Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val d'Allos La Foux - naše izkušnje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Val d'Allos La Foux - naše izkušnje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Amater:) je napisal/a:
Mislim, da bi bilo za boljšo primerljivost apartmajev dobro uporabiti tudi primerljive cenovne razrede. V Franciji recimo app + skipass za 250 - 300 eur ali samo app v Italiji za 300 eur pač niso primerljive stvari.

Mi je žal za tvojo izkušnjo elanka. Če ste prvič v Franciji, sem vprašal, ker te je zmotilo par stvari, ki so tipično francoske in bolj stalni gosti tam niti malo ne sekiramo več. Recimo kuhinjska oprema je tradicionalno nesorazmerna - imaš 5 vilic in 17 nožev, pa dva kozarca za vino in 9 za šnops... tega tudi pri pregledu apartmajev ne upoštevajo. Po drugi strani pa (po mojih izkušnjah) niti najmanj ne komplicirajo, če prideš na recepcijo iskat kakšen krožnik, posodo za kuhanje in podobno... pač potrošni material.

Urejenost prog je overall slabša kot v Italiji in Avstriji, imaš pa zato ogromne terene za off-piste smučanje in bolj umirjeno atmosfero, ker ni desetine koč iz katerih seka dj Otzi.

Podobno kot s priborom, je tudi z internetom. Pomojem v bistvu še dobro, da niste kupili wi-fi paketa. Po mojih izkušnjah dela zadovoljivo tam od 00.00 do 8.00 zjutraj, ob 6h popoldne pa je hitrost kakšnih 5 kb/s, ker se vsi obesijo gor po večerji.

Velikost apartmaja - kot že rečeno se da dobiti zelo, zelo spodobne apartmaje v 4*+ apartmajskih hišah, drugje je pa pač malo loterije. Kljub temu, da je sicer zelo grdo, da na spletni strani zavajajo s fotografijami, je eno osnovnih pravil pri smučanju v Franciji, da vzameš eno številko večji apartma. Čeprav po drugi strani, se da preživeti tudi v panju... jaz sem bil že v polnem 4/4 apartmaju v Tignesu, pa sploh nismo kaj dosti opazili majhnosti, ker smo imeli cel teden sonce in smo v apartma hodili več ali manj spat in nihče ni imel energije iskati težav po vsakodnevnem smučanju od jutra do zaprtja žičnic.


Pod črto - jaz ti vseeno priporočam, da daste Franciji še kakšno priložnost, meni se je zdi vredna.


Glede na to, da očitno nisi Amater, kaj praviš, kateremu kraju/smučišču/hotelu bi pa lahko dala priložnost oziroma bi si jo zaslužil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modriDirkac
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:36
Prispevkov: 28


Živ
se kar strinjam z debato na forumu....
Francija, sploh v terminih ski-openinga oziroma sredine januarja, pomeni da je cena ugodna, smučišča všečna, navadno pa dobiš zajčnike namesto apartmaja. S tem imam skoraj 10 let izkušenj.
Letos pa sem dobil dokaz da je lahko tudi drugače. SerreChevalier je že kot smučišče kar kul, apartmaji pa so bili skoraj kraljevski (Le Hameu du Rocher Blanc). Glede na standard iz prejšnjih let bi nas lahko bilo v apartmaju za 8 oseb z lahkoto tja do 14, pa bi še prostor ostal . Resda je namestitev nekaj evrov dražja (a še vedno zeeeellooooo ugodna) a se splača.
_________________
2011-12 : cca 26x
2012-13 : Vogel 3x, Krvavec 8x, Višarje 1x, Nassfeld 2x, Cerkno 4x, Kanin-Sella nevea 2x, Les Sybelles 6x, Stari Vrh 2x, Kranjska Gora 2x, Katchberg 1x
2013-14 : Nassfeld 1x, Višarje 1x, Serre Chevalier 6x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Mogoče sem samo jaz ampak... v Francijo se ne hodi zaradi apartmajev. Vsaj meni to ni pomembno. Ker če se smuča od jutra do večera, kar tudi počnem, potem je čisto vseeno ali je apartma 60 kvadratov ali pa 20 kvadratov.

Važno je edino da ne smrdi notri po kakšnem bruhanju, da je čist in da ni popolnoma razbit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


modriDirkac

hvala za predlog, bom pogledala tole zadevo.


matejp tudi takšno mnenje in kontriranje sem pričakovala tudi mi nismo šli zaradi apartmaja, ker če bi že šli, potem bi se že pri simbolični sliki na internetu ustavilo. pričakuješ nekakšno povprečnost in določen nivo čistoče, če že čiščenje apartmaja stane 50-75eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modriDirkac
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:36
Prispevkov: 28


Sicer pa, bili smo pred leti v laFoux-u....
A zaradi res slabe izkušnje nas tam ne bo več. In to prav v tem sklopu apartmajev.

So pač tudi boljše in bolj normalne lokacije in smučišča. Sploh kar se odnosa do strank tiče iz strani lastnikov/upraviteljev apartmajev.
_________________
2011-12 : cca 26x
2012-13 : Vogel 3x, Krvavec 8x, Višarje 1x, Nassfeld 2x, Cerkno 4x, Kanin-Sella nevea 2x, Les Sybelles 6x, Stari Vrh 2x, Kranjska Gora 2x, Katchberg 1x
2013-14 : Nassfeld 1x, Višarje 1x, Serre Chevalier 6x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


modriDirkac

kaj nisi prej povedal! sva že dva iz La Foux-a, super, mislim, da nas bo še več.
Bom upoštevala kakšen tvoj predlog, za drugo leto. kot npr. SerreChevalier
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če gledaš stvari racionalno, se v Francijo itak ne splača. Dva dni zgubiš na poti, če greš z avtom je to silno drago, potem te pa tam čakajo šlampasti Francozi, slabo pripravljene proge, stare žičnice, majhni apartmaji in v povprečju slabše vreme kot v Dolomitih. Lahko pa to odtehta lepota Savojskih Alp in pogled na Mont Blanc. V glavnem, jaz grem tja vsakih nekaj let, vmes pa raje Italija, Avstrija in občasno Švica. Sploh se mi zdijo pa brezvezne tiste cenene Francije za 100 eur, ki se po dodani vožnji, hrani itd. ne izkažejo za tako cenene. In cena je preračunana za 8 posteljni apartma ob polni zasedenosti. To je pa nečloveško tudi za tiste, ki pravijo, da so prišli samo smučat. Kam boš odložil 8 kovčkov, 8 čelad, kako boš posušil 8 pancerjev, kako boš pripravil hrano in kako bodo pojedli. Ker restavracije so za tiste, ki hodijo na take aranžmaje čisto predrage.... Jaz sem bil letos v dvoje v apartmaju za 4-5 oseb. V app. sta bila samo 2 manjša predalnika. Midva sva obleko zložila na prazen pograd, nimam pojma, kam bi jo sicer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Sicer ne vem, ampak meni se zdi urejenost francoskih prog zelo dobra. Pa sem smučal tako v Avstriji (Nassfeld, Bad, Gerlitzen...), Italiji (področje Sella Ronda - Alta Badia - Val Gardena - Kronplatz...) kot tudi v Franciji (Tignes, Val Thorens).

Ko si enkrat v 3 dolinah (Val Thorens - Meribel - Courchevel) je težko gledati na ostala smučarska področja in jih primerjati med seboj. Mogoče je edino področje Dolomitov (Sella Ronda) dokaj blizu, ampak sami tereni, širina prog, alpski svet, off-piste možnosti (v Dolomitih so dokaj omejene), ogromne gore in pobočja... to je pač neka druga dimenzija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Če gledaš racionalno je najbolje, da ostaneš doma.

Cenovno te Francija z potjo in hrano pride ceneje kot tedenski paket v Slo.
Pot si moraš pač narediti zanimivo se kje ustaviti pogledati kakšno zanimivost itd., sploh pa ne izgubiš dela dopusta zaradi poti, ker greš pač toliko prej od doma.
Ja pa dejstvo, da je najbolje iti v FR. za dva tedna, to smo mi storili ko smo šli drugič, zaradi bojazni slabega vremena, zamisli si, da 3 dni sneži na polno, od 7ih dni dopusta
Glede prog, pač za 200km+ smučin jih uredijo toliko koliko jih pač lahko, oz. se jim da.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


matejp je napisal/a:


Ko si enkrat v 3 dolinah (Val Thorens - Meribel - Courchevel) je težko gledati na ostala smučarska področja in jih primerjati med seboj.

Se tole da presmučati v enem tednu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modriDirkac
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:36
Prispevkov: 28


Po vsaki progi 1x pa na polno...
se hecam.

Kdor gre v Francijo točno ve zakaj je šel tja. Kombinacija off-piste ene 3 dni, ostalo malo po progah, pa zvečer malo welnessa.... To je to kar zadnja leta iščem.

Opažam pa da se je tudi ponudba malo spremenila - na boljše. Saj svoj čas je bila tudi nam pomembnejša nizka cena in zabava, a s večjo zrelostjo se prioritete spremenijo.
Tako da predlagam da se že pred odhodom v Francijo pozanimate kam odhajate in, če ne želite študentskega popivanja, izberete pravi termin/destinacijo ter plačate 30? več. Ker Francoska smučišča ponujajo ogromno, samo prave je treba najti.
ajd
_________________
2011-12 : cca 26x
2012-13 : Vogel 3x, Krvavec 8x, Višarje 1x, Nassfeld 2x, Cerkno 4x, Kanin-Sella nevea 2x, Les Sybelles 6x, Stari Vrh 2x, Kranjska Gora 2x, Katchberg 1x
2013-14 : Nassfeld 1x, Višarje 1x, Serre Chevalier 6x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


modriDirkač: jaz imam isto izkušnjo letos: mi smo bili v app za 10 (not nas je bilo ... glede na standard a-la Tignes, L2A, Val Thorens, bi to moral biti apartma za 16.

matejp: brez debate, ko enkrat doživiš to prostranost, s tako ogromnim off-piste paketom, potem Avstrija in Italija zbledita v primerjavi.

Damjan-doc: se strinjam, tedenski paket v Slo bi bil dražji, da ne omenjam ponudbe za omenjeni znesek ...


Francija ponuja, za moj okus, daleč največ. Tudi BUS prevoz preživim - včasih je upokojensko vzdušje drugič fešta, nikoli nisem doživel incidentov.
Priporočam pa, da se izogibate najcenejšim ponudbam, saj za nekaj 10? več dobite, namesto zajčnika, 4* s ponudbo na nivoju.[/code]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 11:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Damjan-doc: odgovor je NE, januarja 2013 smo delali max, pa nam v 5 dneh na snegu ni uspelo presmučati niti polovico, bližje 1/3. Na smučišču od 9h - 15h.
Norenje po progah, samo da jih prečrtaš ni moja definicija uživanja, zato pa vem, da bo Val Thorens aktualen še nekaj sezon, preden raziščemo celo območje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Se da, če misliš to, da si v vseh krajih in na vseh hribih tudi ob čisto običajnem turističnem smučanju. Če misliš, da bi moral presmučati prav vse proge in variante je pa to po moje kar težko. Bi moral spati v enem od osrednjih krajev (recimo Meribel), si narediti dober načrt, da ne bi ponavljal prog in terati od jutra do do večera. Če bi se držal tega in delal 15.000 + višincev dnevno, bi v enem tednu zagotovo prevozil vse proge z variantami vred. Vidim pa v tem edini užitek, da bi se potem lahko hvalil okrog, mi bolj ustreza prva možnost.

Damjan, tam si pozabil narediti smeškota, kjer si napisal, da je smučanje v Franciji cenejše kot v Sloveniji. Pa tudi tiste tvoje računice glede dopusta ne razumem. Ali ima tudi dan 25 ur, če vstanem uro prej?

Matejp glede urejenosti prog imam sveže izkušnje od prejšnjega tedna, če bom imel čas bom nekaj napisal v temi od Val Thorensa. Lahko rečem, da so storili korak naprej, ampak je to še zelo zelo daleč od kakšnega Kronplatza in če hočeš Krvavca ali Starega vrha. Mislim, da se enostavno še ne znajdejo v takih razmerha kot so letos (pomanjkanje snega in relativno visoke temperature).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


marko je napisal/a:
Se da, če misliš to, da si v vseh krajih in na vseh hribih tudi ob čisto običajnem turističnem smučanju. Če misliš, da bi moral presmučati prav vse proge in variante je pa to po moje kar težko. Bi moral spati v enem od osrednjih krajev (recimo Meribel), si narediti dober načrt, da ne bi ponavljal prog in terati od jutra do do večera. Če bi se držal tega in delal 15.000 + višincev dnevno, bi v enem tednu zagotovo prevozil vse proge z variantami vred. Vidim pa v tem edini užitek, da bi se potem lahko hvalil okrog, mi bolj ustreza prva možnost.

Damjan, tam si pozabil narediti smeškota, kjer si napisal, da je smučanje v Franciji cenejše kot v Sloveniji. Pa tudi tiste tvoje računice glede dopusta ne razumem. Ali ima tudi dan 25 ur, če vstanem uro prej?

Matejp glede urejenosti prog imam sveže izkušnje od prejšnjega tedna, če bom imel čas bom nekaj napisal v temi od Val Thorensa. Lahko rečem, da so storili korak naprej, ampak je to še zelo zelo daleč od kakšnega Kronplatza in če hočeš Krvavca ali Starega vrha. Mislim, da se enostavno še ne znajdejo v takih razmerha kot so letos (pomanjkanje snega in relativno visoke temperature).

Damjan-doc je napisal/a:
sploh pa ne izgubiš dela dopusta zaradi poti, ker greš pač toliko prej od doma.

To pomeni, da ti kljub 10h vožnji ostane 6-7dni smučarksega dopusta.

Recimo, da te v FR. paketu pride strošek vožnje, ki bi bil relavanten pri izračunu stroškov.
Drugače pa.
Francija:
http://www.skifun.si/francija.htm?iOBD=2014-02-152014-02-22&iODR=4&rd1=40&rd2=40&rd3=6&rd4=6&kar1=1367&kar2=1367&kar3=1367&kar4=1367&iscig=poi%9A%E8i
Slovenija:vendar prištej karte, ker jih praktično nikjer ni v paketu(2 odrasla, 2 otroka 6+let)
http://www.skifun.si/slovenija.htm?iDAT=15.02.2014&iODR=4&iDEV=7&rd1=40&rd2=40&rd3=6&rd4=6&iscig=poi%9A%E8i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 2 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val d'Allos La Foux - naše izkušnje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB