Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Kranjska Gora - aktualne informacije 2012/2013

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Kranjska Gora - aktualne informacije 2012/2013 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Jani
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 19:28
Prispevkov: 195
Kraj: Kranjska Gora

Spoštovani,

letos smo za urejenost smučarskih prog v Kranjski Gori prejeli mnogo pisnih pohval, ustnih pa nebroj.

Da smo se zares trudili, je moč razbrati tudi iz spodnjih izrezkov letošnjih objav na forumu. Sicer ne vem, če ste tako izvrstni smučarji kot npr. pj in Špik, vendar se vam za pohvale iskreno zahvaljujemo.

Lahko mi verjamete, da je odlična pripravljenost smučarskih terenov nam, še najbolj v interesu. Ampak če ne gre, pač ne gre.

In da, teptalni veleumi, hitrost teptanja v takih razmerah je za dobro urejene proge izrednega pomena. Žal pa vas moram razočarati, saj je kvaliteta smučarskih prog v spomladanskih pogojih obratno sorazmerna s hitrostjo teptanja. Dobro progo teptalec pusti za seboj samo do takrat, ko ojuženi sneg prične zmrzovati. To vam bo potrdil vsak voznik teptalnega stroja, če je le kdaj delal v takih razmerah. Ko pa sneg prične zmrzovati, se pa pričnejo delati kepe, poznajo se gosenice itd. In z vsakim poskusom popravljanja nastale situacije, se vse skupaj še poslabša.

Hvala vsem še enkrat in lep pozdrav!

Jani

Jozze47 je napisal/a:
V sredo in četrtek je bila Kranjska super, razen Dolenčevega ruta in Brsnine je vzhodni del smučišča obratoval v celoti. Kako je s podkorenskimi smučišči, ne vem, poligon je šibal. Solidno zratrakirano, dober sneg, razmeroma hladno, veliko sence, ker je dan najkrajši, a smuka res dobra. priporočam.

Triglavski je napisal/a:
... )Proge dobro urejene, na povezavah se sicer najde kamenje ki ga je vecinoma mogoce obvoziti(podkoren-kranjska, dolencev rut-vitranc), guzve ni bilo veliko(na napravah se ni cakalo).Najboljsi za moj okus pa seveda poligon na katerem je bilo zaradi jutranje trde podlage(ni bilo veliko naritega snega) veselje postavit smuco na "kanto"

Stane60 je napisal/a:
... Poligon je bil lepo urejen, primerno trd, ciljna strmina pa je bila popoldne že kar dobro ledena. A če paziš to niti ne moti. Vmes sem šel pogledat tudi proti Kranjski gori, se pakrat peljal po zelo ozki a dobro urejeni progi "S", kot smo ji včasih rekli. Ni mi dalo miru pa sem se po desetletjih spet enkrat peljal po Brsnini. Pa je bilo vseeno na poligonu najboljše. Krasen in uspešen dan je za mano. Bom ponovil...

Triglavski je napisal/a:
... Poligon je bil cel dan zelo v redu, podkoren 2 je bil kar poln vendar je bilo po dolgem casu izjemno prijetno smucati po popolnoma naravnem snegu No v kranjski gori je bilo veliko ljudi in proge so bile hitro razrite pa vendar je bilo tudi ob dveh se kar zadovojlivo ...

Jozze47 je napisal/a:
... Smuka je zdaj super, snega je dovolj, da so ga odlično zratrakirali, vse proge delajo, je bilo pa kar precej ljudi...
... Kakorkoli, priporočam, tudi napovedana otoplitev (ob 13. uri je bilo 5 stopinj) ni prav nič škodovala snegu - niti malo ni spustil.

gapi202 je napisal/a:
Danes so bile super razmere v Kranjski gori . Sneg je zdržal do konca. Ljudi je bilo zelo malo, le nekaj športnih dnevov. Ledenih plošč je malo.

jure je napisal/a:
Smuka v preteklih dneh je bila odlična, poznajo se nizke temperature, ki omogočajo da proge niso uničene, sploh nočna v soboto fenomenalna. Čez vikend je bilo ogromno ljudi. sigurno je tukaj največ dogajanja pri nas v zimskem času.

erber je napisal/a:
Danes res čudovita smuka po novem snegu. Okoli 45 cm ga je zapadlo čez prošlu noć. Na Velikoj Dolini pravljica...

joko je napisal/a:
danes lepa smuka snega je včeraj namedlo okoli 55 centi blo je pa kr precej gužve

gapi202 je napisal/a:
Dane s v Kranjski gori odlične razmere in nobenega čakanja na podkorenski strani, na kranjsko gorski strani pa je blo slabše že zjutraj je bilo preceej južno. Proge so bile pa najbolj zrihtane v Veliki dolini. Se pa že pozna da so utrdili tekmovalno progo.

JakaB je napisal/a:
Čeprav sem pred letošnjo sezono rekel, da me Kranjska Gora par let ne bo videla, sem se danes vseeno odpravil tja in ni mi bilo žal. Prišel sem ob enajstih, ljudi ni bilo praktično nič (dobesedno par ducatov), sneg pa še super. Ene par voženj sem šel na Dolenčevem rutu, ki je potem počasi postajal južen, zato sem se premaknil na podkorensko stran, ki je bila še ob dveh odlična. Tako perfektne FIS proge že dolgo nisem videl, sploh zgornja strmina je bila sanjska, predvsem za slalomske zavoje (daljše zavoje so malce otežile stopnice od ratraka). Ob progah je bilo tudi precej celca, ki je bil v senčnih predelih še zelo užiten.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

NoriSnezak je napisal/a:
Kranjska gora res ni ravno biser. Visoke cene kart, obilo nesramnih smučarjev (na drugih slo. smučiščih ne naletiš niti približno na toliko neotesancev kot v KG) in slabo pripravljene proge s trdim snegom in veliko leda... Ne vem, če bom še mnogokrat obiskal ta slovenski 'aspen'.


Aja? Snežak, tole sezono sem kakih 15 x smučal v Kg, pa nisem naletel niti na enega neotesanca.Če sem koga prijazno opomnil, da morda smuča predrzno, sem zmerom dobil dostojen odgovor - navsezadnje pa ga morda tudi sam serjem... Cena kart je res v slovenski špici, a v trojki Pohorje, Krvavec, Kg, ki naj bi bile špica slovenskih smučišč, primerljiva. Kar se priprave prog tiče, stanje vendarle nad povprečjem, denimo podobno kot Stari Vrh, na Krvavcu sem se navadno bolj lovil po kakšnih robovih od ratrakov, Pohorja pa žal ne poznam. Kranjska gora ima zagotovo kar nekaj napak, a te niso v nebo vpijoče, mislim, da si zasluži v celoti solidno oceno. Nekako se strinjam z lanskim evropskim testom, da dobiš za svoj denar veliko (na testu je zasedla 2. mesto!).
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Jani je napisal/a:
letos smo za urejenost smučarskih prog v Kranjski Gori prejeli mnogo pisnih pohval, ustnih pa nebroj.

Ja kaj naj recem... za marsikoga je Union ali Lasko se vedno vrhunsko pivo.
Pac ljudje smo si razlicni. In kar se mene tice, je urejenost prog v Kranjski gori totalno pod kakrsnim koli nivojem. Zakaj je temu tako ne vem. Nikoli nisem vozil ratraka, niti nimam te zelje, tako da me razlog zakaj so proge postimane neprimerno slabse kot drugje, niti ne zanima. Vazno je, da so postimane za en k**, oz. temu sploh ne mores reci, da so urejene.
Slike, ki bi to dokazovala res nimam, ker se mi preprosto ne da tega delat... Se vedno pa lahko napisem svoje mnenje.
In se enkrat bom napisal, kar sem napisal ze pred dnevi. Niso problem pogoji, ni problem nocna smuka, in vsaj ta petek ni bil problem Pokal Vitranc, saj je od tega vmes ze pol metra novega snega (kar je zares problem, saj bi mi bilo neprimerno bolje smucati po gladkem ledu, ki je ponavadi na Vitranski tekmi, kot pa po tem kar je tam ponavadi, ko tekem ni). Pa glede na to, da sem na svetovnih pokalih na progi, vidim, kako vam uspe urediti progo takrat, se pravi znate narediti, ce zelite. Takrat vam uspe urediti progo brez 30cm stopnic in brez gore kep po celi progo, pa so bile tekme do sedaj v vseh mogocih pogojih, kar pomeni. da se da, ce se zeli.
Se enkrat priznam, da do sedaj nisem smucal veliko v Kranjski Gori, ampak se vedno dovolj, da vem da vreme in vremenski pogoji niso razlog za slabo pripravo prog, saj sem bil gor ze v vseh mogocih vremenskih razmerah, pa je zgodba vedno enaka. Prav tako je vecinoma po tujini stvar v podobnih razmerah neprimerno bolje urejena. Zakaj je temu tako, pa me ne zanima. Vem pa, da nisem dovolj lokal patriota, da se bom na vsak nacin mucil po nasih smuciscih, samo zato, da bi pustil denar doma. Glede na to, da moram za ta denar kar posteno delati, ga pac raje nesem tja, kjer lahko normalno smucam... pa ceprav je karta (se) drazja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 10:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

pj; mogoče imaš prav,ampak vseeno malo pretiravaš !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Malo sem premišljeval o pripravi prog, ker se mi je v zadnjem času že nekajkrat zgodilo, da nisem bil najbolj zadovoljen s pripravo prog in to tudi pri takih kalibrih kot so Schladming, Saalbach, Zauchensee. Vedno v pogojih sončnega in toplega vremena čez dan in hitre ohladitve zvečer.

Sploh za vikend v Cerknem sem opazil, da je bila recimo polovica proge steptana idealno (tepih), na drugi polovici pa je bilo veliko grud in grudic. Ker najbrž ratrakist ni na delu proge se učil, na drugem pa že znal, je edina logična razlaga, da so na tem delu kepe, ki nastanejo med smučanjem že zmrznle in jih ratrak ni uspel zgladiti.

Problem je seveda v tem, da ne moreš recimo ob dveh nagnati smučarjev iz smučišča, ker je recimo takrat idealno za ratrakiranje, nimaš pa tudi toliko ratrakov, da bi smučišče steptali v pol ure.

Tako da po moje gre za čisto objektivne okoliščine in ne nujno za šlamparijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2013 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Danes v KG skoraj idealno. Manjkalo je samo sonce. Tako dobrih prog še nisem doživel. Skoraj brez ljudi. Ob tem se mi takoj porodi vprašanje, zakaj ljudeje ob idealnih pogojih ne gredo smučati? Briga me letni čas.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2013 9:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Z današnjim dnem 01.04.2013 zaključujemo z zimsko sezono 2012/2013. Vsem obiskovalcem se najlepše zahvaljujemo za obisk v tej sezoni in vas vabimo, da se nam pridružite 27.04.2013 ob odprtju poletne sezone
vir. kr gora.si
Škoda ker tako hitro zaključujejo dvomom da bodo lahko že 27 začeli z poletno sezono razem če bodo sneg plužili po sankaški progi in bike parku
No zdaj bi lahko vsaj naši reprezentanti trenirali na podkorenu tista 2 strojnika bosta cenejša kot ledenik.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

gapi202 je napisal/a:
Z današnjim dnem 01.04.2013 zaključujemo z zimsko sezono 2012/2013. Vsem obiskovalcem se najlepše zahvaljujemo za obisk v tej sezoni in vas vabimo, da se nam pridružite 27.04.2013 ob odprtju poletne sezone
vir. kr gora.si
Škoda ker tako hitro zaključujejo dvomom da bodo lahko že 27 začeli z poletno sezono razem če bodo sneg plužili po sankaški progi in bike parku
No zdaj bi lahko vsaj naši reprezentanti trenirali na podkorenu tista 2 strojnika bosta cenejša kot ledenik.


Že 14 dni nazaj sem napisal, da Kranjskogorcev res ne razumem, da v tako dobrih snežnih razmerah v celoti zapirajo smučišče. Bodo rekli: snega je dosti, vreme pa je zanič, kar je res - a vreme se bo zdaj zagotovo izboljšalo. Ko bi denimo vsaj za dva vikenda zagnali Podkoren in da bi bilo vreme vsaj za silo normalno, ne kot včeraj, ko je bila megla, da kaj takega skoraj ne pomnimo, bi pokazali, da jim je kaj za ljubitelje tega smučišča, ki jih (nas) ni malo.

Jani, ki si dopisoval zgoraj zaradi kritik o slabi pripravi prog in si očitno v službi na žičnicah KG, kaj praviš?
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Kdo pa bo nakoncu smučal? Lahko je rečem, da vas je takih dosti, morda ti pa še par kolegov, to pa je vse...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


Res ne razumem ali je kaj z dovoljenji al kaj, ampak snega imajo v tem trenutku še za do 1. maja....

http://www.skylinewebcams.com/sl/webcam/slovenija/gorenjska/kranjska-gora/rtc-proga-kekec-mojca-rozle.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Pomoje se jim enostavno nesplača obratovat, usaj med tednom ker pač noben več ne smuča in se jim vrjetno stroški ne pokrijejo..lahko bi pa usaj za čez vikend zagnal kr takrt pa zna bit kej obiska.
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Žal naroda ni. Morda bi, ob zelo lepi soboti, bilo nekaj ljudi na dopoldanski. Verjetno se res ne splača.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


lenko je napisal/a:
Kdo pa bo nakoncu smučal? Lahko je rečem, da vas je takih dosti, morda ti pa še par kolegov, to pa je vse...
Zakaj pa potem pohorje še deluje za telih par kolegov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

luky je napisal/a:
lenko je napisal/a:
Kdo pa bo nakoncu smučal? Lahko je rečem, da vas je takih dosti, morda ti pa še par kolegov, to pa je vse...
Zakaj pa potem pohorje še deluje za telih par kolegov?


Ker je zraven mesto!?!?!
Kranjska gora pa nima takšnega prebivalstva v bližini ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Kranjska gora ima predvsem tedenske goste, medtem Pohorje pa dnevne, zdaj pa malo študiraj, kdo ti bo aprila planiral že vnaprej enotedensko smučanje z družino
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 9 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Kranjska Gora - aktualne informacije 2012/2013
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB