Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Švica » 4Vallees - Veysonnaz - Verbier

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 4Vallees - Veysonnaz - Verbier « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Jas
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 9:29 am    Naslov sporočila: 4Vallees - Veysonnaz - Verbier Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2005 22:51
Prispevkov: 8


Živjo,

Letos razmišljamo, da smo bi se na enotedensko smuko odpravili v 4 vallees. V ožji izbor je prišel nekako Veysonnaz ali Verbier.
Smučišča ne dvomim, da so enkratna! Zanima pa me kakšna je "vas" Veysonnaz - kako velika je ali so tudi kakšni lokalčki, trgovinice, kakšen center za večerni sprehod? Kaj pa Verbier?
Kakšne so tam cene - kavice, pijačke na smučišču ? In koliko je z avtom od Veysonnaza do Verbiera?

Vsekakor bi mi kakršne koli informacije prišle zelo prav.

Hvala
_________________
Jas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 10:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


drago
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alioth
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 1:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


Drago? Kaj je drago oz. dražje, kot drugje?
V 4-dolinah sem bil parkrat. Sistem je velik, ni pa najmodernejši. Tisti, ki cel dan radi "potujejo", se bodo še vrnili. Tisti, ki se jim dopade npr. Kronplatz, pa tam nimajo kaj iskati. Apartmaji so ugodni v Nendazu, kot izhodišče pa je še primernejši Siviez - išči na interhome.com. Verbier je za nastanitev predrag.
Veysonnaz je bolj pusta vasica, zato je ne priporočam. Nendaz (zgornji seveda, obstaja tudi spodnji) je zvečer kar prijazno mestece, ravno prav veliko. Tudi marketov je kar nekaj: Migros, Coop, PAM - najcenejši je Migros.
Z avtom iz Veysonnaza do Verbierja pa je okoli 70km, tako da si hitreje s smučkami tam.
Pivo Cardinal pa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


karta za 4 doline pride skoraj 300eur.
če pa kupiš samo za veysonaz/nandez pa okoli 220eur.

v trgovinah je približno tako kot v franciji...na smučiščih ravno tako.
precej dražje kot recimo v ita ali avstr.

mi smo bili v Les collonsu. vasica pod thyonom.
smučišč imaš vseh vrst. žičnice so večinoma kar zastare (veliko vlečnic in sedežnic) in seveda tudi nekaj novih gondolskih.

lahko greš na mont fort 3300m. lep razgled ob lepem vremenu.

prevoz: LJ-milano-simplon-sion
cca 750km, cestnine 35eur (v eno smer)

mi je bilo všeč, ravno tako kot mi je v kronplatzu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
k.r.e.g.l
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 20:07
Prispevkov: 31
Kraj: Slovenj Gradec

lani sem bil v vasi Les Collons, na skrajnem vzhodnem delu 4 Walles. od tu je do skrajnega zahodnega dela kr nekaj ur smučanja. Če bi šel še kdaj, bi poiskal bivališče v Nendazu ali še raje v Thyoonu, to je približno nekje na sredini celega sistema. Najlepši del za smučanje pa je bil Verbier, ampak kot rečeno, do tja je kr dlje z avtom, si prej na smučeh
Cene? za 7 dni bivanja v Les Collonu 4* 220?/po osebi plus karte (dnevna 43?). 2x smo se iz Les Collonsa peljali z avtom smučat v Crans Montano, kjer je dnevna karta 53?!!! Ampak smučišča tam s panoramo vred to poplačajo. Z avtom do tja približno eno uro vožnje. Hrano smo si nakupli v mestu Sion, kjer pa so cene bile malenkost dražje kot pri nas. Glede cen na smučiščih: pijača veliko dražja, hrana malenkost manj.
_________________
10/11: 42x
Moelltal 5x,Heiligenblut 2x,Peca: 3x,Gerlitzen 4x,Nassfeld 2x,Kope 15x,Turracher Hohe 2x,Rogla 1x,Puy st.Vincenc 3x,Les deux Alpes 1x,Alpe d'Huez 1x,Serre Chevaliere 1x,Koralpe 1x,Katschberg 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Švica » 4Vallees - Veysonnaz - Verbier
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB