Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Fischer ali Elan

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Fischer ali Elan « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 8:56 pm    Naslov sporočila: Fischer ali Elan Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Lep pozdrav!

Že kar nekaj let vozim slalomske smučke Fischer SC Race. Sedaj se imenujejo Superrace in tudi radij se je iz 12m povečal na 14. (165 cm dolga smučka).
Sam sem sicer visok 189 sm, rad smučam počasi (na strmini)----> (zelo) kratke dinamične zavojčke. Na ravnini oz.bolj položnem delu pa rad tudi malo "pokarvam".
Ker so moje stare smučke že obdelale svoje (skoraj da nimajo več robnika) se nekako odločam za nove in potrebujem nasvet.
Izbiram med Fischer Progressor 800 ali Elan SL WaveFlex Fusion. Dolžino bi vzel kar 165 cm.

Kaj mi bolj priporočate (od tega) ali pa morda čisto kaj drugega.

Sam se imam za dobrega rekreativnega smučarja, ostali, ki me gledajo me imajo za odličnega. Vendar ne bi rad kupil pretrdih smuči (kakor jih kupi večina, ki precenjuje svoje znanje), saj bi z njimi rad užival po cel dan smučanja in se ne bi rad matral. (Npr. SLX Elan bi bile po mojem mnenju za cel dan smučanja pretrde).
Po raznih testiranjih v lanski sezoni sodeč so se mi Elanke SL zdele zelo dobre, omenjenih Fischer pa nisem uspel testirati. Testiral pa sem tudi nekaj drugih kot so Salomon, Fida, Atomic, Rossignol....

Najlepša hvala za nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

Žiga,
vozil sem Progressor 800 in Elan SL (ta nekako odgovarja trdoti 12, medtem ko je SLX 14), in sta vsaj po moji izkušnji še kar podobni smučki. Je pa Progressor kar konkretno trši. Je pa Elan, kolikor gledam cene v trgovinah, opazno cenejši. Je pa Elan SLX oz. SL bolj race smučka, medtem ko je Progressor all mountain dila, ki se lažje primerja z Elanovo Amphibio.

V Worldskitest 2013 (http://www.carving-ski.de/skitest/2012-2013/worldskitest/worldskitest_2012-2013.php) , ki velja za morda najbolj reprezentativen test v Evropi, je Progressor 800 zasedel prvo mesto, druga pa je bila Elanova Amphibio, torej gre za dva najboljša allmountain modela na svetu. Hkrati pa je bil Elan SLX tretja najboljša slalom race smučka in je zaostala le za Atomicem in Volklom, zanimivo pa je, da je precej nažgala Fischerjev race model. Težka izbira torej, jaz bi kupil Elan, predvsem zato, ker je naš, in ne zato, ker bi bil boljši Oba sta očitno odlična.
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Hvala za tako izčrpno mnenje. Ravno med tema dvema smučkama ja, sem v dilemi. Kako pa je v primerjavi s trdoto Fischer progressor 800 in fischer SC Race oz. Superrace. Oz. te dve smučki v primerjavi z Elan SL. (SLX)
Testiral sme vse 3 razen Fischer progressor 800 in nekako sem najbolj užival na Elan Sl. Me pa tale Proggressor z dvojin radijem (spredaj slalomski in zadaj veleslalomski) kar matra......

Glede cen se mi pa zdi, da je od teh smučk daleč najcenejši Progressor 800. (s popusti). Npr. v Interšportu je znižan za 50 % in ga dobiš že za 275 eur. Elan pa imajo najceneje seveda v Begunjah, znižan SL je okoli 350 eur. (- 40% glede na redno ceno).

Amphibio sem tudi testiral (mislim da dva modela) in mi nekako ni všeč. Nič ni treba preveč delat, ker gre smučka kar sama v zavoj, ampak sej to je v bistvu point te smučke. Kar pa meni ne odgovorja. Ker sem bolj slalomist.

Pa še eno mogoče "butasto" vprašanje. Ali smučka po več letih smučanja, servisov itd...kaj izgubi na trdoti in postane mehkejša?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 11:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Ziga, jaz bi na tvojem mestu pocakal se malo, saj bo Elan v kratkem predstavil cisto nov model SLX in GSX, ki bo narejen na foro amphibije. Vceraj sem GSX ze probal na Krvavcu in je smuca res top. Se pa sprasujem ce bo Elan sploh se delal navaden SLX?

Se to; ko se bil prejsnji teden v Elanu, slx 165 niso imeli vec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 4:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Jaz sem pa prejšnji teden sprobal Fischer hibrid (ne spomnim se več številke). Se mi je zdela ful štorasta dila, sploh nastavljena na tršo je pri počasni vožnji sploh nisem mogel obrniti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Citiram:
Pa še eno mogoče "butasto" vprašanje. Ali smučka po več letih smučanja, servisov itd...kaj izgubi na trdoti in postane mehkejša?


Kar se tiče smučanja ni vredno omembe, pri ročnem servisu smuča ne izgubi popolnoma nič na trdoti, pri strojnem pa izgubi ko ti brusi osnovno ploskev in vsakič pobere nekaj mase katera se posledično tanjša in smuča postane mehkejša.
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 7:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Zaradi servisa ne postane mehkejsa, zaradi smucanja pa. Je pa odvisno koliko in kako kdo smuca, tako da pri par dnevih na leto, prav kmalu kaksne razlike ne bos opazil. Pri 100 dnevih na leto, je pa stvar drugacna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzx
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 12:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 0:25
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

marko je napisal/a:
Jaz sem pa prejšnji teden sprobal Fischer hibrid (ne spomnim se več številke). Se mi je zdela ful štorasta dila, sploh nastavljena na tršo je pri počasni vožnji sploh nisem mogel obrniti.


Ko sem se odločal za nakup novih slalomk sem hotel preizkusit RC4 SC od Fischerja, dobil pa sem hibrida ki je za moje pojme prava katastrofa, je nerodna, obračaš pa kot avtobus, sploh nevem kaj je Fischer hotu nardit s to smučko da prestavljaš neko trdoto, no ja kot za koga, jaz sem pristaš slalomskih smučk, ker menim da se na smučiščih ne divja ampak se uživa no in ker nisem dobil na test Fischerja, sem kupil Elan Race SLX in sem zelo zadovoljen, smučka gre res v "podn"
Tako da jaz zaenkrat ostajam na Elanu, ko mi ta SLX shodi, menjam za amfibio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
19.marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Pa še, če boš imel kakšne težave s smučmi, so nekateri zastopniki tujih firm zelo nedostopni, arogantni... V Elanu pa so, vsaj kar se reklamacij tiče, izjemno korektni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


19.marko je napisal/a:
Pa še, če boš imel kakšne težave s smučmi, so nekateri zastopniki tujih firm zelo nedostopni, arogantni...


Kateri?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Jst sem s svojo Fischer RC4 SC zelooooo zadovoljen.
Če bom menju, ko bom menju, bom pa najbrž nabavil SLX .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Amater:) je napisal/a:
19.marko je napisal/a:
Pa še, če boš imel kakšne težave s smučmi, so nekateri zastopniki tujih firm zelo nedostopni, arogantni...


Kateri?


S FISCHER-jem res nimam nobenih slabih izkušenj in moj komentar ni bil na mestu. Sorry! Nisem hotel napisati čisto nič slabega o Fischerju, temveč povdariti, da sem zadovoljen z Elanom.
Se opravičujem še enkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wintermoon
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 11:05
Prispevkov: 3


Jozze47 je napisal/a:
Žiga,
vozil sem Progressor 800 in Elan SL (ta nekako odgovarja trdoti 12, medtem ko je SLX 14), in sta vsaj po moji izkušnji še kar podobni smučki. Je pa Progressor kar konkretno trši. Je pa Elan, kolikor gledam cene v trgovinah, opazno cenejši. Je pa Elan SLX oz. SL bolj race smučka, medtem ko je Progressor all mountain dila, ki se lažje primerja z Elanovo Amphibio.

V Worldskitest 2013 (http://www.carving-ski.de/skitest/2012-2013/worldskitest/worldskitest_2012-2013.php) , ki velja za morda najbolj reprezentativen test v Evropi, je Progressor 800 zasedel prvo mesto, druga pa je bila Elanova Amphibio, torej gre za dva najboljša allmountain modela na svetu. Hkrati pa je bil Elan SLX tretja najboljša slalom race smučka in je zaostala le za Atomicem in Volklom, zanimivo pa je, da je precej nažgala Fischerjev race model. Težka izbira torej, jaz bi kupil Elan, predvsem zato, ker je naš, in ne zato, ker bi bil boljši Oba sta očitno odlična.
čaki, čaki, a boš reku, da je p.800 fejst trša od SLke?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

čaki, čaki, a boš reku, da je p.800 fejst trša od SLke?[quote]

Ja, mislim da je Progessor nekaj trši od SL, vendar verjetno mehkejši od SLX, tudi malce mehkejši od Amphibio 14. Ampak ta razlika je težje zaznavna, ker so Amphibie po mojem občutku malce mehkejše od SLX. Je pa trdota (oz. togost) vseh teh smuči pač na robu tekmovalnega razreda, torej velika.
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2013 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Jaz pa mislim,da je progressor 800 mehkejši od elan sl!Sam vozim progressor 900 in ta bi naj bila v rangu sl ,če že gledamo te oznake!Ima pa kolega sl in sma malo testirala obe smučki ....in ugotovila,da je progressorka kar mnogo boljša od sl!Samo moje mnenje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Fischer ali Elan
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB