Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2012/13

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Katschberg 2012/13 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2012 9:16 am    Naslov sporočila: Katschberg 2012/13 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Otvoritev sezone 6.12, od danes naprej v pogonu vse glavne naprave (9/16), snega od 20 do 40 cm, proga A1 odprta . Cene karte 33,5e (cena kot za skupine).
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2012 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Sprobamo jutri

Danes na Nassfeldu, kamnolom in ledene kepe,..meni ni blo vsec,..
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2012 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Poročilo od danes - mrzlo, vetrovno, malo ljudi. Zjutraj sem se že ustrašil da 3 sedazaradi vetra ne dela, pa je potem le zvozila cel dan. Proge dobro zasnežene, dosti spihanih mest do trde poledenele podlage, kamenja ni bilo veliko, nekaj ledenih grudic ker sneg še ni dobro predelan, drugače pa super podlaga. Še dobro da imajo sedaj kabinke, da se lahko skriješ pred mrazom in vetrom

A1 zgoraj:

A1 malo nižje (od seprentine naprej je bila podlaga slabša kot zgoraj):

Rdeča proga ob dvosedežnici:

Kupčki narejenega snega na črni progi pod dvosedo kjer je bilo zelo mrzlo:

Tschaneck:

Aineck:

Gamskogel, odprta samo ena proga, pa še ta ne v cwelotni širini. Je bila pa sosednja sicer zaprta proga tako lepo zratrakirana, da je bilo potrebno sprobat.

Črna proga pod Tschaneckexpressom, odprta do polovice širine, zgoraj spihano in trda podlaga.


Pod črto, dober smučarski dan.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2012 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

samo opozorilo,.... na dvosedi iz Margarete, je kar nekaj sedežev namazanih mastjo..... tako da poglejte bunde...

Je bil pa danes kar lep dan... sploh na A1 in tam okoli... na drugo stran sploh nismo šli:)

Včeraj je bil pa sneg še boljši kot danes, samo je blo oblačno in še bolj mraz kot danes... so pa včeraj okoli 3h zaprli trosedo,... je veter preveč pihal

Pod črto.. dva dobra dneva smučanja
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2012 9:50 pm    Naslov sporočila: Katschberg Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Pozdravljeni,
v soboto gremo skupinsko v Katschberg, ker nas pa je premalo kandidatov za avtobus, me zanima če je kakšen kandidat za soboto? Odhod avtobusa iz Ig-a, ter vmesna postaja na Viču (parkirišče končne 6-tke)
Več info na sz.

Lepe božične praznike.
Matija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazo
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2012 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 22:39
Prispevkov: 58
Kraj: Mislinja

Od sobote do torka sva smučala na "Kačiju", vreme je bilo tako tako, razen ponedeljka, ko je bilo res kičasto. Včeraj Aineckbahn, Gipfelbahn in Silverjet 2 zaradi vetra niso obratovale. Na Tschanecku pa je bila obupna megla, tako da sem moral z avtom pobegnit do St. Margarethen, kjer sem se potem skoraj cel dan vozil po dvosedi. Danes zjutraj okoli devetih je na prelazu malo snežilo in megla je segala nižje od polovice Tschanecka. Odločila sva se, da ne bova smučala in sva se lepo odpeljala domov. Pa drugič...









_________________
2014/2015: 12 dni =1x Großeck-Speiereck, 1x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Turracher Höhe, 1x Bukovnik, 5x Flachau, 1x Zauchensee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@mazo jaz sem smučal v torek, ker je bila na Bergfexu najboljša napoved glede na napovedan močan veter povsod, pa še dokaj sončno vreme je bilo napovedano. Kot ti, sem bil prisiljen zaradi megle na prelazu odpeljati v Margareto, samo da smo se mi dvakrat spustili po A1, ki je bila edina proga brez kamnov, vendar precej ledena, posebej zgoraj zaradi vetra. Da ne bo kdo spet nakladal, ni bila samo megla, tudi zemlje, kamenja in stopnic, je bilo precej na Tschaneku. Od tistih 50 napisanih cm niti sledu, prav bogo, sploh glede danes, ko sem bil v Sillianu, kjer se kopljejo v snegu. Moram pa priznati, da so mi bile progi na dvosedi kar všeč, pa sonček je cel dan kukal čez prosojne oblake.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Triglavski
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 9:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2012 18:00
Prispevkov: 56


Vceraj sem bil gor Ko sem zjutraj pogledal na kamere se mi je zdelo da je zapadlo kakih 10 najvec 15 centi snega, ko pa sem prisel gor sem ugotovil da sem se zmotil Zapadlo je namrec od 30 do 40 centi suhega snega in samo upal sem lahko da so steptali proge(lansko leto se mi na Mokrinah je ob podobnih razmerah zgodilo da je bilo steptanih manj kot pol prog ).Vseskozi je na vrhu movno pihalo, proge pa so bile sicer poteptane, vendar ko si zelel pritsnit za karving zavoj se je smucka potopila kakih 15 cm v sneg.Na povezavah so se zato naredili ogromni kupi.V tako mehkem okolju je najbolj prav prisla t.i. "Celc" tehnika Edine zame lepo smucljive proge so bile na dvosedi v margareti, kjer je ilo snega manj, podlaga pa trda.Na drugo stran prelaza sploh nisem sel, saj sem se vracal okoli dveh in ze od dalec je bilo videti, da bi sel bolj kot na smucanje na rodeo Pod crto:dokaj slab smucarski dan, veselei pa me da so poteptali vse proge kjub razmeram in s tem pokazali, da jim je mar
_________________
Srecno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Danes sem bil na smučišču že ob pol 9 zjutraj (prvi avtobus smučarjev ), zelo sem bil presenečen da so naprave že delovale pred 9uro , zjutraj rahla koprenasta oblačnost katera pa se je hitro razkadila. Naredil 7.072 vert.m., 39 downhill distance, 18 lifts, 419 minutes fun. Novo zapadli sneg se še ni sprijel z starim, tako da so kmalu nastali kupi. Proga A1 je bil cel dan v odličnem stanju. Pretirane gužve ni bilo, se je pa na spodnji postaji dvosede čakalo 15min (upam da kmalu zamenjajo to ozko grlo), je pa vmes na progi A1 pred odcepom za gondolo Sliverjet, informativna tabla lepo opozarjala, da se spodaj čaka(na dvosedežnici) in da je boljše iti na gondolo kot pa da padeš v gužvo.


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
koči
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 21:57
Prispevkov: 1


Jap tale dvoseda je ras ozko grlo
Nikjer ne omenjajo kake menjave,čeprav so gornji del dobr poštimal v zadnjih letih, mrbit, nam pa mou parking daje upanje, da bojo povečal kapaciteto,saj je drugače A1 skor neuporabna, razen za zadnjo furo.
No ta vikend je napadl neki novga, samo bo vseen bol potegnt do OT ali zauhenceja, kjer jih je pa kar malček zamedl...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Nikjer ne omenjajo kake menjave

Kako da ne - že lani ko so odprli Silverjet 2 so objavili da bo Silverjet 1 (= zamenjava dvosedežnice) sledil leta 2013. Upam da časovni načrt še drži, za 2012 so načrtovali novo akumulacijo na Ainecku (mi je zagotovil žičko še konec marca lani), s katere na koncu ni bilo nič. Upajmo da se tudi Silverjet 1 ne bo podobno premaknil ...
Citiram:
mrbit ... mou parking ... vseen bol potegnt ... zauhenceja
Spet en post pri katerem imam težave z razumevanjem slovenščine ... ja nič, očitno se staram ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2013 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Danes na Katschiju. Vreme tako, tako. Največ sonca je blo tam v sredini dneva, drugače pa difuzna svetloba, ki je bila kar moteča.

Proge so na čaneku zdržale cel dan, na ajneku proti margareti pa so bile dobre verjetno samo takoj zgodaj zjutraj, od poldneva dalje pa so ble razrite. Čisto na vrhu se je še nekaj dalo, tastrmi deli pa so bli s takimi kuclji, da je noge lomilo. Sma z ato zajebala, ker sma zjutraj na čaneku vozila, in šele kasneje šla na ajnek. A1 je bla zgoraj OK, potem pa so se stopnije za vsakih 100 m.n.v. dvignile za ena in spodaj je blo okroglih 10 stopinj

Uglavnem, ni bilo slabo. Guzve nobene, nasmučali smo se kolk tolk in noge zadosti bolijo
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 9:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


bil sem v sredo in četrtek na kačiju. vozil sem izključno tschaneck črna pista ,ki je bla oba dni super, razen v zgornjem desnem delu se po kakih dveh urah pokaže veliko pomrznjene zemlje in tudi kamenja tako da tam je treba pazljivo. šel sem v sredo tudi eno furo na aineck (diretissima) in je po strminah zelo mehka (verjetno nalašč, ker če bi bla trda potem bi kak helikopter moral priletet) in pa srednje dve strmini totalno brez snega, zunaj so plate trave, kamenje.
Gužve nič, največ do avtomatov se je čakalo. je pa veliko hrvatov.
vglavnem, še do drugega tedna bo bolelo, toliko sem se nakarval.

priporočam zelo, ker je podlaga res neverjetno dobra.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


včeraj in danes zopet na kačiju. Vozili smo oba dni samo črni tschanek. Včeraj super proga, ni pripomb. Gužve ni bilo, max do avtomatov.
Danes malce vetra in malo več ljudi, na vrhu je pihalo. ni delal aineck in je bilo zato malce več ljudi. okoli pol 12 so odprli aineck in se je čakalo 2 sedeža na sedežnici.
ponoči so zasneževali zato so bili pod žirafami mehki kupi.
podlaga: beton, večinoma samo naravni sneg in drži koliko lahko. Priporočam zelo!!

še komentar četrtkove nočne smuke: mladina pijana, jih je blo pa prov smešno gledat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Danes sem bil na Kaciju. Vecino sem se vozil po kabinkah, na progah desno od zgornje kabinke kamnja ogromno, nekje gleda ven tudi malo trave, na kar precej mestih so bile plate ledu, A1 glede na razmere solidna, proga pod 2-sedo zaprta, ni bila niti dobro zratrakirana, nekaj malega so tam tudi delali sneg, najboljsa proga je bila tardeca ob 3- sedi. Ce primerjam danasnjo smucarijo s sredinim BKKjem je bilo danes veliko slabse, Kacija odsvetujem do naslednjega obilnega snezenja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2012/13
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB