Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Pot do Rogle iz CE

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Pot do Rogle iz CE « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smukar
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 11:06 am    Naslov sporočila: Pot do Rogle iz CE Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2013 10:39
Prispevkov: 5


Zdravo!

Zanima me pot do Rogle iz skrajno vzhodnega Celja (recimo, da je štart iz Šmarje pri Jelšah).


Ena opcija je, da grem skozi Pečico (kar bi mi bilo najbližje), vendar ne vem, če bi cestna povezava iz tiste smeri sploh obstajala - gugl kaže, da ja, ampak verjetno je vključil gozdne ceste ). Ampak toliko zavijanja, pa dol z glavnih cest, pa nazaj na glavno pa spet dol, da sem skeptičen, da bi sploh prišel do Rogle v enem dnevu.

Druga opcija je, da grem do centra Celja in potem kao desno in sledim tem cestam... Ampak spet toliko zavijanja, pa dol z glavnih cest pa nazaj na glavne ceste, pa spet dol, da sem tudi iz te smeri skeptičen, da se ne bi izgubil sto krat.

AC odpade, ker z njo ne bi nič prihranil, niti nimam vinjete.


Tako prva kot druga opcija je, kakor se meni zdi, zelo zapletena in do Rogle iz te smeri ni enostavno priti, zato bi prosil tiste, ki ste se že vozili s te smeri oziroma imate nasvet, da mi, prosim, pojasnite s katere smeri oz. po kateri cesti je najbolj enostavno priti do Rogle?



Sem pa drugače gledal še smučišče Golte, in mi je v kilometrini par km daljše od Rogle tako, da sam navijam za prvo. Bi pa v primeru, da je pot do prvega pretežka šel na Golte, ampak tudi do tja ni neke pametne cestne povezave iz moje strani! Mogoče je kdo šel tja iz te smeri?


Se zahvaljujem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

očitno še nisi bil pod zreškim pohorjem

sicer ne vem koliko poznaš te ceste, ampak če greš iz šmarja, je prva opcija preko sladke gore, dolge gore in žič do konjic in potem po glavni cesti na roglo.

druga opcija je pa do celja in potem po regionalki do odcepa za zreče in roglo.

kolega ma na sladki gori vikend, tam so ceste tako tako....če si lokalc lahko hitr peleš, če ne poznaš je zguba cajta.

sem dal na google maps in je popolnoma sfaljen vsak predlog. uglavnem ko prideš na cesto konjice-celje je potem do rogle normalna cesta, ni nobenih lokalnih odcepov treba uporabljat.

EDIT: če mal pomagaš googlu ti najde pravo pot. čez dolgo goro naračuna 1h 5min, čez celje pa 1h 10min. če te je strah da se zgubiš, greš čez celje pa je
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Če greš pa na golte maš pa cca 60 km, kar ti znese slabo urco, mogoče kako minuto več. Greš pa tako, čez celje pa po stari cesti do Mozirja, na gondolo pa je toto.

Meni osebno bolj všečna cesta in lokacija za smučanje.
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smukar
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2013 10:39
Prispevkov: 5


Najprej obema hvala za odgovore!

rokxy je napisal/a:
očitno še nisi bil pod zreškim pohorjem

sicer ne vem koliko poznaš te ceste, ampak če greš iz šmarja, je prva opcija preko sladke gore, dolge gore in žič do konjic in potem po glavni cesti na roglo.

druga opcija je pa do celja in potem po regionalki do odcepa za zreče in roglo.

kolega ma na sladki gori vikend, tam so ceste tako tako....če si lokalc lahko hitr peleš, če ne poznaš je zguba cajta.

sem dal na google maps in je popolnoma sfaljen vsak predlog. uglavnem ko prideš na cesto konjice-celje je potem do rogle normalna cesta, ni nobenih lokalnih odcepov treba uporabljat.

EDIT: če mal pomagaš googlu ti najde pravo pot. čez dolgo goro naračuna 1h 5min, čez celje pa 1h 10min. če te je strah da se zgubiš, greš čez celje pa je


Sem zdaj bolj podrobno pogledal obe poti. Pri prvi poti bi mogoče zgrešil kakšen odcep (ne poznam tiste strani), ampak potem ko prideš do Konjic, res nimaš več kam zgrešiti. Druga pot mi je lažja, se mi zdi, da bi lahko našel v prvo. Odlično si tole napisal, si mi dodal motivacijo, ki mi jo je manjkalo! Hvala še enkrat.



sarimari je napisal/a:
Če greš pa na golte maš pa cca 60 km, kar ti znese slabo urco, mogoče kako minuto več. Greš pa tako, čez celje pa po stari cesti do Mozirja, na gondolo pa je toto.

Meni osebno bolj všečna cesta in lokacija za smučanje.


Sem tudi to pot sedaj bolj podrobno pogledal. Ja, res ni tako težko najti. Mislim, da sem si preveč dileme delal. Verjetno mi je bila potrebna neka motivacija, da ni težko najti in očitno sem jo dobil.

Nisem še bil na nobeni od teh lokacij in se bom oglasil kar na obeh, da preizkusim.

Super, hvala obema še enkrat!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Pot do Rogle iz CE
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB