Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za rekreativca

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Smuči za rekreativca « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tine17
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 6:14 pm    Naslov sporočila: Smuči za rekreativca Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Dec 2012 18:11
Prispevkov: 3


Živjo

Nameravam kupiti smuči (cenejše) moja višina 180cm in 100kg, smučam spet po nekaj letih. Pravijo da so spodaj naveden smuči FISCHER premehke zame je to res? namreč ne potrebujem profi smuči in na začetku morda bolje da malo oddrsavam.
Omenjeni seti:
http://www.hervis.si/-PORTNE-ZVRSTI/Ski-Alpin.sports.html?cms.page=sportwelt.skialpin
- E FLEX CARVE PLATE+EL10
- FISCHER VIRON SPORT +FS10

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Jaz bi v tvojem primeru zagotovo vzel boljše smuči od spodaj navedenih. (Kakšen Elan WF12 ipd.). Glede na smučarsko znanje bi bile primerne ampak je treba tukaj upoštevati še višino/težo.
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
tine17
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Dec 2012 18:11
Prispevkov: 3


zanima me kako se obnašajo prej omenjene smuči iz hervisa (cenejše) pri moji teži: vibrirajo na ledu, odskakujeo od površine? so lahko nevarne ali gre zgol za neudobno vožnjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 10:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Ti bom povedal moje izkušnje, ko sem se začel učiti smučati pri 19-ih.
Takrat so mi vsi govorili vzemi cenene-cenejše smučke, ker se učiš, ampak ravno zaradi tega se mi je bilo težje učiti.
Vzemi solidno smučo, če se imaš za nižjega rekreativca.
Lažje je delat izpit za avto na BMW-ju kot na Cliotu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Damjan-doc je napisal/a:

Lažje je delat izpit za avto na BMW-ju kot na Cliotu.


Kaj pa dolžina vozila? Pretežka noga? Hmmm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 12:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

tine17 je napisal/a:
zanima me kako se obnašajo prej omenjene smuči iz hervisa (cenejše) pri moji teži: vibrirajo na ledu, odskakujeo od površine? so lahko nevarne ali gre zgol za neudobno vožnjo.


Nevarne vsekakor nemorejo biti, se boš pa veliko bolje počutil in tudi lažje smučal na malo boljših smučeh. Te cenejše smučke bodo pri malo večjih hitrostih že nestabilne, ne boš jih mogel normalno nadzorovati ipd.
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


tim je napisal/a:
Damjan-doc je napisal/a:

Lažje je delat izpit za avto na BMW-ju kot na Cliotu.


Kaj pa dolžina vozila? Pretežka noga? Hmmm


BMW 116i....4324
Clio 4......4062

Nima veze, glede smučk pa, naj človek raje kupil malo boljše smuče
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tine17
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Dec 2012 18:11
Prispevkov: 3


Ali obstajajo kakšne oznake trdote za mojo težo oz na kaj naj bom pozoren pri nakupu.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Na komponente, ki so v zgradbi smučke, titan, karbon...ima pa vsak proizvajalec svoje oznake za lastnosti smuči.
Zakaj bi odrsaval, če te današnje dilce dobesedno prisilijo, da karvaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2012 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Damjan-doc je napisal/a:
Zakaj bi odrsaval, če te današnje dilce dobesedno prisilijo, da karvaš.

Zato vec kot 90% ljudi na smuciscih se vedno smuca tako kot so pred 20 leti... brez enega samega pravega lepega loka in z oddrsavanjem na vsakem ovinku Pa ne glede na to kaj si sami mislijo o svojem smucanju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2012 4:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

tine17 je napisal/a:
Ali obstajajo kakšne oznake trdote za mojo težo oz na kaj naj bom pozoren pri nakupu.
lp


Kot je že Damjan rekel na sestavo smuči in ojačitve. Glede na tvojo težo in znanje bi ti predlagal ojačitev iz mono titanala.

Recimo če gledamo Elan:

Elan Amphibio WaveFlex 78Ti ali pa
Elan WaveFlex 12.
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2012 10:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

pri smučanju sta po mojem mnenju dva faktorja, ki te omejujeta: kvaliteta smuči in pa tvoje znanje. ko dosežeš limit pri enem ALI drugem, ne boš več napredoval.
Če imaš torej namen izpopolniti svoje znanje kolikor se le da, potem ne kupuj slabih smuč, ker boš moral hitro nove kupiti. Če pa imaš namen abručat po prestrmih progah, je najbolš vzet ene poceni dile brez prevelikega loka
Glede na tvoje kile bi jaz vzel rang elan SL ali GS oz ekvivalent drugih znamk. Kar je nižje, je po mojih izkušnjah že premehko, če želiš zaresno smučati. To ti lahko povem iz lastnih izkušenj, ko sem sam imel en tak "klump" od smučk, ker nisem imel denarja, ata je mel pa top dilo. Ko sma menjala, en naenkrat ni znal več, jst sm pa lahko smučal tako kot se sliši.
Upoštevaj pa tudi dejstvo, da če boš kupil sedaj dilo za 500? in zanjo ustrezno skrbel, ti bo zdržala vsaj 7, 8 sezon. Če maš namen resno smučat, se splača mal več dat.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2012 12:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


tu bi dodal, da velik delež ali celo večinski prinese kvaliteten čevelj. Dokler ne probaš ne veš. v 3. sezonah sem zamenjal 3 čevlje (vedno na boljše) in s tem se je vidno opazilo napredovanje.ko opremo enkrat prerasteš se lahko mečeš na glavo pa ne bo rezultatov.srečno
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2012 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Sorty je napisal/a:
tu bi dodal, da velik delež ali celo večinski prinese kvaliteten čevelj. Dokler ne probaš ne veš. v 3. sezonah sem zamenjal 3 čevlje (vedno na boljše) in s tem se je vidno opazilo napredovanje.ko opremo enkrat prerasteš se lahko mečeš na glavo pa ne bo rezultatov.srečno
to je bolj al manj največja resnica. Sam sem večji del dneva bolj slab karver. Ampak tud približno mi ni jasno kaj lahko počeš med kuclji z pretrdo dilo. Ali pa preozko v nekoliko "neidealnih" pogojih. Že itak se pobijaš, tako je pa pobijanje še precej težje. Smučanje ni zgolj "carving". Saj je fino met nabrušeno trdo slalomko na spleglani podlagi. Ampak če se prepeljavaš cel dan po smučišču ti pa postane odvratna nadloga. Išči bolj v smeri zgornji razred all condition smuči.Nič ne znajo perfektno se pa peljejo tudi v spomladanski plundri, kjer hardcarverji ponavadi privlečejo ven že kolesa, na smučiščih je pa obilica časa in prostora.

Tako da, za učenje magari kej rabljenega. Res da je dost desca od tebe in je smuča lahko nekoliko bolj trda, pa vendarle ne pretrda.

predvsem pa dobre pancarje. sumča se ža najde s časom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2013 10:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Točno tako, kot je napisal Junche. Po mojem bi bila to (približno) smučka dolžine 175, širine pod čevljem 80 mm, radij okoli 15 m, v kombinaciji s čevljem 100 flexa. Če (ko) pa vse skupaj "prerasteš", boš pa ugotovil v katero smer te bo bolj odneslo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za rekreativca
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB