačen boot fitting do konca življenske dobe čevlja.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2014 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Amater:) je napisal/a:
Konec koncev dodatnih 50 ali 100 eur ni veliko, če imaš potem brezplačen boot fitting do konca življenske dobe čevlja.


Pa se da pancerje ponovno spreminjat, ko jih enkrat segreješ? Kaj ni to samo 1x, max 2x? Ali pa ti jih zastonj zamenjajo, če se ti noga spremeni in ti ne pašejo več?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2014 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Salomonove sigurno.

Je pa treba vedeti, da se ne oblikujejo samo pancerji, ki so temu namenjeni, ampak je tudi navadno plastiko možno malo pobrusiti, poširiti, pokriviti...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2014 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Ki9 je napisal/a:
Mene zanima, če ima kdo pancarje po meri od Alpine.. So dobre ali je bolje kupiti kakšno drugo firmo?


To je bil dober pancar z zelo neposrednim prenosom sile. Kljub temu, da je bil trd, je bil udoben. Jih pa ne delajo več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2014 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Ki9 je napisal/a:
Mene zanima, če ima kdo pancarje po meri od Alpine.. So dobre ali je bolje kupiti kakšno drugo firmo?


To je bil dober pancar z zelo neposrednim prenosom sile. Kljub temu, da je bil trd, je bil udoben. Jih pa ne delajo več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Pancerji po meri
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB