Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2012/2013

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Osojščica 2012/2013 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


je bil kdo danes gor? kakšna je kaj podlaga in obiskanost (gužva)?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Na žalost ja . Zjutraj se mi je zdelo prav katastrofalno slabo. Zgoraj je pihal močan veter, ki je na proge nanašal sneg, že pred deseto je bilo razrito, med kupi pa led. Na srednjem delu je bila mešanica novega in starega, marsikje grudastega snega, vmes tudi led, na spodnjih Klosterlih pa enakomerno ledeno. Resnici na ljubo moram povedati, da je bil led, ki ga omenjam,večinoma le precej trd sneg, a v primerjavi s prejšnjimi dnevi se mi je zdelo hudičevo trdo . Od prog, ki sem jih prevozil je bila najslabša tista do gondole, ne dosti boljša zgornja Klosterle in najmanj slaba spodnja Klosterle, drugje zaradi vetra nisem bil. Poleg dobrih 20cm (na vrhu) novega snega in zadnje odjuge je k ''kakovosti'' prog pripomogla množica smučarjev, tudi nekaj čakanja je bilo potrebno. Mislim, da bo že jutri stanje prog nekoliko boljše.
Tole je moj pogled na današnjo smuko, ki je najbrž obremenjen s prejšnjimi štirimi fantastičnimi dnevi. Prijatelj, ki je bil tudi gor, je bil bolj zadovoljen, je pa vztrajal tudi popoldne, ko je veter popustil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Se moram žal kar strinjati s Tomijem glede današnje katastrofe 8-seda je bia razrita tudi že ob pol10tih...

Mi je bilo pa zanimivo gledati kako so delali sneg na levi progi Gipfelbahna, katerega je veter takoj spihal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha7
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 0:53
Prispevkov: 48
Kraj: Slovenj Gradec

Tudi jaz sem bil žrtev tega četrtka.

Precej gneče je bilo in kar nekaj slovensko govorečih ljudi
Bom se zagotovo vrnil po 6. 1. ko gre Avstrijska raja nazaj na šiht
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VMarko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 12:20
Prispevkov: 12


Lep pozdrav.
S kolegi planiramo en 3 dnevni smučarski izlet v Avstrijo z avtodomom. Prvič bi spali pri Osojščici pa me zanima me ali se da tam kje prespat z avtodomom zastonj ali te podijo iz parkirišč?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 1:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Če ste z avtodomom in imate tako možnost, pejte kam dlje, na kako boljše (večje) smučišče...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 2:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


Se strinjam s hroščem. Pojdite vsaj na drugo stran Tur, če ne do Tirolske. Osojščica je še za enodnevni izlet bolj boga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VMarko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 2:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 12:20
Prispevkov: 12


Za študentski žep in prvič v tujino bo kar dovolj . Plan je da prvi dan Mokrine, nato bi se peljali do Osojšice in prespali ter naslednji dan tu smučali, ker je tudi se mi zdi skipass akcija. Mene samo zanima če ima kdo kakšne izkušnje s spanjem na parkiriščih pod smučišči ali kje blizu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 2:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Če greste na smučišča bližnje Koroške ste se kar prav osredotočili na kombinacijo Nassfeld-Gerlitzen, ta odločitev pa ima tudi alternativo - 1. dan BKK, 2. dan Turracher Hohe...no kakor se boste odločili. Če pa ste pripravljeni narediti kakih 50 km več, bi se jaz odločil za Lienz z okolico ali področje Lungaua, tudi to ni daleč. Zadnjič sem se peljal mimo Silliana, tam je precej kampov za avtodome, pa če se ne motim tudi v Mauterndorfu.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Prespite lahko na parkirišču Klosterle na severni strani smučišča, če se vam ne da voziti naokrog pa tudi pri spodnji postaji gondole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 4:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


VMarko je napisal/a:
Za študentski žep in prvič v tujino bo kar dovolj . Plan je da prvi dan Mokrine, nato bi se peljali do Osojšice in prespali ter naslednji dan tu smučali, ker je tudi se mi zdi skipass akcija. Mene samo zanima če ima kdo kakšne izkušnje s spanjem na parkiriščih pod smučišči ali kje blizu.

Hotel sem reči, da če imate možnost spanja v avtodomu in s tem prišparate za apartmaje (če seveda avtodoma drago ne najamete), je v radiju 50-100km (10 l nafte) precej boljših, večjih in atraktivnejših smučišč. Govorim iz lastnih izkušenj, ker so pač ta bližnja koroška smučišča primerna za dnevne smučarije, za 2+ dni se pa že splača zapeljati malo dlje.
Seveda pa kakor vam paše oz. kakor vam žep omogoča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2013 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes zjutraj sem bil na Osojščici

V dolini dež, na gori pa sneg na sami progi je bilo ob 9h cca 15-20 cm novega snega, ne zvoženega

Okoli 10h pa so se začeli valiti, drugi smučarji. Bilo je cel kup mladih Italijanov, vejretno je bil kakšen športni dan...

Tako da sva se ob cca 11. pobrala domov ker ni blo več za smučat. Kupi, vmes leden plošče, sneg se je spreminjal v dež Ni da ni
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Nekaj današnjih slik, zjutraj najprej sonce in odlična proga do gondole, nato so se navlekli prosojni oblaki. Prvič to sezono sem se spustil po Turmabfahrtu in nato naprej:









A proga ob spodnji vlečnici je bila precej slabša, zato sem se vrnil na standardne proge, pridružilo se je tudi sonce :







Spodnja proga Klosterle je bila bistveno trša, vendar je bilo čez nekaj ''mokce'', ki je omogočila dober oprijem (nabrušenih) robnikov. Še ob 13h je bilo težko najti kakšno zdrsano mesto. Gneče danes ni bilo, nekaj čakanja je bilo potrebno le na Gipfelbahnu, ko so pač dopoldne na smučišče prihajali zaspanci .


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 53 x = 22 x Moelltal, 7 x Osojščica, 6 x Mokrine, 6 x Turrach, 5 x BKK, 3 x Sillian, 2 x Tromeja, 1 x Goldeck, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

živjo,

jutri gremo v avstrijo na smučeraj, pa me zanima kaka zna bit kej gužva na osojščici? po webcamih zgleda je kr nekaj ljudi. je bolje iti kam bolj severno, ali je pač ob takem vremenu vsepovsod pričakovati malce večjo gnečo.

lp
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

no tudi mene zanima kaj lahko pričakujem jutri na osojščici? je dosti folka med tednom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2012/2013
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB