Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » Nakup borda (nov? rabljen? nasveti?)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Nakup borda (nov? rabljen? nasveti?) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pribo8
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2010 6:48 pm    Naslov sporočila: Nakup borda (nov? rabljen? nasveti?) Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 21:15
Prispevkov: 98


To leto sem se odlocil da bom zacel bordat
Kupil si bom bord na sejmu v Kamnku pa me zanima ce so kakšne stvari k jih morm zelo pazit pri kupovanju borda

Ker tisti prodajalci se ti zelo radi zlažejo samo da bi kupil njihov bord, ali naj grem pa raje kupiti nov bord ne rabljenega?

Prosim povejte
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2010 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

jst ti svetujem da kupiš nov bord, drugače pa če boš kupil rabljen bord mal poglej kok jee kj ohranjen ( praske, robniki, vezi...). kar se pa višine tiče pa naj bo ti bo nekje med prsi in brado.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pribo8
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2010 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 21:15
Prispevkov: 98


hvala za nasvet
Jest sm mislu da naprej kupim nekej rabljenega potem, ko bi pa tega prerasel (ali uničil) pa bi si kupil kaj novega.

pa a je pri bordih tudi tako da ce kupis krajsega da je bolje vodljiv?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luxter
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2010 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 17:24
Prispevkov: 41


Svetujem ti da opraviš nakup v kakšni specializirani trgovini (ne ala hervis) kjer ti bodo tudi prodajalci znali svetovat. optimalna višina borda, predvsem za začetnika je med brado in nosom. kakšno desko boš kupil pa je tudi odvisno od tvoje starosti (če jo boš hitro prerasel itd...) v vsakem primeru se ti pa splača malo več investirat na začetku, saj se je tudi naučit lažje na neki spodobni zadevi kot pa na low budget deski katera je mehka kot čigumi.

pač moje mnenje.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skandinavec
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2010 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2010 22:27
Prispevkov: 9


Če še nisi nikoli bordal,ti priporočam en rabljen bord. Sicer je na tem področju več razlićnih mnenj,ko gre za nakup opreme za začetnike ampak je nekako univerzalno mnenje, da se za prvi bord kupi takšnega,ki zna oproščati napake (dokaj mehek flex) in čim manjši.

Sicer ne vem za kakšen stil si se odločil (freestyle ali alpin). Je pa višina borda, kot je že bilo prej napisano,odvisna od tvoje višine.

Glede nakupa rabljene deske pa je kar nekaj stvari na katere je potrebno bit pozoren kot npr. Širina robnikov kot tudi višina(posebno pri alpin bordih),ki ti pove koliko se jih je brusilo in posledično zgonjenost borda, stanje mase, itd.

Sicer je pa pri vsem tem odvisno koliko denarja si pripravljen odštet ob dejstvu, da boš za najveć 1-2 sezoni, ko boš se že znal peljat, ziher zamenjal bord.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

jaz sicer bordam 2 sezoni, moj 1. bord pa sem kupil pri goltesu. z bordom in servisem sem zelo zadovoljen in sem tudi letos ko sem kupil nov bord kupil goltesa, prodajalci znajo dobro razložiti vse zadeve pa tudi cene niso previsoke, tako da ti svetujem da greš tja malo pogledat, če si iz ljubljane ali okolice je najbližja trgovina v BTC-ju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pribo8
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 21:15
Prispevkov: 98


v btc-ju je kar veliko trgovin katere priporocate

Za bord sem pripravljen odsteti najvec okoli 220 evrov (to tudi z vezmi skupaj)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

goltes trgovina je v dvorani 3. evo še link: http://www.btc-city.com/trgovina/lj/710/goltes_cult

drugače pa kar se cen tiče sem jaz svoj 1. komplet (dila, vezi, buci) dobil za okrog 250 eur. ker sem ravno v začetku novembra kupoval in so mel ene predsezonske popuste.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

tole je pa goltesov katalog freeride/freestyle opreme za lansko sezon, glej kaj podobnega Wizardu za začetek.
http://www.goltes.si/slo/?tpl=katalog&sid=48
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davor
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:05
Prispevkov: 53


pribo8 je napisal/a:
v btc-ju je kar veliko trgovin katere priporocate

Za bord sem pripravljen odsteti najvec okoli 220 evrov (to tudi z vezmi skupaj)

za 220eur novo ne boš dobil kaj prida, raje potem poglej rableno.

Mogoče rableno 1 (max 2) sezone. Sicer pa če greš bolj v freestyle vode, bolj kot višino glej težo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Ne kupuj najcenejših modelov, ker boš moral čez leto ali dve že zamenjat! Raje daj na začetku kak ? več, pa boš kasneje prišparal. Če smo že pri goltesu raje vzemi explorerja, kot wizarda.

Sploh pa ne šparat pri vezeh in bootsih, ki jih boš lahko vozil še par let, desko boš pa pač zamenjal. Sam sicer ne vozim freestyle desk, ker se mi je z njimi brez veze vozit po progi, ampak imam vendar vseeno nekaj izkušenj s freestyle opremo.

Vprašaj še na kakšen drugem forumu (snowboard.si/tabla) pa ti bojo fantje znali še več povedat o tej opremi.


lp, M
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pribo8
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 21:15
Prispevkov: 98


ok bom vprašal še tam hvala vsem za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pribo8
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 21:15
Prispevkov: 98


no saj bi dal tudi 300 evrov za kaksen kvaliteten bord in vezi, ampak to je pa zame max

Po vsej verjetnosti bom sel v btc v goltes po nov bord, ker za rabljenega nikdar ne ves kaj ti bodo prodali
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

ne strinjam se ravno da wizard ni dovolj dober, vsaj za 1. sezono ali 2, sam sem imel goltes demon-a, ki je sicer malo trši kot wizard in je bil vredu tako za vožnjo kot za lažje skoke (180, 360), res pa je da je explorer malo višji rang, ampak ne vem, če je primeren za čiste začetnike.
NAJBOLJE DA SE O VSEM POZANIMAŠ PRI PRODAJALCIH V GOLTESU KI SO ZELO DOBRO USPOSOBLJENI ZA SVETOVANJE O VSEM POVEZANIM Z BORDANJEM, vsaj meni in še nekaj prijateljem so zelo dobro svetovali.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pribo8
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 21:15
Prispevkov: 98


saj bom sel v btc po bord po vsej verjetnostil ze v soboto.

zanima me samo kolliko bi dobil za 300 evrov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » Nakup borda (nov? rabljen? nasveti?)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB