Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2013/14

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2013/14 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2014 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Ali je bil kdo včeraj v Nassfeldu baje ,da jim je ena žičnica crknla ,pa so morali nekaj pešačiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzx
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 01, 2014 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 0:25
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

Res je, crknila je štirisedežnica na desni strani... Smo imeli srečo da smo parkirali tu zgoraj in ni bilo treba peš nazaj...

_________________
I have no idols. I admire work, dedication and competence.

topraceadrenaline.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pončo
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 8:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


V soboto je skipass akcija, pa me zanima, kakšna gužva bo.
Vem, da je, to je najbrž dejstvo. Ampak kakšna gužva je to?
Je treba na spodnji postaji gondole čakati pol ure, pa se potem gor na žičnicah folk razgubi, ali je tudi na progah in zgornjih žičnicah cel dan nepopisna gneča...?
Kdor je že kdaj bil na skipass akciji, prosim, če napiše kako je bilo.
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Polno... za moje pojme prevec polno, tako da taksne dneve jaz definitivno izpustim. Zares na to gledam drugace... ne da prisparas 20eur, kolikor je cenejsa karta, pac pa vrzes proc 20eur, kolikor je karta sploh stala. Ker od smucanja ob takih akcijah prav veliko nimas. Je pa seveda odvisno od posameznika kaj sploh zeli. Jaz uzivam na praznem smuciscu, nekateri pa takrat, ko imajo veliko ljudi okoli s katerimi gredo lahko se na pivo. Ce si ti ta drugi, potem so najbrz te akcije ok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Tako kot je rekel pj. Sicer res malo pretirava. V Mokrinah je za moje pojme že ob normalnih dnevih, prevelika gneča in na progah tako ni bistvene razlike, razlika je v čakanju. Se mi tudi nekako zdi, da glede Slovencev ne bo bistveno drugače, kot je za slovenske praznike ali počitnice.

Če zadeve gledaš racionalno, ne boš smučal pol manj, ampak tudi stroški smučanja niso pol manjši, ker prevoz, kosilo itd. stanejo enako kot na vsak drug dan. Jaz sem se že prav solidno nasmučal na dan skipas akcije, ampak moraš ravnati nekoliko v nasprotju z večino. Izkoristiti moraš prvo uro, preden se naredi gneča, potem voziti na žičnicah, ki so za večino manj atraktivne (recimo kakšna senčna, položnejša ali pa spodnji del nihalke, kakšna vlečnica itd.), izkoristiti čas kosila in zadnjo uro (za trening kucljev, ali vožnjo po položni cesti, ki ostane užitna).

Če te pa dren in gneča jezita, pa je res bolje iti drugam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 10:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Sam velikokrat smučam na avstrijskih smučiščih, ko so Skipass akcije in velikokrat je kljub temu čisto ok - se ne čaka pretirano, gužva pa sprejemljiva.

Toda z Nassfeldom imam od vseh smučišč najslabše izkušnje. Tu sem vedno čakal najdlje, proge so se pa najprej zjahale. Ne vem, ali je bilo to samo naklučje in sem res imel tako smolo, ampak Skipass dnevi na Katschbergu, Gerlitznu, Badu in Heiligenblutu so mi ostali v veliko lepšem spominu.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Ali takšne akcije sponzorirajo lokalne bolnišnice oziroma travmatološki oddelki in urgence?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Charlie Uno je napisal/a:
Ali takšne akcije sponzorirajo lokalne bolnišnice oziroma travmatološki oddelki in urgence?

Na to temo sem mislil nekaj napisati že teden ali dva nazaj, ko je nekdo jamral kako je bilo nevarno na Cerknem, ker je bilo smučišče kao prepolno. Prvič: na progah je lahko največ toliko smučarjev, kot je kapaciteta naprav. Vrsta pri spodnji postaji pri tem ni pomembna (če spodaj čakamo eno minuto ali 20 minut, bo proga povsem enako obremenjena, dokler so na žičnici napolnjeni vsi sedeži).

Drugič pa: zanimivo bi bilo pogledati kako resno statistiko nesreč na smučiščih v odvisnosti od obiska, torej gneče. Jasno je, če na smučišču smuča več smučarjev, je statistično večja verjetnost za nesrečo. Vprašanje pa je, ali je zveza linearna (torej, ali se pri 10x večjem obisku število nesreč poveča za 10x), ali je zveza bolj komplicirana. Namreč, meni se zdi da pri 10x večjem številu smučarjev število nesreč ne naraste za 10x. Zagotovo pa ne število najhujših nesreč (poškodbe hrbtenice, glave ipd.). Pomoje je podobno kot na cesti - saj vemo: največ res hudih nesreč se ne zgodi ne ob dežju, ne ob sneženju, ne v megli in ne v prometnih konicah, ampak poleti, na suhih, praznih cestah ko se da 'stopit po gasu' . Če je na progah gneča, je hitrost zagotovo manjša, pa še proge se hitro uničijo kar dodatno onemogoča divjanje. Morda v takih razmerah 'gre' kaka noga ali kolenske vezi, težko pa si predstavljam da bi prišlo do trkov z usodnimi posledicami.

Ima kdo kakšne podatke ali izkušnje na to temo, da ne bomo samo pisali na pamet?

PS: ampak ko ima Skipass akcijo, se Mokrinam izognem v širokem loku. Ne zaradi varnosti, tu nisem nek paničar, ampak ker čisto enostavno nimam veselja smučat v takih razmerah ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Pa saj se z napisanim kar strinjam.
Hotel sem biti malce hudomušen ter ...
Sem pa razmišljal v smeri, da ker je ob akcijah smučanje cenejše, se ga udeleži veliko smučarjev,ki sicer bolj poredko stopijo na smuči.
Upam pa, da se tudi Miki strinja, da iskanje korelacije med številom nesreč in številom smučarjev, nikakor ni primerno. Morda bi bilo bolje normirati glede na presmučane kilometre, višinske metre, na faktor utrujenosti itd. Tudi tisto z avtomobili ni povsem na mestu.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Bil včeraj. Ob 8.45 spodaj na Milenijumu nobene konkretne gneče, nato pa celo dopoldne kontanten velik pritok smučarjev z gondolo, da so spodaj začeli polniti že zadnje parkirišče. Sicer pa megla, katastrofalni spodnji del proge v dolino in res ogromno ljudi za torek. Ampak če se malo znajdeš pri izbiri prog in izbiraš manj obremenjene, se da vseeno dobro nasmučat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kaksen pa je kaj sneg? Je vsaj na priblizno trdo ali je vse mehko? Ker v petek je ravno en tak lep prost dan med Pokljuko in Kranjsko goro, pa me ima da bi malo skocil do Nassfelda
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Sneg je bil povsod južen, razen na parih koncih, kjer je bil zdrajsan do ledu. Če bo ponoči temperatura pod 0, zna biti ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No upam da bo, pa da ljudje ostanejo doma in se sparajo za tisto Skipass akcijo naslednji dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


19.marko je napisal/a:
Sneg je bil povsod južen, razen na parih koncih, kjer je bil zdrajsan do ledu. Če bo ponoči temperatura pod 0, zna biti ok.

tole pa ne verjamem, da je bil povsod južen, temperature do danes še niso bile ne vem kako visoke
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2014 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Zares kar je juzen. Problem je ker je se cisto fino zrnat in drzi krepko manj kot pa ce bi bil ze transformiran. Za povrhu, pa se takoj, ko ga sonce malo prime, spremeni v pocasen, moker drek. Ce bi bilo ponoci enih 5c manj, bi bila stvar drugacna, tako pa ze zelo zgodaj spusti. Ampak ker to kot kaze se ni dovolj, so ljudje cisto ponoreli in kar hodijo smucat, namesto da bi premisljevali o morju ali cem podobnem Ne vem kdaj sem sredi marca med tednom videl toliko ljudi, kot jih je bilo danes. Z malo izbiranja pa mogoce kaksno voznjo vec po (zame) ne najbolj priljubljenih progah, sem brez problema do konca (res da sem zakljucil ze okoli 13:30) zdrzal na GS dilah, kar pomeni da na smuciscu prav velike guzve le ni bilo, ce se lahko prevazas naokoli pri 80+km/h, ampak ene parkrat sem pa samo gledal in klel, ko sem 10min stal v vrsti pred zicnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2013/14
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB