Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Saalbach-Hinterglemm

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Saalbach-Hinterglemm « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

V višjih predelih je nekaj cm naravnega snega, sicer pa je ves umeten. Višina le tega pa je razmeroma različna, ampak 60-70 cm kot pravijo na Bergfexu, ga zagotovo ni. Maksimalno 50 cm bi rekel. Tudi kakšen kamenček se najde kje, a na to smo letos tako ali tako že navajeni !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
de_an
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2016 12:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2012 1:09
Prispevkov: 27


Dobro poglej na bergfex tam pise 20 do 30 cm
V hinterglemu bli od 11 do 13.12 takrat je bilo nekje med 15 in 25 cm snega proge pa dobro pripravljene
_________________
sezona 2010-11: 3x Saalbach Hinterglemm,3x Bad Hofgastein-Sportgastein, 3x Mariborsko Pohorje,2x Rogla
sezona 2011-12: 3x Hintertuxer Gletscher,4x Mariborsko Pohorje,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2012-13 3x Saalbach Hinterglemm,3x Kitzbühel, 5x Mariborsko Pohorje, 1x Rogla
sezona 2013-14 4x Schladming,2x Areh,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2014-15 3x Hochzillertal,3 Schladming,1 Areh
sezona 2015-16 3x Saalbach Hinterglemm,1xTrije kralji,3× Maria Alm - Hochkonig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2016 4:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Hja De_an, a veš, da maš čisto prav! Vse kaže, da sem si ob hitrem pogledu na Bergfexu zapomnil število obratujočih naprav namesto cm snega . Leta pač! Lepo, da ti je bilo v Hinterglemmu všeč, saj je bilo meni tudi. So pa moji komentarji o urejenosti naprav nekoliko bolj prizanesljivi, saj me na smučišču zaenkrat zelo težko kaj zmoti, ne nekaj kamenčkov, ne grbine in odjuga. Je pa res najboljše smučati takrat ko je vse v "špico". Lep smučarski pozdrav in hvala za opozorilo!
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2016 7:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.rtvslo.si/svet/v-nesreci-sneznega-teptalca-v-avstriji-vec-poskodovanih/383621

V nesreči snežnega teptalca v Avstriji več poškodovanih
Težko dostopno prizorišče
17. januar 2016 ob 15:30,
zadnji poseg: 17. januar 2016 ob 16:02
Salzburg - MMC RTV SLO/STA
V nesreči snežnega teptalca v avstrijskem smučarskem središču Saalbach je bilo poškodovanih 11 ljudi, eden izmed njih huje. Kot je sporočila policija v Salzburgu, naj bi teptalec zaradi močnega vetra in slabe vidljivosti zapeljal s poti in zdrsnil po pobočju.

Nesreča se je zgodila 200 metrov pod kočo Simal Alm pri Schattbergu. Med poškodovanimi je pet zaposlenih v koči in šest nemških otrok, ki so se peljali na posebnih priklopnih saneh, pritrjenih na teptalec.

Eden izmed ponesrečenih naj bi ostal ujet pod teptalcem, a so ga reševalci medtem že rešili. Težko poškodovanega so ga s helikopterjem prepeljali v bolnišnico v Salzburgu.

Prizorišče nesreče je težko dostopno. Pri reševanju ponesrečenih pomagajo gorski reševalci, zdravniki, policisti in prostovoljni gasilci, ki so se na prizorišče nesreče podali na smučeh in s helikopterjem.

K. S.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

V petek 29.1. smo se ustavili v Hinterglemu, od koder smo šli na Hochalmbahn in od tam proti Saalbachu. Slik nimam kaj dosti. V petek, ko bi po napovedih moral biti najhladnejši dan v tednu, nas je zjutraj pričakal dež. Nič kaj obetavno.

Proge so bile vseeno dobro pripravljene, višina snega izven prog okoli 10cm, edina rjava zaplata na odprti progi pred sedežnico Rosswald.


Meni osebno ta dan najboljša proga, sneg po celi progi podoben. Slikano ob 12ih.


Westgipfel obetaven začetek, ki je trajal 1/3 proge.



Drugo furo po Westgipflu sem raje zaključil na vmesni postaji, sledi v snegu povejo o mokri mehkobi snega, res še danes ne razumem, da so se ljudje matrali v dolino. Na vmesni postaji je bilo 14 stopinj.



Slikano iz vrha Zwolferkogla, kupi na Westgipflu so bili konkrektni slikano 0b 15ih.


Pogled proti Spieleckkoglu, kjer smo začeli petkovo smučanje.


Proge na osojni strani so ostale Ok do koncu dneva, medtem ko so proge na prisojni strani, zlasti tiste pod 1600m izgubile svoj čar že ob prvih sončnih žarkih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ravensburger
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2015 10:48
Prispevkov: 47


V zadnjem tednu januarja ponovno obiskali Saalbach. Smučišče vsako leto povežejo še s kakšnim delom. Letos je povezava v Fieberbrunn, v naslednji letih (menda 2016/2017) pa celo do Zell am See-ja.

Vreme je bilo zadovoljivo, mešanica sončnega in oblačnega vremena v vseh 6 dneh. Edino temperature so bile problem in potem proge niso v takšnem stanju, kot smo v Saalbachu navajeni. Včasih je kazalo tudi okoli 10 stopinj.
Zanimivo je bilo, da je FIS proga v Hinterglemm bila malo vožena in smo se tam kar veliko zadržali. Zdržala je tudi vse do konca v zadovoljivem stanju v tistih dneh, kjer je bila drugje prava "jugovina".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 12:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Hm, zdaj sem pa čisto zmeden... Katera tema je zdaj prava? Ta ali tista druga, starejša?! No ja, cirkus pač. In ker je nov slogan cirkusa Home of Lässig, se zaradi dupliciranih tem ne bom sekiral.

Vidim, da ni še nič slik Fieberbrunna in pa novosti iz Leoganga.

V nedeljo sem naredil malo po 9h najprej eno vožnjo po prazni modri progi ob Steinbergbahnu.


Verjetno ne bi naredil velike napake, če bi ob večdnevnem smučanju v cirkusu, en dan preživel izključno tukaj in mogoče še malo po ostalih progah v predelu Leoganga.


Hm, ta desetsedežna Doppelmayrca Steinbergbahn ni od muh - tako mirno se še nisem peljal z gondolo se mi zdi. Sem pa bil šokiran, ker nima gretja sedežev!


Okoli 11h sem prispel na Reiterkogel, kjer se odpre lep pogled na južno stran Fieberbrunna. Na fotki se sicer ne vidi, ampak stanje na progi ob Reckmoosu Süd je bilo na meji užitnega.


Reckmoos Nord pa je bil nekaj povsem drugega. Na fotki je črna varianta F10a. Mimogrede, te hecne oglate gondole na Reckmoos Nord in Tirol S so kar lušne (z gretjem sedežev in zunanjimi nastavki za smuči in boarde).


Pa pogled navzdol, ko se že združi spet z rdečo F10.


Potem se zavil po F1c v Fieberbrunn in se spoznal z Doischbergom. Žal nimam boljše fotke (tako ali tako je bil celoten dan skrajno neprimeren za fotkanje, ampak recimo no... ). Proga je "založena" z lepim številom novih Demac Lenkotov na stebrih - nočem niti pomisliti katera modra strašila so imeli pred tem tukaj.


Smučanju po Lärchfilzkoglu in Streubödnu sem se odrekel, ko sem videl stebre teh muzejskih naprav in posledično gužvo (joj, izumitelja teh skupinskih gondol bi bilo treba linčati!!).


Proge okoli štirisedežnice Lärchfilzen. Nič kaj pretresljivega.


Pa trasa Reckmoos Nord ob vračanju na Reiterkogel...


...seveda še prej po komaj užitni Reckmoos Süd. V ozadju se vidi tudi proga in trasa Tirol S. Lepa rdeča proga, nič na silo.


Seveda je bila časovna stiska vedno večja (14:00 na vrhu Zwölferkogla) in vreme vedno slabše. Na severnem delu sem si premislil in se nisem spustil po Zwölferkogel-Nordabfahrtu - difuzna svetloba, močan veter, spihana podlaga... Potem so zaprli še drugi sektor Westgipfelbahna (na fotki iztek drugega sektorja), tako da sem ostal tudi brez Schattberga, ki pa so ga tudi verjetno zaprli v zgornjem delu. Ah.


Ok, hitro na drugo stran, kjer je nastal seveda najprej zamašek pri Sunlinerju (15min čakanja). Potem se je zgodilo helikoptersko posredovanje pri spodnji postaji Wetterkreuza. Sledilo je seveda romanje po Bernkoglu (mimogrede, tista šestseda je povsem zgrešena... Enostavno bi morali tam potegniti eno gondolo z vmesno postajo), pa prečkanje proge pri Turm 6erju, nakar je seveda bila gužva pri Kohlmaisu. Pa sem izvedel trik in sedel na fiksno trisedo ob 15:42.


Za las sem še prišel na vmesno postajo muzejske gondole Schönleiten in nato na Polten 8er (na fotki). Na Asitzmuldenbahn sem prihitel po skoraj nedotaknjeni (!) rdeči varianti 82 ob 16:32 (uradno obratuje do 16:30), a je na srečo sedežnica še obratovala, saj se žičkoti med seboj obveščajo...


Nato je sledil romantičen spust v dolino ob Steinbergbahnu (ja, sonce se je pojavilo prvič nekje ob 15h... heh, hvala za takšno gesto) - ja, Asitza se sploh nisem dotaknil.


Všečna zadevščina. Em, naslednjič se pa moram lotiti še severne strani - le-ta bi znala biti, kar se tiče statističnih rekordov po prevoženih vertikalnih in horizontalnih metrih, resna konkurenca Bad Gasteinu. Tako pa sem pristal pri "skromnih" 12,5km po vertikali in slabih 90km po horizontali. Buuu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SeekK
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


Mi smo letos nastanjeni v Fieberbrunu, so bili eni lepi apartmaji blizu smučišča za ugodno ceno.

Dobrodošel prispevek, ker še nisem točno gledal kaj nas čaka, tele skupinske gondole so me kar presenetle, tud jaz tega ne maram, očitno bomo po drugi strani čez hodili

Sem pa tud sam naletel že na krasne proge na delu Leoganga, ko je bila povsod drugje gužva. Izgleda da se vsem mudi delat krog...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

BISI ko smo bili mi pred 14dnevi v Saalbachu je Westabfarht bil ob 13ih tako načet, da bi ga lahko tudi takrat zaradi varnosti zaprli. Na sredinski postaji je kazalo +15C. Tam sem se jaz vkrcal v kabino za dolino in med vožnjo opazoval matranje ljudi.

Leogang je super sam, sploh ta nova proga je idealna za ogrevanje.
Smo bili samo en dan, ni ta zima prava zima.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


HOME OF LÄSSIG

Med 14. in 20. 2. smo smučali na področju Saalbacha. Prevladovalo je spremenljivo oblačno vreme. Le četrtek je bil praktično popolnoma sončen, pa še takrat se je približno do nadmorske višine 1500 m večji del dneva zadrževala megla. V nočeh na ponedeljek in torek je snežilo - na vrhu je zapadlo kakih 10 cm snega, zaradi česar so bile proge že precej hitro uničene in polne kupov. Potrebno pa je poudariti, da je bila preparacija prog ob nesneženih nočeh perfektna. Nasploh je bila gneča precejšnja, a znosna. Prevladovali so nemško ter angleško govoreči gostje, nekaj pa je bilo tudi Nizozemcev, Čehov in Slovakov ter seveda Slovencev - saj so bile vendar počitnice Pred napravami se večinoma ni praktično nič čakalo. Največja gneča je bila ob našem obisku praktično vedno na področju Bernkogla, Reiterkogla in Hasenauer Köpfla. Nekoliko slabše vreme ni imelo takega vpliva tudi zaradi fantastičnih smučarskih naprav - večinoma so to gondole ali pa moderne odklopne sedežnice s pokrovi. Na smučišču je tudi še nekaj počasnih fiksnih trised oziroma štirised, ki pa so kratke in sploh v nekoliko toplejšem vremenu precej nemoteče. Nasploh je bil celoten smučarski teden kljub nekoliko slabšemu vremenu odličen V smučišče se je od mojega zadnjega obiska kakih 6 let nazaj ogromno investiralo. Po zgrajeni povezavi s Fieberbrunnom pred letošnjo sezono je sedaj to največji povezani smučarski sistem v Avstriji.

Za več informacij: http://www.bergfex.si/saalbach-hinterglemm-leogang/

Pa še nekaj slik:

Izvrstno preparirana proga 60 ob Panorama 6er-ju


Proti Leogangu po položni progi ob desetsedi gondoli Steinbergbahn


Proti Saalbachu


Zgornji del povezovalne proge proti Fieberbrunnu...


...pa še njen spodnji del


Bernkogel 6er s prilegajočo karving progo


Na dolinski progi pod Bernkogelbahnom


Zehnerbahn s prilegajočo progo


Smučarski dan v Hinterglemmu traja kar do 21.30


Ena jutranja s Spieleck 6er-ja


Na črni progi 26 ob Hochalm 6er-ju


Na progi ob Rosswald 6er-ju


Na področju gondol Reckmoos na Fieberbrunnski strani


V smeri Fieberbrunna...


...fantastična proga ob moderni desetsedi gondoli Reckmoos Nord je zagotovo ena mojih najljubših v Alpah


Dolinska slika iz Fiberbrunna - na desni strani se vidi proga na čas


Začetna stramina z Lärchfilzkogla - fantastičen pogled na spodaj ležečo megleno morje


Na progi F10a sem seveda moral narediti še eno fotografijo


Pa še ena tradicionalna z najvišje točke na področju Fieberbrunna


Proga ob gondoli Reckmoos Süd je bila (kot ponavadi ) ojužena


FIS proga s Zwölferkogla


Izvrstna proga 7a ob Schattberg-Sprinterju je bila ena najmanj obljudenih


Proga 2b proti Vorderglemmu je bila ena najbolj kucljastih - sploh njena zadnja strmina


Strma proga ob Zwölfer-Nordbahnu


Zgornji del proge ob Schattberg-X-Pressu je bil izvrsten...


...spodnji pa nekoliko manj, a kljub temu je ostal cel dan v solidnem stanju, saj je gneča na tej progi precej majhna


Brez Kohlmaisgipfelbahna seveda ne gre

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2016 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

mihek je napisal/a:


Po zgrajeni povezavi s Fieberbrunnom pred letošnjo sezono je sedaj to največji povezani smučarski sistem v Avstriji.



Tole pa ne bo držalo, čeprav se mogoče s tem tam celo hvalijo. Bližnji Skiwelt Brixen jih prekaša tako po dolžini prog 280:270 km kot po številu naprav 90:70.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2016 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Točno tako, s tem se hvalijo na vsakem koraku. Slika pove vse:


Pa še s certifikatom se ponašajo :
http://www.saalbach.com/de/winter/service/pressebereich/presse-detail/article//Qualitaetssiegel-bestaetigt-Skicircus-ab-Winter-201516-groesstes-zusammenhaengendes-Skigebiet-OEst.html

No, šalo na stran, če so dolžine prog pravilno izmerjene in podane tako pri Skiweltu kot pri Saalbachu, je Skiwelt zares največje smučišče v Avstriji, se strinjam
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2016 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tile km so lahko malo raztegljivi. Na strani SKI-Welt piše, da je tam nad 280 km prog, po Bergfexu jih je 280. To številko so omenjali tudi že prej, preden je Saalbach prišel s svojimi 270. Na temle pregledu je navedena številka 284: http://www.skiresort.info/ski-resorts/sorted/slope-length/, na temle http://www.telegraph.co.uk/travel/ski/articles/The-worlds-biggest-ski-resorts/ pa piše izmerjenih 240, trdijo 279, čeprav so merili z neko svojo metodo, ker so podatki nižji tudi za ostala smučišča

Ampak je pa zanimivo, da se na strani Skiwelt ne hvalijo več, da so največje povezano smučišče v Avstriji, se pa hvalijo z največjim nočnim smučiščem. Če bi Ski-Weltu prištel še Kitzbuhel, dobiš nad 450 km prog, kar pa je že spodobno v svetovnem merilu. Ampak to ne šteje za povezano smučišče, čeprav je 4 minutna vožnja z avtobusom hitrejša od mnogih povezovalnih žičnic. Zato me še toliko bolj čudi, da ne naredijo tiste ene uboge žičnice, ki bi povezala Ki West z Pengelsteinom. Nič dolga sedežnica po nezahtevnem terenu, kjer tudi proga ne bi bila problem, saj bi potekala po pašnikih blage naklonine bi to smučišče povzdignilo med največje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2016 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Moram se malo dopolniti. Na njihovih straneh (Ski Welt) so se nehali hvaliti samo v nemščini. Če pogledaš stran v angleščini, italijanščini, nizozemščini ali španščini, se še vedno hvalijo, da so največji. Češka in danska stran sta pa precej siromašni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2016 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Pozdravljeni vsi skupaj, drugi teden grem na opening v Saalbach. Tiste, ki ste gor ze bili bi vas prosil da poveste, katera pot je najhitrejsa? Ima kdo kaksen namig, na katerih progah je najmanj gneze in so dovolj siroke, hkrati pa tudi malce zahtevnejse... ze vnaprej hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 2 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Saalbach-Hinterglemm
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB