Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2012/13

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Bad Kleinkirchheim 2012/13 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2012 10:08 pm    Naslov sporočila: Bad Kleinkirchheim 2012/13 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Tako, pa sva končno odprla zimsko sezono na neledeniških smučiščih. Mene je sicer mikala Osojščica, pa me je mili pogled moje drage prepričal da sva se spravila v BKK, kjer se da v kabinski žičnici preživeti tudi mrzel zimski dan kot je bil današnji. Skupaj s Tomijem in njegovo boljšo polovico smo se imeli prav lepo.

Lep pogled ob devetih na Nationalparkbahn. Snega je v BKK bistveno manj kot v Mariboru, maksimalno 5 cm, na prisojnih pobočjih je ponekod tudi kopno. Ampak ravno dovolj da ustvari iluzijo zime:


Ponudba je sicer še precej skromna: Nationalparkbahn, Spitzegglift, štirisedežnica Schartenbahn. Ampak glede na današnji obisk je bilo ravno dovolj, na kabinki smo tam okoli enajstih stali od avtomatov do vstopa (2 do 3 minute), prej in pozneje pa nič. So pa bile odprte proge v dobrem do odličnem stanju, dobro utrjen umetni sneg, tu in tam kakšna grudica in popoldan res izjemoma kak kamenček ali grudica zemlje, komaj vredno omembe. Ledene plošče cel dan nisem srečal, je pa bil zgoraj precej trd spihan sneg, v spodnjem delu kjer so zjutraj še zasneževali pa je bil odličen nov 'pršič'.

Lepo :


Perfektna proga zjutraj pod Nationalparkbahn ... :




Malo manj perfektna (= grudasta) proga ob vlečnici Spitzegglift; tudi trasa vlečnice ni bila ravno simpatična, nič je niso zasneževali, ampak so samo z lopatami nametali skupaj tistih nekaj centimetrov naravnega snega, zato je precej neravna in valovita:


Pa spet odlična proga ob Schartenbahn; zaenkrat je odprta samo desna (gledano navzgor), ampak tudi na levi so nastreljali dovolj snega da bi jo lahko že jutri odprli:




Sedežnica na nasprotni strani še ne obratuje, je pa položna proga že na grobo steptana, kupi razgrnjeni, prihodnji konec tedna bo zagotovo pripravljena. Na obeh sedežnicah so mehke (in umazane) oranžne sedežne obloge zamenjali za trde temnomodre :


Nazaj na Nationalparkbahn, tu sva preživela večino dneva ... paše sedet v topli kabini :



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Danes prvič v sezoni v Badu. Vreme oblačno, na trenutke nekaj sonca. Ljudi praktično nič. Odprto je praktično vse, vidi se da jim primanjkuje snega, zjutraj proge lepo steptane in trde, proti popoldnevu pa se je sneg rahlo ojužil. Slikano je s telefonom, tako da so slike malce slabše kvalitete

9.20 na Kaiserburgbahnu





Na štirisedežnici Maibrunnbahn



Sedežnica Sonnweisenbahn

Pogled nazaj proti senčnemu Badu


Nationalparkbahn, proga 26 je bila danes ena boljših


Nockalmbahn, proga 16


za konec pa ob 16.10 še vedno skoraj nedotaknjena Klamerca

_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Zaradi slabih pogojev na smučiščih sem skorajda s strahom pričakoval vikend, ker nisem imel prave ideje kam smučat . Pred napovedanim sneženjem pa sem se le spomnil, da obstaja tudi umetno zasneževanje in da je največ možnosti za to prav v BKK. Večerni pregled kamer je to potrdil, lučk ni bilo videti na nobenem drugem smučišču. Žirafe so pihale še zjutraj pred začetkom obratovanja in naredile že skoraj preveč snega:











Sneg sicer ni bil idealen, ker ni bil samo pršič, ponekod je bil bolj utrjen, izjemoma pa tudi skorjast, grudast in rahlo južen. A večinoma je bil lepo razporejen po celi širini prog, le sem in tja je bil kakšen kup.
Popoldne je bilo zelo dobro na Schartneralmu:







Naprej proti BKK nisva šla, le pred večerom na sprehod po trgovinah , pod Kaiserburgom so bile priprave za večerno prireditev Wenn die Musi spielt:



Ker je bilo precej mraz, pa še Gorenjca sva , sva si jo raje ogledala na televiziji .

Danes glede na vremensko napoved nisem pričakoval kaj dosti, a se je zjutraj pokazalo sonce:



Topove so izklopili bolj zgodaj, zato je bilo novega snega manj, včerajšnji pa je bil že bolje utrjen:



Le ob prvi vožnji je bilo zgoraj še živih par žiraf:



Kljub temu so napisali opravičilo:



Spet na Schartneralm:









Okrog 11h se je pooblačilo in po kosilu sem se preselil na drugo stran. Klamerca je bila odlična, tudi vidljivost je bila dobra, a je bilo kljub temu težko videti koga na progi . Ne vem, če sem kdaj videl tu tako malo ljudi. Očitno so se ustrašili sneženja, ki pa je bilo le rahlo, tale opoldanska slika je bila žal izjema:




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 46 x = 22 x Moelltal, 6 x Mokrine, 5 x Turrach, 5 x Osojščica, 3 x BKK, 3 x Sillian, 1 x Goldeck, 1 x Lienz,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 12:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

No, pa sva se spet uspela zgrešiti, Tomi. BTW, čudovite fotke od sobote, kar sline so se mi pocedile ...
Citiram:
Ne vem, če sem kdaj videl tu tako malo ljudi.
Jap, to se tudi midva sprašujeva. Cel dan sva smučala na ostwaldski strani, ker sva bolj zmrznjene sorte v glavnem v obeh kabinkah, in na čisto vseh furah sva bila v kabinah sama.

Začela sva na Nockalmbahn, pa še s krogci Panoramalift navzgor in po perfektni rdeči 16 navzdol: nobenih plošč, odličen svež umetni sneg pod vsako žirafo, nobene primerjave s Peco dan nazaj:






Za spremembo vmes dvakrat po Sonnwiesenabfahrt do vmesne postaje dvosedežnice, ta proga sicer ni bila na sveže zasnežena, ampak vseeno poezija, ob enajstih še skoraj nedolžna :


Odlične so bile tudi vse proge ob štirisedežnicah Wiesernock in Schartenbahn, pa ob vlečnici Spitzegg. Proge ob Nationalparkbahn naju zgodaj popoldan niso več povsem prepričale, kar nekaj ledu se je našlo v spodnjem delu. Malo čez tri pa proga dneva - uradno zaprta Wiesernockabfahrt (staremu Pohorcu tabla 'Gesperrt' in trak potegnejen čez progo ne predstavlja ovire). V zgornjem delu večji in manjši kupčki svežega snega pod vsako žirafo, ki se jih še ni dotaknil teptalnik - uživancija v 'powdru', pa čeprav ne tistem iz oblakov:


Spodnja polovica je že steptana in pripravljena za uradno odprtje, na vrhu povsem nezvožene proge pa za prst novega (tokrat naravnega) snega:


Pod črto: glede na vremenske napovedi nepričakovano dober dan, za katerega se moram zahvaliti:
- bad kleinkirchheimskim žičkotom, posebej zasneževalcem, ki so se tokrat res potrudili
- vsem ki jih danes ni bilo na progah
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2013 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Še en odličen dan v Bad Kleinkirchheimu je za nama, snežne razmere so bile daleč nad pričakovanji: pričakoval sem prišič ki bo prvo uro sicer lepo zgledal, kmalu pa se bo razril. V resnici pa je sneg na večini prog dobro utrjen, ne vem čemu se lahko zahvalimo. Novega snega je bistveno manj kot po slovenskih smučiščih (nekako 20 cm), vse proge so tudi še dodatno zasneževali kar je verjetno tudi pomagalo utrditi sneg. Skratka, odlično, pri čemer je na St. Ostwaldski strani bilo za odtenek bolje kot na Kaiserburgu.

Ljudi je bilo bistveno več kot en teden nazaj (očitno tudi Avstrijci morajo najprej doma skidati sneg preden se spomnijo da bi šli smučat ), nekih pretiranih vrst pa ni bilo, razen ob enajstih na Nockalmbahn ko smo stali 10 minut (uro pozneje pa čudežno nič ...) ...

Jutranja idila:




Wiesernockabfahrt tokrat uradno odprt, pod vsako žirafo pa večji ali manjši kup perfektne 'moke':




Ko se je vrsta na Nockalmbahn povečala, sva se prestavila na Sonnwiesenbahn (seveda 2. odsek), kljub naravnemu snegu in dodatnemu zasneževanju je bila proga trša kot teden dni nazaj, ampak še v redu:


Brez obeh štirisedežnic seveda ne gre; medtem ko je bilo zjutraj še -11, se je čez dan ogrelo na skoraj idealnih -2, na sedežnici je prav prijetno grelo :




Pa skok na drugo stran; pogled na zasnežen Bad je zadnja leta že bolj izjema kot pravilo:






Proge na kaiserburški strani so zasneževali nekako do poldneva (dokler so bile temperature primerne), toliko da mi ne bo kaka nežna dušica jamrala kako se to dogaja samo na Pohorju . Ko sva midva prišla tja, je bilo ravno idealno - topovi izklopljeni, pod vsakim pa svež sneg, kot tukaj na Klamerci:


Niti na zloglasnem prvem pobočju na Kaiserburgu tokrat nisem srečal ne kamnov ne trave:


Mimogrede, na senčni strani popoldan ni bilo treba nikjer čakati niti pol minute:


Sedežnico na Strohsack sva ulovila točno ob 16:00 (sedeži so že poklopljeni), potem pa še enkrat Klamerca - na strminah se je ob tem času že pokazalo nekaj ledenih plošč, vmes pa še dovolj 'moke' da se ni bilo treba dričati po ledu:


Še ena večerna z avtobusne postaje - namesto da bi se vračala s tremi mrzlimi dvosedežnicami, sva raje do konca smučala na kaiserburški strani in nato lepo s toplim avtobusom nazaj do parkirišča pri Nockalmbahn:


Za konec: BKK naju je letos že nekajkrat prijetno presenetil in tudi današnji dan ni izjema. V nekaj letih so zelo napredovali pri zasneževanju in preparaciji prog, še posebej na st. ostwaldski strani. Čeprav je snega na pogled dovolj, še noč za nočjo zasnežujejo, potem pa kupčke lepo puščajo pod žirafami in jih ne razgrinjajo na silo, zato pa na progah skoraj ne najdeš grud.

PS: jutri pa bo Tomi poročal koliko se je stanje v enem dnevu spremenilo !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Tale bližnja smučišča nam pa res niso usojena za srečanje, mora biti vsaj Meli, če že ne Vzhodna Tirolska .

Za BKK sva se odločila prav zaradi manj novega snega, že uradni podatek 35 do 50cm ni obetal kakšne hude zametenosti. Dodatne zasnežitve nisem pričakoval, a večinoma ni škodila. Dopoldne sva smučala samo na Brunachu, dve ali tri vožnje je bila vrsta do avtomatov, sicer je bilo treba počakati le gondolo ali dve:









Popoldne sem šel sam malo naprej, a sem se le enkrat spustil po Wiesernockabfahrtu, pa mi ni bilo všeč, ker so žirafe nas..., saj sem mislil nasnežile , preveč in prevelike kupe. Odlično pa je bilo na Schartneralmu:





V nedeljo sva se v oblačnem jutru preselila na drugo stran. Čisto na vrhu je bilo malo megle, a drugje je bila vidljivost solidna, sneg pa odličen. Sicer je počasi postajal južen, tudi deževati je začelo, a je bila Klamerca še po drugi uri prav super, spodnja strmina pa perfektna:



Zgoraj je bilo male slabše, tako da se mi kmalu ni več dalo preživljati dobrih 20 minut vožnje z žičnicami, prestopanja in slabše smuke za par minut užitka. Kot prvo novo napravo bi si v BKK želel hitro sedežnico do začetka ravnine na Klamerci.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 50 x = 22 x Moelltal, 6 x Mokrine, 5 x Turrach, 5 x Osojščica, 5 x BKK, 3 x Sillian, 2 x Tromeja, 1 x Goldeck, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 3:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Tomi je a na vrhu Klamerce tudi deževalo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Na začetku je snežilo do ~1500m višine, nato še nekaj časa do ~1800, popoldne pa je tudi na vrhu v glavnem rosil dež . Ampak po mojem pri tako utrjeni podlagi ni naredil večje škode. Samo malo naj še čez zasneži (ali zasnežijo), pa bo spet super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Danes je imel Skipass akcijo, pa smo rekli, da kljub temu da bo verjetno gužva bomo probal. Prišli smo okol 9.30 parkirali pri Kaiserburgbahnu, ki so ga na polno zasneževali sploh spodaj, bilo pa je kar precej ljudi. Počasi smo se pomikali proti St. Oswaldu, kjer je bilo več sonca in mogoče malenkost manj gneče, razen na Nockalmu kjer smo čakali dobrih 20min :s Osebno mi je bila najboljša proga ob gondoli do St. Oswalda, akati ni bilo potrebno pratkično nič. Snega na progah dovolj, kamnov skoraj nič proge pa so kar solidno zdržale kljub precejšnji gneči
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Aha, Skipassova akcija torej ... nekako mi je ušla, šele ko sem videl parkirišče pri Kaiserburgu polno avtobusov s SLO registracijo, mi je kliknilo . Ampak tudi če bi vedel, ne vem kam drugam bi se spravila - danes je bilo za preživet samo na soncu in gondolah, in to kombinacijo pač najbolje najdeš na St. Oswaldski strani.

Parkirala sva, kot po navadi, pod Nockalmbahn. Ker je parkirišče tam bistveno manjše kot pri drugih dveh kabinkah, gostje ki se ob devetih pripeljejo z avtom, ne morejo povzročiti pretirane gneče. Posledica: prvo uro/uro in pol se da smučat skoraj brez čakanja, dokler ne navali folk z ene ali druge strani. Do takrat pa:










Vreme pa kičasto:




Večino prog so ponoči zasneževali, torej se je našel pod vsako žirafo kup(ček) moke :


Malo pred enajsto so vrste na Nockalmbahn narastle, torej sva se prestavila na štitrisedežnice kjer smo čakali v glavnem 3 ali 4 sedeže:




Ko naju je na sedežih zazeblo, pa naprej na Nationalparkbahn. Čakanje minimalno (do 1 minute), proge pa tudi še zgodaj popoldne dobre, tudi tukaj sveži kupčki pod vsako žirafo:


Najbolj se nama je dopadla najbolj leva proga (gledano navzdol), sveža 'moka' v celi dolžini:


Lepo :


Zadnji dve uri sva se prestavila na drugo stran, ne vem če je bila pametna odločitev. No, ledeno ob takem zasneževanju na Klamerci ni moglo biti:




Brez kozla ne gre ... bi bilo tako težko vreči pločevinko v koš ?


Kaiserburg deset minut čez štiri; končno spet prazne proge:




Tudi progo s Kaiserburga so zasneževali ves dan, ob robu kupov je bilo mnogo bolj prijetno smučat kot daleč od topov, kjer je bilo popoldan že precej ledeno:


Za konec: nekaj stopinj premrzlo in nekaj folka preveč, sicer pa dober smučarski dan. Proge, sploh na sončni (Oswaldski) strani pa odlične, topničarji so se v nekaj letih zelo izboljšali. Prav neverjetno kako znajo skoraj brez naravnega snega pričarati mehke proge, na nekaterih mestih sem se počutil kot na svežem pršiču . Vrste pa so bile samo tam kjer so žičnice iz prejšnjega tisočletja , Nationalparkbahn in štirisedežnice so svoje delo z lahkoto opravile tudi na današnji 'akcijski' dan!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes malo manj sončen dan, ves dan so vlekli oblaki, skozi katere je občasno posijalo sonce ali pa je bilo ravno zadosti svetlobe, da se je na progah dobro videlo. Popoldne pa sonček le prišel ven, tako da smo končali na sončni sedežnici Schartenbahn ob 16 uri. Temperature danes malo zmernejše, 'samo' -4 stopinje na Brunnachu zjutraj. Za razliko od včeraj v Heiligenblutu je bilo danes precej, precej več smučarjev (včeraj pa še mnogo več), posebej veliko iz Slovenije. Tukaj prejšna leta nisem bil navajen tako množičnega obiska naših, bolj je bilo to zatočišče Hrvatov. Kot prejšnje mikijeve reportaže tudi danes veliko nastreljanega snega na progah in velikih kupih, izgleda nabirajo za toplejše dni. Ko prideš iz idealnega dneva (odličen sneg, sonček, malo smučarjev) na ta umeten sneg, kjer se naredijo pozneje ledene plošče (kar mi ni bilo problem, nabrušene dile) postaneš kar kritičen. Sploh me moti tukaj, ker vse proge nekam visijo. Še dobro, da sem imel fajn družbo in se je končalo s sončkom, da sem šel domov s kar lepimi vtisi. Ampak me spet ne bo nekaj časa na to smučišče.




Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2013 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj sem pred koncem dneva naredil še enourni izlet na Klamerco. Zgoraj je bilo dobrih 20cm novega snega, razrita in ob močnem vetru praktično nevozna proga, spodaj je bilo novega snega le par cm, spodnja strmina pa odlična. A vetrovna napoved ni bila ugodna, na današnjem jutranjem poročilu vidim, da ni obratovala večina žičnic .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2013 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes sva "smučala" v BKK... prisla sva okoli 9.30 (spet so tunel zaprli, nekaj "delajo")... Parkirala sva pri Nockalmbahnu.... guzve nobene... na gondolo sva čakala 2 minuti...

Zgoraj je bil mraz ko....... na poti dol pa šok......... že takoj zjutraj ledene plošče,.... plošča pri plošči....... spodaj pa še večji šok.... stala sva pred vhodom v "hišo"......

Potem pa na 4 sede,..tudi tam ni blo nic boljse.... ljudi na progi cel kup, plošč pa še več,.......

En čudn dan,.....
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Mraz, nov sneg, napoved sneženja ... skratka, dan za BKK. Ampak kar zadeva vreme, je bil dan krepko nad pričakovanji: od jutra pa skoraj do dveh je sijal sonček, tu in tam pomešan s kakšno meglico. Potem se je oblačnost počasi gostila in sonček se je vse težje prebijal skozi vedno gostejšo kopreno, ampak vidljivost je bila OK do konca.

Drugo presenečenje glede na počitnice in akcijske cene na Skipassu: nobene gneče nikjer! Na Kaiserburgu sva na prvih dveh vožnjah čakala od avtomatov do vstopa, na ostalih žičnicah na kaiserburški strani pa niti pol minute. Po poldnevu je bil tudi Kaiserburg prazen.

Sneg pa... no ja, ni bilo slabo, ampak glede na perfekten sneg v zadnjih tednih (Pohorje v četrtek, Peca in Mokrine prejšnji vikend) je bilo za razred slabše. Novega snega je manj kot pri nas, morda 20 cm (od tega 10 cm zadnjo noč), podlaga pod njim pa izredno ledena. Ko se je nov sneg narinil na kupe, si imel izbiro ali želiš zavijati na ledu ali na kupu - seveda sem izbral kupe, ampak je pa naporno. Najbolje je bilo na odsekih, ki jih zjutraj niso ponovno poteptali.

Zjutraj na Kaiserburgu:






Zgleda bolje kot je bilo:


Po dajšem času sva obiskala vlečnici levo od Kaiserburga, Muldenlift niti ni taka eksotika ... :


... ampak po zelo dolgem času je delal tudi Hirschprunglift, zato sem tukaj bolj pridno fotkal - kdo ve kdaj bom spet smučal tukaj:






Smuka na naravnem snegu v Badu, ni prav pogost pojav. Stanje proge pač 'naravno': mehko, v ovinkih in za prelomnicami pa tudi malo zemlje in travice:




Na St. Oswaldski strani se je skoraj cel dan držala 'kapa' na vrhu hriba, zato tja nisva rinila. Je pa sonce zdaj že dovolj visoko, da so tudi kaiserburške proge v glavnem sončne:




Klamerca ni odstopala od povprečja, razen da je bila bolj prazna in posledično manj zvožena:


Na progi pod štirisedežnico me je neprijetno presenetilo, da so bila na zgornjem delu mesta zdrsana do kopnega! In to z novim snegom in nekaj metrov od žiraf, to ni ravno pohvala za topničarje in ratrakiste . Saj je bila bolj trava in zemlja, ampak če težim Pohorcem, moram v Badu uporabiti ista merila. Vreme pa se že slabša:


Skratka, ni bilo idealno (tega prvi dan po novem snegu tudi nisem pričakoval), slabo pa tudi ne. Jutri pa 'power day' na Peci ??
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:

... ampak po zelo dolgem času je delal tudi Hirschprunglift, zato sem tukaj bolj pridno fotkal - kdo ve kdaj bom spet smučal tukaj:



Kaj staro 'klamerco' pa nisi izprobal (proga 6), tam se zadnje sezone redko da smučat.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 1 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2012/13
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB