Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ski Amade - Schladming, Flachau, Flachauwinkl

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Ski Amade - Schladming, Flachau, Flachauwinkl « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2012 5:07 pm    Naslov sporočila: Ski Amade - Schladming, Flachau, Flachauwinkl Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Za ski opening sva si tokrat izbrala področje Ski-Amadea, za prenočišče pa Flachau. Na poti tja sva obdelala prva dva griča nad Schladmingom (Haus in Planai), na končni destinaciji 2 dni Flachauwinkl s Zauchenseem ter Kleinaerlom, 1 dan Flachau ter na poti nazaj domov preostala griča nad Schladmingom (Reiteralm in Hochwurtzen).
Vreme tri dni precej sončno, en dan v glavnem oblačno ter en dan v dolini dež, zgoraj sneg... Hja, lahko bi bilo bolje, a kaj hočemo... Drugače snega dovolj, smučišča zelo v redu, a brez superlativov...
Na kratko:

1. Štirje griči nad Schladmingom:
Naprave moderne, proge so dobre in jih je dovolj tudi za 3-4 dni. So pa bolj primerne za boljše smučarje in tudi populacija, je bila temu primerna... Ko so švigali mimo mene sem se občasno počutil kot začetnik... Sem ljubitelj sončnih prog oz. smučišč in predvsem s tega vidika dobi Schladming z moje strani en velik minus. Verjetno 80% prog je obrnjenih na sever in zato večji del dneva v senci

2. Flachauwinkl, Zauchensee, Kleinarl:
Bolj družinsko smučišče v glavnem s finimi modrimi in svetlo rdečimi progami, kjer se da fino pokarvat... Malo ljudi, naprave dokaj moderne, a še imajo rezerve. Z mojega vidika smučišče za 2 dni, več pa ne (razen seveda v primeru družine z otroki).

3. Flachau:
Flachau me kar precej spominja na Kromplatz, le da je morda za polovico ali tretjino manjši. Gre ''v glavnem'' za en hrib, kjer je speljanih precej zelo solidnih in širokih prog. Naprave so super moderne, v glavni sezoni pa je bojda na smučišču velika gneča. Le-ta je bila nama prihranjena, saj je bilo ravno tisti dan slabo vreme...

Če nekako povzamem, smučarija zelo solidna, za slovenske razmere kar vrhunska. Je pa regija še vedno kar razred ali dva nižje, kot npr. Dolmiti (Sellaronda), Ischgl ali Saalbach... Pogrešal sem tudi visokogorje oz. obsežna področja nad snežno mejo ter ''rajsko'' belino...
Cene podobne, oz. celo višje glede na omenjene centre, sploh če upoštevamo opening v Dolomitih, kjer je smučarska karta en dan brezplačna. Cena namestitev podobna ostalim regijam...
Je pa področje relativno blizu, od MB cca. 2 uri in pol do Schladminga ter nato 20 min do Flachava.

Še nekaj slik:

Schladming















Flachauwinkl-Zauchensee-Kleinarl































Flachau









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ski Amade - Schladming, Flachau, Flachauwinkl
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB