Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern 2012/2013

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Obertauern 2012/2013 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Zell am See jaz vsekakor odsvetujem, kvečjemu kot izhodišče za druga smučišča. Za kaj več pa moraš povedati, kaj želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voodoo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


marko je napisal/a:
Zell am See jaz vsekakor odsvetujem, kvečjemu kot izhodišče za druga smučišča. Za kaj več pa moraš povedati, kaj želiš.


OK torej iščem smučišče kjer naj bi ble steze široke, dobro urejene,
sam rabim malo strmejše široke proge za snowboard carving....

zdej da bi se od tukaj vozil nekam daleč ne pride v poštev... torej smučišče in app naj bi bila blizu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Jaz mislim da z Obertauernom ne moreš zgrešiti...meni najljubše smučišče od vseh, na katerih sem že smučal v Avstriji...
Apartmaji in hoteli so večinoma čisto ob progah, je pa res da ni glih poceni vse skupaj...
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voodoo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


simo je napisal/a:
Jaz mislim da z Obertauernom ne moreš zgrešiti...meni najljubše smučišče od vseh, na katerih sem že smučal v Avstriji...
Apartmaji in hoteli so večinoma čisto ob progah, je pa res da ni glih poceni vse skupaj...


kaj pa če primerjaš Ober - Kratchberg ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Obertauern je večji in lepši od Katschberga, predvsem pa so proge bolj raznolike, na Kat. potekajo večinoma vzporedno po treh pobočjih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Stvar okusa ... na OT recimo niti slučajno nimaš tako dolgih prog kot z Ainecka v Sv. Margareto. Meni nobeden od omenjenih ni ravno prvorazredno smučišče, bi pa vseeno, če bi moral izbirati, dal Katschbergu majhno prednost. Zell am See pa bi v tej trojici dal brez dvoma na prvo mesto. Seveda je to moje mnenje, so mi pač všeč dolge črne in temnordeče 'avtoceste' z vsaj 1000 višinci in udobnimi gondolami nazaj na hrib, in teh (dolgih prog v dolino namreč) imaš v Zellu kar 5, če vsako prevoziš dvakrat imaš za tisti dan dovolj. Meni taka smučarija pač bolj 'sede' kot dvajset fur na neki kratki sedežnici, pa čeprav le-ta leži v nevemkako čudovitem visokogorju. Da pa so mnenja različna, je pa dejstvo, tako da boš moral sam preizkusiti ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


...bi pa nekaj dodal o Zell Am See-ju, govorim o pripadajočem smučišču Schmittenhohe, v Zell-u sem preživel eno zimo in moram povedati, da je bila tam praviloma velika gneča. Ogromno 'turističnih' smučarjev slabega znanja predvsem iz Nizozemske, Rusije, Anglije in Poljske, dolge kolone-kače tečajnikov, smučišča načeloma ne bi priporočal, morda januarja. Lučaj stran je ledeniško smučišče Kaprun, kjer je -10 do -15 stopinj pozimi stalnica, proge imajo ozka grla, tako da tudi ta v tvojem primeru ne pride v poštev.

Na tvojem mestu bi se bolj poglobil v Saalbach ali pa Gerlos, prvi je, vsaj po mojih opazovanjih, bolj oblegan.
Gerlos: http://www.zillertalarena.com/en/arena/winter/start_winter.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voodoo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


no iščem ravno dolge, široke in strme proge, upam da tam ne vozijo tečajniki

grem pa v začetku januarja


Nazadnje urejal/a voodoo Pon Nov 26, 2012 11:01 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


http://www.schmitten.at/en/map-of-the-slopes.html

Dober termin...tečajniki se večinoma vozijo ob Areitbahnu 2 in 3, (na zemljevidu zgoraj) jutranja proga št. 14 bi znala biti po tvojem okusu.

Vseeno bi jaz dal prednost Gerlosu. http://www.bergfex.at/gerlos/panorama/

Progi št. 41 in 42, pa v dolino 38 in na drugi strani 36 itd, predvsem pa je Gerlos tudi večji, zanimivejši za večdnevni obisk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Jaz sicer nimam izkušenj iz Zell am See-ja, kjer je po preteklih poročilih gneča. Če greš 1. teden v januarju, bo zagotovo gneča, kasneje manj. Imam pa zelo dobre izkušnje s Zillertal Areno. To je večje in tudi višje ležeče smučišče, kot Zell am See. Je tudi zelo razgibano, najdeš od širokih črnih, do dolgih rdečih prog, za karvanje pa so idealne modre in temnomodre proge na podorčju smučišča z imenim Hockrimml. Zelo prijetno smučišče, sem smučal tudi v Söldnu, ki naj bi bilo mnogo boljše smučišče, pa me je Zillertal Arena mnogo bolj navdušila. Pa še tako daleč ni!
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Krimmel proge so odlične, sicer ne strme vendar široke, perfektne za 'leno' karvanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Polh 100% se strinjam s tabo: Zell am se: bljak, fuj. Tudi tiste dolge proge, o katerih piše Miki so na svojem začetku tako zafilane, da te mine smučati. In vse proge razen ene se odcepijo šele v spodnjem delu. Gneča je celo na dan, ko je toliko ljudi, da niti ne delajo vse naprave. Najbrž si ni težko predstavljati, kakšen dren je na progi običajne širine, na katero se stekajo 2 krožno kabinski žičnici, moderna kabinka in 6 seda, od katerih večina čistih začetnikov na tečajih. In tej progi se ne moreš izogniti.

Jaz bi svetoval, da če še nikjer nisi bil, da greš nekam relativno blizu. Cca 200 km iz Ljubljane imaš Flachauwinkel, ki ga lahko, ko se ga naveličaš zamenjaš z enim od sosednjih smučišč, potem so tu Gsteini, Schladming itd. Še bliže je Bad Kleinkircheim, ki pa je januarja nekoliko senčen. Zillertal je sicer že daleč, ampak, če domuješ na Gerlosu je precej bliže.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2012 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

V Obertauernu pa obratuje že polovica naprav, artiljerija strelja na polno, tako da bo po moje naslednji vikend obratovala večina naprav oz. verjetno vse
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2012 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


lega Obertauerna je idelna, dolina 1700m , zato je vedno na polno zasnežen
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2012 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


Kakšno je stanje v tem koncu? koliko prog je odprtih? grem 15.12. gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern 2012/2013
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB