Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2012/13

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 52, 53, 54  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2012/13 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Smucisce Janina
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 16:26
Prispevkov: 115
Kraj: Rog. Slatina

Danes vredu smuka na Arehu čez noč je malo zmrznalo tako da so bile proge vredu.zasneževali so povezave in pisker
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

Še moje poročilo iz Piskra:
Temperatura ob prihodu ob dvanajstih -1 in ob odhodu -4, brez vetra in sončno. Cojzerica na desni strani vrhunska (podlaga trda, brez ledu in nanosov). Pisker po prelomnici prav tako dober vendar z nanosi snega, saj je v spodnjem delu delalo 10 topov. Smučarjev izredno malo in v zgornjem delu Piskra lepa naravna kulisa zaradi 2 cm novega snega, ki je najverjetneje padel predvčerajšnjim.
Kot kaže letos ne bomo smučali po levi zgornji strani Piskra, saj so se po mojem mnenju pravilno odločili, da dajo prednost zasneževanju spodnjega dela Piskra.

Slike iz današnje smuke bo prilepil Technoalpin 56.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Še par slik:





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

volki je napisal/a:
Še moje poročilo iz Piskra:
Temperatura ob prihodu ob dvanajstih -1 in ob odhodu -4, brez vetra in sončno. Cojzerica na desni strani vrhunska (podlaga trda, brez ledu in nanosov). Pisker po prelomnici prav tako dober vendar z nanosi snega, saj je v spodnjem delu delalo 10 topov. Smučarjev iozredno malo in v zgornjem delu Piskra lepa naravna kulisa zaradi 2 cm novega snega, ki je najverjetneje padel predvčerajšnjim.
Kot kaže letos ne bomo smučali po levi zgornji strani Piskra, saj so se po mojem mnenju pravilno odločili, da dajo prednost zasneževanju spodnjega dela Piskra.

Slike iz današnje smuke bo prilepil Technoalpin 56.


Uf, ma nemoj....mogoče uradni podatki, kak vir od kod si to pobral, ali samo tvoje sklepanje.....Malo lovske trosiš....vedno je tako,vsako sezono....takoj ko je mogoče, zasnežujejo tudi levi del....tako da ne zavajat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Lepe fotke s Piskra + Cojzarice , in glede na srednjeročne napovedi tudi edino prav da rešujejo proge ki so že odprte - nič dobrega se ne obeta med prazniki, leve strani do odjuge itak ne bi uspeli zasnežit.

Jaz pa sem danes zjutraj za dve uri zavil na mariborski del, hladno je bilo ravno toliko da so lahko zasneževali na bejbiki (ponoči pa do podvoza na Slemenu):




Sleme je bilo fenomenalno, proga pod Poštelo pa takoj zjutraj tudi zelo dobra:










Sneg je bil pomrznjen, žal pa je že precej 'cukrast', torej zrnast in slabo sprijet s podlago, zato so se kljub malemu številu smučarjev že okoli enajstih tu in tam pokazale plošče.

S Čopko pa je tako: uradno je zaprta (s tablo, brez ograje). Takoj za Trikotno Jaso je 20 m kjer je treba odpeti smučke. Škoda, tu bi bila potrebna (dobesedno) ena noč zasneževanja z enim topom. Ali pa malo čaranja z ratrakom:


Dalje je proga čisto vredu prevozna, na ravnini sta sicer še dve mesti kjer je snega bolj na tanko, znameniti S - zavoj in dalje proti spodnji postaji pa gre brez težav. Bilo pa je zelo ledeno in precej nemirno, ker (uradno zaprte) proge seveda niso steptali . Dvakrat sem imel dovolj:






BTW, VSI ki se nahajajo na Čopki so ilegalci. Zakaj? Na trikotni Jasi je zaprta za smučarje ... :


... v dolini pa za pešce :


Sem pa danes bil kar jezen, ko sem na prvi furi med Luko in Trikotno jaso sredi proge našel sledove dveh ali treh pešcev, ki so očitno po večernem teptanju, ko je bil sneg mehek, morali hoditi ravno po sredini proge, potem pa so zjutraj v pomrznjenem snegu bile njihove globoke stopinje. Dajte, če morate nujno hoditi po snegu, uporabljajte vsaj skrajne robove proge. Ali pa katero od kopnih poti na Pohorje!

Pa še aktualni pogled skozi okno: trenutno 'streljajo' do spodnje postaje Slemena, upajmo da bo danes ponoči možno zasneževati še kaj nižje ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Za copko res skoda da jim ni cisto ratalo. Drugace pa se mi zdi da so z zgornjega dela stadiona pobrali topove.
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 10:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


fischerpro3 je napisal/a:
volki je napisal/a:
Še moje poročilo iz Piskra:
Temperatura ob prihodu ob dvanajstih -1 in ob odhodu -4, brez vetra in sončno. Cojzerica na desni strani vrhunska (podlaga trda, brez ledu in nanosov). Pisker po prelomnici prav tako dober vendar z nanosi snega, saj je v spodnjem delu delalo 10 topov. Smučarjev iozredno malo in v zgornjem delu Piskra lepa naravna kulisa zaradi 2 cm novega snega, ki je najverjetneje padel predvčerajšnjim.
Kot kaže letos ne bomo smučali po levi zgornji strani Piskra, saj so se po mojem mnenju pravilno odločili, da dajo prednost zasneževanju spodnjega dela Piskra.

Slike iz današnje smuke bo prilepil Technoalpin 56.


Uf, ma nemoj....mogoče uradni podatki, kak vir od kod si to pobral, ali samo tvoje sklepanje.....Malo lovske trosiš....vedno je tako,vsako sezono....takoj ko je mogoče, zasnežujejo tudi levi del....tako da ne zavajat.


Letos pomeni letošnje leto, se pravi še naslednjih 11 dni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
svfilip
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2012 12:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Lepo je bilo na forumu sodelovati. Jutri po vsej verjetnosti ne bom pisal ker ne bom nic videl (konec sveta)
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2012 7:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

technoalpin56 je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
volki je napisal/a:
Še moje poročilo iz Piskra:
Temperatura ob prihodu ob dvanajstih -1 in ob odhodu -4, brez vetra in sončno. Cojzerica na desni strani vrhunska (podlaga trda, brez ledu in nanosov). Pisker po prelomnici prav tako dober vendar z nanosi snega, saj je v spodnjem delu delalo 10 topov. Smučarjev iozredno malo in v zgornjem delu Piskra lepa naravna kulisa zaradi 2 cm novega snega, ki je najverjetneje padel predvčerajšnjim.
Kot kaže letos ne bomo smučali po levi zgornji strani Piskra, saj so se po mojem mnenju pravilno odločili, da dajo prednost zasneževanju spodnjega dela Piskra.

Slike iz današnje smuke bo prilepil Technoalpin 56.


Uf, ma nemoj....mogoče uradni podatki, kak vir od kod si to pobral, ali samo tvoje sklepanje.....Malo lovske trosiš....vedno je tako,vsako sezono....takoj ko je mogoče, zasnežujejo tudi levi del....tako da ne zavajat.


Letos pomeni letošnje leto, se pravi še naslednjih 11 dni.


Lahko da pomeni....lahko pa tudi drugače....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gregor99
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2012 1:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 23:17
Prispevkov: 57
Kraj: Maribor

Novi webcam
pri hotelu Areh


_________________
sezona 2012/2013=14x Mb Pohorje, 2x Schladming
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gregor99
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 23:17
Prispevkov: 57
Kraj: Maribor

Danes sem bil na Pohorju in je bilo kar v redu
Smučarjev je bilo malo. Proga je bila do Lukeja do 12. ure kar v redu.
Sicer pa je zgoraj bilo sonce od Slemena navzdol pa gosta megla. Čopka je bila super. Tu in tam kakšno kamenje sicer pa nič hudega.




podatki iz topa na čopki

_________________
sezona 2012/2013=14x Mb Pohorje, 2x Schladming
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sensas1
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2012 23:14
Prispevkov: 3


Lp nujnoo rabim nekoga za kako uro bordanja jutri
Kupim karto tistemu keri bi biu pripravljen malo pomagat, poklici 041877720


Nazadnje urejal/a sensas1 Sob Dec 22, 2012 5:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Tudi jaz sem smucal na pohorju ampak bolj na bejbiki zaradi poskodbe. Drugace pa imajo dve novosti premalali so vlecnico bellevue in na poligonu imajo manjsi sotor v katerem imajo mize. Drugace pa je bila smuka solidna na topu zgoraj sem ob pol stirih nameril -0,4 stopinj celzija.
l.p. svfilip
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 23, 2012 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Danes ponivno bil zgoraj. Prisli smo ob devetih vreme je bilo soncno baje 7 stopinj celzija. Proge so zdrzale do enajstih potem je bila spze mala odjuga.
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2012 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Skoda www.24ur.com/do-konca-leta-snega-ne-bo.html

_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 52, 53, 54  Naslednja Stran 17 od 54

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2012/13
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB