Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Primernost za začetnika

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Primernost za začetnika « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
janaj_207
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2013 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Mar 2008 21:45
Prispevkov: 53


fotko sem pozabla dodat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2013 10:33 pm    Naslov sporočila: Golte Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Zdravo!
Kakšno je trenutno stanje na Golteh po zadnjem sneženju, nameravan gor v četrtek pa ne bi spet rad uničil smuči kot lani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 1:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Malo v napačni temi sprašuješ pa sej in veze ,, sem bil včeraj gor,,, snega več kot dovolj, kamenja ni, sej jaz ga nisem srečal, tako da si nimaš kje uničit smuči, če pa slučajno kak ris dobiš to pa res ni nobene panike. Bodo pa proge verjetno mehke in se bo hitro razrilo zaradi novega snega.
_________________
2007/08 58x (55x golte, 3x vogel)
2008/09 31x Golte, Rogla 1x
2009/10 35x Golte, 4x Vogel
2010/11 1x Golte
2011/12 1x Molltal, 10x Golte, 1x Kope
12/13 22x Golte 21, 1x Weinebene, 1x Poseka ravne
13/14 15x
14/15 6x Val Thorens, Golte 27x
15/16 6x Val Thorens, 14X Golte
16/17 6x Les Orres. 8x Golte
17/18 Golte 5x, Kope 2x, Les Orres 6x,2x Koralpe, Petzen
18/19 6x Les Orres, Golte 2x, Celjska Koča 3x, Koralpe 1x
20/21 7x
21/22 28x
22/23 Koralpe1x, Celjska Koča 5x, Golte3x, Gerlitzen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
začetnik
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 1:02 pm    Naslov sporočila: Golte Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 16:35
Prispevkov: 4


In končno - v četrtek gremo na tri dnevno smuko na Golte... Varianta Terme Topolščica-Golte. Ker smo prvična Golteh..me zanima... ali so na vrhu proge označene, ali te usmerijo kakšni smerokazi ....
Kot sem že v prvem prispevku napisala.. sva s sinom začetnika..in sploh jaz še imam strah pred strmino..zato bi smučala na lažjih progah...da malo pridem not...
Hvala za informacije....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Golte niso najboljša izbira za začetnika. Rdeče proge so sicer široke a strme, modre pa so brez izjeme ozke in ravno tako na določenih delih strme. Meni je bil za učenje še najbolj všeč blatnik, je pa res to rdeča proga pa še sneg se hitro skvari (morda je krivo to, da je na prisojni strani?): http://www.youtube.com/watch?v=Y8hPY0gHkX0
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kokekec
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 8:48
Prispevkov: 37


Predvsem brez panike. Že fajn, da se želite čim bolje pripraviti na smučanje, samo iz vaših sporočil seva preveč strahu. Če si še enkrat pogledate zemljevid, zapomnete imena štirih naprav, tudi če ne bo smerokaza za vašo smer vsakih nekaj metrov, ne bi smelo biti problemov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
začetnik
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 12:49 pm    Naslov sporočila: Preživela sem... Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 16:35
Prispevkov: 4


Pa smo preživeli kratke počitnice na Golteh...Moji vtisi in mnenje...
Nekdo na tem forumu je komentiral, da Golte niso ravno za začetnike...se strinjam z njim... Modre proge so delno modre,pol pa naenkrat zapeljem na strmino( sploh v ozkih delih) in sem že lovila srce po zraku ...V glavnem, pol pa smo smučali na progi Stari stani... Zame zelo zahtevna, ampak je šlo počasi..Se čudim, da ni kdo pripopal sem kakšne slike najbolj nerodne smučarke na Golteh...Sigurno bi dobila prvo nagrado....
Proga je bila kar hitro razrita, delali so se kupi snega...Ja, definitivno, za Golte moraš biti dober smučar....Ampak moj sine je užival, in že zaradi tega je bilo vredno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

če si čista zečetnica potem se ti morda proge zdijo malo težje in bolj zahtevne. drugače pa so proge na golteh lahke, razen proga ob sedežnici medvedjak je malo bolj zahtevna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Tudi pri Medvedjaku je predvsem poudarek na "malo" . Je pa res, če začenjaš kot otrok je vse lažje, ker ne razmišljaš o tem kaj se vse lahko zgodi. Ko pa si odrasel verjetno bolj s spoštovanjem gledaš na nevarnost, kar smučanje deloma tudi je. Jaz smučam (kakorkoli že) od drugega in pol leta starosti dalje, pa mi je pred leti prišla na misel čelada, nekaj let kasneje pa tudi želva. Nečak mi pravi, da sem kot oklepnik...!!
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smukar
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 12:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2013 10:39
Prispevkov: 5


Ok, če sem prav razumel je proga Stari stani najbolj primerna za začetnika.

Zanima me, če grem na omenjeno progo, mi tule ena slika kaže, da modra proga, ki se sicer razdeli (Stari stani, ena do Lahovnice in ena do Morave), vodi vse do Morave. Ali to drži? Me pa zanima, kako potem nazaj do Stari stani, ker ne kaže vlečnice. A je potrebno iti nazaj do hotela peš?
Proga do Morava se mi na pogled zdi ok, a je za začetnika?


Predvidevam, da bi začel na Stari stani... Katere proge bi bile po zahtevnosti naslednje in da so od omenjene proge dosegljive, da ni potrebno iti peš?

Zanima pa me še to. Če grem gor z nihalko, se mi zdi, da pridem do hotela. Potem pa po dvosedežnici do Stari stani? Drži to? Ne znam se orientirati po tej sliki in ne vem, če gledam prav.

Gledam pa to sliko:


Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


od Morave do hotela moraš pes ni druge razen če prides z avtom do Morave, drugače pa morava bolj malo obratuje ker je odvisna od naravnega snega. Na stare stane pa prides direkt z sedežnico smrekovec
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Sploh je pa ta načrt smučišča povsem neskladen z realnostjo. Stari stani so po novem klasificirani kot rdeča proga (so pa široki in razmeroma primerni tudi za učenje, I guess), tistih "fantomskih" modrih prog do morave ni v resnici nikjer (vsaj ne da bi jaz vedel zanje, sigurno pa niso zratrakirane), črne in rdeče proge poleg sedežnice medvedjak (jugo-vzhodno od "glavne" strmine na medvedjaku) pa so že tudi dolgo dolgo časa zanemarjene in posledično zaraščene s smrekami in kamni, kar je škoda. Sicer pa se na golteh zadnja leta kar trudijo in pridno urejajo smučišče.
Morda kdo ve, če je medvedjak že pripravljen na smuko? Prejšnji vikend je bilo še premalo snega - so ga pa ves dan marljivo streljali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Označene so proge, kjer ni zasneževanja in zato praktično nikoli niso urejene in proge, ki so opuščene. Pa tudi zahtevnost je po moje povsem napačna. Po merilih, kakršna veljajo v Avstriji ali Italiji bi bile vse proge modre, razen direktne na Medvedjaku, ki je lahko rdeča. Pa še to sem že videl bolj strme odseke na modrih progah, vendar je bila proga označena modro zaradi manjše povprečne naklonine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Primernost za začetnika
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB