Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Gps ski trackerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Gps ski trackerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 10:35 pm    Naslov sporočila: Gps ski trackerji Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

V tej temi bi lahko malo delili izkušnje z različnimi gps trackerji za telefone. Sam sem danes preizkušal tri. iSki, Ski Trace in Snoway. Vsi trije so za androida brezplačni.

Od naštetih se je najbolj izkazal iSki. Največja prednost je, ker output enostavno objaviš na spletu in lahko potem pogledaš na računalniku. Tole sem pridelal danes: https://buddy.iski.cc/tracks/shared/D6LzcjqqAb2AtqA6vsEo

Prednost pred ostalima ima predvsem ker lepo riše na google mapo tvoje vožnje, pa tudi če izklopiš mobilni prenos mape naloži ko si recimo na wifiju. Snoway ima poleg ostalih meritev še dolžino skoka, ki pa po mojih testih ne dela najbolje. Kaj uporabljate ostali?
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 8:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Sports tracker.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 9:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Sport tracker,....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Sports tracker...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Sem ga naložil zdajle in vidim da je to ta pravo ja
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modriDirkac
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:36
Prispevkov: 28


Probaj AlpineReplay
_________________
2011-12 : cca 26x
2012-13 : Vogel 3x, Krvavec 8x, Višarje 1x, Nassfeld 2x, Cerkno 4x, Kanin-Sella nevea 2x, Les Sybelles 6x, Stari Vrh 2x, Kranjska Gora 2x, Katchberg 1x
2013-14 : Nassfeld 1x, Višarje 1x, Serre Chevalier 6x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Sem se malo igral s trackerji:
Ski tracker: bolj ena beda, sploh tale free verzija, podatki bogi (npr. samo vertikal drop, ne pa tudi podatkov o dvigu, povprečna hitrost je računana tudi med postanki itd., samo 5 možnih snemanj)
Ski pursuit: Tale mi je bil kar všeč, sploh možnost, kako lahko gledaš potek svoje vožnje na satelitskem posnetku in ko se pomikaš po progi vidiš tedanjo trenutno hitrost. Je pa po moje primeren samo za posamične vožnje.
Skitude: nisem prav dobro preštidiral, izgleda, da to sploh ni tracker ampak program s podatki o smučišču.

Torej eno glavno vprašanje: Kako lahko (če sploh) s trackerjem snemam, če vmes naredim kakšno sliko ali telefoniram. Pri tehle programih sem moral iti ven iz programa in začeti znova, kar potem onemogoča dnevno statistiko, skitracker pa ima tudi samo 5 snemanj. Zdaj pri Androidu na Galaxyju ni nekega multitaskinga (ali pa ga jaz ne znam uporabljati, čeprav je na netu kar nekaj takih znalcev).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Poizkusi Sports Tracker. Poleg precej ostalih športov ima tudi varianto ski, podatke enostavno preneseš na njihovo spletno stran in tam naprej pregleduješ ipd. Ima autopause, sam lahko nastaviš pod katero hitrostjo ti pavzira. Znotraj programa imaš bližnjico do fotoaparata, posnete slike ti tudi pripne zraven snemanja.

Program vsaj meni normalno teče v ozadju, in lahko delam zraven kar hočem, je pa res da sem na 4.2.2 androidu (nexus 4), ampak mislim da bi moralo tudi na ostalih androidih to delat.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

double post...
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 1:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Thx. Bom poskusil še to. Tiste 3 sem si naložil, ker so jih v nekem testu zelo hvalili, sport trackerja, ki ga vsi tule hvalite, se pa nisem spomnil. Sem bolj bukov uporabnik, čeprav imam tega Galaxy S2 že skoraj 2 leti.

Kaj pa če moraš vmes telefonirati?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 124


Jaz sem tudi poizkusil vse možne trackerje, ki so narejeni posebej za smučanje. No ostal sem samo na sport trackerju. Natančnost se mi zdi dobra, veliko funkcij, sinhronizacija s spletom. To s slikami je res super, ker ti jih shranjuje zraven.

@marko
Samo odpreš program, začneš snemati in ga zapreš v ozadje. Program snema, ti pa vmes lahko uporabljaš telefon za karkoli drugega, tudi za telefoniranje. Razen ikone na vrhu ekrana sploh ne boš opazil da ga imaš prižganega. Ko si s smučanjem zaključil spet odpreš program, prekineš snemanje in ga popolnoma zapreš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rannt
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 20:17
Prispevkov: 133


Sports tracker teče v ozadju, ga lahko minimiziraš in vmes počneš kar ti paše. Še na Symbianu zadeva super deluje, na Androidu je pa še dosti bolj spedenano.

Ko zaključiš, lahko vse podatke (vključno s fotkami, ki si jih posnel med športanjem) takoj preneseš na spletno stran, kjer imaš lepo prikazano GPS sled na google zemljevidih, vso statistiko, grafe, zgodovino ...

Verjetno je v tem trenutku najbolj napredna aplikacija za telefone na tem področju.

Edit: me je StarGazer prehitel =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Sam pa tega nočem.......
Pol bo pa še žena vidiela kdaj sem na !!!
LP Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rannt
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 20:17
Prispevkov: 133


Kdo pa pravi, da ji moraš dat dostop
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grady10
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 15, 2013 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2013 19:48
Prispevkov: 26


Meni osebno je boljši iski tracker, to pa zaradi tega, ker ti posebej pokaže koliko si presmučal, koliko in kolikokrat pa si se vozil z žičnicami. Tega pa na Sports trackerju ni, oziroma tega jaz nisem zasledil ali pa tega ne znam nastaviti. Zakaj naj bi bil torej Sports tracker boljši?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Gps ski trackerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB