Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zillertal, Solden ali Lech-Zurs

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Zillertal, Solden ali Lech-Zurs « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2013 3:17 pm    Naslov sporočila: Zillertal, Solden ali Lech-Zurs Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Od 9. do 16. marca se odpravljam na tedensko smučarijo na Tirolsko, ki me je ob zadnjem obisku začarala.
Odločam se nekako med tremi destinacijami in sicer:
- Zillertal (po dan ali dva na vsakem smučišču, ki ga področje pokriva)
- Solden (z eno ali dvodnevnim obiskom Obergurgl-Hochgurgl)
- Lech-Zurs (2 dni Lech-Zurs, 2 dni St. Anton, 1 dan Sonnenkopf, 1 dan Silveretta Montafon)

Kriteriji ocene:
- čim manjša gneča v omenjenem terminu
- kvaliteta smučanja oz. smučišč predvsem glede celodnevnih križarjenj
- lepota narave - panorama

Cene so v glavnem podobne, tako da tega ni potrebno ocenjevati

Kakšno je vaše mnenje oz. predlogi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Nisem presmučal vsega naštetega, ampak kolikor sem, je po moje Zillertal nekoliko slabši od ostalih dveh. Pa vseeno vreden obiska.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Lech-Zurs je hud kič,sploh če je dovolj snega. En dan St.Antona bi prestavil nekam drugam. Vsaj mene ni pretirano navdušil.

Ampak pri tem naboru ne moreš sfaliti na noben način.

Glede gužve je pa zmeraj loterija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Js bi izbral zadnjo varjanto. Lech oz. predvsem Zurs sta super za smučat. Tonček tudi ni slab, Sonnenkopf je tudi simpatično smučišče.
Me pa tudi Gurgli niso razočarali.
V ZIllertalu pa še nisem bil.

Pomoje res z ničemer ne boš falil, če le ne boš padel kje v kako gužvo - predvsem St. Anton in Solden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Hmmm... zanimivo....
Po resnici povedano sem pričakoval ravno obratne odgovore... Torej, da boste večinoma predlagali Zillertal in najmanj Lech.
Drugače pa Lech oz. področje Vorarlberga tudi mene najbolj mika, a je tudi vožnje precej več. Ravno zaradi tega sem se nekako že nagibal na Zillertal.
Drugače pa sem enkrat že bil v St. Antonu in pokrajina me je navdušila - res skoraj kičasta, kot je napisal junche. Verjetno je zelo podobno tudi v Lechu in Montafon-u... Se bom verjetno odločal glede na snežne razmere in vremensko napoved.
Škoda, da ne obstaja kakšna mesečna napoved (podobno kot vremenska) glede gneče na smučiščih...

Pa ostali, kaj mislite?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Največ prog je v Zillertalu (3 smučišča s pod 150-190 km prog + 80 km na ledeniku Hintertux), najbolj kičast je St. Anton z Lechom, najmanj gneče pa je na Gurglih. Sölden je tudi zanimiv saj ima ledeniški in neledeniški del a je gneča precejšnja. Tako da če se želiš vseskozi smučati po različnih progah Zillertal, če ti je všeč gorska kulisa in mondenost St. Anton z Lechom, če pa manj gneče in raznolika narava pa Gurgli z Söldnom.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Še moj komentar: izbira je zelo odvisna od tega, ali te bolj mika off-piste ali si v glavnem ljubitelj prog. Če je odgovor št. 2, torej proge, ti absolutno priporočam Zillertal. Izbira je daleč največja, če si se pripravljen voziti vsak dan z avtom na drugo smučišče. Tudi cene so, če se prav spomnim, nekoliko bolj normalne kot na Arlbergu. Lech in Zürs me nekako nista prepričala, tja hodita dve vrsti smučarjev - navdušeni freeriderji ki jih na progah sploh ne vidiš in pa gospoda z debelimi denarnicami. Če si rad izven prog, boš navdušen, drugače pa je smučišče precej povprečno, tudi dolge dvosedežnice in neudobne nihalke se še najdejo (glede na njihov sloves in cene tega ne bi pričakoval). Sölden pa nekje vmes, v primerjavi predvsem s Zillertalom je to bistveno manjše smučišče, v treh dnevih si videl vse (če si 'dirkač' tudi v dveh ). Vremensko je Arlberg najbolj izpostavljen vsem frontam z zahoda (zato pa ima navadno ogromno snega), Sölden pa ima suho centralnoalpsko mikroklimo, posledično je tam vreme bistveno bolj suho in sončno kot na večini tirolski smučišč (zato pa manj naravnega snega).

Odločiti se boš moral pa sam, vsa tri smučišča so odlična, tako da hudo zgrešiti ne moreš ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2013 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ampak ker te, kot praviš, moti gneča, najbrž nisi izbral najprimernejših smučišč. Zillertal po mojih izkušnjah med vikendi neprebavljivo, ker navalijo dnevni smučarji iz Nemčije. Solden je v marcu zelo priljubljen, ker se mnogi bojijo odjuge in jim je višina pogodu. St. Anton in Lech sta po mojih izkušnjah precej obljudena v začetku tedna, potem pa je proti koncu tedna z vsakim dnem manj smučarjev in večja gneča po gostilnah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2013 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Ja, da v začetku marca, ko je smučarija najlepša, smučišča ne bodo ravno samevala sem vzel v obzir. Vseeno pa upam, da bo, kjerkoli že bom, vseeno znosno...
Sem pa ljubitelj urejenih prog in (občasno) tudi off-piste, tako da - vsega po malo... Predvsem pa sproščujoče in lepe narave v belih višinah.
Na smučiščih pa ne zapravljam veliko (bolj nahrbtnik varianta), prav tako stanujem v manjših okoliških krajih, tako da je glavni strošek smučarska karta, za katero pa so cene dokaj podobne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 09, 2014 9:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


No, da ne smetim po drugih temah... Lansko leto je padel Zillertal, letos (naslednji teden, v soboto) odhajava v Solden.
Da ne dolgovezim... Vse, ki ste že bili tam prosim za komentarje oz. predloge:

- kje je bolj praktična namestitev - ob dolinski progi iz Gaislachkogla (nekako ciljam Innerwald alu Unterwald) ali iz Gigijoch (pač nekje blizu dolinke...). Na katerem delu je jutranja smučarija boljša, bolj sončna,...? V pomoč plan prog: http://www.soelden.com/urlaub/EN/SD/WI/urlaubsplanung/skigebiet/skigebietsinformation/skigebietsplan/index.html

- kje v Obergurglu parkirati, da je iz Soldna najbližje in najbolj dostopnoo? Predvidevam, da na enem od parkirišč pod Hochgurglbahn... Je brezplačno? Ski mapa: http://www.obergurgl.com/urlaub/EN/GG/WI/urlaubsplanung/skigebiet/skigebietsplan_obergurgl_hochgurgl/index.html

- Kje je jutranja smuka najboljša? Se splača takoj zjutraj hiteti na ledenik? Obdelati najprej Gigijoch, dokler ga množice ne zasedejo? Morga Gaislachkogl (čeprav predvidevam, da je vsaj zgornji del zjutraj še v senci...)? Aja, sem pa vedno med prvimi na smučišču.

Kakršenkoli dodaten predlog dobrodošel.
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Obnavljam temo...
Komentarji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Težko ti kaj pametnega svetujem, od najinega zadnjega dopusta v Soldnu je minilo že kar precej let, razen tega sva bila januarja, ko sva 'lovila' sonce, medtem ko znajo biti v drugi polovici marca razmere precej drugačne.

Smučišče - od prog v dolino do ledenikov - je generalno obrnjeno proti vzhodu, kar pomeni da boš cel dan užival na sončku, zna pa seveda negativno vplivati na nižje ležeče proge. Jaz ne bi takoj zjutraj navalil na ledenike, ampak bi najprej užival na Gaislachkoglu ali Gigijochu, popoldan pa bi se prestavil na ledenik(e). Glede na to da očitno načrtujeta tedensko smučarijo, ti tudi polagam na srce da ne narediš napake mnogih gostov, ki poskušajo na velikem smučišču vsak dan presmučati vse dele smučišča. Saj se da teoretično narediti najprej dve furi na Gaislachkoglu, pa tri na Gigijochu, pa še ostane čas za oba ledenika, ampak to je eno samo 'dirkanje' po povezavah. Meni je recimo bistveno bolj pasalo da sem en dan dodobra prečesal Gaislachkogel, drugi dan Gigijoch, tretji dan povezavo (Golden Gate) in oba ledenika.

Ne pozabit na proge v dolino, ko mine jutranji naval na dostopnih žičnicah (recimo ob 11. uri) se po mojih izkušnjah na večini večjih smučišč splača narediti dve ali tri fure v dolino. Solden ima kar 4 proge v dolino, vse imam v lepem spominu. Folk rine gor, gor, gor, proge v dolino pa prazne. Večina turistov smuča v dolino izključno ob koncu dneva ob pol petih, seveda je takrat gneča, pukli itd. V lepem spominu imam še črno progo ob sedežnici Schwarzkogl, ta leži izven glavne povezave na ledenik in pogosto sameva, medtem ko folk stoji v vrsti na Einzeigerju. Drug nekoliko skrit kotiček je še sedežnica Heidebahn, tam je tudi bilo vedno precej prazno (bila pa sva, kot sem že napisal, v januarski mrtvi sezoni).

Glede Gurgla ti bo moral pomagati kdo drug, žal tam še nisem bil ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Vsa 3 smučišča so najboljša v Avstriji. Izkušnje pa imam samo s Söldnom.Tako, da ti ga toplo priporočam:) Bili smo tukaj lani oktobra in so bile kljub 5 stopinjam vrhunske proge. Panorama je čudovita ! Ni lepšega. Na voljo imaš veliko raznolikih prog s fantastičnimi razgledi.
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Jaz sem lani smučal v Soldnu in Obergurglu konec februarja.
Ker sem se s kamperjem selil po tirolskih smučiščih, sem bil na obeh smučiščih samo po en dan, tako da ocena je lahko zelo subjektivna.

1. Solden
Startal sem iz Giggijocha tako zjutraj (okoli 8.15) in prvo uro nabijal HochSoelden. Tedenski smučarji so bili zaradi obilice zabave v petek že zelo na koncu z močmi, tako da je bil ta predel do 9.30 popolnoma prazen. Široke piste, še Dolomiti so ozki v primerjavi s to carving poezijo.
Tukaj te potem ujame val smučarjev, ki se pomikajo proti Rettenbachu. (imaš dve povezavi, ki sta dopoldne pač edini povezovalni, zato se je verjetno pametno premakniti naprej pred glavnim valom, ki pride okoli 9.30-10.00).
Rettenbach je vsaj zame TOP Glečer. Pika. Nimam kaj dodat.
Tiefenbach je spet bolj carving miza, obrnjena precej na sonce.
Seveda je razgled super in je potrebno priti tudi do tega glečerja, ampak sama smučarija je bila meni boljša na Hochsoeldnu zjutraj in potem sploh na Rettenbachu.
Za Gaislachkogel sem bil prepočasen, so pa za freerajd najboljši tereni ravno tukaj. Iz Gaislachkogela direktno v Rettenbach dolino.

Pod črto mi je bil Solden TOP med tirolskimi smučišči. Bil sem še v Ischglu, ki mi je bil največje razočaranje in Fiss-Ladisu, ki je bil že veliko boljši.

2.Obergurgl/Hochgurgl.
Parkiraš lahko povsod, zastonj seveda. Najbližje od Soeldna je HochgurglBahn z velikim parkingom.
Po moje največja prednost Gurglov je ta, da je tukaj daleč najmanj gužve. Prazno, prazno. Naprave so dobre in hitre, sneg zaradi višine odličen (med 2100 in 3000 metri), proge zadosti široke, so pa malo bolj položne.
To smučišče se da presmučati v enem dnevu, meni je bil tako Hochgurgl kot Obergurgl odličen. Ljudi je bilo v Obergurglu nekoliko več.

Oba dneva kičasto sončna, v slabem vremenu je tukaj seveda težava z vidljivostjo, ker si nad gozdno mejo. Posebej v Hochgurglu.
Priporočam tudi dan ali dva v Gurglih, se pa seveda ne more primerjati s Soldnom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Hvala vsem za izčrpne komentarje, ki mi bodo nekoč zagotovo prišli prav, a letos na žalost še ne.
Ponudnikom apartmajev sem namreč razposlal ogromno povpraševanj a v 95% dobil odgovor, da imajo zasedeno. Kar je bilo prosto pa cena nenormalna... - res se visoko cenijo!
Glede na zasedenost sem razmišljal, da praznih prog zagotovo ne gre pričakovati, tudi vreme pa kaže precej lepše južneje...
Na koncu sem se odločil, za Colfosco in Dolomite, kjer sem dobil zelo ugodno ponudbo za apartma na smučišču, pa tudi sm. karta 6=7 je cca. 50 EUR cenejša od Soldna... Pa še bližje je... Slike sledijo po povratku v ustrezni temi...
Hja, očitno mi Solden zaenkrat ni usojen, a nekoč ga zagotovo obiščem.
Hvala za pomoč še enkrat - informacije bodo zagotovo prišle prav še komu drugemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zillertal, Solden ali Lech-Zurs
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB