Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2013/14

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2013/14 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 15, 2013 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

Hudo bogo se mi vse skupaj vidi letos
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko topovi
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2013 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 18:08
Prispevkov: 65


Se zna zgodit da sploh ne bo smuke na mariborskem pohorju.Koliko sem dobil informacije banke ne bodo dale nazaj sneznih topov in teptalnih strojev.Tako da bodo bol tezko izpeljali sezono z 3 teptalnimi stroji in 30 sneznimi topovi kateri so pa ze zelo stari.Upajmo da le uspejo kaj porihtat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2013 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

podoben problem je bil lani....ne pozabi da je letos 50 zlata lisica....in da so banke v državni lasti....zadostuje en telefosnki klic.... Mislim, da gre zopet za napenjanje mišic....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2013 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Baje, da giljotino postavljajo na belviju.. Samo tak sem sao ču, pa nevem či je glih res. Izklop za temelje je že med apartmajskimi hišami...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko topovi
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 18:08
Prispevkov: 65


Pravkar priselvz areha in na progah ni se niti enega sneznega topa pa ceprav naj bi bile temparature v nedeljo zvecer ugodne za zasnezevanje.Zdaj al jih bodo postavli 5 pred dvanajsto al pa je res nekaj na tem da jim jih banke ne bodo dale nazajn
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Je to sploh možno v keri drugi državi polek slovenije?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Žalostno..

A bomo sploh še imeli kje smučat v Sloveniji čez par let? Mariborskem Pohorju slabo kaže, Kanin je zaprt, Kobla tudi že nekaj časa, Stari Vrh tako zapufan, da tudi nikoli ne veš ali bo dočakal naslednjo sezono, ipd..

Res škoda da se ne izkorišča naravnih potencialov, ki jih imamo..
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 5:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Saj se jih tudi ne bo. Če je kdo poslušal tisto točko preloma na TV2, država nebo investirala v infrastrukturo predsednika žičničarjev pa očitno tudi nič ne skrbi saj samo pravi,da v bistvu sploh ni vse tako slabo in bi si morali najti zasebnega partnerja. Z našo zakonodajo in birokracijo bo to težko.
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


DeX je napisal/a:

Res škoda da se ne izkorišča naravnih potencialov, ki jih imamo..



V primerjavi z kom, morda sosedi? Brez zamire, ampak še hrčki imajo okrog Delnic in Velebita večje potenciale od nas. Edino Madžare "tolčemo".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

He, he Ledenko, ta je dobra. Upam, da si že kdaj bil na Platku ali pa hodil po Velebitu. Zato ne bi ravno o hrvaškem smučarskem potencialu.

Se sicer čisto strinjam, da pri nas narod precenjuje naše smučarske naravne danosti in da ima na en naš primeren hrib Avstrija 100 boljših. Ampak če bi na tistih par primernih naredili spodobna smučišča, bi mnogi raje smučali doma, kot pa da se vozijo več 100 km do smučišč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 6:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Predvsem bi lahko že obstoječa smučišča povečali, zamenjali naprave in jih opremili s sodobnim zasneževanjem. Proge bi lahko speljali v dolino, kot jih imajo npr. v Avstriji. Nekatera naša smučišča imajo kar dober potencial, seveda ne toliko kot cela Aut. Tole pa, da nimamo smučarskih terenov je pa tako ali tako .... Po dvanajstih letih redne turne smuke sem spoznal kar nekaj slovenskega smučarskega terena in imamo nekaj lepih smukov, ki privabljajo tudi avstrijce, italjane in celo francoze. Poleg tega, so v tujini, marsi katero progo naredili, vklesali, zgradili, bombandirali skalovje itd. Nekaj terena bi lahko žrtvovali npr. Krvavec bi lahko bil tak kot so Mokrine, Vogel prav tako. Kanin (+Sella Nevea) bi lahko imel preko 120 km prog in dooolge proge. Mb. Pohorje, Rogla in Sv. trije krajli bi lahko bili en smučišče Pohorje z vsaj 150 km prog. Zelenica bi lahko imela cca 70km prog. Golte tudi. V. Planina bi lahko bila preko bistrice povezana s Krvavcem. Kobla in Sorca bi lahko imeli skupaj ene 70km prog. Cerkno bi lahko bil preko Blegoša povezan s Starim Vrhom itd. Bila bi navoljo karta za vsa slo. smučišča, tako bi bili konkorenčni npr. Koroški ali morda do neke mere Dolomitom.
Žal smo 40 let za npr. It. Dolomiti in skoraj toliko za Avstrijo. Seveda je poleg financ in zelenih, sedaj tudi težje, ker so zime bistveno milejše in je opravičevanje takih projektov skoraj nemogoče.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


marko je napisal/a:
He, he Ledenko, ta je dobra. Upam, da si že kdaj bil na Platku ali pa hodil po Velebitu. Zato ne bi ravno o hrvaškem smučarskem potencialu.


Pojdi še okrog Delnic in ne ravno majhne Bjelolasice (naprav in obstoječih prog res ni, je pa obetajoč hrib.). Tudi tam sem bil in imajo tako temperature kot terene. Predvsem okrog Delnic je zanimivo. Povsod naokrog se raztezajo ravno prav strme vzpetine dolge med 600 in 1000 m, večinoma poraščene z precej mladim gozdom. Kakih trideset let nazaj so še vse kosili in napravit progo v taki mladi gošči je mačji kašelj. Resnično imajo terena, da sestavijo dve ali tri Kranjske Gore, to pa ni ravno mnogo manj od vseh naših smučišč.

Kot si ugotovil sem vsekakor želel opozorit na pretirano navdušenje nad našimi vršaci. Za dva mio obubožanih slovencev je prog preveč, tujcem smo pa večinoma nezanimivi, ker v pozitivni smeri ne odstopamo prav nikjer. Malce nas rešuje, da imamo z hrčki soroden jezik, to je pa tudi vse.

Vsekakor bi se dalo potegnit še kako progo, ampak zakaj le? Že zdaj jih je sorazmerno z številom primernih hribov mnogo več kot pri severnih sosedih. Poglej recimo čez Pliberško polje in takoj ti pade v oči Svinjska planina. Super pobočja, super nadmorska, konkretne površine in-samuje z eno ali dvema mini vlečnicami ob vznožju. Če bi se Avstrijci zagnali in pozidali toliko odstotkov primernih hribov kot smo jih mi, bi verjetno nastala podobna kriza z dobavami jekla, kot je bila pred leti, ko so kitajci gradili tisti vele jez na reki Jagce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Saj vem, da si malo potenciral zaradi pretiranega navdušenja nekaterih, ampak vseeno bom odgovoril, kot da si mislil 100% zares.

Kot prvo o Hrvaških možnostih. Vse našteto poznam in se mi zadeva ne zdi posebej obetavna. Smučišča bi tam res lahko naredili, ampak bi šlo v najboljšem primeru za nekoliko slabše verzije raznih Rogel, Pohorja itd. z vsemi slabostmi, ki jih smučarji očitajo tem smučiščem (kratke proge, nizka nadmorska višina itd.). Torej smučišča za manj zahtevne smučarje. Za dve ali tri Kranjske Gore? No ja, potem ima Kranjska Gora z okolico terene za 50 obstoječih Kranjskih Gor, pri čemer so tam prav primerni tudi tereni okrog 2000 m za proge z višinsko razliko 1000 m. Najvišji hrvaški hrib je pa na 1800 metrih nad morjem. Pa še to. Ta potencialna smučišča so npr. od Zagreba bolj oddaljena kot Mariborsko Pohorje.

To, da za tujce nismo zanimivi po moje ne drži. Po tej logiki se pri nas sploh ne bi ukvarjali s turizmom, ali pa sploh z ničemer, ker je itak vse drugje boljše. Pa je pri nas kljub vsemu kar veliko tujih smučarjev in se tudi vračajo. Pa ne samo revnejši med Madžari in Hrvati, prihajajo tudi iz Nizozemske, Nemčije itd. Koliko bi jih šele bilo, če bi jim ponudili kakšno spodobno smučišče s spodobnimi napravami in če naši turistični delavci ne bi bili tako zahojeni. Tujci pridejo zaradi lepe narave, spoznavanja novih dežel, dobre šole smučanja, dobrih hotelov, primernih cen itd. Saj si tudi jaz želim iti na smučanje v Iran, Gruzijo, Kanado in podobne države, čeprav je v Evropi realno boljša smuka. (Bi že šel, če bi imel primerno družbo.)

Prog za Slovence ni preveč. Tudi Slovenci bi si zaslužili vsaj eno spodobno smučišče z modernimi napravami in kakšno dolgo progo, ki se ga ne bi prevozilo v enem dopoldnevu. Še bolj pogrešam vaške vlečnice, na katerih bi otroci smučali po šoli, recimo namesto običajne telovadbe ali v klubih. Taka smučišča smo praktično prepovedali.

Z avstrisjkimi možnostmi seveda ni primerjave. Če so tam možnosti za 1000 smučišč, ni razloga, da mi ne bi izkoristili vsaj eno od petih naših možnosti. Če primerjam recimo z morjem. Hrvati imajo 1 marino na vsakih 100 km obale. Po tej logiki mi ne bi imeli nobene. Pa imamo 4 in vse so razprodane.

Res pa tudi mene včasih prav stisne, kakšne možnosti imajo Avstrijci. Mislim predvsem na lepo zaobljene hribe primerne naklonine z vrhovi nad 2000 metrov, ki se navezujejo na obstoječa smučišča. Naj jih naštejem nekaj bližnjih: območje med Bad Kleincirchnom in Turrachom, hribi nad Zauchenseejem, pa recimo območje Zillertala, kjer se na vsakem od 4 smučišč na vse strani odpirajo novi hribi, da o dolinah na Tirolskem in Arlberškem sploh ne govorim. Pa vseeno nihče nima smučišča s takšnim potencialom kot je Krvavec. Smučišče 20 km od glavnega mesta (samo še Švica), 5 km od letališča in avtoceste z obilico vasi v vznožju s prebujajočim se kmečkim turizmom, potencialom za dolge proge, proge nad 2000 m in možnim dostopom s progami v dolino iz več smeri iz regijskih središč (Kranj, Kamnik), dobro uro od morske luke (si predstavljaš atrakcijo, da gostje konec aprila med križarjenjem po sredozemlju skočijo za en dan na sneg?)...

Upam, da nam bodo oprostili tale OT (čeprav sem 2x omenil Pohorje ), dokler se tudi na Pohorju ne začne kaj dogajati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Podobno kot NKBM je tudi NLB vstopila v lastniško strukturo ŠC Pohorje....tak da zdaj ne vidim razloga, da se ne bi začelo pospešeno postavljanje zaseženih topov na proge....baje da bo....jaz sicer ne vem, apmak tak pravijo....baje...

PS: tako da lahko dalje o MB Pohorju (kaj češ, smo pa ja te lokalci).....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Se povsem strinjam z Markotom. Krvavec ima res velik potencial, res ni vse le v terenu, čeprav ga ima. Pred cca. 50 leti bi lahko Avstrijci razmišljali podobno, saj imajo Italija, Švica in Francija večji potencial kot Avstrija. Moja prva smuka v tujin je bila v Avstriji in seveda se mi je zdelo vse wau. Kasneje sem smučal v Dolomitih in še malo bolj zahodno in seveda je bilo wau, to pa je nekaj. Po nekaj letih smučanja v Sloveniji, Avstriji in Italiji sem imel srečo, da sem vsaj malo spoznal Švico in Francijo. Moje mnenje je, da je Švica med Italijo in Fancijo. Ni čudno, da se skoraj vsi smučarji iz vsega sveta, ki se preživljajo s smučanjem (predvsem promotorji podjetij in demoti), preselijo v Chamonix. Če bi hoteli, bi v Švici in Franciji lahko nardeili veliko prog z več kot 2500 v.m., vendar verjetno to niti ni potrebno za alpsko turistično smuko. Predenost alp je tudi civilizacija in bližina mest. Zanimivo je, da se Salzburg oglašuje kot smučarsko mest (torej kraj kjer lahko spimo), prvo pravo smučišče pa je oddaljeno cca. 1 uro. Podobno bi se lahko oglaševala tudi Ljubljana. Seveda ne moramo biti direktno konkorenčni celi Avstriji, lahko pa bi bili dodatna ponudba s svojo zgodbo. Če bi imeli npr. 12 smučišč s povprečjem 100km prog bi bili kar zanimivi tudi za tujce. Koroška naj bi imela 1000km prog.
Glede zasedenosti terena z napravami, se meni zdi, da imajo prav Avstrijci ta razmerje najmanjši med vsemi omenjenimi državami. Seveda v resnici nimam pojma. To bi morali najti enega geografa, ki se na to spozna. Avstrijci imajo največ poletnih ledeniških smučišč, pa imajo sigurno manj primernega ledeniškega terena, kot Švica, Francija in Italija, le odločili so se in jih zgradili, sedaj jih pa imajo in jih čez zimo uspežno nastreljajo, tako da zdržijo čaz poletje.
No, zanimivo je tudi to, da je bloški smučar prvi pisni vir smučanja na svetu, to bi tudi lahko nekako prodali. Tudi koren "smučati" je slovenskega izvora, ki izhaja iz smukati se. Skoraj vsi ostali evropski jeziki uporabljajo koren, ki izhaja iz Skandinavije oz. Norveške "skí?".
Kot sem že napisal, je to sedaj težje tudi zaradi vremena. Namreč v naših Julijskih Alpah je največ padavin v Alpah. Kar veliko padavin je tudi v Karavankah in Kamniško Savijskih Alpah. Včasih je bilo na Kaninu 5 metrov snega povsem normalno, tudi na Voglu so bili 3 metri čist nekaj običajnega. Krvavec, Zelenica, Rogla tudi praktnično niso rabila topov. Če bi se mi takrat tako razvijali kot Avstrija, bi bilo seveda lažje. Res bi pa lahko vsaj Krvavec naredil kakšno progo v dolino in se morda širil na Kalški greben. Kranska gora bi lahko že naredila progo z Vitranca, Vogel bi lahko streljalj grabn ... Nič se ne naredi!
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Naslednja Stran 2 od 30

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2013/14
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB