Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » 3 dnevno smučanje Vzhodna Tirolska

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 3 dnevno smučanje Vzhodna Tirolska « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gordan
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 11:22 am    Naslov sporočila: 3 dnevno smučanje Vzhodna Tirolska Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 11:18
Prispevkov: 7


Pozdravljeni...

Imate kakšne predloge...

Stacionirani smo v Hopfgartnu pri St. Jakobu

Lp

G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Odgovor je preprost.

1x St. Jakob, 1x Kals, 1x Sillian ali pa nazaj grede Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gordan
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 11:18
Prispevkov: 7


polh je napisal/a:
Odgovor je preprost.

1x St. Jakob, 1x Kals, 1x Sillian ali pa nazaj grede Lienz


Saj tak sem mel nekak v mislih... Zanima me a se splača pelat okrog hriba zadnji dan v Sillian(1 ura)?

Kako bi rangirali ta 3(4) smučišča?

Lp

G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Za moj okus 1. Kals, 2. Silian, 3.St.Jakob, na vrhuncu sezone pa mogoče St. jakob pred Silianom, ker je običajno manj ljudi. V Silian se sicer splača iti, ampak ker so 4 dobra smučišča, ga mogoče pustiš za naslednjič.

Mimogrede, ker ima uradno St. Jakob skoraj 2x več smučišč kot Krvavec (52km : 30km), meni pa se je zdelo, da ga presmučam hitreje, sem približno seštel višinske metre prog. Pa je za obe smučišči prišlo približno enako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@gordan, niste niti tako blizu St.Jakobu, vsaj 11 km stran, drugo večje naselje od glavne dolinske ceste. Jaz bi na vašem mestu začel v Sillianu, drugi dan St.Jakob in potem zadnji dan GGresort/Lienz. Oba sta najbližja Sloveniji po času vožnje. Kar se tiče GG bi kar razmislil, odvisno od termina. Zadnji vikend, ko sem bil jaz tu, je bila kar gneča. Čisto drug občutek, kot drugje na vzhodno tirolskem. Nepregledne množice smučarjev na zgornji postajah. Zdaj je še Kals bolj poln, kot kdaj koli prej. Po moje je razlog, novo naselje Gradonna. V Lienzu greš lahko dopoldne na Hochstein in popoldne Zettersfeld. Predvsem pa če bodo višje temperature, potem je daleč najboljši po snežni strukturi St.Jakob in je boljše, da greš dvakat tja.
Katero smučišče je boljše je stvar okusa. miki in tomi, ki sta bila tu že dostikrat, preferirata Sillian, jaz pa St.Jakob, čeprav mi je Sillian zelo všeč, ker ima več in daljše proge. KalsMatrei ne 'maramo' predvsem zaradi večje gneče, včasih ne najboljše pripravljenih prog (kamenje, zemlja-glej poste za GG) in ne tako dobre konfiguracije prog. Jaz osebno imam rad Zettersefeld (pazi temp, če so visoke je tam južen sneg), ker je sončen, za zadnji dan 5/6 dnevne ture je čisto v redu.
Sploh pa glej vremensko napoved. Kupi si SKIHIT karto, ki velja za vsa ta smučišča, če imaš TOPSKI pass, pa itak. Potem lahko smučaš tam, kjer je boljše vreme. Jaz sem že dostikrat spreminjal plan zaradi neugodnega vremena na enem smučišču in šel potem rajši na smučišče z boljšim vremenom.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gordan
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 11:18
Prispevkov: 7


28.2.(četrtek popoldan) odpotujemo iz Maribora - je predaleč, da bi, štartali v petek zjutraj, je predolga vožnja. Smučamo pa pet, sob, ned. Mislim, da v tem terminu ne bi smelo več biti gužve, saj ni več počitnic. Se motim?

Torej v nedeljo se vračamo proti domu in smučanje v Sillianu?

Petek Kals - Matrei, sobota St. Jakob. Kaj pravite?


Lp

G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 16, 2013 5:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


počitnice so do 3. marca
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gordan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 10:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 11:18
Prispevkov: 7


elanfan je napisal/a:
počitnice so do 3. marca


No, mislim, da imamo v tem času počitnice le slovenci, ali pač?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Ta hudih sicer takrat ne bo, ampak brez počitnic žal ne bo šlo. Takrat ima počitnice tudi del Fincev, Italijanov, Švedov, Švicarjev, Slovakov in Francozov, vsi Norvežani, od hujših kalibrov pa velik del Nizozemcev (celotna južna regija).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Avstrijci so pa večinoma končali z dopusti. Ta teden imata počitnice samo še Štajerska in Zg. Avstrija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » 3 dnevno smučanje Vzhodna Tirolska
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB