Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » smučišča z modrimi ( položnimi ) progami

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 smučišča z modrimi ( položnimi ) progami « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
schumi32
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2013 11:52 pm    Naslov sporočila: smučišča z modrimi ( položnimi ) progami Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2011 23:04
Prispevkov: 3


Pozdravljeni,

Zanima me katera smučišča mi priporočate za nekoliko bolj "penzionistično" karvanje. Drugače povedano me zanima, katera smučišča v radiju cca. do 200-220 km iz ljubljane imajo največ modrih in lažjih rdečih prog z manjšim naklonom in ne preveč grbinami.( nekaj v stilu mašinžage na rogli, brda 7 na Cerknem, nekaterih kranjskogorskih prog ali "avtoceste" do vlakca na Molltalu.)
Ni toliko težava v znanju kot je v slabši telesni pripravljenosti in težji poškodbi kolena. Zanimajo me predvsem avstrijska in italijanska smučišča, saj slovenska poznam.
Po podatkih iz bergfexa se mi zdi še najprimernejši obertauern, vendar pa me dejansko zanimajo tudi vaše praktične izkušnje. Dolžina prog in "gužva" ne igrajo velike vloge. Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 12:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Obertauern se meni ne zdi da bi imel precej veliko modrih prog. Oz. problem je da če boš hotel priti do njih moraš vmes tudi po večjih strminah, saj načeloma delaš krog. Kakšen Katshcberg morda?
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Odlična modra proga za karvanje je na Gerlitznu ob osemsedi Carving Jet. Pa še blizu Slovenije je Gerlizten.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


V Italiji pa definitivno Kronplatz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 1:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


čeprav še nisem bil sem pa slišal ogromno pohval od ljubiteljev izi carvanja, da je Civetta v Italiji pravi raj.
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 2:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kar se mene (oz. bolje receno moje zene) tice je Saalbach tudi dokaj primeren kraj za kaj takega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Malo dlje pa vendarle so smučarska območja:

annaberg - gosau
Hochkonig (Maria alm - Dienten - Muhlbach)

še najbolj primeren opisu pa bi rekel, da je Gerlos - Hochkrimml, pa žal tudi najdlje
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Badgastein-Badhofgastein
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Sillian, Arnoldstein, St. Jakob...
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Sem šel še enkrat pogledat, kaj smo ti predlagali in malo premislil. V glavnem se mi zdi, da v bližini ni kakšnega smučišča, ki bi imelo več dolgih modrih prog. Na predlaganih so v glavnem rdeče in kratke modre v glavnem ob vlečnicah ali pa modre gozdne ceste. Ne vem, če ni celo od vseh najboljša modra proga na Starem vrhu (tista naokoli), če ujameš dan, ko na zgornjem delu ni veliko začetnikov.

Sem se pa spomnil še enga primernega smučišča - Simonhohe. Sicer že dolgo nisem bil tam in če se prav spomnim, edine sedežnice ni več, ampak ostajajo dolge in široke modre proge brez gneče in s poceni kartami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

od najbližjih je ena lepa proga na Osojščici in pa A1 na Katschbergu. To sta dve res idealni progi. Ni pa zdej tako, da bi ble same take. Najdejo se še položni odseki na drugih progah, to je pa vse.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


kotulc je napisal/a:
V Italiji pa definitivno Kronplatz.


še en glas za kronplatz

civeta ma ene dve primerne proge,...tko kot avstrijska smučišča. nič posebenga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Tudi jaz glasujem za Kronplatz. Vendar avtor sprašuje za smučišča relativno blizu Ljubljane, kamor pa Kronplatz več ne spada.

Jaz bi v kategorijo "bližnjih" smučišč dodal Kreischberg: http://www.kreischberg.at. Oddaljen je 200-250 km od Ljubljane (odvisno od izbrane poti). Ni veliko smučišče, ima pa večino prog primernih za lahkotno karvanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pet1122
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Nov 2012 10:14
Prispevkov: 4


Pozdravljeni. Tudi jaz sprašujem, kje na Koroškem(zaradi bližine) bi bilo največ prog kot je recimo spodnji del Mašinžage na Rogli? Kaj pa Nassfeld? lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 2:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Saj je že vse napisano. Na A Koroškem Gerlitzen Osojščica.

Nassfeld definitivno ni smučišče za začetnike in slabše smučarje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » smučišča z modrimi ( položnimi ) progami
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB