Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2013/2014

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mölltal 2013/2014 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 01, 2013 8:48 pm    Naslov sporočila: Mölltal 2013/2014 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


Nova sezona, nova tema.

Po včerajšnjem kolesarjenju po grossglocknerski cesti in popoldanskem pasenju firbcev pred triatlonom Ironman v Zell am See smo danes odprli smučarsko sezono.

Vreme je bilo sicer slabo (dež, sneg, megla), z občasnimi rahlimi razjasnitvami. Snega je za ta letni čas še relativno veliko, večjih površin črnega ledu nisem videl. Razen krajšega peš dostopa od hotela do proge je snega dovolj ob vstopu in izstopu s sedežnice. Sicer sta urejeni obe progi, leva in desna.

Sneg je bi danes zelo podoben spomladanskemu, južen in počasen. Smučati smo začeli šele ob 10. uri. Glede na to, da nas je bilo smučarjev malo (po moji oceni ne več kot 50), proge sploh niso bile tako hitro zvožene. Kljub slabi vidljivsti smo naredili nekaj solidnih voženj. Smučati se da normalno, ni mučenja z izogibanjem kopnih lis ali ledu.

Opazil sem precej velike deponije snega, ki so ga pokrili s folijo in ga po mojem nameravajo uporabljati v prihodnjem mesecu za vzdrževanje. Glede na stanje bo ob prihajajočem padanju temperatur v septembru in ob jasnih nočeh, ko bo sneg zmrzil smuka solidno dobra.

Smučišče je odprto od 8. do 14. ure, vlak vozi vsake pol ure.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 04, 2013 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice



Na Meliju nič novega, še sneg je star . No, nad 3000m je pred dnevi padlo nekaj novega in je lepo belo:







Je pa snega res veliko. Lepo se to vidi tudi na mestu, kjer so odkopali del zasneževalnega sistema. Lani, na primer, so bile cevi na površju:



Danes pa je bila odlična smuka tudi izven prog:







Še na Altecku bi lahko malo posmučal :



Veliko je tudi ljudi, takle čas še nikoli ni bilo toliko tekmovalcev. Zraven pa še ogromno turistov pohodnikov in tudi precej smučarjev, tako da je bilo večkrat treba počakati par sedežev. Prejšnja leta sem bil ob enih skoraj sam na smučišču, danes so vse do konca še celo trenirali, tudi med koli. Vlakec ob 14.30 pa je bil skoraj poln :







Spodaj so naredili ogromno zalogo snega z zaščito pred soncem. Ne bi bilo slabo, če bi nekaj snega že uporabili, ker se je ob odjugi na ravnini pred sedežnico pokazalo nekaj kamnov, stekel je potoček, pa še vrh večje skale se je odkril. Ob odjugi se je par kamenčkov pokazalo tudi na zgornji ''cesti''. Depo:





Še sliki, ki sta nastali ob 14h, sneg je bil še vedno dober, prav nič čoftast:





Današnja smuka se mi je sploh zdela bolj pomladanska kot poletna. Ledeniški led se kaže le na srednjem delu zahodne proge. A prihajajoči topli dnevi bodo razmere verjetno malo poslabšali.

Lp, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 8:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ja nič, na Tomija se lahko vedno zanesemo . Lepo zgleda, bo treba preizkusit!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 9:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Še malo bolj trdo mora bit.....pa gremo nove skije sprobat....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Nič bolj trdo, tako kot je mi je prav všeč . Zdaj že vem da imava s Tomijem zelo podoben okus kar se tiče trdote/mehkobe snega ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pje pubeci....starate se....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Res je, jaz grem zdaj včasih med smučanjem celo na kosilo. Ampak saj veš tisto: bolj star bolj nor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 4:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Če začneš takoj zjutraj boš imel sigurno dovolj trdo. Jaz sicer nisem, pa mi ni prav nič žal . Kaj češ, staramo se . Prav fajn je, ko je tako prijetno toplo. Pa še paše .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 09, 2013 2:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ne vem kam je včeraj izginil forum Smucisca.net , zato sem fotke tokrat objavil na Alpinforumu. Kaj bistvenega se od Tomijevega poročila ni spremenilo, razen da je bilo smučarjev bistveno manj kot pri Tomiju v sredo (naj razume kdor hoče). Še tistih nekaj količkov na rdeči progi so do enajstih pospravili, po dvanajsti nas je smučalo morda še 20 fanatikov, pešcev je bilo nekoliko več. Lepo, toplo, prazno in ravno prav mehko je bilo na progah. Če bi bilo smučarjev več, po vsej verjetnosti ne bi bil tako navdušen, ker bi se proge ob tako mehkem snegu verjetno razrile. Tako pa sem še opoldan ob robu našel nekaj kvadratnih metrov snega z rebci od ratraka . Prihodnji konec tedna pa kaže na povsem drugo situacijo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 11, 2013 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Vidim, da nekateri še testirate lanski sneg. No, danes so pričeli z izdelavo novega. Sicer sem naštel samo 3 topove, ampak tudi to je nekaj:


Letos mogoče kakšen dan pozneje kot prejšna leta. Se je pa temperatura spustila do -6.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zima1
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 12, 2013 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 18:35
Prispevkov: 290


[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 13, 2013 8:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Zanimivo, da pri današnjih podatkih ni sledu o novem snegu, na Sonnblicku pa se je od včeraj snežna odeja odebelila za skoraj 20cm. Bo treba jutri preverit .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucisce Janina
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 13, 2013 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 16:26
Prispevkov: 115
Kraj: Rog. Slatina

Na Molltal-u ga je zapadlo tud okol 20cm ampak je spihan in ga je ponekod 50cm drugot pa 5cm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 15, 2013 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ce bi ''prešprical'' na Meliju tudi tale vikend, mi ob pogledu na spletne kamere ne bi bilo prav nic zal . Večinoma so namreč kazale meglo. A ga nisem. In ni mi žal . Predvsem zaradi včerajšnjega jutra:



















Na zadnji sliki, ki je nastala malo pred deseto uro, poudarek ni le na precejšnjem številu smučarjev, ampak predvsem na oblakih, ki so kmalu za tem prekrili nebo. Na žalost, kajti do tedaj smo imeli krasen, popolnoma zimski dan s, sicer utrjenim, svežim naravnim in umetnim snegom. Zgodaj zjutraj je sicer še pihal severozahodnik, zato je bila na vrhu megla, a se je ob začetku smuke veter obrnil na zahodnik in megla je v trenutku izginila.
Okrog poldvanajste ure je JZ veter spet prinesel meglo, zato sem kar zaključil, a v restavraciji srečal Mikija, s katerim sva se potem vrnila na smučišče in vztrajala do konca. Megla se je namreč redčila in celo kakšen sončni žarek se je občasno pokazal. Proge so bile še vedno dobre, le sneg je postajal vedno bolj lepljiv.

Današnji dan se je začel z visoko oblačnostjo in precej trdimi progami, nadaljeval pa z občasno kratkotrajnimi meglicami na vrhu, kasneje je posijalo tudi sonce. Vremenoslovci se torej ta vikend niso pretirano izkazali, včeraj je bilo precej slabše, danes pa precej boljše od napovedi. No, zadnjo uro je spet zmagala megla:







Še nekaj o vlakcu: vozil je s polovično obremenitvijo, vanj so spustili le 90 potnikov, a je zjutraj odpeljal takoj, ko se je napolnil. Dobra stvar tega je, da nismo bili natrpani kot živina, a vendarle mislim, da je to le začasno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2013 10:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Tomi, tole je za moje pojme samo M od megle. Saj se vidi od dna do vrha smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 1 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2013/2014
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB