Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2013/14

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2013/14 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


V soboto grem prvič v Nassfeld, kje se splača kaj pojest? Na smučišču seveda.

LP

Nikolaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


60cm novega snega
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2014 9:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Škoda, pa ravno se je sneg po tisti obilni božični pošiljki lepo utrdil. Zdaj pa bo spet trajalo vsaj en teden da se bo dalo normalno smučat. Na kakšnem drugem smučišču bi to bila odlična novica, za Mokrine pa nisem ravno prepričan če so to potrebovale ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Sre Jan 15, 2014 2:16 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2014 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Miki, ne bo treba čakati en teden, ker bo v naslednjih dnevih še ena taka pošiljka .
Sem se pa ob tem spomnil, da sem zaradi zadrege pozabil na nedeljsko poročilo, a zdaj so razmere itak popolnoma drugačne.

Offtopic: ampak tvoj Meli mi pa še vedno ne gre iz glave
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2014 1:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Joj, joj, joj, zdej pa nam bodo še Korošci s polno ritjo sral na glavo.
Če mate dost snega začnite mal pihat, da še kakšn oblak čez Kačberg odnese.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2014 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


11.01.2014 sem po dolgem času smučal v Nassfeldu. Korošci so me razočarali! V infrastrukturo so na novo vložili malo, po približno 5 letih sem opazil le eno novo 6 sedežnico in podaljšan Milenium na vrh. Na smučišču je še vedno nekaj sidr, ki so že zdavnaj za v muzej in to na delu,ki je pomemben za povezavo.
Proge so bile na pol urejene, nekatere sploh niso bile ratrakirane.
Avstrijci so vsako leto bolj podobni nam, čim manj vloži in na hitro zasluži.
Smučarske delavce bi peljal na ekskurzijo na Južno Tirolsko, da bi se kaj naučili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kolikor sem imel priloznost opaziti (ravno 11.1., pa potem vse do danes z izjemo torka ko sem bil zaradi sluzbe v Flachau) so bile proge vse urejene (no v dolino res nisem hodil, ker prav veliko snega spodaj (tudi se danes) ni, konec sezone moram pa kljub vsemu vrniti smuci vsaj v priblizno normalnem stanju ). Ce pa je zaradi Simobilovega dneva in s tem povezanih cenejsih kart, gor pol Slovenije, pa kaj dosti vec od tega, kar je bilo, res ne mores pricakovati.
Zares se juzne Tirolske poskusam cimbolj izogibati, ampak vsaj parkrat letno pa moram tja ce ne drugega zaradi sluzbe. In osebno mi ni jasno ali imam zgolj smolo (kot kaze vedno ko sem tam), ali pa sem (zopet vedno) na napacnih smuciscih. Ce te moti tisto eno sidro v celem Nassfeldu (saj priznam, tudi mene moti, sploh ker je proga ob tem sidru dokaj dobra), potem ne vem kje smucas recimo v Gardeni in Alta Badiji, kjer je enih 60-70% zicnic iz leta ko je bila postavljena ta vlecnica v Nassfeldu. O pripravi prog pa tudi raje ne bi, saj se tisto, kar sem do sedaj opazil po Italiji (po cca. pol zivljenja v taksnem ali drugacnem businessu v smucanju) lahko primerja le se recimo s Kranjsko Goro, z Avstrijo pa zelo zelo tezko in zelo zelo poredko. Ampak kot kaze imam o teh stvareh napacne predstave
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


pj je napisal/a:
Kolikor sem imel priloznost opaziti (ravno 11.1., pa potem vse do danes z izjemo torka ko sem bil zaradi sluzbe v Flachau) so bile proge vse urejene (no v dolino res nisem hodil, ker prav veliko snega spodaj (tudi se danes) ni, konec sezone moram pa kljub vsemu vrniti smuci vsaj v priblizno normalnem stanju ). Ce pa je zaradi Simobilovega dneva in s tem povezanih cenejsih kart, gor pol Slovenije, pa kaj dosti vec od tega, kar je bilo, res ne mores pricakovati.
Zares se juzne Tirolske poskusam cimbolj izogibati, ampak vsaj parkrat letno pa moram tja ce ne drugega zaradi sluzbe. In osebno mi ni jasno ali imam zgolj smolo (kot kaze vedno ko sem tam), ali pa sem (zopet vedno) na napacnih smuciscih. Ce te moti tisto eno sidro v celem Nassfeldu (saj priznam, tudi mene moti, sploh ker je proga ob tem sidru dokaj dobra), potem ne vem kje smucas recimo v Gardeni in Alta Badiji, kjer je enih 60-70% zicnic iz leta ko je bila postavljena ta vlecnica v Nassfeldu. O pripravi prog pa tudi raje ne bi, saj se tisto, kar sem do sedaj opazil po Italiji (po cca. pol zivljenja v taksnem ali drugacnem businessu v smucanju) lahko primerja le se recimo s Kranjsko Goro, z Avstrijo pa zelo zelo tezko in zelo zelo poredko. Ampak kot kaze imam o teh stvareh napacne predstave
Ali prav razumem? Kranjsko Goro primerjaš z Gardeno in Alto Badio?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kar se tice priprave prog ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


pj je napisal/a:
Kar se tice priprave prog ja.
. Pj, nevem če je sploh smiselno razspravljati o progah. Verjetno imava drugačne poglede.Zame je odlična proga trda, gladka, brez kupov in ledenih plošč. Sploh pa ni smiselno primerjati naša smučišča s smučišči v sklopu Dolomiti superski.
V Sloveniji nimamo naravnih možnosti,imamo nižjo nadmorsko višino,kratke in ozke proge..
Na Južnem Tirolskem imajo veliko več naravnih danosti, široke in dolge proge ter veliko finančno pomoč italjanske vlade.
Odlično pozam smučišča okoli Selle in Kronplatz. Smučišče Val Gardena ima sistem umetnega zasneževanja v samem svetovem vrhu, smučišče Kronplatz pa ima izredno moderne naprave.
Še beseda o Kranjski Gori. Tudi Kranjsko Goro poznam tako rekoč v nulo (doma sem blizu). Zadnja leta je bilo za naše razmere veliko narejenega v infrastrukturi in povezovanju med žičničarji ter turističnimi delavci. Kranjskogorci so za pohvalit, samo kaj, ko nas vreme j...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kot kaze imava zelo podobne poglede na to kaj je dobra proga (s tem da mene niti ledene plosce ne motijo). Kot sem napisal prej, mogoce imam samo smolo in skoraj vsakic ko sem v Dolomitih naletim na pol metrske stopnice med vsako spuro ratraka, ali pa zahajam na napacna smucisca (na zalost ne odlocam jaz kje so tekme).
To o naravnih danostih sem mislil preskociti pa ne bom, ker sem ravno kaksen mesec nazaj imal podobno debato. Slovenija ima ravno taksne naravne danosti kot recimo Avstrija ali Italija... samo ne znamo oz. bolje receno, ne da se nam jih izkoristiti. Pri tisti razpravi izpred meseca (ne tukaj pac pa ob pivu) je bil argument da nimamo pogojev za velika smucisca itd. Res? Kar se mene tice se lahko naredi smucisce recimo od Komne pa do Soriske planine in se naprej, pa zelo hitro prides na velikost kaksnega Ski Amade. V Kranjski Gori bi brez tezav imeli neprimerno vecje smucisce kot je Nassfeld, pa zares celo na zelo podobni visini. Samo v roke je potrebno pljuniti in kaj narediti. Konec koncev tudi v Avstriji ali v Italiji ne rastejo smucisca in zicnice zaradi dobre zemlje in obilice padavin, pac pa zaradi vlaganj v njih. Pri nas pa se namesto tega raje poskusa koga nategniti, cel cas jokati kako drzava nic ne naredi zate, ter se potem cuditi zakaj ljudje raje smucajo v tujini, kot na nasih "vrhunskih" smuciscih.
PS: Letos vreme j... bolj kot ne vse, vendar imajo po vecini smucisc normalno obratovanje ze od zacetka decembra. Pa pri nas? Nas vreme bolj jebe kot vse ostale? Po moje ne, nas pa jebe to, da se nam nic ne da. Ja kar se mene tice neobstoj spodobnih sistemov zasnezevanja spada pod "se nam ne da".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes je bil res krasen zimski dan. Vreme je bilo idealno, mogoče bi si želel le eno ali dve stopinji več . Vremenu primeren je bil tudi obisk, a vrst pred žičnicami večinoma ni bilo. Včeraj je zapadlo na prelazu kakšnih 10, na vrhu skoraj 20cm snega, v dolini pa je le malo pobelilo. Zaradi svežega snega so se kar kmalu naredili kupi, med njimi se je zdrsalo do trde, tudi ledene podlage, a se je dalo npr. na Gartnerkoflu še popoldne prav dobro smučati.





















Na zadnjih treh slikah je proga v dolino, polovico so jo zaprli zaradi današnjega večernega showa Wetten dass..., na katerem se bo Herman Mayer pomeril z rally šampionom, ki bo po smučišču seveda vozil avtomobil. Ne vem sicer točno, na kakšen način, ker sta tako start kot cilj spodaj in zgoraj. Bomo videli zvečer ob 20.15 v živo na programu ZDF:

http://www.nassfeld.at/de/service/events/2014_01_wettendass.htm/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 11:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

No, zdaj vem . Mayer je vozil smuk od hotela Ederhof in dosegel čas 54.41, avto pa je prevozil progo v nasprotni smeri, torej navzgor. To sem sicer že prej nekako predvideval, a se mi je zdela taka stava popolnoma nemogoča. Izkazalo pa se je, da je bil avto s časom 1.01.69 kar konkurenčen, voznik je povedal, da ga je nekoliko zadržala mehkejša podlaga na srednjem delu proge. Ampak, bomo v bodoče vseeno tam raje kar smučali .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 9:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


330cm snega na hribu
danes pa smučišče zaprto zaradi vremenskih razmer
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 12:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice



Dokler ne pogledaš človeka na strehi še niti ne izgleda kaj res posebnega .

Vir:

http://kaernten.orf.at/news/stories/2629270/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2013/14
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB