Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica/Gerlitzen 2013/2014

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Osojščica/Gerlitzen 2013/2014 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 6:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Današnji dan na smučišču se je začel z lepim sončnim jutrom in neprijetnim vetrom, ki ni popustil do mojega odhoda. V začetku nas je bilo še malo, postopoma pa se nabralo lepo število smučarjev/deskarjev. Vrst praktično ni bilo, zaradi ozkih prog pa je bila kar precejšna gneča na progah (posebej Klosterle in Gipfelbahn). Danes z kamenjem ni bilo prav veliko problemov, na spihanih mestih se je našlo nekaj manjših kamnov. Okoli enajste so se nad smučišče privlekli oblaki, ki so meglili vrh in zmanjšali vidljivost. Popoldne po 12:30, pa je bilo pretežno spet sonce. Občutek mrazu zaradi vetra je bil kar precejšen, tako da tale dan tu ni bil za zmrzljive. Sneg pretežno umeten, na prometnih progah precej zdrsano in kupasto popoldan, kar mene niti ni motilo toliko, kot dejstvo, da je bilo danes tu precej neukih smučarjev. Vseeno kar lep smučarski dan. Moram pa priznati, da je čutiti vsak vikend povečanje obiska, no saj sta tu koledarska zima in božično/novoletni prazniki.

Za božično/novoletno turnejo ga bom pa 'nasrkal' na dopustovanju na Tirolskem, napovedane padavine so kar obilne in dolgotrajne. Bomo videli kakšno bo na koncu praznično smučanje.


Slikanje mi danes zaradi mraza ni ravno šlo od rok, zato samo dve slikici proti koncu v zavetrju, hehe.



Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

No, pa sva se spet uspela zgrešiti . Tudi moj zaključek je podoben: ni bila najboljša smuka mojega življenja , ampak glede na snežno in vremensko bedo ki trenutno vlada po Alpah je bila današnja smuka zelo zelo solidna. Tisti pesek na vrhu pri izstopu s štirisedežnic se mi ni zdel tako hud problem, ne vem če je bil kateri večji od kovanca za 5 centov, razen tega pa zgoraj nimaš hitrosti in ne obremenjuješ smučke, tako da 'bližnje srečanje' na materialu ne pušča nekih hudih posledic.

Posebej me je veselilo da so uspeli odpreti vse južne proge, torej obe na Gipfelbahn in obe, torej tudi desno modro(!) na Pacheinerliftu. Tisto z ožjimi progami sem tudi sam opazil, ampak bolje ožje in bolj na debelo kot obratno. Edino proga ob Pollingerbahn, torej spodnja leva varianta na Gipfelbahnu (vidi se jo na Age - jevi 2. sliki), je še malo na tanko zasnežena, tam se izpod snega ponekod kaže trava - kamenja niti ni dosto.

Fotke - za začetek južna stran ... :


... s tipičnimi fenskimi oblaki na Karavankah


Odlična črna proga proti Pacheinerju:


Klosterle:


Modri Pacheiner ob pol štirih:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumr
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 6:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2010 12:43
Prispevkov: 55
Kraj: stari trg

zanima me kolko je vožnje iz ljubljane do gerlitzna ?..vedno sem hodil po sloveniji..kot vidite je pri nas bolj ''jebiveter''..in gremo v sosednjo avstrijo..pa ce se splaca jit zdej v par dneh tja..namen je v roku 4h dneh..zanima me zgolj informativno
_________________
Powered by Elan SLX fis WC!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


127 km v eno smer, če grež po avtocesti skozi tunel Karavanke
140 km v eno smer, če v Hrušici zaviješ dol iz avtoceste, greš do Kranjske Gore in potem čez prelaz Korensko sedlo.

Pri slednji varianti privarčuješ 8,5 EUR za vinjeto in 13 EUR za tunel (obe smeri, ena smer je 6.5 EUR).
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
widek
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2013 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2013 9:51
Prispevkov: 17


zivijo ali gre kdo mogoce to soboto kdo v gerlize? Rabim prevoz samo do gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 04, 2014 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ker izgleda, da vse te počitniške dni gor ni bilo nobenega forumaša , sem šel danes sam preverit razmere. Snega je dovolj, zgornjih 100, no prej 50 višinskih metrov, je bil še malenkost podoben tirolskemu, nižje pa je prešel v neko čudno zrnato zadevo .
Dokler so bila rebrca je bilo vseeno prav dobro, potem pa .... Sicer sem smučal le dobri dve uri, nato se je zgostila megla in tudi folk .






Lp, Tomi
_________________
Sezona 2013/14: 41 x ( 22x Mölltal, 6 x Osojščica, 5 x Sillian, 4 x Mokrine, 3 x Katschi, 1 x Zettersfeld )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 7:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Naslednji teden se bomo s Kr. Gore (kjer bomo nastanjeni), odpeljali kak dan v Gerlitzen. Tam še nisem bil.
Katera pot in kateri dostop do smučišča je najboljši? Nekaj sem slišal da nekje z zadnje strani (ne pri jezeru), pa da se višje z avtom pelješ, da ni treba z gondolo.
Prosim informacije...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

se da tudi z druge strani. vožnja je približno 15 min daljša. google maps ima vse potrebne info, tudi vlečnice so vrisane.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2014 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Odsvetujem do prve resne ohladitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2014 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes nisva imela nobene pametne ideje kam smučat, pa sva šla pogledat na Osojščico: sploh ni bilo slabo, nočne padavine so že zgodaj zjutraj ponehale, nove se do štirih niso začele, na smučišču pa so se menjavali megla, oblaki in v nasprotju z napovedjo tudi nekaj sonca.

Zjutraj so bile proge zelo dobre, na steptanih progah je ležalo med 10 (spodnja postaja Gipfelbahn) in 15 (vrh) cm novega snega. Zagotovo bo kdo težil da proge niso bile sveže steptane, ampak danes se je dobro videlo da je bila odločitev pravilna. Ob Gipfelbahnu so zjutraj potegnili par 'špur', ampak že čez pol ure je bilo tam slabše kot tam kjer so nov sneg pustili nesteptan: z jutranjim teptanjem so pomešali nov sneg s starim in nastala je neka čudna kaša. Kjer pa so včeraj steptali, danes pa pustili nov sneg, je bila zjutraj prava uživancija:


Na spodnji Klosterle količina snega hitro pada, pri spodnji postaji ga je mogoče še 2 cm. Sneg je bil tu že zjutraj južen, smuka pa ni bila slaba:






Okoli dvanajste je spodnji Klosterle prekrila gosta megla, smučala sva v glavnem izmenično na Pacheinerju in osemsedežnici:










Občasno je malo potegnil jugozahodnik, kar pa ni oviralo obratovanja (na Peci bi verjetno že bilo 'wegen Strum geschlossen' :


Ob štirih je bil spodnji del ob Gipfelbahn že precej južno - grbinast, malo je zadišalo po pomladni smuki:


Bolj za hec sem ob štirih sedel še na Moserbahn:




Kot se na fotkah vidi, je bilo smučarjev kar precej, čakat pa sva morala samo ob devetih na Kanzelbahn (3 minute), potem pa čez dan nič več, tudi vožnja s kabinko v dolino nekaj minut čez štiri je minila tekoče. Fajn dan!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mraz
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2014 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 22:08
Prispevkov: 72


Lepe slike
_________________
Spletne kamere

Rogla
Krvavec
Kranjska Gora
Vogel
Golte
Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pecnkenik
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 7:05 pm    Naslov sporočila: Nekaj današnjih slik z Osojščice Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 13:54
Prispevkov: 7












Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Na kratko s sobotne smučarije na Osojščici: ob prihodu na parkirišče ob devetih sem skoraj doživel šok, saj je bila garaža povsem zasedena in sem dobil enega od zadnjih parkirnih mest, kmalu za nama so začeli promet preusmerjati h kampu - tega zadnji vikend v marcu nisem pričakoval. Smučišče je bilo dopoldan kar polno, kar me je prijetno presenetilo (glede na teorije da se marca nobenemu več ne da smučat), vrst na žičnicah pa ni bilo. Se je pa zelo hitro praznilo, že pred deseto (ko je bil sneg še perfekten) so se že polnile terase in začelo se je nalivanje s , po dvanajsti pa smo na progah ostali samo še najbolj zagrizeni.

Ogromno snega in povsem zimsko vzdušje na Gipfelbahn:


Po dolgem času je bila odprta in steptana tudi 'Naturschneeabfahrt Finsterbach':


Vedno lep pogled na Julijce:


Klosterle je bila do polovice dopoldan še povsem zimska, s pršičem na trdi podlagi. Nižje pa na vsaki furi bolj pomladanska. Snega je dovolj do konca, tudi na zadnji strmini ni nikjer nič rjavo (lep pozdrav v Bad Kleinkirchheim, Serfaus - Fiss - Ladis in še marsikomu ):










Za konec pa malo divjanja po obeh, še vedno dobrih in ob dveh že povsem praznih progah na Neugartnu:






Stanje proge proti zgornji postaji gondole ob treh, ko sva zaključila s smučarijo: seveda je bil sneg južen, ampak v primerjavi s progami po katerih sem smučal ob koncu dneva dober teden nazaj v Serfausu in Fissu je to še vedno avtocesta :


Za konec pa napoved novosti (žal nimam pojma kakšne) pri spodnji postaji Lodronlifta, za hotelom Feuerberg. Pripeljali so najmanj 4 bagerje, odrinili sneg, kaj več pa se trenutno še ne da ugotoviti. Lahko samo (skupaj) ugibamo - hotel, akumulacija ali kaj tretjega?



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Sem že našel kaj bodo delali na Osojščici - žal nič v neposredni zvezi s smučarijo:

http://www.hotel-feuerberg.at/de/sommer/resort/umbau-2014/
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Včeraj na Gerlitznu zjutraj zelo trde proge. Po 12.uri pa so se čisto zmehčale. Primerno času Drugače pa res lep smučarski dan . Bili smo prvič na tem smučišču in smo navdušeni nad dolžinami prog. Sploh ne moraš verjet, če ne greš pogledat kaka zima je še vedno na avstrijskih smučiščih.








Komaj čakam spet na naslednje smučanje
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica/Gerlitzen 2013/2014
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB