Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2012/13

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Bad Kleinkirchheim 2012/13 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 10:55 am    Naslov sporočila: Namestitev Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Živjo!

Z mojo boljšo polovico sva se, vem malo pozno, odločila da greva smučat v BKK v drugi polovici januarja. Zanima me če kdo pozna kakšno odlično namestitev (lahko apartma ali hotel), ki je denarnici prijazna in pa udobju primerna. Na tem mestu apeliram na tiste ki greste večkrat v Bad da rečete....poglej tam je ok........ali pa tam je res vredu . Hvala za vaš trud in odgovore
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Khm...a mogoče nobeden nima kakšne sebi ljube destinacije oziroma namestitve? Kolikor sem gledal po netu, sem videl da so hoteli (če želiš polpenzion) v Badu kar nesramno zasoljeni, medtem ko pa se apartmaji dajo dobiti po kar zmerni ceni
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 3:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Hotel Berghof und Haus Bergland
Familie Schneeweiß
Rosennockstraße 55
9546 Bad Kleinkirchheim
Österreich
Tel. +43(0)4240- 479, Fax: 4799
info@berg-hof.at
http://www.berg-hof.at Sicer je to St.Oswald,ampak je ful vredu...savna,100 m do postaje gondole,cena mislim da okrog 130 ? na osebo s karto 3 nočitve....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Kra, najlepša hvala za odgovor. Jih bom kontaktiral in povprašal
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
otiv
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 19:04
Prispevkov: 36


Čez vikend smučal v BKK! Katastrofa na progi zelo veliko kamenja, tam kjer pa je bil sneg so pa bile grude. Ni se dalo veliko in kvalitetno smučat. Zato pa smo več časa preživeli v gostilni, ker so cene nesramno visoke ... Drugače pa smo bili nameščeni v apartmaji Berghof , kjer smo zelo uživali. Se še vrnemo tja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
widek
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 5:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2013 9:51
Prispevkov: 17


v nedeljo se odpravljamo v BKK s kolegi. mal nas skrbi ker je zelo mal prog odprtih zaradi pomankanja snega. vremenska tudi slabo kaze da bo kej snega. na njihovi strani pise da se celo smucisce odpre 21.12. kaj menite vi kej bo odprto al nebo ?
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Odprto bo že, a glede na prejšni post boste očitno potrebovali kamnožerke in precej denarja za
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Če vas skrbi že vnaprej, in glede na prejšnje poste z razlogom, pa če nimate nič rezervirano za spat, pojdite pač drugam. Enostavno..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
widek
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2013 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2013 9:51
Prispevkov: 17


Zivijo, ali mogoce gre kdo v soboto v BKK ?
Rabim prevoz samo do bkk.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2014 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


A je bil slučajno kdo kaj zadnje dni v BKK-ju? Je še vedno vse šodrasto ter se ga je treba izogibati v velikem loku?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 12, 2014 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes na sončnem St.Oswaldu sočnooo, predvsem pa zelo malo smučarjev. Ponoči sem imel vročino in me je treslo, ko norca. Šele po zajtrku v hotelu sem se odločil, da grem kljub telečjim nogam smučat in še to sem kolebal med Goldeckom in Oswaldom. Očitno mi je vročina pomagala, da sem se odločil prav.
Snega tukaj res ni v izobilju, spodaj pri Kaiserburgu, sem včeraj in danes zjutraj gledal, kako rjavo je vse spodaj. Sicer pa mene v BKK najbolj moti, ker je večina smučišča skoraj cel dan ob tem času v senci. Na nasprotni strani v Oswaldu je precej bolje za moj okus, precej več sonca.
Malo sem razmišljal zakaj je bilo tako malo obiskovalcev, pa je mogoče razlog to, da je karta 43 EUR (SKIPASS 39), povezava pa trenutno ne dela. Spodnji dve sedežnici Sonnwiesen ne delata, tako da je smučati na drugo stran nemogoče, na oko nisem imel občutka, da ni zadosti snega. Če vse skupaj povežemo je kar drag tale BKK.
Moji ženi je bil tale nastreljan sneg danes še bolj všeč, kot tisti včeraj na Turrachu, meni pa ne. Glede na to, da danes res ni bilo veliko možnosti, da se proge razrijejo, je bila cel dan odlična smuka, pa še redko si moral mimo koga, tako da smo imeli res odlične pogoje. Prav tako naju ni motilo, da sva smučala cel dan samo na področju St.Oswalda, saj je kar obsežen, mogoče je bilo meni žal samo to, da je bila zaprta proga št.19 iz Wiesernocka, ki je meni najlubša tu, pa spet nisem imel občutka, da ni dovolj snega, edino mogoče na spodnji gozdni poti.
Zakjučila sva malo prej, že ob 14:30, ker sem bil jaz že malo povožen, zdajle doma pa se že počutim kot nov, hehe.

Še obsežno slikovno gradivo današnjega dne:
Bom začel kar letošnjo novostjo v Oswaldu, ker je še nihče ni ovekovečil na forumu, še miki ne. Na področju hriba Wiesernock je na južno stran narejena nova fiksna štirisedežnica 'Millstätter See Bahn' z pripadajočo progo čisto podobna svojima sestrama štrisedama Wiesernock in Spitzegg. Je precej kratka zadeva 850 metrov in ne preveč hudim naklonom, višinska razlika je 310m.


Proga je lepo konfigurirana, kot en tepih, danes je meni prišla prav zjutraj za par ogrevalnih voženj, se je pa lahko hitro naveličaš. Posebej, ko bo gneča in toplo bo tukaj super sranje. Danes pa je meni zelo odgovarjala, samo smo imeli izjemne pogoje. Za nas, ki smo na sončni pogon bo odlična alternativa ob koncu smučanja na sončku.


Iztek bo prava mora za slabše smučarje ob bolj uničeni progi.

Še pogled v dolino iz spodnje postaje.



Proge na Brunnachu



V spodnjem delu že zjutraj rjavo, ampak to samo tukaj na celem področju Oswalda.

Na sedežnicah



Priedröf


Senčni BKK, popoldan ob odhodu sem malo pogledal, tudi tukaj niso imeli gneče, hehe.

Proge na Nockalmbahnu, praznooo


Pogled na spodnjo postajo gondole

Še niso utrujene

Ob pol treh pa senca na Nockalmbahnu


Krasen smučarski dan, sem slišal govorit naše Slovence.. kako je mogoče, da je tako mal ljudi, neverjetno...
No škoda je samo to, da sem bil tolko telečji, da sem prej nehal .

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 12, 2014 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


A lahko poveš če je kaj kamenja... hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Kamenja ni niti v BKK-ju, niti na Oswaldu, do spodnjih delov prog. Ravnokar sem govoril z kolegom iz službe, ki je bil včeraj dopoldan v BKK-ju. Pravi, da je problem samo pred zadnjo strmino Kaiserburga, drugače pa so proge vrhunsko pripravljene. Povezovalne sedežnice v Oswald so delale, samo so proge zaprte, ker niso ratrakirane, pa malo je treba peš.
V Oswaldu je problem spodnji del na gondoli Brunnach (slika) in Nockalmbahn in to potem, ko se otopli in zvozi. Tam je potem drobno kamenje. Zgornje proge so odlično zasnežene.
Jutri bo še nekaj snega in naslednje dni ponoči minus (in napoved je še nekaj sneženja), tako da potem ne bo več problem.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2014 12:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 22:39
Prispevkov: 58
Kraj: Mislinja

Danes sem šel V BKK brez velikih pričakovanj in moram reči, da niti ni bilo tako slabo. Večina od vas bi sicer kritizirala južni sneg in kronično pomankanje le tega v spodnjih delih prog. Jaz pa imam rad malo mehkejši južen sneg. Na spodnjih delih je skoraj povsod "pomladno" rjave barve. Kamenja niti ni veliko, smučke so jo odnesle brez posledic. Najbolj je kritična proga ob obeh sedežnicah Sonnwiesenbahn (mimogrede obe sedežnici imata nove sedeže- glej zadnji sliki), kjer se na delu pelješ skoraj po dreku. Zgornji del smčišča je bil celi dan v megli, rahlo je tudi snežilo, spodaj pa je rahlo deževalo. Presmučal pa sem skoraj vse "taglavne" proge v BKK-ju in St. Oswaldu. Pod črto dokaj soliden dan, je pa res, da se vrnem v BKK po sneženji ali vsaj nekaj dnevih nizkih temperatur.
































_________________
2014/2015: 12 dni =1x Großeck-Speiereck, 1x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Turracher Höhe, 1x Bukovnik, 5x Flachau, 1x Zauchensee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2014 8:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Lepo da je še nekdo istega mnenja kot jaz, tudi jaz sem bil včeraj v Badu in se povsem pridružujem mnenju da ni bilo tako slabo kot sem se glede na vreme in nekatera prejšnja poročila bal. K sreči je bilo smučarjev zelo, zelo malo. V dobrih petih urah sem bil na vseh žičnicah na vsaki vožnji čisto sam, mislim da to nekaj pove . Če bi na tak mehek sneg navalile množice, bi bila katastrofa, tako pa se je dalo čisto solidno smučat. Druga sreča je v tem, da je na mestih, kjer snega primanjkuje (to pa je v glavnem zadnjih 200 višinskih metrov), podlaga travnata in se med rjavkastim snegom najde trava in zemlja, kamni pa bolj izjemoma.

Fotke pa so (kakšen čudež ) povsem podobne Mazotovim:
Spodnja Sonnwiesen je začuda povsem solidno prevozna ... :


Zgornja pa je res hudo pisana. Vidim, da se je Mazo vseeno odločil da se spusti tu dol, jaz se nisem (če koga zanima kako sem se peljal s sedežnicami gor, nisem pa smučal nazaj? Enostavno, vstopil sem na Sonnwiesen, da preizkusim nove sedeže, boljša polovica pa se je z avtom peljala na Nationalparkbahn, ker jo v dežju bolj težko spravim na sedežnico ... saj ji ni za zamerit)


Zjutraj je bilo na Priedrofu zelo lepo, speglana proga in z nekaj cm novega snega na vrhu je bilo vsaj približno podbno zimi:




Tudi proga na Brunnachbahn je bila čisto OK, spodaj pač svetlo rjavkasta namesto bela:


Prvo srečanje z novo Millstätterseebahn sem si predstavljal nekoliko drugače, s popoldanskim sončkom, ne pa v megli . Načeloma pa je na vseh zgornjih progah, torej novi Millstätterseebahn, pa obeh 'starih' štirisedežnicah in na vlečnicah Spitzegg in Priedröf, snega dovolj, proge so lepo bele in smuka bi bila brez megle ugodna.




Na Nationalpark pa se barva proge v spodnji tretjini spet spremeni iz bele v rjavkasto. Ja nič, bo treba tele nesrečne zobotrebce (žirafe) vsaj v spodnjem delu zamenjat s kakšnimi zmogljivejšimi topovi, po možnosti rumene barve in na stebrih :




Pod črto: svojih 8000 višincev sem odkljukal, smučke so ostale nepoškodovane, pa večji del dneva sem preživel v gondolah, kar pri padavinah ni nepomembno. BTW, rahlo je snežilo nekje do 1500m, torej ravno do spodnjih postaj prej omenjenih zgornjih žičnic, spodaj pa je občasno rahlo deževalo/rosilo. Vsega skupaj pa je bilo padavin le za vzorec.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2012/13
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB