Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Fischer Progressor 800 in 900

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Fischer Progressor 800 in 900 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Niklasss
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 6:39 pm    Naslov sporočila: Fischer Progressor 800 in 900 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:57
Prispevkov: 24


Pozdrav,

Ali kdo smuča oziroma je probal smučat na Fischer Progressor 800 in 900..zanimata me predvsem razlike in filing med tema dvema smučakama...
_________________
Stavni portal: http://www.bettingin.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Dve sezoni vozim progressor 9oo.Prej sem vozil Nordica WC slalomke. Pri mojih letih sem se pravilno odločil (56...), in bolj uživam v smučanju....
Ker pa imaš dilemo med 8oo in 900ko,pa ne vem kakšno je tvoje znanje (in kondicija) , 8ka je bolj mehka in tudi lažje vodljiva. Po mojem občutku res lahko hitro vijugaš in tudi "polagaš" dolge zavoje kot proizvajalec reklamira.
LP Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2012 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Vzami 900 nimaš kaj zgrešit!Jih imam in sem ful zadovoljen s njimi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voluharka
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 11:41
Prispevkov: 30


A bi bile (900) dovolj trde tudi za mojih 105 kg?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Tako je!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Kaj pa tale zadeva, vaša mnenja?
http://www.youtube.com/watch?v=114be6r7-2w


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2012 1:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


10-ka se posebej veliko obeta. Za parkrat na sezono je ta tehnologija sigurno prava stvar, sam pa sem do teh multipraktikov postal nekoliko skepticen po tem, ko sem polomil atomicove D2 smucke, oziroma so enostavno popustile in se polomile pod prednjim okovjem. Vprasanje koliko km in koliko obremenitve zdrzi mehanizem, ki spreminja karakter smucke. Ce pa je zadeva trpezna in kvalitetna, je pa to TO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 12:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Se strinjam, za Amphibio ne rečem pač dva profila vkomponirana brez dodatnih nastavitev.
Tukaj je pa v smučko vdelan sistem, ki je kot si omenil vprašljiv, glede trpežnosti oz. uničljivosti.
Drugače pa tole je, če že, prava stvar.
http://www.youtube.com/watch?v=HREuk2Rl0wc

PS. Kaj se je pa zgodilo z double dekarcami
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 5:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


D2 sem vozil 2 leti brez problema v kombinaciji s cevlji s 100 flexa, nato pa so cevlji zaceli odpovedovati, sem pa nabavil cevlje s 120 flexa. Nekaj casa je slo brez problema, nato pa sem parkrat mocno pritisnil smucke na mehkem terenu v zavoj in so postale se bolj anemicne, kot so bile ze sicer. Potem pa se ena voznja po naritem snegu in so se spodaj enostavno odprle. Pocila je masa, pod njo pa se je videlo, da je na obeh smucah pocila tudi kovinska plosca. Skratka... sreca je bila, da se nisem kje ubil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jess
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 12:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Okt 2013 1:34
Prispevkov: 3


Zanima me mnenje oziroma kaj bolj priporočate glede na vaše izkušnje. Namreč, odločam se za nakup novih smuči in izbiram med:

- Fischer Progressor 800
http://www.skite.si/ski/fischer-progressor-800-2013-2014

- Fischer Progressor 900
http://www.skite.si/ski/fischer-progressor-900-2013-2014

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

jess je napisal/a:
Zanima me mnenje oziroma kaj bolj priporočate glede na vaše izkušnje. Namreč, odločam se za nakup novih smuči in izbiram med:

- Fischer Progressor 800
http://www.skite.si/ski/fischer-progressor-800-2013-2014

- Fischer Progressor 900
http://www.skite.si/ski/fischer-progressor-900-2013-2014

Hvala in LP


Tole tudi mene zanima, kaj se bolj priporoča dobremu rekreativcu? Poznavalci, ne šparat tipkovnice

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 4:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Tudi sam se imam za dobrega rekreativca in sam bi izbral definitivno 800.

Itak imata smučki dvojni radij, kar pomeni, da je spredaj slalomski radij, zadaj pa veleslalomski.

800 je vsekakor manj zahtevna, dopušča več napak in predvsem zaradi manjšega radija, bi sam vzel slednjo.
900 pa je trša, in tudi za hitrejše smučanje.

Bi pa vsekakor probu tole"čudo" zelo rad. Vendar opažam da je na slo.smučiščih bilo v zadnjih letih zelo malo testiranj Fischer-ja.

Sam imam že nekaj let stare Fischer SC Race-slalomke. In izbiram med novimi elankami SL oz.SLX ali pa med temi Fischer Progressor 800.
Zelo rad bi jih pa prej probal. Elanke sem, in je občutek fantastičen.

Je pa res tudi, da je Fischer Progressor 800 veliko cenejši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jess
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2013 12:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Okt 2013 1:34
Prispevkov: 3


Najboljši nasvet je, da testiraš smuči. Tako sem se obrnil na skite.si in si sposodil Progressor 800 in Progressor 900. Prejšni vikend sem jih imel že možnost testirat. Moram priznat, da sem nad Progressor 900 naravnost navdušen. Prav takšno smučo sem iskal. Gre za kompaktno in dokaj trdo smučo, zelo stabilno v zavoju. Morda malce počasna pri prehodu iz zavoja v zavoj saj je nekoliko širša na sredini, vendar zelo stabilna na južnem/novo zapadlem snegu (beri razrita proga)..kar "preluknjaš" kupe. Namreč, do sedaj sem vozil slalomske smuče (Elan SLX) in morda res, kdor išče smuči za bolj kratke zavoje potem naj raje vzame Progressor 800 ampak se da tudi z Progressor 900 odpeljat kratek zavoj še posebaj pri tem pride do izraza nova rocker tehnologija. Poleg tega me je tudi presenetila mirnost pri nekoliko večji hitrosti. Zaradi testa in dobrega svetovanja prodajalca sem že naročil smuči (Progressor 900 2013/2014 v dolžini 170 cm), katere že nestrpno pričakujem.

Upam, da sem s tem lahko pomagal komu pri odločitvi, je pa res, da priporočam test (v kolikor imate možnost in ne vrjamete na prvo besedo trgovca) in nato nakup.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2013 8:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

Tudi sam se zelo nagibam k 900-ki... Kolikšna dolžina smuči se priporoča na mojih 176cm? Bi bilo 165 OK, ali raje 160? Trenutne slalomke RC4 mi pri 165 ustrezajo. Hvala in lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Kar se mene tiče je vedno bolje 5 cm več kot 5 cm manj..

Jaz bi na tvojem mestu vzel 165 ali mogoče še raje kar 170. Za slalomirat so slalomke. Namen Progessork je ravno v tem, da jih lahko tudi malce bolj spustiš in se pelješ hitreje. Ne škodi torej, če je smuča malo daljša in bolj stabilna

Sam tudi razmišljam o Progressorju 900, vendar dolžina 180
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Fischer Progressor 800 in 900
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB