Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2013/14

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2013/14 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 7:27 pm    Naslov sporočila: Mokrine/Nassfeld 2013/14 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Otvoritev sezone v petek 6.12, obratovalo bo Millennium-Express , 6er SB Hohe Höhe ?Warm up?, Sonnleitn 4er Sesselbahn, Rudnigsattellift, Trogkofelbahn, Trögl 4er Sesselbahn, Madritschen 6er Sesselbahn, Babylifte Nassfeld, Babylifte Grenze, Gartnerkofel 4er Sesselbahn, 4er SB FIS, Garnitzen I ?La Prima? und Garnitzen II ?La Perla?.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 07, 2013 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Danes dober smučarski dan na Mokrinah. Odprta velika večina smučišča (zgoraj vglavne naprave razen Zweikofelbahna). Sredi dneva je na vrhu kar dobro pihalo, sneg na progah pa trd, ponekod napihan sneg, ljudi malo, zato so se proge ohranile. Se pa pozna da so komaj dobro odprli, saj je ponekod še grudice snega in tudi teren je še poln neravnin.
In letošnje novosti: nov ribnik, novi apartmaji ob Gartnerkoflu, dokončana restavracija na vrhu Madritschna (in kar zasoljene cene), razširitev proge ob restavraciji ob Trogkofelbahnu (ni več tiste mini prelomnice), podrli so spodnjo postajo bivših sider pod 4 sedežnico Trögl in demontirali so sidra Weitenbodenlift (podaljšek Sonnleitn, škoda proga je bila kar uredu).

Še dve sliki s prstom


_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 07, 2013 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Pa še kakšna brez prsta :

Omenjena restavracija na vrhu Madritschna; arhitektura mi nekako ne paše - kot da so na vrh razmeroma sodobne graddnje z dosti stekla nasadili tipično neotirolsko lesenjačo z jodl-arhitekturo:


Leopold, a sva se mogoče dogovorila da bova naredila fotko na istem mestu ?






Oblaki vremenske fronte niso bili daleč, ampak so padavine ostale na severu, nekaj oblakov pa je občasno vseeno prineslo nad Mokrine. Pa konkretno je pihalo na tem grebenu:


Klasika s Trogla:


Tudi na Mossernu lepa proga:


Na nasprotnem pobočju se bohoti nova akumulacija:


Na Rudniku obratuje samo kratka vlečnica, vrst kljub temu ni bilo:


Trogkofel izgleda sicer lepo (kot po navadi), ampak v zgornjem delu se je pod zelo tanko plastjo suhega snega skrivalo nekaj konkretnih skal, največ v tistem odseku kjer je proga z meritvijo hitrosti. Previdno!


Nižje, kjer je manj naravnega in več nastreljanega snega, problemov s kamni ni:


Še ena klasika:


Ena najlepših, če ne celo najlepša proga dneva je bila za najin okus na Sonnleitnu:


Ob tem pogledu na teraso na zgornji postaji Sonnleitnu bi človek še verjel uradnemu podatku o metru snega, ampak v glavnem gre za zamet. Tako 'od oka' bi rekel da je naravnega snega na progah na vrhu smučišča maksimalno pol metra, nižje pa bistveno manj:


Tudi proga pod štirisedežnico FIS je še precej šodrasta, ne priporočam. Tista na drugo stran, proti spodnji postaji Gartnerkofla, je bistveno boljša:


Naslednja omenjena novost sezone, apartmaji nad spodnjo postajo Gartnerkofla:


Večerna slikca z Gartnerkofla proti Madritschnu:


Proga v dolino je videti gotova, zasnežena in steptana, seveda ne morem vedeti kako izgleda nad vmesno postajo Gmanberg. Dokler ne dela Zweikofel, seveda na njo ni možno priti. Tudi izstop na Gmanbergu ni mogoč, saj je zaprt z ograjo.


Za konec: pridružujem se oceni da je bil dober, smučarski dan, za oceno odlično bi moral biti na progah kak kamenček manj in na nebu kakšna urica sonca več.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 07, 2013 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Vidm da si mi pri novih apartmajih mojo gajbico slikal Se pa strinjam glede Sonnleitna.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2013 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes na Mokrinah po tomijevih besedah malo bolj mrzel dan in seveda poln sonca, razen med 10 uro in 11:30, ko se je sonce za nekaj časa skrilo za oblake iz italijanske strani. Sneg večinoma nastreljan, zato je priporočljivo imeti nabrušene robnike. Tukaj to niti ni problem, ker je na vrhu po 'mikijevo' jodldodl koči hiter in poceni servis. Smučarjev je bilo menda manj, kot včeraj, prav malo jih pa tudi ni bilo. Proge so večinoma vdržale čisto do konca, razen na izpostavljenih mestih je bilo precej zdrsanega. Kamenja in predvsem 'šodra' je na kar nekaj mestih, ni pa kritično.
miki je napisal/a:

Trogkofel izgleda sicer lepo (kot po navadi), ampak v zgornjem delu se je pod zelo tanko plastjo suhega snega skrivalo nekaj konkretnih skal, največ v tistem odseku kjer je proga z meritvijo hitrosti. Previdno!

miki, tomi ti do danes ni verjel o teh konkretnih kamnih, zdaj pa ti, posledice imajo pa njegove nove smuči. Brez te lepotne napake lahko rečem, da je bil lep smučarski dan, čeprav to smučišče ni moj favorit.

Še nekaj današnjih razglednic.
Jutranja



Mislim, da sta novosti tale tabla z vsemi vršaci na italijanski in slovenski strani in zimsko otroško igrišče pri jurčku na vrhu sedežnice Gartnerkofl



Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Včeraj kljub akciji smučišče skoraj prazno. Na nobeni napravi nism veliko čakal ali čisto nič. Sonce celi dan, kr mal pretoplo, dosti ledenih plat, je le premalo naravnega. Drugač pa super dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazo
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 22:39
Prispevkov: 58
Kraj: Mislinja

Lepo kičasto vreme in solidna smuka danes na Mokrinah, odprt je tudi Zweikofelbahn, proga v dolino pa je uradno še zaprta. Sam sem jo presmučal samo od Gmanberga navzdol, kjer je kar ok, najde se tu pa tam kak kamenček, kako pa je od vrha Zweikofela do Gmanberga pa ne vem, saj se mi popoldne ni dalo smučat po senci do Rastla- sem raje užival na sončku in za mene danes odličnemu Gartnerkoflu.













_________________
2014/2015: 12 dni =1x Großeck-Speiereck, 1x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Turracher Höhe, 1x Bukovnik, 5x Flachau, 1x Zauchensee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
saj se mi popoldne ni dalo smučat po senci do Rastla- sem raje užival na sončku in za mene danes odličnemu Gartnerkoflu
Aha, sem mislil da sem edini ki tako razmišljam . Pred leti sem še bil tako neumen da sem ob treh zapuščal sončni Gartnerkofel in se potem mučil po senci čez Rudnik do Zweikofla, zdaj pa raje do konca uživam na Gartnerkoflu, potem pa s Troglom gor (itak dela do 15 minut čez štiri), z Milleniumom dol do Gmanberga in za finale še tistih 400 višincev v dolino.

Je izstop na Gmanbergu zdaj uradno možen ali si moral plezati čez kakšne plotove ? BTW, lepe fotke!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazo
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 22:39
Prispevkov: 58
Kraj: Mislinja

Ni bilo trebe plezati čez kakšno ograjo in tudi znaka, da se ne sme iztopit nisem videl.
_________________
2014/2015: 12 dni =1x Großeck-Speiereck, 1x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Turracher Höhe, 1x Bukovnik, 5x Flachau, 1x Zauchensee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 8:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Tudi sam sem bila v soboto v Nassveldu. Odnesla sem jo z zelo lepo zvitim robnikom in lepim risom na smučki. Očitno sem nekje na progi ob zavoju pritisnila konkretno na robnik, spodaj je pa morala biti neka skala.

V končno fazi, če odmislim rise, odličen smučarski dan. Le malo sem bila šokirana nad cenami dveh radlerjev 7,8 eur.
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


sarimari je napisal/a:
Le malo sem bila šokirana nad cenami dveh radlerjev 7,8 eur.

Čist povprečna cena za Avstrijo, nič dražje kot drugod
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2013 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

O včerajšnji smučariji na Mokrinah ni kaj dosti za povedati. Razen da je snežilo 'ko pr norcih', in to vse do doline. Zgoraj sem lahko ob dveh porinil palico v nov sneg do ročaja, to precej pove (snežilo pa je še cel večer). Neke posebne smučarije ob takih razmerah seveda nisem pričakoval, so me pa prijetno presenetili da je kljub (dopoldan) močnemu vetru obratoval večji del smučišča, zaprti so bili samo Rudnik, Trogkofel in Zweikofel. Nenevadno je bilo tudi, da glede temperature praktično ni bilo razlike med dolino (termometer na avtu mi je kazal 0 stopinj), Gmanbergom (+0.4 na topu) in Madritschnom (-0.5).

Da je pred začetkom sneženja najprej obilno deževalo, priča orjaška luža pri spodnji postaji:


Rudnik je počival:


Drugod ni bilo gneče, na obeh progah na tretjem odseku kabinke pa je bilo občasno kar polno:


Sedežnice brez kupol pa nikogar niso posebej mikale :




Ogromno snega v naselju :


Progo od Gmanberga do doline sem si privoščil, in to kar dvakrat. Nov sneg je bil sicer precej lepljiv, ampak ker ga še ni bilo prav dosti (zgoraj 15 - 20, spodaj mogoče 10 cm) se je zdrsal do stare 'nastreljane' podlage, po kateri se je dalo prav solidno zavijati. Sem že napisal da je snežilo ko pr norcih ??

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2013 1:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


No, jaz sem bil pa danes na Mokrinah. Na smučiščih po pričakovanju vse razrito, sem pa zato izjemno užival v zajetnih količinah pršiča izven njih. Enkrat sem potreboval debelih deset minut, da sem se po padcu izkopal, toliko ga je! Še najbolj se je dalo uživati v grabenčku pod (zaprto) FIS progo, ki pa je precej izpostavljen plazovom, zato sem ga zvozil samo enkrat, pa še to po hitrem postopku.

Kar se tiče urejenih prog, je bil še najbolj užiten Zweikofelbahn v spodnji polovici, predvsem zaradi svoje položnosti in široke zaključne ''strmine''. Vreme je bilo solidno: do dveh nemoteča visoka oblačnost, potem pa praktično popolna zjasnitev. Vožnja v dolino je bila ob štirih popoldne precej mučna izkušnja - po perfektnem naravnem snegu cel dan je bilo kar antiklimaktično zaključiti na zdrsanem umetnem. Danes sem prvič parkiral v dolini, pa verjetno tudi zadnjič.

V zadnjem času sem se kar razvadil z obiskom manj obljudenih smučišč in s speglanimi progami, tako da je bil tale Nassfeld danes malo drugačen od klasičnega programa. Ampak vsake toliko vseeno paše preizkusiti staro tehniko zavoja na kuclju in pod njim .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2013 6:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


kje pa je bolje parkirati kot v dolini ?
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2013 2:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Jaz sem prej vedno na Tröglu, pa mi je blo bolj fino. Odsmučaš in prismučaš direkt do avta, manj blatno parkirišče, pa še ni ti treba lazit v dolino z zadnjo furo, ampak lahko recimo smučaš do konca na Gartnerkoflu .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2013/14
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB