Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val d'Allos La Foux - naše izkušnje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Val d'Allos La Foux - naše izkušnje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Damjan-doc je napisal/a:
marko je napisal/a:
Damjan-doc je napisal/a:
Kaj ne razumeš....govorim ti, da ni relavantnih tistih 10h v avtu in ne vplivajo na dneve smučanja in za moje pojme niso izgubljeni, kar se tiče SMUČARSKEGA dopusta. Vožnja je mišljena v lastni režiji in ne z avtobusom.
Primerjajmo:
za 920eur brez hrane vključene karte
http://www.skifun.si/index.php?lnk=tmp_namestitev.php&hot=4959

Ali 553eur+320eur(karte 2 odrasla)+204eur(karte 2 otroka) brez hrane
http://www.skifun.si/index.php?lnk=tmp_namestitev.php&hot=5944

http://www.kranjska-gora.si/Nastanitve-in-ceniki/Ceniki/Cenik-smucarskih-vozovnic

Pa saj ni važno glede na samo smučarijo je "naša" ponudba precenjena za 40%.

Ko smo že pri najdražjih in najcenejših, sicer z futrom.
http://www.skifun.si/rogla.htm?iDAT=15.02.2014&iODR=4&iDEV=7&rd1=40&rd2=40&rd3=40&rd4=40&kar1=1158&kar2=1158&kar3=1158&kar4=1158&iscig=poi%9A%E8i

Tole si dal take linke, da ne vem, kaj si v resnici primerjal. So smučišča primerljiva in enaki termini? Jaz sem ti zgoraj navedel konkretna primera pri isti agenciji in razmerje v ceni 1:2 v prid kokoši. Tudi če je smučišče v Franciji nekoliko večje (za to ceno gotovo ni eno izmed top 10 francoskih) je pa apartma pol manjši. Mogoče to tebi ni pomembno, jaz pa gotovo z 2 otrokoma (ki se rada med sabo kregata in poslušata različno musko) ne bi šel v 20 kvadratov. Si pa očitno tudi pozabil na malenkost od 500 EUR za prevoz, pa je Francija spet 50% dražja. Sploh ne govorim kje je bolje, ampak ne nakladat, da je v Franciji ceneje kot pri nas.

Tudi glede bencina. V Franciji je trenutno dražji za 10 stotinov kot pri nas. Z normalno vožnjo pa je treba doliti tudi v Italiji. 2 moja kolega sta z dizli z razmeroma velikimi rezervarji oba morala tankati tudi v Italiji. Hrana v Albertvilu v veliki veleblagovnici je kar občutno dražja kot pri nas. Tudi francoska vina, ki se dobijo pri nas (ceneni J.P. Chenet ali prestižnejši Mum), se da pa z malo sreče ali znanja dobiti dokaj dobra vina za 4-5 EUR. Kupoval sem mandarine in jabolka skoraj 2x dražje, mlečni izdelki dokaj ugodno, pivo, kruh 30-50% dražje. V samem Val Thorensu so cene še nekoliko višje, vendar ne tako zelo, kot so me strašili. Cene v restavracijah v mestu so zanimive. Hitra hrana je zelo draga. Majhna pica recimo 15 EUR, na drugi strani pa degustacijski menu v restavraciji z 2 Michelinovima zvezdicama samo 35 EUR. Na samem smučišču so pa spet zelo velike razlike. Čaj (1 dl) je lahko od 2 do 6 EUR, tam, kjer je bil čaj 6 in predjed 33, sladica pa 15 (jasno, da tega nisem naročal) je bilo pa pivo recimo samo 5 EUR.


Imaš navedene cene in linkane destinacije, če ne verjameš glede cene poglej podrobneje sam.
Glede cene prevoza sem že v prejšnjih postih navedel, citiram še enkrat sam sebe...
Damjan-doc je napisal/a:


Recimo, da te v FR. paketu pride strošek vožnje, ki bi bil relavanten pri izračunu stroškov.


Vse sranje kar si navedel(odebeljen tekst) nima veze s samim paketom, so ti že predhodniki rekli, tudi v FR. imaš E.Leclec-a in cene so primerljive z našimi, določene stvari lahko neseš s seboj, sploh kakšne domače zadeve.
Edini problem, ki ga jaz vidim je razdalja.

Damjan, če že govorimo o sranju so to predvsem tvoje nebuloze. Vsak si bo sam presodil, kaj se mu splača, ampak ne tule stresat neresnic. Če sem prav razumel tvoj link, si tule primerjal dopust v Val Frejusu in Kranjski gori. Pri Franciji seveda po tvoje prevoz ne šteje. Dobro, mogoče ima kdo službeno vozilo s tako pogodbo, da mu plačajo vse skupaj s parkirnino vred, ampak večina nima take sreče. Pa kje si našel ti ta Val Frejus. To je smučišče, ki ga ne moreš primerjati s Kranjsko goro, še s Starim vrhom ne. Res si ne znam predstavljati, zakaj bi se vozil 1 dan na tako vaško smulišče. Morda zato, da bi se lahko potem nepoznavalcem hvalil, da si bil v Franciji, ali pa zato, ker je itak vseeno kakšno je smučišče, važno je, da se pije.

Sicer pa jaz ne poznam nikogar, ki bi šel smučat v Kransko Goro, razen vikendašev in sindikalcev v Čičarah, tako da je sklicevanje na Kranjsko Goro itak brez veze. Pa še ti običajno smučajo več v Višarjah ali kje drugje.

Tisto glede stroškov vožnje, ko si citiral samega sebe, upam da vsaj ti veš, kaj si hotel povedati. Mene spominja na nadaljevanko Fools & Horses kjer je glavni junak na vsak način hotel uporabljati tujke, ki jih ne obvlada.

Ti bom še enkrat - zadnjič ponovil. Jaz ne govorim o kvaliteti smučanja. Oglasil sem se samo zato, ker ste nekateri govorili, da je smučanje v Franciji poceni. Lahko je relativno poceni na manjših in manj znanih smučiščih, sploh, če ne šteješ prevoza. Pa še moj letošnji primer: smučanje v predsezoni (januar) za 2 s prevozom v dokaj skromnem a čisto solidnem app. brez hrane: 1.000 EUR. Če bi se odločil za standard, kakršnega imam običajno v Italiji, Franciji ali Švici z lastnim prevozom, bi to zneslo vsaj 1.500 EUR. Zame dobro potrošen denar, ti pa presodi sam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 10:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Nekdo ki misli, da ima vedno prav nikoli ne bo razumel drugih.
Kakor koli, če potegnemo črto je v razmerju ponujenega FR boljši, ugodnejši dopust kot Slo., kar so tudi soforumaši potrdili, ki imajo izkušnje z letovanjem v FR.


Nazadnje urejal/a Damjan-doc Sre Jan 29, 2014 11:40 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Amater:) je napisal/a:
marko je napisal/a:

Tudi glede bencina. V Franciji je trenutno dražji za 10 stotinov kot pri nas. Z normalno vožnjo pa je treba doliti tudi v Italiji. 2 moja kolega sta z dizli z razmeroma velikimi rezervarji oba morala tankati tudi v Italiji. Hrana v Albertvilu v veliki veleblagovnici je kar občutno dražja kot pri nas. Tudi francoska vina, ki se dobijo pri nas (ceneni J.P. Chenet ali prestižnejši Mum), se da pa z malo sreče ali znanja dobiti dokaj dobra vina za 4-5 EUR. Kupoval sem mandarine in jabolka skoraj 2x dražje, mlečni izdelki dokaj ugodno, pivo, kruh 30-50% dražje. V samem Val Thorensu so cene še nekoliko višje, vendar ne tako zelo, kot so me strašili.


1. Čudne rezevoarje imata ta dva kolega, da ne naredita 650 km brez tankanja.

2. Pivo 30-50% dražje? Jaz v Sloveniji še nisem videl Heinekena za manj kot 1 eur, medtem ko ga v Franciji stalno kupujem za 0.70 - 0.80 eur, Stella je tudi ugodna. Je odvisno kaj kupuješ in kakšno 'košarico' hočeš vzeti za primerjavo, ampak 'občutno dražja hrana kot pri nas' se meni zdi izredno zgrešeno dojemanje. Žal nimam nobenega računa pri roki, da bi primerjali, ti pa tudi verjetno ne, se mi zdi? Kakorkoli, mi smo pri vsakem večjem šopingu prišli do sklepa, da ni kakšnih bistvenih razlik... nutella mal cenejša, jajca malo dražja, pivo cenejše, vino dražje... sigurno pa nič ni odstopalo toliko, da bi kaj opazili.


Zdaj si me pa izzval in ja, slučajno imam račun še v denarnici.
1. Ne vem točno, kako je bilo s tankanjem. Mislim, da je čez Italijo kakih 700 km, A4 ima 63 l rezervoar, z dizlom bi to moral prevoziti. Najbrž sta v Franciji tankala po prestopu meje, potem pa pred izstopom ne še enkrat, ker se jima je zdelo brez veze na pumpo s skoraj polnim rezervoarjem. V Italiji sta potem dotočila 5 ali 10 litrov. Z mojim bencinarjem in nekoliko manjšim rezervoarjem bi bila računica drugačna.

2. Ker sem bil z avtobusom, si nisem mogel izbirati trgovine. Ustavili smo se v Albertvillu v veliki veleblagovnici, kjer kupujejo tudi domačini in kjer običajno ustavljajko avtobusi (Geant). Pod vplivom podobnih zgodbic, kako je vse bistveno ceneje, sem bil malo šokiran. Mandarin je bilo več vrst po 2,5 EUR za kilo. Jaz sem našel potem ene klementine v akciji bolj boge 3,35 EUR za 1,5 (ali 2, se ne spomnim) kg, v Ljubljani dobim za to ceno 4 kg lepših. Jabolka so bila tudi v akciji 1,79 E, drugače so bila vsa nad 2, še posebno francoska, to je vsaj 2x cena iz Ljubljane. Siri so itak Indija Koromandija. Odličen Brie (neprimerljiv s tistim cenenim iz Leclerca) samo 2E za 240 g, sveže mleko 0,93 E (v Ljubljani je lahko 0,6 a tudi 1E), bageta kot najcenejši kruh (20 dkg) 0,95 E. (V ljubljani lahko kupiš kruh pod 1E/kilo, bagete na Mercator spletni trgovini 1,09/30 dkg), krekerji TUC 1,17 (Mercator 0,79) Vino 3,73 E. Vino je sploh zgodba zase. Očitno smučarji pokupijo vse poceni vino, ker je tam vedno prazna polica (tudi v Val Thorensu), ampak tale za 3,73 je bil odličen Bordeaux z nagradami in priporočilom združenja somelierjev. Če bi imel prostor, bi ga vzel kakšno kišto za domov. Piva nisem kupoval, sem pa pogledal, ker je to referenca. Samo neko francosko pivo je bilo pod 1 EUR, lahko pa da sem kaj spregledal. V Hoferju in še kje dobiš kakšna ćisto solidna piva, primerljiva tisti francoski žlubodri za 0,5 do 0,7. Kupil sem tudi eno francosko suho salamo (ne vem katera stvar na računu je to) po ceni dobre salame pri nas, pa potem nikomur ni bila prav všeč. Imajo pa kar dober pršut in kuhan pršut. Na kozmetiko in higienske artikle se bolj spozna moja žena. Menda so bili isti izdelki 10 do 20 % dražji. Mi je bila pa všeč ponudba v sosednjem Intersportu, ki se bistveno razlikuje od naše. Cel kup atraktivnih bund po zelo različnih cenah in mnogo drugega. Je pa še nekaj. Tako kot pri nas je v takem supermarketu cel kup nekih akcij 2 za 1, točke ugodnosti itd. Znanje francoščine včasih ni dovolj za optimalen nakup.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 11:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

mitjaz je napisal/a:
Upam, da ne bomo zmešali vseh jabolk in hrušk kar jih imamo.
Počasi debata prerašča v tekmovanje, ki ni in ne more biti.

Cene so odvisne od sezone, okusa, denarnice in še katerega elementa ...
Tisitim, ki nam je Francija super, se znajdemo in ne jamramo:
- Ali pijemo pivo na smučišču za 8?, če pa dobiš v trgovini, pri spodnji postaji gondole, 26 komadov (2,5 dl) za 15?? Ne rečem, da nikoli, vsakodnevna praksa pa to ni.
- Ali porinemo pico za 15? ali hamburher za 12? otrokom v usta, na smučišču, zato da imamo mir pol ure in da lahko bentimo na formunu kasneje? Sveža bageta, z domačo salamo in francoskim sirom ne seže do kolen večini hrane v krmilnici.
- Ali najdemo apartma solidno opremljen in ima vsak(par) na voljo sobo zase? Vse razen najnižje ponudbe to omogoča, za ceno konretno pod 400?/teden/osebo s prevozom vred.
- Ali gremo na sneg v cenejšem terminu - januarski? Velikonočni termin, v istem apartmaju, je lahko cena tudi 3x višja ...
- Ali jamramo glede izgubljenega časa z vožnjo? Idealen čas za knjigo/revijo/tablico ...

Pod črto: če najdete več plusov za - pojdite, če ne, ostanite na domačen hribu ... samo ne se kregat. Sneg je zakon!

Bravo Mitja. S tem, kar si napisal se pa povsem strinjam. Jaz vsekakor priporočam vsakomur, da preizkusi Francijo, tudi če je zbral več minusov. Če ne drugega je vredno videti savojske Alpe.

Ljudje res radi pretiravajo v obe smeri. Jaz sem na avtobusu poslušal zgodbice o tem, kako so morali plačevati za WC 2 pa tudi do 5E. Jaz v celih 3 dolinah nisem našel niti enega lokala, kjer bi moral plačati za WC.

Na voljo je tudi obilje prostorov za piknik (klopce) in tam smuča praktično vsak drug z nahrbtnikom. Meni je še to ustavljanje odveč in pojem sendvič na kakšni kabinki. S seboj imam običajno tudi kakšen sok, mandarino itd. TIsti, ki mora na vsak način jesti toplo kosilo, se lahko pa tudi zapelje nazaj v apartma, ki je običajno 10 m od proge in tudi najbolj skromen opremljen z mikrovalovko. pivo je pa po moje itak pametneje piti po smučanju kot med njim.

Ampak tole, da imaš za 400 E z vklučenim prevozom na osebo soliden app. in sobo zase, pa po moje tudi v januarju ne bo šlo v ta velikih centrih (3V, Tignes, 2A, ADH, Avoriaz). Ali pač?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Damjan-doc je napisal/a:
Nekdo ki misli, da ima vedno prav nikoli ne bo razumel drugih.
Kakor koli, če potegnemo črto je v razmerju ponujenega FR boljši, ugodnejši dopust kot Slo., kar so tudi soforumaši potrdili, ki imajo izkušnje z letovanjem v FR.

Če ti s svojimi bogatimi izkušnjami tako praviš bo gotovo res. Zdaj samo čakam, da Avstrijci in Italijani (pa seveda tudi naši) kar zaprejo vsa svoja smučišča, ki so povsem nekonkurenčna raznim Val Frejusom in podobnim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modriDirkac
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:36
Prispevkov: 28


Živ
Serre Chevalier (ni tolk majhen, a tudi ni med taglavnimi), app zelo na nivoju 50m od gondole,
80m2 - lastna soba, nobenga v dnevni, prevoz.... znesel 330?+hrana/pijača (cca 50?/osebo). Tako da.....se da
_________________
2011-12 : cca 26x
2012-13 : Vogel 3x, Krvavec 8x, Višarje 1x, Nassfeld 2x, Cerkno 4x, Kanin-Sella nevea 2x, Les Sybelles 6x, Stari Vrh 2x, Kranjska Gora 2x, Katchberg 1x
2013-14 : Nassfeld 1x, Višarje 1x, Serre Chevalier 6x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Daj prosim kaj več podatkov, ker tole se sliši pa kot zelo dobra ponudba. Ne za letos, ker 2x na leto pa ne bom hodil v Francijo. Jaz SC poznam samo iz zemljevidov in pripovedovanj in ga komot štejemo med ta večje, sploh če imaš karto Grand galaxie. (400+ km prog). So mi tudi pravili, da je tam bistveno manjša gneča kot recimo v L3V.

Sicer sem letos kar precej študiral cenike in ugotovil, da imajo najbolj znani centri tudi v januarji kar visoke cene, tisti malo manj znani in manjši (ne pa nujno slabši) pa so v januarju bistveno cenejši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modriDirkac
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:36
Prispevkov: 28


Glej, kaj več lahko na ZS, sicer pa verjetno gremo tudi naslednje leto. Smo bli letos navdušeni.

Aja, še v vednost : 1 dan gratis MonteGenevre/Sestriere, en dan L2A Karta pa je bila Grande Galaxie

ajd
_________________
2011-12 : cca 26x
2012-13 : Vogel 3x, Krvavec 8x, Višarje 1x, Nassfeld 2x, Cerkno 4x, Kanin-Sella nevea 2x, Les Sybelles 6x, Stari Vrh 2x, Kranjska Gora 2x, Katchberg 1x
2013-14 : Nassfeld 1x, Višarje 1x, Serre Chevalier 6x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


[quote="marko"][quote="Amater:)"]
marko je napisal/a:

Zdaj si me pa izzval in ja, slučajno imam račun še v denarnici.
1. Ne vem točno, kako je bilo s tankanjem. Mislim, da je čez Italijo kakih 700 km, A4 ima 63 l rezervoar, z dizlom bi to moral prevoziti. Najbrž sta v Franciji tankala po prestopu meje, potem pa pred izstopom ne še enkrat, ker se jima je zdelo brez veze na pumpo s skoraj polnim rezervoarjem. V Italiji sta potem dotočila 5 ali 10 litrov. Z mojim bencinarjem in nekoliko manjšim rezervoarjem bi bila računica drugačna.

2. Ker sem bil z avtobusom, si nisem mogel izbirati trgovine. Ustavili smo se v Albertvillu v veliki veleblagovnici, kjer kupujejo tudi domačini in kjer običajno ustavljajko avtobusi (Geant). Pod vplivom podobnih zgodbic, kako je vse bistveno ceneje, sem bil malo šokiran. Mandarin je bilo več vrst po 2,5 EUR za kilo. Jaz sem našel potem ene klementine v akciji bolj boge 3,35 EUR za 1,5 (ali 2, se ne spomnim) kg, v Ljubljani dobim za to ceno 4 kg lepših. Jabolka so bila tudi v akciji 1,79 E, drugače so bila vsa nad 2, še posebno francoska, to je vsaj 2x cena iz Ljubljane. Siri so itak Indija Koromandija. Odličen Brie (neprimerljiv s tistim cenenim iz Leclerca) samo 2E za 240 g, sveže mleko 0,93 E (v Ljubljani je lahko 0,6 a tudi 1E), bageta kot najcenejši kruh (20 dkg) 0,95 E. (V ljubljani lahko kupiš kruh pod 1E/kilo, bagete na Mercator spletni trgovini 1,09/30 dkg), krekerji TUC 1,17 (Mercator 0,79) Vino 3,73 E. Vino je sploh zgodba zase. Očitno smučarji pokupijo vse poceni vino, ker je tam vedno prazna polica (tudi v Val Thorensu), ampak tale za 3,73 je bil odličen Bordeaux z nagradami in priporočilom združenja somelierjev. Če bi imel prostor, bi ga vzel kakšno kišto za domov. Piva nisem kupoval, sem pa pogledal, ker je to referenca. Samo neko francosko pivo je bilo pod 1 EUR, lahko pa da sem kaj spregledal. V Hoferju in še kje dobiš kakšna ćisto solidna piva, primerljiva tisti francoski žlubodri za 0,5 do 0,7. Kupil sem tudi eno francosko suho salamo (ne vem katera stvar na računu je to) po ceni dobre salame pri nas, pa potem nikomur ni bila prav všeč. Imajo pa kar dober pršut in kuhan pršut. Na kozmetiko in higienske artikle se bolj spozna moja žena. Menda so bili isti izdelki 10 do 20 % dražji. Mi je bila pa všeč ponudba v sosednjem Intersportu, ki se bistveno razlikuje od naše. Cel kup atraktivnih bund po zelo različnih cenah in mnogo drugega. Je pa še nekaj. Tako kot pri nas je v takem supermarketu cel kup nekih akcij 2 za 1, točke ugodnosti itd. Znanje francoščine včasih ni dovolj za optimalen nakup.


1. Čez Italijo je 650 km (viamichelin).

2. Saj si povedal isto kot jaz, a se ti ne zdi? Pač odvisno kakšno košarico vzameš, ne bo pa na koncu vse skupaj kakšna bistvena razlika, če kupujejo recimo 4 ljudje.

P.s. Pri pivu si se sigurno zmotil, je tako kot sem zgoraj napisal.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


marko je napisal/a:

Ampak tole, da imaš za 400 E z vklučenim prevozom na osebo soliden app. in sobo zase, pa po moje tudi v januarju ne bo šlo v ta velikih centrih (3V, Tignes, 2A, ADH, Avoriaz). Ali pač?


V L2A in AdH bo šlo to brez problema za cca. 350 eur.

Govorimo recimo o 2/3* app6 za 4 osebe... če ti iščeš 4* app8 za 4 osebe pa seveda ne bo šlo. Tignes in ostalo pa tam 400+ za podobne zadeve.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ali to govorimo o čisto običajnih ponudbah SKIFUN in podobnih ali o čem ugodnejšem? Ker če je to SKIFUN si gre lahko vsakdo pogledat na njihovo stran, ne pa da se tule prepucavamo, kaj je to soliden app. in kaj je to veliko smučišče. Fino, da si napisal o čem govoriš. Ker meni je sicer vseeno, če je pohištvo malo zdrsano, si pa ne predstavljam dobro treh 50+ letnih parov na 25 metrih. Pred 30 leti bi se mi zdel pa večji žur, če bi nas bilo več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Običajna skifun ponudba, ampak na njihovi strani ni več januarske ponudbe.

Lahko pa iz prve roke - studio4 v L2A je bil sredi januarja letos 315 eur z vključenim prevozom za 3 osebe. App6 za 4 osebe bi recimo prišel tam okrog 330 eur/osebo. To so čisto realne cene, res ne vem zakaj se ti zdijo nemogoče. Je pa res, da so Tignes/L3V eno stopničko višje kot AdH/L2A, ampak tudi pri teh mislim,da za cca. 400 in manj eur dobiš apartma po zgornjih zahtevah.

Govorim o 2/3*, seveda.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Nisem rekel, da je nemogoče, se mi pa zdi zelo ugodno, glede na to, da sem sam plačal 500 za skromen app. s prevozom. Ok Val Thorens je v januarju malo dražji in bila sva 2 v app za 4, ampak razlika je občutna, sploh ker po moje L2A ni nič slabša smuka. Ampak moji kolegi so pač na vsak način hoteli v L3V, še za Val d'Isere niso hoteli slišati, ki je bil moja prva izbira. Kakšne pa so sicer tvoje izkušnje glede dni smučanja. Pri Kompasu se hvalijo, da njihovi smučajo 8 dni, tudi prvi in zadnji dan, potem se pa ponoči vozijo. In večina menda tudi dejansko smuča 8 dni. Meni bi se tudi zdelo to pametno, če že greš tako daleč, sploh če je lepo vreme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2014 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


No ja, 2 seveda potujeta najdražje, če hočeta imeti malo več udobja, ampak kolikor vem to ni francoska posebnost, no...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Joj kakšna debata se je razvila, polna izkušenj z Val d'Allosom

Skratka vsak ima svoje mnenje in svoj pogled na stvari.

Vsekakor pa hvala vsem za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val d'Allos La Foux - naše izkušnje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB