Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Pancerji po meri

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Pancerji po meri « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2014 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


19.marko je napisal/a:
Ki9 je napisal/a:
Mene zanima, če ima kdo pancarje po meri od Alpine.. So dobre ali je bolje kupiti kakšno drugo firmo?


To je bil dober pancar z zelo neposrednim prenosom sile. Kljub temu, da je bil trd, je bil udoben. Jih pa ne delajo več.


Samo malo, lani jih je kolega še kupil tam, sedaj pa so zaključili s tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

jaz toplo priporočam salomon linijo popolnoma prilagodljivih čevljev. jaz sem imel ogromne težave s čevlji ves čas - bolečine, mravljinci, ribanje. salomon pa lahko prilagajaš, dokler ne najdeš prave oblike. pomembno dejstvo je, da je mogoče prilagajati celotno školjko, ne samo del.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


rokxy je napisal/a:
jaz toplo priporočam salomon linijo popolnoma prilagodljivih čevljev. jaz sem imel ogromne težave s čevlji ves čas - bolečine, mravljinci, ribanje. salomon pa lahko prilagajaš, dokler ne najdeš prave oblike. pomembno dejstvo je, da je mogoče prilagajati celotno školjko, ne samo del.


Ja... če ti Salomon že v osnovi paše na nogo.

Sicer pa je najbolj učinkovita rešitev notranji čevelj popolnoma po meri, ampak to stane dodatnih cca. 100 eur.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kopc
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 5:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 19:17
Prispevkov: 11


Poglej na http://www.strolz.at/. Na youtubu najdeš tudi kakšen posnetek kako delajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

lani sem po osmih letih menjala pancerje, za Salomon Divine flex 60. V hervisu so mi rekli, da je zelo udoben, in za ženske odlična izbira. Sicer prodajalec verjetno ni kej več vedel od mene glede pancerjev, ampak ok, Pancerje sem kupila. Po 20ih smučanjih v pretekli sezoni, pancerji niso to kar bi morali biti. Noga peče, imam mravljince, predel okoli narta boli ko svi***... Tako, da je smučanje šele po 2,3 urah postalo znosno.

Predvidevam da, če mi ne pašejo na nogo, da se ne bo nič spremenilo?

Še imam pa drug problem. Pancerji so številka 39, nogo imam 38,5. Ko smučam, imam pancerje zapete na najmanjo klipso pa mi vseeno noga pleše.
Nisem profi smučar, vendar pa lahko rečem, da kar obvladam smučke (elan speed magic fusion).
Zanima me koliko flexa bi bilo za mene primerno, glede na to da pancerjev ne moreš sprobati na smučeh.

Predvsem pa me zanima, če se odločim, da bi pancerje vzela v Koali, če dejansko res najdejo pancerje da ti pašejo na nogo. Mi je pa zgornja meja za pancerja nekje 260 €.

hvala za info. lp
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Sej večni problem je, da si ljudje kupujejo prevelike pancerje, potem pa po parih smučarijah nastane problem.

Če si solidna/dobra smučarka se ti splača pogledat otroške tekmovalne pancerje, moja punca jih je nabavila in je izredno zadovoljna.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

sarimari je napisal/a:
lani sem po osmih letih menjala pancerje, za Salomon Divine flex 60. V hervisu so mi rekli, da je zelo udoben, in za ženske odlična izbira. Sicer prodajalec verjetno ni kej več vedel od mene glede pancerjev, ampak ok, Pancerje sem kupila. Po 20ih smučanjih v pretekli sezoni, pancerji niso to kar bi morali biti. Noga peče, imam mravljince, predel okoli narta boli ko svi***... Tako, da je smučanje šele po 2,3 urah postalo znosno.

Predvidevam da, če mi ne pašejo na nogo, da se ne bo nič spremenilo?

Še imam pa drug problem. Pancerji so številka 39, nogo imam 38,5. Ko smučam, imam pancerje zapete na najmanjo klipso pa mi vseeno noga pleše.
Nisem profi smučar, vendar pa lahko rečem, da kar obvladam smučke (elan speed magic fusion).
Zanima me koliko flexa bi bilo za mene primerno, glede na to da pancerjev ne moreš sprobati na smučeh.

Predvsem pa me zanima, če se odločim, da bi pancerje vzela v Koali, če dejansko res najdejo pancerje da ti pašejo na nogo. Mi je pa zgornja meja za pancerja nekje 260 €.

hvala za info. lp


pancar nikoli ne sme bit prevelik, ker zategovanje ne reši problema. to je prvo,kar ti v koali pove. jst sem mel en čas zaradi bolečin pancar 29. zdej mam 27 pa imam minimalno bolečino in pa neprimerno več kontrole.

v kolai ti najdejo nekaj, kar najbolje ustreza tvoji nogi. na voljo imajo veliko modelov, ni pa rečeno da bo takoj kot ulito, oz če nimaš standardne noge, potem tako al tako nič ne bo out-of-the-box pasalo. če bi imela standard nogo, bi si tako al tako že našla v trgovini pancar.

kolk vem imajo cenik na spletni strani, pa si poglej, kaj lahko dobiš. ponavadi da še kakih 5-10 na spletno ceno.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


everts72 je napisal/a:
Sej večni problem je, da si ljudje kupujejo prevelike pancerje, potem pa po parih smučarijah nastane problem.

Če si solidna/dobra smučarka se ti splača pogledat otroške tekmovalne pancerje, moja punca jih je nabavila in je izredno zadovoljna.


+1

Preveliki pancerji 99%, pa otroški tekmovalni znajo biti zelo dobra izbira za boljše/težje smučarke.

Pri Koali je recimo minus, da kakšnih 'rekreativnih' pancerjev niti ne moreš dobiti, tako da začetniki v bistvu tam nimajo kaj početi.

Aja, zgornja meja bo težko 260€, pa prej pokliči kako je z nakupom. Od lani namreč računajo svetovanje pri izbiri, ki se ti odšteje, če vzameš pancerje pri njih. Očitno so ljudje precej hodili tja za nasvet katere pancerje, potem so šli pa na razprodajo kupiti 40% off...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Potem lahko gledam kej v tem smislu junior world cup
http://www.smucarskaoprema.si/worldcup/549-smucarski-cevlji-head-raptor-90.html

oz itak da paše na nogo. vidim pa da imajo različne flexe. kako vem katerega izbrati? Z mojim smučanjem je tako, da že zdaj ne smučam slabo, če vzamem primer povprečno žensko smučanje na slo smučiših smučam dosti bolje + da vsako leto probam več oz delam na še boljšem smučanju. Zato bi tudi rada neke pancerje, ki bodo vse to dopuščali.
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Najprej ti bodo dali za probat vse pancerjev, ki jih imajo, flex je pri tem najmanj pomembna stvar.

Sicer pa mislim, da z 20 dnevi na snegu bp kupiš junior tekmovalne z 90 flexa...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


malo si poglejte tele strani!
http://www.lange-boots.com/SL/SI/bootfitting-university.html

http://www.lange-boots.com/SL/SI/products-selector.html

flex 80 za moškega težkega povprečno 70kg WTF!!!
Saj to je kot bi imel gumijaste škorne,pa še otroški čevlji ,p tudi če so tekmovalni so ponavadi ožji!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Pred par dnevi sem bil v koali in se res spoznajo, zdaj imam panzer ki mi res izjemno paše na nogo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

iLoveSkiing je napisal/a:
Pred par dnevi sem bil v koali in se res spoznajo, zdaj imam panzer ki mi res izjemno paše na nogo.


te že morajo bit lepi........poročaj pa ko boš z njimi kaj presmučal....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Mogoče ve kdo, koliko računajo v koali svetovanje, če ne kupiš pri njih pancerjev?

Jutri imam namen iti na probo, ampak me vseeno zanima, če slučajno ne vzamem pancerjev. Jih pa kličem, pa se ne oglasijo.

hvala za info
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 7:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Če se prav spomnim, je bilo 1 mesec nazaj napisano, da je svetovanje 65€. Če tam ne boš izbral pravih pancarjev... izbira je res velika. Ima vse pancarje,ki so na netu + Tehnico. Saj boš jutri vse videl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Pancerji po meri
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB