Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Saalbach-Hinterglemm

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Saalbach-Hinterglemm « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smrko
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2014 9:47 am    Naslov sporočila: Saalbach-Hinterglemm Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2012 14:14
Prispevkov: 46
Kraj: Maribor

Pozna kdo kaksno namestitev lahko app ali NZ za 2-3 osebe, cenovno ugodno, npr NZ okoli 30 ? na osebo. Glede na panoramo je lega smucisc pretezno jugo vzhodna, torej izpostavljenost soncu ze zgodaj dopoldne, torej pride v postev december ali januar. Kaksna so smucisca ali proge ostanejo v dobrem stanju tam do 14-15. ure? Hvala
_________________
2008/2009: Stubaier Gletscher
2009/2010: Madonna di Campiglio, Tonale, Peio
2010/2011: Pohorje, Gastein, Alpendorf, Flachau, Wagrain, Zauchensee, Kaprun, Schladming, Mölltaler Gletscher;
2011/2012: Pohorje, Gastein, Schladming;
2012/2013: Rogla, 5x Mariborsko Pohorje;
2013/2014: Obertauern, Schaldming, Dorfgastein, Hofgastein, Badgastein, Pohorje
2014/2015: Mölltaler Gletscher
2023/2024: MB Pohorje, Trije kralji, Weinebene, Cervinia, Zermatt, Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2014 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Namestitev je ogromno. Sam Saalbach ni ravno poceni, ceneje je malo nižje po dolini. Recimo Viehofen. Po mojih izkušnjah Salbach ni najboljši v predsezoni. Decembra je ponavadii zaprtih kar nekaj zanimivih prog ali pa so slabo zasnežene. Proge so na obeh straneh doline, tako da je nekaj tudi senčnih in če ni prevečljudi ni čofte niti v marčni vročini.

p.s. Tema Saalbach že obstaja. Ne odpiraj podvojenih tem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2014 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8lwQjfz5Irc

Samo "WOW" lahko rečem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
44moka22
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2015 13:49
Prispevkov: 10


Pozdravljeni!
Letos bomo rezervirali last minute za prvi teden februarja. Ima kdo izkušnje s kakšno dobro nastanitvijo?
Zanimajo me še, kakšno imate še kaj mnenje o smučišču, o progah in vse kar se dogaja v obeh vasicah? Mi gremo letos prvič.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
de_an
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2012 1:09
Prispevkov: 27


Nastanitve : Ferienhof Pfefferbauer Hinterglem, Hotel Johanishof Hinterglem, Breitfussalm Hinterglem.V vseh smo bli in je bilo odlicno.
Je eno izmed vecjih smucisc v avstriji in za mene dalec najboljso.Proge vedno odlicno pripravljene,proga zvolfer odlicna letos 22.2. poteka fis tekma smuk,in super veleslalom za moske.Tudi proge v leogang so odlicne.
Dogaja se v obeh krajih,vec na njihovi spletni strani.
_________________
sezona 2010-11: 3x Saalbach Hinterglemm,3x Bad Hofgastein-Sportgastein, 3x Mariborsko Pohorje,2x Rogla
sezona 2011-12: 3x Hintertuxer Gletscher,4x Mariborsko Pohorje,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2012-13 3x Saalbach Hinterglemm,3x Kitzbühel, 5x Mariborsko Pohorje, 1x Rogla
sezona 2013-14 4x Schladming,2x Areh,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2014-15 3x Hochzillertal,3 Schladming,1 Areh
sezona 2015-16 3x Saalbach Hinterglemm,1xTrije kralji,3× Maria Alm - Hochkonig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
44moka22
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2015 13:49
Prispevkov: 10


Sem gledal dokumentarec, ki ga je objavil tim, zelo zanimiv izgleda Saalbach.

Hvala ti za odgovor. Se spomniš kakšne so kaj cene za apartma 5 oseb (hotel sedaj ne pride poštev)?
Po pravici povedano nisem vedel, da je tako veliko smučišče, zato sem res že v pričakovanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi zame Saalbach eno boljših smučišč. Žal Saalbach ni ravno poceni, posebej februarja. Če hočeš privarčevati boš moral spati malo dlje. Mi smo bili enkrat v Viehofnu (Apartmaji Landal), so zelo lepi in prostorni. Mislim, da bi za ceno pod 100 EUR/dan se moral voziti še precej dlje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Prejšnji teden od 11. do 18. 1. smo dopustovali v Saalbachu.
Kot še vsakič do sedaj me je tudi tokrat navdušila kvaliteta prog (enkrat sem že napisal - skoraj vse so dobre... ). Imeli smo tudi srečo z vremenom.

Snežne razmere so bile glede na skromno zimo zelo dobre in glede na to, da je dan pred našim odhodom zapadlo cca. 20 cm novega snega ugibam, da so sedaj odlične.

Gneče ni bilo, v večini primerov se je čakalo do 5 sedežev, tu in tam na bolj obleganih progah 2 do 3 minute.

Od ponedeljka do petka smo imeli po večini sonce z občasno oblačnostjo, v sredo popoldan tudi nekaj malega snega. V soboto je ves dan snežilo in nedeljsko jutro, ko je bil čas za odhod, je bilo resnično pravljično.

Dve novi napravi (gondola iz Leoganga in 8-sedežnica Polten) me nista ravno prepričali... Polten služi bolj za povezavo kot kaj drugega in je relativno kratek. Gondola iz Leoganga zaenkrat služi zgolj za jutranji dostop in je večino dneva samevala.
Po mojem skromnem mnenju bi se za tak denar dalo zgraditi tudi kaj bolj ''pametnega''...

Sicer pa čudovit dopust.


Obvezno zjutraj ob 8.30 prvi na gondoli ter 4 ali 5 spustov po prazni, neverjetno široki progi Bernkogel nad Saalbachom.








Na poti iz Saalbacha proti Leogangu (najprej Saalbach, v ozadju Hinterglemm)




Tudi v pršiču se je dalo uživati...















Sneženje dan pred odhodom



Jutranja pravljica na dan odhoda - freeriderji so zagotovo uživali...


...in smo nazaj v kruti realnosti...
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
44moka22
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2015 9:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2015 13:49
Prispevkov: 10


Prvi teden februarja preživel v Saalbachu. Vremenska napoved pred tem ni bila obetavna, na koncu se je čisto drugače izkazalo in je bilo tudi veliko sonca.
Presenečen sem bil, da so bile proge po celi noči močnega sneženja zjutraj poratrakirane, poteptane. Saalbachu glede tega res kapo dol. Nekatere proge nad krajem Lengau so tako široke, da si lahko tudi ob 16h smučal po skoraj gladki progi, brez velikih kupov, le malo narinjenega snega. Zanimivo je tudi to, da so nekatere proge označene z modro, a so po mojem mnenju težavne vsaj za rdečo in to proga v celoti, če samo primerjam z drugimi smučišči po Evropi.
Presmučal sem spodobnih 310km po spletni strani skiline v 6 dneh.
Pa lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2015 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Zdravo.

Ali mogoče kdo ve, kje bi bila najboljša (in tudi cenovno prijazna) namestitev v Saalbachu tam nekje 3 teden v januarju? In ja, google znam uporabljati - zanimajo me bolj osebna mnenja in nasveti Če kdo ve za kakšno odlično namestitev - z besedo na plan
Hvala
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2015 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Saj ti sploh ne bi odgovoril, če ne bi spodaj napisal hvala. Najprej, najboljša namestitev je že zdavnaj razprodana ne glede na kriterije, je treba se tega lotiti pred septembrom ali pa imeti srečo in ujeti kakšno odpoved.

Najboljša namestitev v samem Saalbachu nikakor ne bo cenovno ugodna. Ob smučišču je ne boš našel. Prej bi rekel, da lahko pripraviš vsaj enih 2.000€ za soliden zajtrk penzion za 2, ali pa enih 1.200 za apartma, ki jih na/ob samem smučišču itak skoraj ni. Zame že to ni cenovno prijazno, oziroma se mi zdi zelo drago, ne vem pa kaj je zate najboljša namestitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2015 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Marko hvala za napisano Če bi jaz tudi malo prebral prejšnje poste, bi videl že nekaj predlogov Sam sem presurfal strani od slovenskih ponudnikov in booking in prišel do zaključka da je tam res drago.....tako da ja. Se oba strinjava da je 1000 eur preveč Najbrž se bo treba usest v avto pa malce peljati izven....
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2015 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja, že Hinterglem, ki je še vedno ob napravah je nekoliko cenejši. Sicer se pa jaz raje peljem z avtom recimo 4 km (iz Viehofna) in parkiram ob žičnici, kot pa da hodim v pancerjih 500 m. Sploh če je to pol ceneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Letos sva se z nečakom odločila, da greva na na hokej v Zell am see in da vse skupaj poveževa s smučanjem nekje v bližini. Odločila sva se za Saalbach- Hinterglemm in v glavnem smučala v Hinterglemmu. Ker so ponoči zasneževali in šele zjutraj poteptali, je bilo po progah veliko "moke", ki smo jo hitro zrinili na kuclje, ki so bili na srečo mehki in se jih je dalo med zavoji dobro odriniti. Naravnega snega skoraj ni, danes zjutraj (3.1.) je bilo le 2cm novega. Ljudi je bilo kar veliko, vendar so se hitro utrudili in se porazgubili pa Almih, zato lahko rečem, da sem se dodobra nasmučal. Dan se je zelo lepo zaključil s prepričljivo zmago najinih ljubljencev ("vsi za šampione rdeče"...) .

Pogled s Zworfelkogla na Shattberg West:


Pogled s Shattberga West na Zworfelkogel:


Slika s hokejske tekme-dejmo fantje:

_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ravensburger
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2015 10:48
Prispevkov: 47


Koliko imajo zaenkrat kaj snežne podlage? vnaprej hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 1 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Saalbach-Hinterglemm
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB