Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » zakaj ne dovolijo smučarske proge v RUŠE!!???

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 zakaj ne dovolijo smučarske proge v RUŠE!!??? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 18, 2007 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


Na spletni strani RTS so objavili prispevek v zvezi z novo smučarsko progo na pohorju, šestsedežnico in prve skice načrtovanih hotelskih zmogljivosti.

http://www.rts-tv.com/novice/456/smucarski_center_ruse.html

video prispevek...

mms://mmstream.redox.si/rts/NOVICE/18_10_2007/KRONIKA - MK - 18_10_2007 - Turisticni razvoj rus.wmv


Smučarski center Ruše
18. oktober 2007

Smučarska proga Cojzerica bo že naslednjo sezono dobila moderno 6 sedežnico.
Razvoj smuke naj bi bil pogoj za razvoj turizma v Rušah, kjer v naslednjih
4 letih načrtujejo številne naložbe in projekte, med katere nedvomno spada
smučarska proga, ki bo povezala mesto z Arehom, ter izgradnja hotelov in
turističnih naselij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dulee
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 23, 2007 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2007 20:57
Prispevkov: 79



Mene zanima če ve kdo kaj naj bi blo tam ko je obkroženo z rumeno ,namreč če vredi pogledaš piše načrtovana več sedežnica.Jaz sem sprva mislo da je da bo verjetno ta več sedežnica v bližnji preteklosti zamenjala obstoječi vlečnici mislim da sta orel za drugo pa ne vem.Pa učitno ni tak. Ruško pa sem označo z rdečo.Ve kdo kaj več?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2007 4:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Jaz imam pa vprašanje glede zgornjega dela povezave, ki bi ga naj zgradili do drugega leta. Ne poznam namreč terena tam okoli, zato me zanima, kakšna bo kaj nova proga: strmina (morda primerjalno s kako drugo progo), bo enakomerno strma al vmesne ravnine in strmine, prečni naklon, širina,...? Ne vem, morda je bilo že kje zapisano, ampak se mi ne da zdaj vseh prispevkov za nazaj brat in bi bil hvaležen, če bi kdo pojasno te stvari.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2007 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

mariborcan je napisal/a:
Jaz imam pa vprašanje glede zgornjega dela povezave, ki bi ga naj zgradili do drugega leta. Ne poznam namreč terena tam okoli, zato me zanima, kakšna bo kaj nova proga: strmina (morda primerjalno s kako drugo progo), bo enakomerno strma al vmesne ravnine in strmine, prečni naklon, širina,...? Ne vem, morda je bilo že kje zapisano, ampak se mi ne da zdaj vseh prispevkov za nazaj brat in bi bil hvaležen, če bi kdo pojasno te stvari.
Hvala


Glede proge ti lahko povem, da bo razgibana.....z izmenjujočimi položnimi in strmimi deli. Bi pa moral za kaj več celotno traso prehoditi (da bi dobil občutek)......Najbolje je da greš do Cojzarice, potem pa peš navzdol, prvi del je že posekan, pod cesto se pa drži označenih dreves (z oranžnim krogcem)......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2007 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Strmina bo verjetno v rangu rdeče proge? Ali gre mogoče tudi na kako bolj strmo črno varianto računat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2007 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


@ mariborcan:...

miki je napisal/a:
...predvidena je šestsedežnica dolžine 1700 m, s spodnjo postajo na 920 in zgornjo na 1280 m...


Iz zgornjega citata se vidi, da bo višinska razlika le 360 m, torej bo skupni povprečni naklon
(trase sedežnice Pisker, naklon same proge bo seveda še manjši!) le cca. 21,2 %.

Obstoječa dvojna vlečnica Cojzerica ima dolžino 630 m in višinsko razliko 155 m,
torej ima trasa vlečnice povprečni naklon 24,6 %, kar pomeni, da bo proga Uršankovo
v spodnjem delu še malce bolj položna od skupnega povprečnega naklona sedežnice.

Sodeč po vsem tem bo po oznaki težavnosti proga Uršankovo povprečna
rdeča proga, nikakor pa ne črna, kvečjemu "svetlo rdeča" (nagibajoča se k modri).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2007 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


dulee je napisal/a:

Mene zanima če ve kdo kaj naj bi blo tam ko je obkroženo z rumeno,
namreč če vredi pogledaš piše načrtovana več sedežnica. Jaz sem sprva
mislo da je da bo verjetno ta več sedežnica v bližnji preteklosti zamenjala
obstoječi vlečnici mislim da sta orel za drugo pa ne vem. Pa učitno ni tak.
Ruško pa sem označo z rdečo. Ve kdo kaj več?


@dulee: citat Mikijevega prispevka ispred parih let ti bo vse pojasnil...
projekt sedežnice, po kateri sprašuješ, se imenuje Faleževo (Glažuta)...

miki je napisal/a:

...gre za uradne projekte Pohorske Vzpenjače (takrat je še ni upravljal Branik!)
iz sredine 80 - ih. Tabla še danes stoji, malo skrita, pri spodnjem vhodu
v hotel Areh, tam kjer se gre k WC-jem in izposojevalnici opreme...

...Zanimivo pa postane na Arehu, kjer so vrisani kar trije projekti za gradnjo
na novih terenih: vlečnice Glažuta (L), Sedovec (U) in dvosedežnica Apnica (L).
Zakaj nič od tega ni bilo realizirano ne vem, lahko pa si mislimo (najprej
pomanjkanje denarja, pozneje pa vse bolj tudi okoljevarstveni razlogi).
Hec pa je v tem da projekt, ki je aktualen zadnja leta (Areh - Ruše) tukaj
sploh ni bil predviden. Sedežnica Apnica ni bila namenjena povezavi v Ruše
in tudi ne poteka po istem pobočju kot aktualen projekt, ki je predviden v podaljšku Cojzarice.

Projekta Apnica in Sedovec sta po mojem mrtva in jih nihče več ne omenja
na glas, medtem ko je Glažuta - pod novim imenom Faleževo - še vedno
vsaj na pol aktualna. Medtem so načrt seveda menjali in predvideva štirisedežnico
od tam kjer naj bi bila spodnja postaja vlečnice naravnost navzgor do grebena.
Kar zanimiv projekt, dolžina žičnice slaba 2 km in višinska razlika malo čez 400 metrov.
Projekt je od lani umeščen v prostorski plan občine Ruše, v Branikovih prioritetah
pa je šele na 3. mestu, po izgradnji obeh štirisedežnic v Ruše.

V zgornjem delu bi progo in sedežnico speljali po obstoječi, zelo na široko izsekani trasi daljnovoda,
da bi malo potolažili okoljevarstvenike (elektriko bi seveda speljali pod zemljo).


Malo igračkanja s Paintom:
- oranžno: obstoječe žičnice Radvanje, Poštela, Sleme in Partizanka
- rdeče: projekt sedežnice Bolfenk
- modro: projekt štirisedežnice Faleževo
- zeleno: projekt povezave Ruše - Areh



Matiček: Tudi jaz sem se poigral s Paintom ampak na sodobni karti pohorja:



Barve so iste, razen rumena a= Apnica
rumena b= Sedovec
rumena c= Glažuta

Upam da sem vsaj približno zadel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2007 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

gost2 je napisal/a:
Iz zgornjega citata se vidi, da bo višinska razlika le 360 m, torej bo skupni povprečni naklon
(trase sedežnice Pisker, naklon same proge bo seveda še manjši!) le cca. 21,2 %.
...
Sodeč po vsem tem bo po oznaki težavnosti proga Uršankovo povprečna
rdeča proga, nikakor pa ne črna, kvečjemu "svetlo rdeča" (nagibajoča se k modri).

Ja, po tem sodeč, je to verjetno, ni pa rečeno. Sem malo preračunal te naklone za ostale naprave na Pohorju in recimo Videc ima 19,2%, pa ni ravno položna proga, samo pač vmes so ravnine. Tako da načeloma bi lahko bila vmes tudi kaka večja strmina pa spet ravnina... Sicer na kako črno itak ni blo za upat, ampak vsaj kaka bolj strma rdeča (recimo kot Stadion) pa bi že lahko bila... Lahko bi kaj več naredili v tej smeri (no, ne vem, če teren sploh dopušča), ker nekih povprečnih prog je tako dovolj. Upam samo, da ne bo kaj podobnega Ruški ven nastalo, ker tista proga si tako ne zasluži naziva rdeča. Ker potem bo ta nova odklopna sedežnica za brezveze, bi jo raje dol na Stadionu postavli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2007 8:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


mariborcan je napisal/a:
Ker potem bo ta nova odklopna sedežnica za brezveze, bi jo raje dol na Stadionu postavli.


Zakaj pa na stadijonu?? saj tam ni nikoli gužve pa še kot je miki enkrat povedal da je proga že skoraj na preobremenitvi... na ruški pa naj odklopno sedežnico zato postavijo ker je vlečnica dolga in se ponavadi gužva naredi... pa še proga se dodatno razširi in tudi nastane nova proga pod sedežnico kjer sta bili trasi vlečnic...
Gondolo pa nujno novo potrebujemo saj komu se da čakat v POL urni vrsti?!?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2007 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Hja no, meni je pač Stadion vredi proga pa bi se mi fajn zdelo, da bi malo hitreje gor prišo . Ruška pa mi je pač brezvezna proga in zdaj, če bo tudi nova proga kaj podobnega... Pa, če se že mogoče ne splača odklopna naprava namesto Radvanja, namesto Poštele pa bi se sigurno pa glej kako neumnost so naredli. Za gondolo pa se načeloma strinjam, ampak kot pravim, naj poskrbijo, da se bo dalo na njej tudi v resnici smučat tudi takrat, ko bo samo Stadion odprt (ki ga tak vedno prvo zasnežijo), peške transfer s Stadiona dol do gondole seveda ne šteje, ker tak hudo blizu tudi ni. Če bo stvar večji del leta služila samo kot dostopna naprava, potem nima smisla - že res, da je včasih gužva, takrat pač greš s sedežnicami gor, tam ponavadi ni sile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Pametno je, da bo proga položna. Če bo široka še kakih 70-100 metrov bo to najboljša proga za karving na Pohorju. Mnenja sem, da so se trendi z uvedbo karvinga tako ali tako spremenili, saj z njim ob povprečnem smučarskem znanju na položnejših progah veliko lažje smučaš. Tisti, ki pa znajo, imajo smučarski stadion, ki je dovolj strm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

zelenec je napisal/a:
Pametno je, da bo proga položna. Če bo široka še kakih 70-100 metrov bo to najboljša proga za karving na Pohorju. Mnenja sem, da so se trendi z uvedbo karvinga tako ali tako spremenili, saj z njim ob povprečnem smučarskem znanju na položnejših progah veliko lažje smučaš. Tisti, ki pa znajo, imajo smučarski stadion, ki je dovolj strm.


Seveda, logično, tiste ki znajo, terat na stadion (pa čeprav bo delal 7 dni na sezono-tako kot lani), začetnike pa na Areh.....Se mi zdi, da ne zdrži najbolj.....Karvat po položni progi se da učit, pravi užitki se začnejo na bistveno bolj strmi in široki progi....... Moje mnenj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


fischerpro3 je napisal/a:
zelenec je napisal/a:
Pametno je, da bo proga položna. Če bo široka še kakih 70-100 metrov bo to najboljša proga za karving na Pohorju. Mnenja sem, da so se trendi z uvedbo karvinga tako ali tako spremenili, saj z njim ob povprečnem smučarskem znanju na položnejših progah veliko lažje smučaš. Tisti, ki pa znajo, imajo smučarski stadion, ki je dovolj strm.


Seveda, logično, tiste ki znajo, terat na stadion (pa čeprav bo delal 7 dni na sezono-tako kot lani), začetnike pa na Areh.....Se mi zdi, da ne zdrži najbolj.....Karvat po položni progi se da učit, pravi užitki se začnejo na bistveno bolj strmi in široki progi....... Moje mnenj


Odvisno koliko je zate bolj strma proga? Ne vem, koliko je tukaj sposobnih prevoziti stadion ali pa VSL v Podkorenu "na kantah"..
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Govoril sem zase.....in mislim na proge tipa Stadion, Podkoren, Kaštivnik....Bo sedaj v redu?(bistveno bolj strma proga je bila poanta vsega)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 1:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


zelenec je napisal/a:
Pametno je, da bo proga položna. Če bo široka še kakih 70-100 metrov bo to najboljša proga za karving na Pohorju. Mnenja sem, da so se trendi z uvedbo karvinga tako ali tako spremenili, saj z njim ob povprečnem smučarskem znanju na položnejših progah veliko lažje smučaš. Tisti, ki pa znajo, imajo smučarski stadion, ki je dovolj strm.


Se tudi strinjam z zelencem v kakšno smer gredo trendi.

@fisherpro3
Te proge, ki jih naštevaš so strme proge in dosti ljudi se na njih skoraj pobija, še manj pa karva.


Najbolj mi je zanimivo to, da je ljudem (ki so bolj povprečni smučarji) največji cilj smučat na čimbolj strmi progi, zraven pa še razlagajo, kako je na rdečih itak brezveze, ker premalo leti...

Pa to ni letelo nate fsp3...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » zakaj ne dovolijo smučarske proge v RUŠE!!???
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB