Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Vaša najhujša nesreča

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Vaša najhujša nesreča « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pumpahhh
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2008 21:33
Prispevkov: 58
Kraj: škofja loka

Bord lih na novo nabrušen, se spustim dol po starem vrhu, in tist zadn ovink sem spustil da je šlo kolkr je šlo, čist spodi k je najožje pa ledena ploskev, meni je zagrabil robnik.... Posledica: modra rit en mesec. Sem kr hlače dol dal da nebi tok oteklo, sam ni kej dost pomagal.
Sem še sm živ in pripravljen na nove podvige letos.. in padce
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 4:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Najlažje se je pa smuk pelat ne
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Moja najhujša nesreča do sedaj ...hm razbita usnica na notranji strani 5 šivov Upam da se mi še kdaj kaj hujšega ne pripeti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 5:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


fischerpro3 je napisal/a:
elan je napisal/a:
rokxy je napisal/a:
Mu na listek napišem, da mam 70 kil in jih on nastavi na 70. Če bi bil takrat tam, bi ga fental.


jst mam avtomate naštimane na +5kg od svoje teže. a je to hudo narobe al kaj?

Če je tekma potem jih imam na full /120 kg/ drugače +5 kg od svoje teže....


jst mam skoz na +5. odprlo mi jih je enkrat v 2letih. pa še takrat ko so se res mogle. sem res fajn ubrisal
pa se večinoma vozim zlo hitro...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kricert
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2009 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 18:27
Prispevkov: 21


Najhujša nesreča doslej na Osojščici pred 12imi leti - kompliciran zlom zapestja, zdravniki v Beljaku so zadevo super porihtal.

Bil še mlad in neumen, s polno hitrostjo na kucel, pristal na naslednjem kuclu in ob pikiranju na glavo podstavil roko.

Sledil je dolgoletni premor, v zadnjih letih pa znova uživam na belih strminah, tokrat z nekaj več pameti v glavi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jaka
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 12:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 7:50
Prispevkov: 62


Dokler nisem nosil čelade praktično skoraj ne pomnim padca.Od čelade naprej (zadnji 2 leti) pa recimo 3x manjši padec pač greš do konca pa smučo vzame ampak to ni praktično nič.

Lani pa na PRAZNI progi na Krvavcu po 12 urah nočne službe in po 1 uri lahke v izi smuke za ogrevanje najdem prazno progo (tam ko sta dve sedežnici skupaj).
Se pač spustim hitrokst OK dolgi zavoji res dal vse od sebe in samo spomnim se, da se mi je pred nesrečo z moje desne približal smučar, ki me je dohitel od zadaj in BUM pač jaz sem bil v zavoju on tudi in na X sva se srečala.Sledl je polet smuči in naju. on je sicer letel 2x dlej od mene.Njemu nič jaz pa z nenavadno bolečino v rami. Najprej sem pomislil na ključnico, a sem po pregledu sam ugotovil da sem izpahnil ramo. Najprej sem računal še sam prismučat do konca ampak nimaš ravnotežja brez rame in še bolet je začelo...(kdor je probal ve) Z reševalci na smučišču je bilo Ok korektni.
Problem je bil z reševalno Kranj ker so pač ocenil da to ni neka huda poškodba in da lahko 2 uri čakam na rešilca (ok pa naj boli)
No in tako samo dočakali prihod v UKC (bled kot stena od bolečine pač ok saj semo že nekaj stari) kjer so dali brez narkoze nazaj kot sem se strinjal, da nismo izgubljali dragocenega časa še z narkozo. Potem 12 dni mirovanja z roko in 3 tedene rehabilitacije. Danes je "OK" razen tega pa ne smučam več sproščeno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_nyc_
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 9:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 0:48
Prispevkov: 351
Kraj: kranj

moja je bila pri 5 letih ko sem na krvavcu zlomu nogo.
potem pa še lansko sezono ki sem prebil ustnico in izpahnil ramo(spet na krvavcu)
_________________
sezona 07/08: Krvavec 69x
sezona 08/09: Krvavec 70x. Stari Vrh 2x
sezona 09/10: Krvavec 56x. Stari Vrh 1x
sezona 10/11: Molltal 2x. Krvavec 64x. Kranjska gora 4x
sezona 11/12: kaprun 2x, Krvavec 79x
12/13: Krvavec 110x, Rogla 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Me se tud še ni kej hudga zgodli razen kakšnih modric in odrgnin. Me je pa lansko sezono na Golteh urnk ubrisal.
Je blo med tednom, ljudi skoraj nič in takrat si pa dam mal duška.
Po Medvedjaku ga fajn pičim, pridem do zadnje strmine in takrat. Hitrost sm kr fajno, na ovinku me spodnese, nardim ene dva prevala pa verejtno še kaj, sam nevem. Smuče mi odpre, palc nimam več na roki, tud rokavice mi je odnelo z roke. Ko pridem k sebi, najprej opazim vezi brez smuč, in si mislim ka si nor kr vezi sem utrgu. Eno smučo z vezmi najdem, druge pa nikjer. Po nekaj minutnem iskanju, zaslišm kako se učitelj dere da je smuča spodaj pri otroškem traku.Še dober da ni koga zasdela, ko je drvela dol. Prijazni serviser mi je potem vse na novo naštimal in sem se lahko nemoteno smučal naprej z malo straha.
Razen da me je vse bolelo še tri dni, ni blo hudega.
_________________
2007/08 58x (55x golte, 3x vogel)
2008/09 31x Golte, Rogla 1x
2009/10 35x Golte, 4x Vogel
2010/11 1x Golte
2011/12 1x Molltal, 10x Golte, 1x Kope
12/13 22x Golte 21, 1x Weinebene, 1x Poseka ravne
13/14 15x
14/15 6x Val Thorens, Golte 27x
15/16 6x Val Thorens, 14X Golte
16/17 6x Les Orres. 8x Golte
17/18 Golte 5x, Kope 2x, Les Orres 6x,2x Koralpe, Petzen
18/19 6x Les Orres, Golte 2x, Celjska Koča 3x, Koralpe 1x
20/21 7x
21/22 28x
22/23 Koralpe1x, Celjska Koča 5x, Golte3x, Gerlitzen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iron_Horse
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2009 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Jul 2008 15:38
Prispevkov: 78


Kako leto nazaj smo meli trening superG-ja in tik pod prelomnico me je zasukalo in sem naredil ene 3 premete Ko sem šel potem gor po palice je bila na vsak metr 20cm luknja, ker sm z repam smuči trgav sneg z vsakim prmetom Ampak čudežno brez poškodbe! Samo malo me je bolela noga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuty-10
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 12:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2008 15:55
Prispevkov: 10


Moj najhujši padec do sedaj prejšnjo soboto na Voglu ko smo šli izven proge po celcu ta pod dvosedo zadnji vogel in mi je spodrsnilo in me je neslo kakih 20m dol bilo je tudi kar nekaj prevalov in vse to med drevesi na srečo pa sem vse zgrešil in ostal nepoškodovan.
_________________
Sezona 2008-2009:3× Hintertux, 2×Krvavec, 1× Kranjska Gora, 2× Vogel, 1× Cerkno, 1× Bad Kleinkirchheim

Sezona 2007-2008:13×Krvavec, 1× Vogel, 2× Stari vrh, 1× Kranjska Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Pred 20 leti na celcu.Z dilo sem zapel grmovje, zavrtelo me je, prastara Tyrolia ni odpela in nogo mi je zavrtelo za 270°,malo me je zmanjkalo,nato transport s sankami eno uro do avta.
Rezultat:dvojni spiralni zlom, dve ploščici jekla in kopica šravfov, ki še danes zajebavajo letališke naprave pa 15 tednov gipsa.
Summa:kasiral sem odškodnino od zavarovalnice, ki je takrat zadostvala za pol novega fička,pri hitrih sprehembah vremena pa me danes trga v nogi za popizdit...
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smucarka92
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 21:14
Prispevkov: 49
Kraj: Novo mesto

jaz se spomnim tudi nekaj let nazaj ... s elankami.. navadne alpske smuči takrat še doma ker sem bila premal stara pa me niso pustil na takratne Gače (sedanja Bela) pa sm rekla za enkrat bo vredi tukaj kjer je zelo zelo strmo samo malo prekratka proga brez vlečnic je no... spodaj je bil majhen prostor da si se lahko ustavil, ker na desni strani so bili zloženi hlodovi na drugem pa narejena škarpa da si prišel tam čes je bil prostor velik cca. 2 metra v širino...no tam smo se smučali cela vas prijatelji itd.. spusti se prijateljica vse je blo ql .. potem še brat je blo tud ql sta hvala bogu pršla varno skozi. potem se pa spustim jaz in začelo me je zanašati proti hlodom v paniki sem na hitro zavila v dolino in kar naenkrat se znajdem v zraku in pride sunek vetra ter me vrže po tleh kakor da bi vrgel v jezi žogo na tla... in drsim z glavo navzdol proti dolini... v bližini je bila hiša kake 10cm stran se ustavim z bolečinami v levi nogi. se poskušam ustati in nikakor nism mogla... ker sem bla raztegnena kot gimnastičarka katera naredi špago... prijateljica je bla takrat premajhna in premalo močna da bi mi pomagala zato sem ji samo rekla naj mi prinese telefon...da pokličem starše na pomoč... prišla je mami in me nekako zvlekla domov... oprt na levo nogo se nism mogla...zato sem mogla v hrib cca. 500m skakat po eni nogi... mami me je takoj pregledala in opazila da je noga čudne oblike...hitro je poklicala očeta da me je odpeljat k zdravniku...

izvedeli smo da sem imela pretrgano mišico in pretegneno pa hude udarce na rit imela sem terapijo 2 tedna potem pa 1 mesec mirovanja noge...

hvala bogu se takrat nism zabila v hlodove, vprašanje kaj bi bilo... po moje tole kar se je zgodilo ni bilo nč....

ampk strahov nimam pri smučanju in nikoli jih nisem imela...

je blo pa še leta 2000 k sm mela še tastare elanke... neke čudne smuči in vezi.. kakor raste otrok raste tudi noga...pancerji so mi bili premajhni pa sem rekla stricu da mi naj zrihta vezi na številko večje pancerje... on to use poštima...pol pa sem ugotovila da tanovi pancerji nočejo odpeti v nujnih primerih...in da se moram res matrat da jih odpem..pa mi je prikipelo.zato sem spet obula prejšne pancarje in šla na te smuči nisem pa pomislila da to ni pametno... pa smo se zmenil da gremo smučat k sosedovim ... tam je bila tud huda strmina...ampk lepo poštimano daleč v gozd.. tam smo šli lepo na jurčka. ko smo šli na vrh so se spustili otroc proti dolini..res pa je da si moral pazit ker spodaj so bile zložene opeke za gradnjo hiše in strehe spustim se jaz in v stredini strmine v veliki hitrosti se mi izmakne pancer iz vezi in me vrže po tleh kot kamen k pade iz gore... drsim iz glavo navzdol proti zloženim opekam ...ostali so gledali kaj se bo zgodilo... direkt v opeke z zapestjem. hvala bogu ne z glavo ... usi so me sprašvali če je vse vredu... jaz sem rekla vse je ql... nism hotla povzročat skrbi.. odšla sem domov v velikih bolečinah... hitro so mi dal obkladke. mislili smo da je samo hujši udarec... če po resnic povem še danes sem skeptična če je bil res močan udarec, ker te roke ne morm uporablat k učasih ... boli me vsakič k se vreme spremeni, vsakodnevno je drvena še danes...spomnim se da je takrat zelo bolelo...

malo mi je žal da nism šla k zdravniku ampk važn da nimam straha pred belimi strminami... zdaj ko se je shladilo le še komaj čakam da zapade sneg in se poženem v strimo kumi čakam ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Frenk
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2011 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

No,pa sem jo doživel.
Vsoboto dopoldne sem končal letošnjo smučarsko sezono. Vzrok- nalet mladega smučarja od zadaj (levo) na Jurgovem. Posledice- prvič sem se peljal z ratrakom.... kompliciran zlom leve roke-imam nekaj pleha in močne odrgnine po levi strani obraza.
Kaj bi bilo, če bi bil zadet s smučmi si pa si sploh ne upam misliti. Čelada je dobro opravila delo.
Ostala mi je sezonska katra in adijo Francija.
LP Frenk
ps. fant jo je odnesel samo s padcem in brez posledic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FoX
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2011 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Apr 2008 13:04
Prispevkov: 45
Kraj: SG

Tožit? Če prav vem, se da za tako tožit, jaz vsekakor bi. Če druga ne bi se zagotovo pojavila zgodba v medijih in folk bi postal bol pazljiv. To več ni normalno, res ne...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2011 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


Če hočeš, da se to pojavi v medijih, kar najboljše da kakšen medij kontaktiraš, to kar je v tvojem postu fox, je bedn izgovor za denar ki ga hočeš dobiti od tožbe.
Sicer, pa nista bili 2 smrtni žrtvi dovolj o pazljivosti v zadnjem mescu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Vaša najhujša nesreča
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB