Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Družinsko smučanje v Avstriji-prosim za nasvet

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Družinsko smučanje v Avstriji-prosim za nasvet « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 8:19 am    Naslov sporočila: Družinsko smučanje v Avstriji-prosim za nasvet Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Pozdravljeni.
Sem nov na tem forumu in kot vidim ste sami zagrizeni smučarji, ki imate na sezono kopico smučarskih dni.
Ampak prav gotovo ima kdo od vas tudi izkušnje s tem, kako peljati družino (z (majhnimi) otroki) na smučanje.
Mi gremo letos prvič. Z ženo sva bolj slaba smučarja, otroka sploh še ne znata, zato ju bomo vpisali v smučarsko šolo. Kr. Gora nam je predraga, Pohorje je (baje) v slabem finančnem stanju, sneg je vprašljiv.....tako da SLO odpade, odločili smo se za Avstrijo.
Pogoj je, apartma čim bližje smučišču in šola smučanja v slovenskem jeziku čim bliže apartmaju. Najbližje tem kriterijem je zaenkrat BadKleinkircheim-beli teden za družine.
Ima kdo kake izkušnje? Na kaj moram biti pozoren?....Sploh ne vem , kaj vse moram še vprašati.

Hvala za vaše nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 3:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Bad Kleinkircheim je veliko dražji od kranjske gore, pa po moje za majhne otroke slabši. Jaz bi svetoval kakšno manjše smučišče, kjer ni drena, karte in namestitev so cenejši. Recimo Weisensee je že en tak primeren, ker je zraven še jezero. Samo težko bo najti v tujini smučišče s slovensko šolo smučanja. Bo treba malo pobrskati, kaj organizirajo klubi in agencije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmalok
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 13:58
Prispevkov: 18
Kraj: Murska Sobota

Mogoče Vogel, polpenzion v koči Burja (na samem smučišču). Bili že dve leti zaporedoma, prijazno in dobro (če nisi preveč zahteven). Najboljše v času, ko nimajo nikjer drugje počitnic. Lani je bil polpenizon za 4 dni okrog 230 Eur na osebo (že vključena smučarska karta).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Najprej nočem reklamirati Rogle, ampak njihova šola smučanja je zelo dobra. Sklepam, da imaš še predšolske otroke,tako da lahko koristiš "nizko" sezono z nižjimi cenami-najem apartmaja, hotel... (pa učitelj v domačem jeziku)
LP Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Če ostanemo v Avstriji, mi na misel pridejo Koralpe in pa predvsem Falkert. Ne vem pa, kako je s slovenščino. Vem pa, da imajo v BKK tudi slovenske učitelje smučanja. Vendar, v trdi zimi je BKK v senci, meni osebno bi morali precej plačati, da bi en teden čepel v senci in gledal sonce na drugi strani. Tam je St. Osvald, so pa proge na celotnem področju dokaj zahtevne, razen ob kakšni kratki vlečnici. Seveda pa ne vem, kako slaba smučarja, kot pišeš, sta.
Glede otrok, meni se zdi nesmiselno popolnega začetnika vtakniti v tečaj. S triinpolletno hčerko smo, res že precej let nazaj, začeli s hojo doma, po tapisonu in preko okroglih palic, da se je navadila težišče prenesti naprej. No, doma tudi zato, ker tisto leto ni bilo snega in smo potem iskali kakšen kupček umetnega. Potem je bil pa dober vsak klanček z iztekom, oči je bil vlečnica, start pa postopoma vedno višje. Ampak takrat še nismo bili tako moderni. Šele na to bi prišla v poštev šola, od katere bi potem otrok v enem tednu odnesel precej več.
Bi pa tudi jaz za začetek raje predlagal kakšno manjše smučišče v Sloveniji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Tudi sam ne vem kakšnega primernega smučišča za vaše potrebe.
Drugače pa SK Koper organizira smučaje v Italiji-Civetta z tečajem za otroke.Ko so bili prijatelji tam so bili zelo navdušeni.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 7:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Uf, hvala za namige.

Otroka sta stara 8 in 6 let, torej moramo zaradi šolarja v termin 16.-23.2.2013 (šolske počitnice).
Nisem še nič rezerviral, čeprav sem zelo blizu temu. Hvala za vaše pripombe.

Še kakšno prosim.

Avstrijo sem mislil predvsem zaradi tega, ker je v Sloveniji sneg zelo vprašljiv.
Torej predvsem mi je pomembna šola smučanja za otroka. Oba sta že bila na smučeh, sicer zelo malo. Starejši se je že tudi malo spuščal, tako da to mislim, da ne bo problem.

Bi bilo mogoče bolje, da ne hitim z rezervacijo in se odločim kak teden prej glede na snežne in vremenske razmere? (gužve najbrž ne bo - deljene počitnice in kriza)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 8:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

8 let starega lahko mirno vzameš iz šole za 1 teden, to dela večina staršev, imaš vso pravico. Majhnih otrok po moje ni dobro preveč zamoriti s smučarskim tečajem in smučanjem nasploh. Celodnevni tečaji čez cel teden, po možnosti s kakšnim zateženim učiteljem, s katerim bo veliko štamfanja in zateženih vaj lahko marsikomu smučanje tudi priskuti. Pomembno je tudi, kakšni so otroci. Če nimajo problemov z navezovanjem stikov in jih skupina sprejme, je v redu, v nasprotnem primeru lahko smučanje postane muka. Ampak šolarji so po moje že dovolj stari za tečaj, mlajši rabijo starše in praviloma zelo različne aktivnosti, da se ne začnejo dolgočasiti. Večinoma ne morejo biti cel dan v šoli smučanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

poglej ribnico na pohorju in kope z novo štirisedo je prava za take sigurno bolje kot rogla sigurno .lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
facko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Sep 2008 8:25
Prispevkov: 42
Kraj: LJ

Kot je že Marko povedal izkoristi t.i. "Gabrove" počitnice (5 šolskih dni = 1 teden - od sobote do sobote). Se izplača.

Termin: konec januarja. Takrat je 99% povsod sneg. Če ne tisti od zgoraj pa iz pipe.

Lokacija: Kranjska Gora. Tam smo se naučili smučati vsi (moja mama, sestra, moja malenkost, 3 tete in sedaj naša 8letnica). Na strmine pod Vitrancem čakajo še 6 in 3letnica Zakaj KG? Dostop z avtom do smučišč (in apartmajev) brez težav tudi če je zunaj XXXcm snega - ni ti potrebno riniti v kakšne višave. Tudi če je zima zelena nameljejo dovolj snega iz pipe da je pobeljeno in pripravljeno za mladeniče vseh starosti. Za starost tvojih otrok čimprej v smučarsko šolo - bodo takoj osvojili. Šol je dovolj (ne izbrati največje!!) in če najdeš primerno potem ste na konju.
Gneča je v KG vedno - v terminu počitnic in tudi drugače. Ampak to otrok v smučarski šoli ne moti in

Še podatek za vaju, če sta bolj varčne sorte: popoldanske karte se dobi bistveno ceneje v ...

Tudi če zdravje zaškriplje je poskrbljeno v kraju samem. (Pred 4imi leti sem ves teden namesto da bi smučal ležal pri 39stC in gledal na smučišče )

Nastanitev? V apartmajih tik ob smučišču - ulica se imenuje Smerinje ... 50m do prve žičnice, če to ni luksuz

Če te še kaj zanima, vprašati ni greh
_________________
Sezona 09/10: 1x nov družinski član ))
Sezona 10/11: 3 ure na smučeh ((
Sezona 11/12: 1xStVr; ni slabo :-))
Sezona 12/13: 15 ur na smučeh. Situacija se izboljšuje ...
Sezona 13/14: plan = 1 teden v KrGori; realizacija = 2uri na smučeh
Sezona 15/16: ne vem
Sezona 16/17: pozabil
Sezona 17/18: 1x
Sezona 18/19: nič
Sezona 19/20: 1x Višarje. Juhuhuuuuu
Sezona 20/21: samo preveril smučarsko opremo
Sezona PCT: bomo videli ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Milko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Malo na fackota in njegovo hvaljenje Kranjske gore.
Otroški poligon je majhen, skupine otrok ki jih učijo, pa so prevelike, pa tudi starost je porazna od 4letnikov do 12letnikov zbašejo skupaj.
Konec januarja je lahko zelo mrzlo, pa še preveč je enodnevnih junakov, ki razkazujejo svoje idiotizme, pa najraje nekje ob robu otroškega dela.Pa tudi poceni ni, ne apartmaji ne gostinska ponudba.
Sam pa sem oba postavil na smuče pri starosti slabih štirih let, naprej pa sta dobivala znanje na tečajih v SK.In sem videl kakšen napredek je če, se z dvema otrokoma ukvarja en učitelj smučanja.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 05, 2012 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz sem bolj za fackota. Če bo januarja mraz v Kranjski, bo toliko bolj neugodno v senčnem Badu. Tudi drugače je Kranjska v redu za družine, ko bi le naredili še toplice... Meni je bil še ljubši Bohinj, ampak na žalost tam ni več smučišča (Kobla). Sploh recimo take, ki imajo še dojenčka, se lahko z njim sprehaja naokrog, lahko tudi oba starša smučata z isto karto (eden dopoldne, drugi popoldne), se lahko tudi dober smučar vsaj malo nasmuča v par furah na Podkornu. Januarja tudi ni tako drago. Šol smučanja je v Kranjski več. Otroci so različni. Mnogim odgovarja družba, da se potem malo dokazujejo in zaletavajo drug v drugega, drug drugega spodbujajo in opogumljajo. Starši niso vedno najboljši učitelji, se mi zdi da Pončo že tako ni ravno nek smučar, velikokrat pa otroci najmanj poslušajo ravno fotre (če se ne pišejo Kostelič).

Veliko otrok je tudi na Cerknem, kjer pa meni ni preveč všeč za otroke, saj je začetniško smučišče na vrhu, kjer vozijo tudi vsi naprednejši smučarji in hitro pride do trka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2012 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

Milko je napisal/a:
Tudi sam ne vem kakšnega primernega smučišča za vaše potrebe.
Drugače pa SK Koper organizira smučaje v Italiji-Civetta z tečajem za otroke.Ko so bili prijatelji tam so bili zelo navdušeni.


Pončo, na spletnih straneh smučarskega kluba Koper so zelo ugodne ponudbe za smučanje v Civeti v Italiji. Splača se pogledati.
Pa tudi svojo smučarsko šolo imajo (v slovenskem jeziku).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skia
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 9:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 23:21
Prispevkov: 9


Mi smo bili lani v Kranjski gori za 5 dni in smo dali ta večjo punco (4 leta) v smučarski tečaj, mlajši (2 leti) pa se je z enim od naju sankal. Smučarija, hotel (boom počitnice) ter karta nas je prišla cca 700 eurov. Res je bila gužva na smučišču, sam učitelj na tečaju pa se je zelo potrudil za otroke. Kot so pa že predhodniki povedali je tudi Civetta v organizaciji SK Koper lahko zanimiva. Pri nas hodijo sodelavke in zelo zelo pohvalijo. Tako da letos tudi mi malo razmisljamo o tem.

Sicer pa sem neuspešno lani iskal apartma v Kranjski gori za ugodno ceno. Ve med vami kdo za kakšnega?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Država ima par apartmajev za javne uslužbence. Zunaj glavne sezone so včasih prosti:

http://www.mpju.gov.si/si/delovna_podrocja/javna_uprava/investicije_in_nepremicnine/sektor_za_stanovanjske_zadeve_in_pocitnisko_dejavnost/pocitniska_dejavnost/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Družinsko smučanje v Avstriji-prosim za nasvet
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB