Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2013/2014

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mölltal 2013/2014 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Danes lep in dober smučarski dan. Ljudi toliko, da sem max. čakal ravno ene 5 sedežev,..
Je pa žal že zgodaj zjutraj prišlo do tega: http://www.kleinezeitung.at/kaernten/hermagor/3589778/serie-skiunfaellen-ein-toter-mehrere-verletzte.story

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2014 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tak je ne.....nekak sem se odločil, da bi letošnjo sezono zaključil na Moeltallu....seveda v prazničnem tednu.....glede na napoved za naslednji teden (ki ni ugodna), mi nekako ostane edini dan, ko bi se splačalo gor v četrtek 1.5. (trentuna napoved po bergfexu je namreč takšna-res se mi ne da rinit gor v megli, snegu, slabi vidljivosti ali vetru)... in ker je ta dan praznik (mislim da tudi pri Avstrijcih), me zanima kakšne imate kaj izkušnje z gužvo na tak prazničen dan??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2014 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes sem imel kar malo mešane občutke glede vremena, pa smo imeli konec smučanja sončno vreme. Sneg je zjutraj še pravi zimski, no ledenik zgoraj pa je bil danes ob prihodu še v megli, tako smo začeli na progi do vlakca, pozneje se je skoraj zjasnilo še na Altecku, pa dvosedi, ob 11 uri pa še na ledeniku. Sneg je popustil ob 13 uri tudi na zgornjih delih ledenika. S tomijem sva končala po dobrih šestih urah smučanja, z eno polurno prekinitvijo, ob pol štirih na vlakcu. Za prvomajsko smuko kar v redu.

Predvsem je spet pozornost vzbujal Ivica Kostelić, ki trenira slalom na Panorambahnu in seveda tradicionalno spi v zgornjem hotelu na 2800 nm. Z njim je še CROSKI članska moška in ženska ekipa. Glede na to, da sem za velikonočne praznike v St.Jakobu gledal naše na treningu in zdaj Hrvate, mi ni več čudno, zakaj so tako slabi rezultati v svetovnem pokalu. Tile 'the trenirajo', naši pa na Karibih na počitnicah....

@fischerpro3, rekreativnih smučarjev relativno malo, precej več tekmovalcev, približno polovica zgornjega parkirišča je bila polna.

Še nekaj slikic:

Off pista desno od šestsede. malo je bilo že premehko.

tomi vedno zadekan, sploh ne vem kako zdrži tolko smučanja, ker ga vedno zebe




Jutri upam na podobno vreme, Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2014 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

vem, vem...bi tudi sam danes gor.....vendar samo do 13.00 ure (gor sem prišel ob 8.45).....ma naštudiral Panoramabahn v nulo.....Hrvati pa izkoristili dan za slikanje.....hvala jim, ker mi niso proge razrili tako da sem ga lahko od 11-13.00 žgal na polno, ker ostalo je bilo bolj tako-tako....nažrl sem se onih variant do vlakca....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2014 7:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Agejevi upi glede poprazničnega vremena se žal niso čisto uresničili, a vseeno ni bilo slabo, vsekakor pa boljše od napovedi. A najprej par prazničnih slik s proge do vlakca, najprej dve jutranji:





in še dve z zaključka dneva:





Petek se je začel z oblačnim vremenom, a že na prvi vožnji s Panoramabahnom (ob 8.20 ) je na ledenik počasi posijalo sonce:



Uspel sem narediti tri vožnje, potem je spet zmagala megla, a na obeh drugih sedežnicah je ni bilo, vidljivost je bila kar solidna. Megla se je dvignila tudi na spodnjem delu proge do vlakca, proge so bile odlične, le v "roru" se je sneg hitro zmehčal. Prav zanimivo, v sredo je bil tu sneg veliko boljši, kljub soncu. A prejšnja noč je bila jasna, ta pa oblačna.

Sredi dneva je na vrhu ponovno posijalo sonce:



Obiska je bilo presenetljivo nekoliko več kot prejšnji dan in v sončnem obdobju je bilo na šestsedežnici celo počakati nekaj sedežev:



Šli smo pogledat tudi na Alteck, sneg je bil tu že precej zmehčan, a srednja proga je bila le malo zvožena:



Nazaj se je bilo treba malo poganjati, ker so zgornjo progo zaradi nevarnosti plazov zaprli.
Čez čas se je spet bolj pooblačilo, padati je začel zrnat sneg. S plohico ga je padlo mogoče milimeter, a je nekje pod 2800m povzročal močno zaviranje.
Snega pa je še ogromno:



Toliko, da so lahko naredili tole "instalacijo" , čemu služi, ne vem :



Še zadnji pogled malo pred 14. uro:



Na sliki se sicer ne vidi najbolje, a stebri, na katere so pritrjeni topovi, so skoraj celi potopljeni v sneg. Tole sem napisal že z mislijo na septembrsko smuko , kajti za naslednji vikend zaenkrat kaže z vremenom bolj slabo .

Lep pozdrav vsem, ki še mislite na smučanje .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2014 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Včeraj verjetno moja zadnja smučarija na Meliju pred zaprtjem. Zgornje avtoceste zdržale nekako do 13h, potem vedno bolj mehko. Prej trd in hiter sneg. Desna stran gledano dol je bila zaprta zaradi treningov (SG in GS). Turističnih smučarjev malo. Poleg Hrvatov in Švedinj so trenirali še nekateri Slo. reprezentanti/ke. Cel dan sončno z nekaj JZ v popoldanskem času.





Ker za vikend ne kaže najbolje, bomo poškušali poleti ujeti kakšen zimski dan.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 13, 2014 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Pa smo zaključili letošnjo sezono .
Sobota se je začela z jasnim jutrom in par cm svežega pršiča na trdi podlagi:





Po perfektni prvi uri so se razmere začele počasi slabšati, sneg je postopoma postal južen, a kasneje je največjo težavo predstavljal novi sneg, ki je bil zelo počasen in cukajoč. Ob 14. uri je bila tako zadnja vožnja do vlakca že pravo mučenje .

Vremenska napoved za nedeljo je očitno vse močno prestrašila , kajti na prvem vlakcu ob osmih nas je bilo le dobrih 20 . No, nekaj malega tekmovalcev je šlo gor že ob pol sedmih in tudi če prištejemo "višinskega" Kostelića in nekaj turistov, ki so prišli gor kasneje, bi težko prišli do številke 50! Smuka pa sploh ni bila slaba. Le zgornji del ledenika je bil v megli, drugod jo je veter prinesel le za kakšen trenutek. Snežna podlaga je bila zelo zanimiva: do 2600m n.v. putrček svežega južnega snega, nižje pa lepo pomrznjeno! Pravzaprav je edino težavo predstavljal močan veter, zaradi katerega so žičnice vozile bolj počasi. Malo pred opoldnevom so ustavili Panoramabahn, na kateri smo se res vozili precej postrani , tudi proga do vlakca je zaradi nasprotnega vetra in vse počasnejšega snega postala neuporabna, zato sem sezono predčasno zaključil .

Lep pozdrav vsem, se vidimo septembra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 13, 2014 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Hehe, pa mi je uspelo - namreč, tako dolgo čakati s poročilom da je Tomi napisal svojega. Mi ne bo treba pisat dolgih komentarjev, ampak bom raje prilimal nekaj fotk . Sobota je bila približno taka kot bolj ali manj vsi konci tedna od sredine marca dalje: spremenljivo vreme in že sredi dopoldneva lepljiv, cukajoč sneg . Vreme se je spreminjalo iz minute v minuto - med naslednjima fotkama sta minili natančno dve minuti:




Na Altecku smo ulovili še nekaj sončka, odprte so bile vse proge, v zgornjem delu so bile zjutraj še dobre (malenkost pršiča na pomrznjeni podlagi), proti spodnji ostaji pa že navsezgodaj cukajoče:


Tipična sobotna slika:


Na ledeniku je bil po pričakovanju najboljši sneg, pa tudi najslabša vidljivost. Snega pa ogromno, ta top je načeloma montiran na vrhu kandelabra :


Tudi proge ob dvosedežnici so bile v redu, s tem da si imel na koncu desne proge opoldan že velike težave, da si brez potiskanja s palicami prismučal čez ravnino:




Eden od zadnjih sončnih trenutkov na ledeniku:


Črna proga do vlakca malo čez drugo popoldne: ogromna snega, malo smučarjev, zelo južno:


Ja, vse lepo enkrat mine. Žal je bil spomladanski del letošnje 'koroške' sezone pod vsemi pričakovanji, in to zaradi pretoplega in predvsem preveč oblačnega vremena z občasnim (južnim) novim snegom. Vem kaj je pomladna smuka in jasno mi je, da maja ob štirih popoldne na sončnih pobočjih ne moreš pričakovati pršiča niti pomrznjenih prog. Ampak letos je bilo drugače, pogosto si že ob devetih naletel na 'pocast' sneg, ker ponoči bodisi zaradi oblačnega vremena ni nič pomrznilo, ali je prejšnji dan deževalo, ali pa snežilo pri +1. Recimo v soboto na Meliju sploh ni bilo toplo, samo stopinjo ali dva nad ničlo so kazali termometri - pogosto sem pri +10, po jasni noči in na starem snegu, smučal na bistveno boljših progah.

Ampak da ne bom zaključil z jamranjem: glede na višino snežne odeje (ki se te dni še pridno debeli) sem zelo optimističen, da bomo lahko septembra sezono na meliju začeli že zelo zgodaj in to z dobrimi snežnimi razmerami ... se vidimo !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 13, 2014 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Se moram glede sobote strinjati z vama. Sicer sam nisem veliko preizkušal prog na Altecku, Panorambahnu ter do vlakca, ker mi je bilo jasno da je sneg "gnil" in v takem mi je smučarija le eno veliko "matranje". Mislim, sva bila nevede na ledeniku tudi ene dva-krat skupaj s Tomijem na sedežnici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2014 9:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj se je začela poletna sezona, po slikah s kamer je snega še ogromno in bi bilo lahko odprto praktično celotno smučišče. Bo povedal kdo s prve roke, sam moram še kakšnih 70 dni počakati .
Seveda so nove tudi cene, dnevna karta bo 43 evrov, partner ali 2+1 paket pri koroški sezonski pa 973 evrov. Naslednjo sezono bomo očitno že presegli magično mejo 1000 .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primo
PrispevekObjavljeno: Sob Jun 21, 2014 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jun 2014 13:20
Prispevkov: 3


19.6. sem bil na molliju.Ljudi skoraj nič,lafa dvoseda,dalo bi se smučat do vlaka.Snega je še full.
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/1465337_10203240169498260_8205227557178227244_n.jpg
karta je bila 36,5 eur

lp Primož[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Če kdo še ni opazil novih kamer:

http://panorama-blick.at/webcam/sadnighaus/

Z vrha 6-sede je kamera na voljo že kar nekaj časa, od prejšnjega tedna so na voljo tudi nove. Zaradi dobre ločljivosti se bomo lahko poiskali v arhivu slik.

Za razliko od prejšnjih let, letos v začetku poletne sezone deluje 2-seda. Mogoče to pomeni, da bo v avgustu, ko je sonce že nekoliko sibkejše in se bolj splača na ledenik, obratovala 6-sedežnica..

Še ena današnja iz kamere:

_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


kaj so to chemtrailsi na sliki ?
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zima1
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2014 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 18:35
Prispevkov: 290


Še eden, ki ne razmišlja s svojo glavo in ne pozna osnovnih vremenskih pojavov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2014 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

KO je vendar jasno, da so to sledovi NLP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 8 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2013/2014
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB