Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup otroških smuči namesto smuči za odrasle Fischer RC4

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Nakup otroških smuči namesto smuči za odrasle Fischer RC4 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Arow
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 10:08 am    Naslov sporočila: Nakup otroških smuči namesto smuči za odrasle Fischer RC4 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 9:47
Prispevkov: 3


Živjo!

Zanimam se za nakup smuči Fischer RC4.
Ko sem na spletu pregledoval cene sem ugotovil, da so otroške smuči tudi do 50% cenejše od smuči za odrasle.
Glede na to, da sem visok 170cm in težek 65kg bi prišle v poštev tudi otroške smuči.
v mislih sem imel FISCHER RC4 WORLDCUP SL JR.

Zanima me ali ima kdo izkušnje z otroškimi smučmi in kakšna je razlika med otroškimi in smučmi za odrasle.

Hvala za predloge oz. pripombe.

lp,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


v večini primerov je razlika ta, da imajo JR smuči slabše avtomate (kar tebe ne moti) drugače pa naj ne bi bilo razlik. Tudi sam vozim Fischer GS Jr. in sem nad njimi navdušen.
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kenny
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2012 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 16:35
Prispevkov: 12


Sem bil sedaj par let na otroških fischer worldcup gs smučeh. Sicer nisem probal drugi fischerc, vendar proti odraslim elankam so mehkejše, vendar še vedno daleč od mehkih. Sem pa visok isto kot ti, težak pa par kg več. Če nisi preveč zahteven smučar bi znale biti odlične.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tarzan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 2:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2014 17:43
Prispevkov: 8


Kaj pa razlika med ženskimi in moškimi "tekmovalnimi" Volkl Racetiger SLR (razen v dolžini)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 2:45 pm    Naslov sporočila: Re: Nakup otroških smuči namesto smuči za odrasle Fischer RC Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Arow je napisal/a:
Živjo!

Zanimam se za nakup smuči Fischer RC4.
Ko sem na spletu pregledoval cene sem ugotovil, da so otroške smuči tudi do 50% cenejše od smuči za odrasle.
Glede na to, da sem visok 170cm in težek 65kg bi prišle v poštev tudi otroške smuči.
v mislih sem imel FISCHER RC4 WORLDCUP SL JR.

Zanima me ali ima kdo izkušnje z otroškimi smučmi in kakšna je razlika med otroškimi in smučmi za odrasle.

Hvala za predloge oz. pripombe.

lp,


Fischerjeve otroške race smuči so po mojih izkušnjah zelo kvalitetne.

Moja uporablja Worldcup SL Jr zadnjih 6 sezon in je zelo zadovoljna. Servisiram jih jaz in lahko povem, da so kar se tiče kvalitete izdelave primerljive z odraslimi tekmovalnimi in razred višje od raznih trgovinskih modelov.

Tudi avtomate lahko gor zmontiraš močnejše, če bi bila slučajno potreba po tem.

Edini problem, ki ga vidim jaz je v tem, da je dotični model - Worldcup SL Jr. na voljo v max dolžini 150cm. In kar se mene tiče je 150cm slalomka za odraslega deca (ne glede na njegovo višino) pač prekratka.

Druga zgodba je pri GS smučeh, te so tudi otroške na voljo v daljših dolžinah in znajo bit solidna izbira.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tarzan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 4:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2014 17:43
Prispevkov: 8


Kaj pa razlika med ženskimi in moškimi "tekmovalnimi" Volkl Racetiger SLR (razen v dolžini)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tarzan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2014 17:43
Prispevkov: 8


Kaj pa razlika med ženskimi in moškimi "tekmovalnimi" Volkl Racetiger SLR (razen v dolžini)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 4:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Jst mislm, da boš težko dobil odgovor predno še ene dodatnih 3x ne ponoviš istega vprašanja.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tarzan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2014 17:43
Prispevkov: 8


DeX je napisal/a:
Jst mislm, da boš težko dobil odgovor predno še ene dodatnih 3x ne ponoviš istega vprašanja.

se opravičujem, ni bilo za nalašč. sklepam da ni razlik...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ce mislis med pravimi tekmovalnimi smucmi, potem razen designa kaksne pretirane podobnosti sploh ni. Razlicna geometrija, povsem neprimerljiva trdota, razlicne dolzine...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tarzan
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2014 12:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2014 17:43
Prispevkov: 8


Ne mislim seveda na tekmovalne, ki jih vozijo "tisti na televiziji" ampak za volklovo serijo racetiger SLR - kar je po moje enakovredno npr. fischerjevim RC4 W SL. Design je enak, zanimala me je trdota ampak sem skoraj prepričan da ni razlik. Hvala za odgovore pa lep preostanek zime!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tarzan
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2014 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2014 17:43
Prispevkov: 8


pj je napisal/a:
Ce mislis med pravimi tekmovalnimi smucmi, potem razen designa kaksne pretirane podobnosti sploh ni. Razlicna geometrija, povsem neprimerljiva trdota, razlicne dolzine...


malo povrsno sem prebral tvoj post. torej so razlike... hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 1:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


pj je napisal/a:
Ce mislis med pravimi tekmovalnimi smucmi, potem razen designa kaksne pretirane podobnosti sploh ni. Razlicna geometrija, povsem neprimerljiva trdota, razlicne dolzine...


Tukaj imam eno vprašanje; katera smuča je boljša, bolj trda.. Ženska tekmovalna smuča ali moška trgovinska smuča? Hvala za info
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Zenska tekmovalna. Ceprav je odvisno kaj mislis z "boljsa". Ce mislis boljsa za nekega rekreativnega smucarja, potem je zelo verjetno trgovinska moska smuca boljsa, ker jo je lazje vozit. Zenske tekmovalne smuci so neprimerno mehkejse kot moske, se vedno pa kar nekaj razredov bolj trde kot karkoli trgovinskega... da ne govorim o tem, da imajo zenske GS tekmovalne smuci vseeno radius vecji kot 30m, trgovinske GS pa okoli 17, 18m.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 11:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Odgovor glede tekmovalnih smuci ni tako preprost kot se zdi na prvi pogled. Imas celo vrsto tekmovalnih modelov, ki jih ni v prosti prodaji, ne samo tiste ki jih vozijo na svetovnem in evropskem pokalu..

Pri ostalih firmah modelov podrobneje ne poznam, lahko pa napisem za Fischerjev tekmovalni program iz sezone 12/13 ker imam ene izmed njihovih race dil tudi sam..

V grobem imas tri serije tekmovalnih dil. Tiste za World cup in evropski pokal, fis dile in masters dile. Vsi modeli razen masters so na voljo v zenski in moski razlicici. Poleg tega pa so pri fischerju prav vsi modeli na voljo v dveh trdotah - medium ali stiff.

Na zunaj so prakticno vse omenjene smuci identicne. Gor pise Rc4 Worldcup GS (ne RC kot pri trgovinskih) in vse imajo isto grafiko enako race plato in naceloma se gor daja enake avtomate.. Razlocis jih lahko zgolj po kodi ki je napisana na repu smuci. Pa po tem, da world cup, european cup in masters nimajo luknje, medtem ko jo fis izvedba ima.

Fischerkeve race dile za 12/13 so sledece:
- WC in EC verzija je brez luknje pri radiju 30m ali več za ženske in 35m ali več za moške, 
- FIS verzija ima luknjo pri radiju 23m ali več za ženske in 27m ali več za moške
- MASTERS verzija pa nima luknje in radij 23m pri dolžini 183cm in 25m pri dolžini 188cm.

Vsi izmed teh modelov pridejo v dveh trdotah. Vsi izmed njih pridejo tudi v razlicnih dolzinah.

Odgovor na to ali je moska tekmovalna dila bisveno trsa od zenske torej ni preprost. V pri vrsi je odvisno za karero izvedbo gre - ali za fis ali za wc/ec in predvsem za katero verzijo trdote - medium ali stiff.

Moras torej vedet za kater tekmovalnii model konkretno te zanima. Lahko pa najbrz mirno recem da so vse nastete smuci trse od trgovinskega modela Rc4 Worldcup RC.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup otroških smuči namesto smuči za odrasle Fischer RC4
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB