Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Novice » Spletna stran "smucisca.net"

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Spletna stran "smucisca.net" « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 6:41 pm    Naslov sporočila: Spletna stran "smucisca.net" Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Pozdravljeni!

Zraven foruma Vam predstavljamo še spletno stran "smucisca.net", katera je namenjena predvsem informacijam o smučiščih in seveda stanju na njih ter novicam iz sveta smučanja. Trenutno najdete informacije za 5 slovenskih smučišč in verjamemo, da jim bomo v naslednjih dneh še dodajali.

http://www.smucisca.net/stran


Nazadnje urejal/a smuciscar Ned Avg 27, 2006 7:11 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
runner
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Okt 2005 21:33
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana - Moste

hmmm... ko grem na smucisca.net me avtmatsko redirekta na forum.

lp runner
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Sry, sem čist pozabu na link , drgač je tut zgoraj levo povezava do spletne strani...pa, če greš na www.smucisca.net je tudi poskrbljeno.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

No, pa da predstavim jst par slabosti narejene strani:
1. OPISI SMUČIŠČ
-najbolj me moti font, daj verdano, ker tega ne morem brat!
-mislim da bi lahko dodali tud prenočišča
-nikjer ni nobene slikce smučišča, niti karta kjer bi bile urisane neprave in proge
-lahko bi dodali tudi link do "bodoče" galerije, kjer bi uporabniki objavljali uporabniki slike posameznega smučišča, in to BREZ komentarjev
-nekam dolgočasno se mi zdi, zelo puste barve, daj malo bol igrivo modro

2. STANJE SMUČIŠČ
-ni ga čez verdano
-slike vremena so različne (to mi ni ušeč)
-nikjer je piše če obratuje
-naslov smučišča (recimo Krvavec) bi mogel bit link na opis smučišča
-temperatura bi mogla bit pod slikco vremena, nad podatki o snegu
-Podatki o snežnih razmerah: zamenjaj s Snežne razmere:

3. NOVICE
-ugani kaj, verdana manka
-link "preberi več..." je skoraj neopazen
-avtor bi lahko bil bol levo napisan
-več o usaki novici bi lahko bil tudi na usakem naslovu
-datum bi lahko bil zraven avtorja, ni pa nujno

4. KONTAKT
-prvo stvar lahko uganeš
-bolše bi bilo če bi bil email pod imenom

LP Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

tudi mene avtomatsko vrze na forum, z izjemo ce dodam v url /stran..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 11:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Najprej hvala za kritiko , vidim da si si vzel čas, zato si bom tudi jaz: (drugače se najprej pohvali, potem pa kritizira - ok no, v bistvu je to stvar vzgoje).

1. OPISI SMUČIŠČ
-najbolj me moti font, daj verdano, ker tega ne morem brat! - beri spodnje vrstice, sem 3× napisal na temo verdana
-mislim da bi lahko dodali tud prenočišča - vse ob svojem času
-nikjer ni nobene slikce smučišča, niti karta kjer bi bile urisane neprave in proge - glede na dandanašnje avtorske pravice se je treba za vse te slikice in ta stuff domenit z avtorji in vedno to tudi ni tak na simpl mogoče...seveda pa nismo zaključili dela
-lahko bi dodali tudi link do "bodoče" galerije, kjer bi uporabniki objavljali uporabniki slike posameznega smučišča, in to BREZ komentarjev - a ni forum namenjen objavljanju slik?
-nekam dolgočasno se mi zdi, zelo puste barve, daj malo bol igrivo modro
- barve in celoten design, če še nisi ugotovil, so točno take kot na forumu

2. STANJE SMUČIŠČ
-ni ga čez verdano - da ni? zakaj ima pa potem Google arial; in zakaj ravno verdana, si jo mogoče ti izumil?
-slike vremena so različne (to mi ni ušeč) - ko boš izdelal parser, ki bo prepoznal sliko in ugotovil kakšno vreme prikazuje (iz imen se tega ne da kar tako ugotoviti, ker niso standardna za vse strani) in na osnovi tega zrisal svojo slikico za vreme ter jo uploadal na strežnik, se javi ...menda programerji komaj čakajo na kaj takega...
-nikjer je piše če obratuje - če ne bo obratovalo NE bomo imeli podatkov na strani! podatke parsamo z različnih strani in dokler so tam in kateri so tam, tiste lahko prikazujemo tudi mi...seveda vse z dovoljenjem, da ne bo kaj...
-naslov smučišča (recimo Krvavec) bi mogel bit link na opis smučišča - hvala za dobro idejo! bomo jo skušali kar najhitreje dodati...ampak ne štopaj...enkrat bo
-temperatura bi mogla bit pod slikco vremena, nad podatki o snegu - mene najprej zanima če bo mokro ali bo suho, potem pa če je sonček ali je oblaček...če bo dežek al snegec pa je odvisno, če je plus ali minus; to je subjektivno kaj zgoraj kaj spodaj...če so drugi za to, da spremenimo - BO SPREMENJENO!
-Podatki o snežnih razmerah: zamenjaj s Snežne razmere: - hvala za idejo! bomo zamenjali ob prvi šansi, isto kot link na opis smučišča

3. NOVICE
-ugani kaj, verdana manka - ah s5 ta verdana
-link "preberi več..." je skoraj neopazen - držali smo se osnovnega designa foruma, le da je vsebina napisana večje da se jo lažje bere... seveda, da ne bo pomote, stran je gori en dan...bomo izboljšali
-avtor bi lahko bil bol levo napisan - zakaj zaboga pa bo to dobro?
-več o usaki novici bi lahko bil tudi na usakem naslovu - s5 hvala za idejo! bomo upoštevali
-datum bi lahko bil zraven avtorja, ni pa nujno - zdaj se odloči kaj hočeš... bi ali nebi?

4. KONTAKT
-prvo stvar lahko uganeš - ooo yeah, verdana
-bolše bi bilo če bi bil email pod imenom - če že hočeš podaljšat post, ga ne podaljšuj na tak način...zakaj bi bilo to dobro? z dizajnerskega vidika? po našem mnenju ne...mogoče s praktičnega?


Drugič dvakrat premisli kakšne bedarije pišeš, ker si nam za ta post in dolge odgovore pobral kar nekaj časa, ki bi šel drugače za razvoj strani...

P.S.
...aja sej res, na forumu je tudi verdana, zato ti je postala tako všeč?


@Gaj; mogoče imaš v cache-u še staro stran (index.html), v nasprotnem primeru pa imaš na linku http://www.smucisca.net/index.html na izbiro klik na stran, če ne klikneš pravočasno pa te preusmeri na forum. Vsaj zaenkrat bo ostalo tako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

ne, verdano poznam že dolgo, in je najbolša. Tudi velikot pisave je mao velika če me uprašaš.
Citiram:
-lahko bi dodali tudi link do "bodoče" galerije, kjer bi uporabniki objavljali uporabniki slike posameznega smučišča, in to BREZ komentarjev - a ni forum namenjen objavljanju slik?
ja, sej to sm mislu do bodoče galerije na forumu.

glede slik kr so različne, mogoče je možno, need to see the code

ne gre tle samo za kritiko, pohval nism mel časa napisat kr se mi je mudilo. pridejo pozneje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 4:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

sicer neumesno in neumno vprašanje,a vseen.
Kaj je verdana?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bole
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

verdana je font ali pisava. tako kot arial in times new roman, le da je zelo uporavljena u spletnih straneh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

aha.tenks
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Matic
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Spremenili smo nekaj malenkosti na strani in upoštevali predloge. Seveda - mnenja in predlogi še naprej dobrodošli!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brozo
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2005 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 22:32
Prispevkov: 15
Kraj: Maribor

Nisem se mogel upreti napisati nekaj v to temo. Pa začnimo:

Zasnova strani je superbno izvedena. Gledano iz tehničnega vidika, je to simbioza sleek dizajna in bad-ass profi skript, ki poskrbijo za fenomenalno informiranje o stanjih na smučiščih. Glede preglednosti moram izdelovalce pohvaliti, saj je obiskovalcu že na prvi pogled vse jasno oz. ve kje je kaj. Dizajn, kot sem že prej omenil je elegantno-preprost - to pomeni da ni velikih .gif, .jpg, .png slik, ki bi nabijale bandwidth in se hkrati nalagale dolgo časa, s tem pa za tisti nalagalni čas onemogočale ogled strani.

Kot celota, je "projekt" smucisca.net zelo dobro organiziran. To je vidno po redu na forumu. Kapo dol, tako urejenega foruma še nisem videl.

Glede fontov (o katerih je bilo še pa še govora tukaj) moram reči, da me oblika fonta sploh ne moti. Predvidevam, da se uporablja na tej strani font Arial, ki pa je prvi v vrsti po Web-Standard fontih (to so Arial, Times New Roman in Verdana). Morda bi Verdana res lepo izgledala tukaj ampak ne vidim razloga, da bi menjavali pisavo samo zaradi enega pametnjakoviča ki trdi, da je Verdana zelo uporabljena za izdelavo spletnih strani. Temu ni tako. Dokazano dejstvo je, da se Arial, kot osnovni font že od začetka interneta najbolj uporablja, le da še nekje izdelovalci strani spreminjajo velikost, line-height ipd. Izdelovalci te strani se morajo prilagajati vsem obiskovalcem, kar pa pomeni da bodo po vsej verjetnosti šli po Web-Standardih saj so le-ti najbolj všeč večini obiskovalcem interneta.


Skratka, bistvo strani ste zadeli v prvem poskusu in to 100%. Kot izdelovalec spletnih strani imam že dosti projektov za sabo in vem, da je včasih težko ustreči vsem. Ampak menim, da je vaša stran za širšo javnost všečna in da v bistvu ni potrebno spreminjati ničesar (niti premikanje imena avtorja novice malo bolj v desno). Pohvaliti je vredno trud, ki je bil vložen v to stran, saj stran dobesedno žari od samozavesti.

Želim vam dosti uspeha s to stranjo. Kar tako naprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2005 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

Citiram:
Morda bi Verdana res lepo izgledala tukaj ampak ne vidim razloga, da bi menjavali pisavo samo zaradi enega pametnjakoviča ki trdi, da je Verdana zelo uporabljena za izdelavo spletnih strani.
khmm!

lahko je res arial bol uporabljen, ampak mene že velikost moti. će ne zaradi česa drugega kr mam 800x600 monitor ta trenutek
in verjamem da je to velik problem, da sm tolk skritiziral, saj sm po parih besedah mogel premikat drsnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2005 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


bole je napisal/a:
Citiram:
Morda bi Verdana res lepo izgledala tukaj ampak ne vidim razloga, da bi menjavali pisavo samo zaradi enega pametnjakoviča ki trdi, da je Verdana zelo uporabljena za izdelavo spletnih strani.
khmm!

lahko je res arial bol uporabljen, ampak mene že velikost moti. će ne zaradi česa drugega kr mam 800x600 monitor ta trenutek
in verjamem da je to velik problem, da sm tolk skritiziral, saj sm po parih besedah mogel premikat drsnik


To pa verjamem, da ni fajn scrollat, če imaš 800×600.
Sej zdaj je Matic spremenil font .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brozo
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2005 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 22:32
Prispevkov: 15
Kraj: Maribor

bole je napisal/a:

lahko je res arial bol uporabljen, ampak mene že velikost moti. će ne zaradi česa drugega kr mam 800x600 monitor ta trenutek
in verjamem da je to velik problem, da sm tolk skritiziral, saj sm po parih besedah mogel premikat drsnik


OK ti je kao oproščeno zaradi resolucije, ampak vseeno. Izdelovalci morajo prilagodit stran tako, da se bo večini obiskovalcem stran prikazala lepo. Torej neka smernica glede resolucij je 1024×768 in v tem primeru bi ti izpadel iz te večine obiskovalcev. V glavnem, kar skušam povedat tukaj je to, da ni bilo fer da si tako ostro kritiziral izdelovalce samo zaradi pisave saj so se stvari lotili tako kot bi se je vsak profesionalni izdelovalec strani. Pa četudi imaš manjšo resolucijo in verjamem da ti je stran prikazovalo nepregledno, ti to ne daje pravice se dobesedno bunit na izdelovalca. Vsem je malo težko ustrečt, a ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Novice » Spletna stran "smucisca.net"
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB