Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nadzorniki na smučišču????

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Nadzorniki na smučišču???? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Lej kolega lani mi je bilo ponujeno da grem delat izpit za nadzornika. Na moje izrecno vprašanje, ča moram birti U2, mi je bilo rečeno, da to ni pogoj...pogoj je primerno znanje smučanja.....BTW na domačem smučišču poznam kar nekaj nadzornikov ki niso in nikoli niso bili učitelji smučanja...nakaj je takih ki so naredili učiteljskega v rajnki YU in že cca 30 let niso potrdili licence....še enkrat U2 ni pogoj.....BTW neke vrste nadzornikov, ki bi jim demoti podajali najnovejše smučarsko znanje pa tudi nisem srečal......ne bom trdil, da se ne preverja, po znanju smučanja nekaterih nadzornikov, pa imam občutek da ne najbolj rigorozno-oz.se dela bolj po domače. ....zadovoljen??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zima1
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 18:35
Prispevkov: 290


Ravno te dni opravljam usposabljanje za nadzornika smučišča in prav dobro vem, da je pogoj učitelj smučanja II. ali dodatno večdnevno usposabljanje na terenu z demonstratorji smučanja.
Prosim lepo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2013 7:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

No, boš potem poročal kako je izgledalo "večdnevno usposabljanje na terenu" z demonstratorji.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2013 12:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Meni je tole povsem nelogično. Namreč da za nadzornika za primerno teoretično in praktično znanja ni dovolj že izpit učitelja 1. To bi pomenilo, da učitelj 1 ne bi znal dobro smučati. Ali potem lahko tak izpit opravi vsak lolek po logiki, če ne zna smučati, bo pa druge učil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gustl
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2013 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2013 13:59
Prispevkov: 10


Volikor jaz vem te informacije so preverjene in držijo. Pogoj je u2 če pa tega nimaš opravljenega pa moraš opraviti tečaj primernega znanja smučanja. Pisno in praktični del. Tak tečaj poteka 2 dni. 1 dan Teorija smučanja itd... drugi dan vaje na smučišču. terenska vožnja, osnovno vijuganje itd.... Nato pa naslednji dan izpit večinoma zahtevajo znanje terenske vožnje , znanje ozkega in širokega hodnika in da smučar zna nadzirati svojo hitrost. Več poudarka je pri obravnavi nesreč in znanje zakonov. In ko dobiš potrdilo to ni ne u1 ne u2.. TO JE KR NEKEJ
_________________
Gustl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2013 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

gustl je napisal/a:
Volikor jaz vem te informacije so preverjene in držijo. Pogoj je u2 če pa tega nimaš opravljenega pa moraš opraviti tečaj primernega znanja smučanja. Pisno in praktični del. Tak tečaj poteka 2 dni. 1 dan Teorija smučanja itd... drugi dan vaje na smučišču. terenska vožnja, osnovno vijuganje itd.... Nato pa naslednji dan izpit večinoma zahtevajo znanje terenske vožnje , znanje ozkega in širokega hodnika in da smučar zna nadzirati svojo hitrost. Več poudarka je pri obravnavi nesreč in znanje zakonov. In ko dobiš potrdilo to ni ne u1 ne u2.. TO JE KR NEKEJ


No, tole pa bo nekje zelo blizu resnici.....bravo gustl.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2013 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Smisel nadzornikov je, da par modelov, ki ima vpliv na zakonodajo, mastno služi z usposabljanji. Italjani imajo policaje na smučišču, ki delajo svoj posel, delo reševalcev, redarjev, nadzornikov, pa še kaj zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gustl
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2013 13:59
Prispevkov: 10


Ali te lahko nadzornik kaznuje če voziš izven smučišča ???? ti si kupil karto če pa greš izven smučišča pa smučaš na lastno odgovornost zakaj potem nadzorniki preganjajo smučarje... itak si sam odgovoren za svoje početje????? ali je bolj to problem potem ko se vključuješ nazaj na smučišče na progo???
_________________
Gustl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zima1
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 18:35
Prispevkov: 290


Nadzorniki in reševalci nadzirajo le urejena smučišča in odprte smučarske proge. Morebitno reševanje in prva pomoč na zaprtih smučarskih progah in izven urejenih smučišč se praviloma zaračunava. Prepovedano pa je smučanje po gozdu ali ruševju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gustl
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2013 13:59
Prispevkov: 10


Kako to misliš po gozdu??? Da smučarji smučajo izven proge zraven pa je gozd in smučajo med smrekami?? Kdo pa potem to nadzoruje???
_________________
Gustl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Meni se zdijo ti nadzorniki bolj tako tako. Kako smučajo nadzorniki se nisem nikoli poglabljala oz. katero stopnjo vaditelja imajo. Sem pa mnenja, da je pri nas glede njih vse po butalsko ter, da ni nekega reda na smučišči.

Sama se imam za zelo doboro smučarko, se pravi smučam, tako da nobenega ne ogrožam, tudi če se vozim hitro. Se mi pa zdi, da drugi ogrožajo mene. Velikokrat se mi je že naredilo, da se je kakšen dobesedno povedano ''pacient'' zaletel v mene, k sreči sem izpeljala vse skupaj brez padca. Res je, da vsak smuča svojemu znanju primerno in na terenu, ki ga obvlada, vendar se mi zdi, da je čedalje več ljudi, ki izpadejo frajerji, če se vozijo po črni progi, je pa glih prejšnji dan osvojiv, kako se naredi zavoj na smučkah.

Naj navedem primer. Na Vitrancu se vozim lepo ob desnem robu smučišča, počasi, ko me zbije en hrvat, katerega sem že prej opazla, da se niti smučat ne zna glih. Dečko je preceno svoje znanje, ali če mu grem verjeti na izgovor, da ni precenil, da je strmina. Smučke mu je odpelo, priletel je v mene, midva pa sma končala v polomljeni zaščitni ograji.

Zato me jezi, da ti nadzorniki ali kdorkoli pač, ne naredijo neke kontrole ali česarkoli, da taki nimajo kaj iskati na takih progah. Ker lahko nasanka tisti, ki upošteva vse zadeve, zaradi enega, ki ne obvlada smuč na takšnih terenih.

Druga stvar, ki me motijo in bi tudi pričakovala od nadzornikov. da ukrepajo so pa nekateri borderji. Tudi sama borda, amapk vseeno pazim na ljudi okoli sebe. Nekateri se pa vozijo, kot da so sami na smučišu.
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 12:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Mene pa moti pri večini smučarjev ena stvar:
sarimari je napisal/a:
Sama se imam za zelo doboro smučarko


Če si zelo dober smučar, te načeloma noben ne bi smel od zadaj nabasat, ti naj bi tud že vedel kak pa kaj po progi, kaj od koga pričakovat in si zastavit določen koridor.
In še posebaj, če si zelo dober smučar, maš načeloma proge prazne in polne količkov...


Isti primer na cesti... Jaz sem hudo dober voznik, za vse so krivi drugi, vozim se že 30 let na cesti in samozavest kot Damjan Murko...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 7:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

lenko je napisal/a:
Mene pa moti pri večini smučarjev ena stvar:
sarimari je napisal/a:
Sama se imam za zelo doboro smučarko


Če si zelo dober smučar, te načeloma noben ne bi smel od zadaj nabasat, ti naj bi tud že vedel kak pa kaj po progi, kaj od koga pričakovat in si zastavit določen koridor.
In še posebaj, če si zelo dober smučar, maš načeloma proge prazne in polne količkov...


Isti primer na cesti... Jaz sem hudo dober voznik, za vse so krivi drugi, vozim se že 30 let na cesti in samozavest kot Damjan Murko...


Bejži....zakaj pa te ne?? Od strani iz goše še ti noben ni priletel?? Pa vzporedno s tabo vendar zunaj tvojega zornega kota?? Lenko znanje smučanja pri tem nima ama čisto nič veze....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Znanje smučanja ima veliko veze:
1. zame znanje smučanja ni samo to, da se upaš peljati smuk po Vitrancu, pač pa tudi to, da znaš predvideti nevarnost, možnost napak sebe in drugih. Dober smučar tudi ne bo gledal samo tik pred konice svojih smuči, ampak bo vsaj malo pogledoval tudi levo in desno, oziroma ga bo periferni vid opozarjal na bližajočo nevarnost. Dober smučar bo včasih pogledal tudi malo nazaj, bil posebej previden na križiščih itd. To je podobno kot v avtu, kjer je lahko nek mlad voznik sicer načeloma zelo dober voznik, ampak za odličnega potrebuje izkušnje, da bo lahko naravnost zaslutil, da bo recimo pred njim kolesar zavil na levo ali otrok stekel na cesto.
2. Dobri smučarji smučajo načeloma hitreje. Če voziš s hitrostjo recimo 40/h, te večina slabih smučarjev skoraj ne bo mogla nabiti od zadaj, tiste od strani pa večinoma vidiš.
3. Dobri smučarji na zelo obljudenem terenu smučajo v ožjem hodniku kot slabi in delajo bolj predvidljive zavoje.
4. Dober smučar lahko tudi bistveno hitreje spremeni smer smučanja ali se ustavi in se tako izogne bližnjemu srečanju.
5. Dober smučar tudi zna preceniti svoje znanje in ne bo šel recimo nepripravljen s slabimi smuči karvat na kako zelo strmo ledeno progo.

Seveda kljub temu nismo imuni pred trki. Jaz recimo pridem parkrat v sezoni (to je na vsakih 5-10 smučanj) v situacijo skorajšnjega trka, ko se s kom dotakneva z rameni, mi kdo zapelje čez smuči ali jaz njemu..., trka pa se spomnim samo enega, pa še takrat sem jaz že stal v vrsti za žičnico, ko je eden treščil vame. Kakšen bolj čuječ bi se lahko tudi temu izognil.

Se mi zdi, da boljši smučarji od mene lahko še redkeje prihajajo v take situacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
Znanje smučanja ima veliko veze:
1. zame znanje smučanja ni samo to, da se upaš peljati smuk po Vitrancu, pač pa tudi to, da znaš predvideti nevarnost, možnost napak sebe in drugih. Dober smučar tudi ne bo gledal samo tik pred konice svojih smuči, ampak bo vsaj malo pogledoval tudi levo in desno, oziroma ga bo periferni vid opozarjal na bližajočo nevarnost. Dober smučar bo včasih pogledal tudi malo nazaj, bil posebej previden na križiščih itd. To je podobno kot v avtu, kjer je lahko nek mlad voznik sicer načeloma zelo dober voznik, ampak za odličnega potrebuje izkušnje, da bo lahko naravnost zaslutil, da bo recimo pred njim kolesar zavil na levo ali otrok stekel na cesto.
2. Dobri smučarji smučajo načeloma hitreje. Če voziš s hitrostjo recimo 40/h, te večina slabih smučarjev skoraj ne bo mogla nabiti od zadaj, tiste od strani pa večinoma vidiš.
3. Dobri smučarji na zelo obljudenem terenu smučajo v ožjem hodniku kot slabi in delajo bolj predvidljive zavoje.
4. Dober smučar lahko tudi bistveno hitreje spremeni smer smučanja ali se ustavi in se tako izogne bližnjemu srečanju.
5. Dober smučar tudi zna preceniti svoje znanje in ne bo šel recimo nepripravljen s slabimi smuči karvat na kako zelo strmo ledeno progo.

Seveda kljub temu nismo imuni pred trki. Jaz recimo pridem parkrat v sezoni (to je na vsakih 5-10 smučanj) v situacijo skorajšnjega trka, ko se s kom dotakneva z rameni, mi kdo zapelje čez smuči ali jaz njemu..., trka pa se spomnim samo enega, pa še takrat sem jaz že stal v vrsti za žičnico, ko je eden treščil vame. Kakšen bolj čuječ bi se lahko tudi temu izognil.

Se mi zdi, da boljši smučarji od mene lahko še redkeje prihajajo v take situacije.


Vse kar si napisal je res....ampak že kar nekajkrat so me nabasali kljub predvidevanju, primerni hitrosti, zrihtanih smučeh....džabe... nenkrat je nekje nekdo od nekod priletel.....pa tudi sam ene situacije enostavno nisem rešil, kljub temu da sem se maksimalno potrudil in nekaj znam....bilo je odgovor na : "Če si zelo dober smučar, te načeloma noben ne bi smel od zadaj nabasat".....enostavno te znanje smučanja v določenih situacijah ne spasi......nekaj gre zmeraj narobe in vsega se ne da predvidet.....samo toliko....Npr. ko se kako soboto ob 10.30 spusti masa smučarjev proti spodnji postaji vlečnice/sedežnice/vzpenjače, bodisi na progi: A) trikrat stojim, B) grem na čaj, C) al pa zemenjam smuči ter si poiščem kak robek, pa udri "sitni vez"(pometanje z repi), D) me mine in grem domov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nadzorniki na smučišču????
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB