Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Nordijsko smučanje » Lauf v dolomitih!

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Lauf v dolomitih! « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 4:11 pm    Naslov sporočila: Lauf v dolomitih! Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Živjo
mi lahko nekdo svetuje iz lastnih izkušenj,kje se da najbolje kombinirat lauf in alpsko smučanje v Dolomitih,oz.v sklopu superskidolomiti
Hvala
Lp T
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 4:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Po mojem da Tobblach-Cortina, al pa Kronplatz-Anterselva...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Najboljše tekaške proge so v okolici Toblacha (Innichen-Toblach, Toblach-Cortina, ...). Najbližje večje smučišče je Kronplatz (15 km) ali pa manjše Helm Rotwand (8km).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Alat badia, San Cassiano, Langlaufzentrum v Armentaroli, cca 20km tekaških prog vseh težavnosti, takoj zraven pa je tudi vlečnica, ki te potegne v vse povezave v Alta Badii.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ce gres tect in ne smucat, potem definitivno Dobbiaco/Toblach. Tu sploh ni kaj za premisljevati, vsaj zame ne. Anterselva je ze ok, ampak je prvo malce visje, kar se pri ne vrhunsko pripravljenih ze malo pozna, pa se manj prog je in vecinoma so neprimerno tezje kot v Dobbiacu, tako da ce nisi ravno v vrhunski formi bi se jaz Anterselve izognil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Hvala za izčrpne odgovore,nekako mi je blizu Armentarola,če bivaš v La Villi...to moram sprobati...drugače pa nisem neki pripravljen za težje proge,mam raje bolj položne,zanimivo da nihče ne omenja doline Fieme!!!
Lp T
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 3:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tomaž je napisal/a:
Hvala za izčrpne odgovore,nekako mi je blizu Armentarola,če bivaš v La Villi...to moram sprobati...drugače pa nisem neki pripravljen za težje proge,mam raje bolj položne,zanimivo da nihče ne omenja doline Fieme!!!
Lp T

Dobra izbira...še boljše, če si poiščeš nastanitev v San Cassianu, ampak tud La Villa bo OK....Po večini smo smučarji in ne kombinacija smučar/tekač....zato pač povemo tisto, kar usput vidimo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

A veš, saj ima vsako smučišče svoje tekaške proge, ki so tudi umetno zasnežene in lepo vzdrževane. Sam najbolje poznam tekaške proge med srednjim in zgornjim Olangom in tiste ki so ob spodnji postaji Brunica, je pa proga tudi v San Vigiliu (vse to je okrog smučišča Kronplatz). Urejene so tudi takrat, ko v dolini ni snega. To se lepo vidi s smučišča, ko vidiš po polju le zasnežene proge za tek.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zdajle sem se spomnil. Tekaške proge so za moj okus (in mislim da ne samo moj) daleč najlepše na Seissser Almu (Val Gardena). So lepo zgoraj na planoti, na soncu. Planota je tudi na seznamu UNESCO, ne zastonj. Jaz sem sicer nehal vlačiti tekaške smuči s seboj, ker so šle vedno samo na izlet. Drugače pa lahko več o progah v Dolomitih najdeš na tehle straneh:
http://www.dolomitinordicski.com/menue-top/wer-sind-wir.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2020 8:42 pm    Naslov sporočila: križanje alpskih in nordijskih navdušencev Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Katera smučišča pa poznate, da se prav križaš, če alpsko smučaš z tekači, da se torej dobivaš na kosilu ali celo vsako uro pomahaš ?

Npr. Flizmoos (20km vzhodno od Flachaua-Avstrija) je eno takih, a je zelo malo alpsko smučišče - z gondolo gor, potem se pa pri tej zg.koči srečujete.

Še kakšno ? morda San Pelegrino v Italiji ?

Hvala za info in spisek
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Nordijsko smučanje » Lauf v dolomitih!
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB