Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2012/13

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 Mölltal 2012/13 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2013 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
potem bi znala biti jutri tista prava spomladanska smuka, ko je sneg zjutraj pomrznjen in nato postopno spušča (upam ... ).

No, vsaj enkrat se mi je želja uresničila ... potem ko sva prenočila v dobro znani rdeči hiši pri 'Schnitzschule' med Flattachom in Obervellachom (Priporočam! Sobe povprečne, a čiste, WiFi brezplačen, zajtrk odličen), sva bila v soboto ob pol devetih na vlakcu in pred deveto na progi - to se nama bolj redko 'ponesreči' .

Klasična fotka, žal ne prav ostra ... koliko tega snega bo preživelo do septembra?? :


Sneg je bil povsem druga liga kot dan prej: ponoči je pomrznil, na steptano progo pa je padlo za prst do dva svežega snega. Za začetek dve furi na gondolo, poezija:


Na zadnji strmini novega snega ni bilo, stari lepo steptan, pomrznjen, a ne 'betonski':


:


Panoramabahn zjutraj:


Potem pa na Alteck:


Proge z nekaj centimetri svežega snega na steptani podlagi so bile dobre, off - piste pa fenomenalen: podlaga povsem gladka, čez pa toliko svežega da je povsod prijelo:


'Skiroute' desno od štirisedežnice, super:


Okoli 11. je sneg na sončnem Altecku postal težek, pa sva se prestavila na Panoramabahn. Tudi tu je bila fenomenalna smuka izven proge, pod sedežnico:


Uživancija - izven proge so bile razmere kot na perfektno urejeni pisti. Nobene mantrarije po celcu, tu si lahko počel vse kar navadno počnemo na progah, še karvat se je dalo:


Čakanja ni bilo več kot 3 - 4 sedeže, pa še tega ne bi bilo če ne bi šestsedežnica obratovala z zmanjšano hitrostjo in polovico sedežev v garaži. Je to res potrebno??


Za hec: talarčki pri spodnji postaji :


Pa še malo na ledenik:


Zgodaj popoldne še vedno odlične proge ob Panoramabahn:


Pa še malo spomladanske čofte ob treh proti vlakcu:


Slap nad parkiriščem:


Pod črto: končno en dan perfektne spomladanske smuke - škoda da je takšnih bilo letos za preštet na prste ene roke ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 12:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Pet dni na Meliju si zasluži nekoliko daljše poročilo .

Pa pojdimo po vrsti:

Sreda, 1. maj

Po nekaj dneh slabega vremena , ko večina naprav sploh ni delala, je končno prišla dobra napoved, ki se je celo uresničila ?. Zjutraj so se poslovili še zadnji oblaki:



Snežna podlaga je bila odlična, trda, a ne betonska. V tem času še nikoli ni bilo toliko tekmovalcev in prog za trening in prvič so jim upravljalci smučišča dodelili desni del smučišča, levega pa prepustili turistom. Končno, bi lahko rekel, kajti nazadnje sem moral voziti med koli, če sem hotel priti do restavracije ali črne proge do vlakca. Pa še več prostora imajo, ker je ta del smučišča širši:







Po drugi strani pa si upravljalci smučišča zaslužijo hudo grajo, kajti ob lepi napovedi na praznični dan so nam na šestsedežnici privoščili le polovično število sedežev , pa še hitrost vožnje je bila manjša. Čakanja je bilo zato skoraj več kot ob novembrskih konicah, no na drugih napravah je bilo prazno. Še ena manj lepa zadeva je bil rjavo obarvan sneg, kar je posledica močnih višinskih južnih vetrov, ki so krojili vreme v zadnjih dneh in so tudi ta dan popoldne spet prinesli oblake:





Četrtek, 2. maj

Vremenska napoved je bila spet slabša, a se je dopoldne skozi oblake občasno celo pokazalo sonce, popoldne pa je začelo deževati. Sneg je bil že zjutraj mehak, a so zaradi majhnega števila ljudi proge ostale ''užitne'', seveda za nas, ki nam je mehak sneg všeč. Tudi ko se je bolj pooblačilo je bila vidljivost kar dobra, nekdo je ugotovil, da je to prav zaradi zgoraj omenjenega rjavega snega.

Petek, 3. maj

Poročilo je napisal že Miki, a se z njegovo oceno nekako ne strinjam. Meni se je namreč prav dobra zdela tudi smuka, ne samo družba .
Po celonočnem dežju se je zjutraj začelo jasniti in zgoraj nas je pričakalo kakšnih 10cm pršiča na poteptani podlagi:



Takoj zjutraj je bilo fantastično, kaj kmalu pa je novi sneg postal južen:





Bolje je bilo nižje, kjer je bilo novega snega manj, ali sploh ne. Črna proga do vlakca je bila zjutraj odlična:











Pred deseto uro sem končno odločil poskusiti še izven prog, tu pa je bilo novega snega še precej več, očitno so proge teptali med sneženjem. Sneg je bil tu še vedno suh in smuka odlična:











Z Mikijem smo se srečali uro kasneje, takrat je sneg že postal južen. Glede znanja smučanja po celcu pa nikakor nimam pripomb, tista strmina gotovo ni za vsakogar. Na sliki te sicer nisem prav dobro ujel, boljše sem tvojo boljšo polovico :





Sobota, 4. maj

Kot vse te dni sem bil, no tokrat sva bila spet oba, na vlakcu že ob osmih. Sprešana kot sardine v konzervi, saj so vlakec napolnili predvsem tekmovalci z ogromnimi nahrbtniki in ostalo kramo. A je potem vse odtehtal pogled na sveže zasnežen ledenik:



Ker je že vse napisal Miki, naj pristavim le še bolj zgodnje slike z Altecka:













Nedelja, 5.maj

Kljub slabši napovedi se je v celoti ponovilo včerajšnje jutro, vključno z novim snegom, ki ga je navrgla včerajšnja pozno večerna nevihta:





Začuda so par cm novega snega na večini prog ponovno poteptali, sploh ni mi jasno kdaj, kajti proge so bile kar betonske. Pustili so le Alteck, črno progo ob Panoramabahnu, spodnji del proge v dolino in smuk progo, na kateri sem Hrvatom pred začetkom SG treninga le ukradel nekaj špur:



V skladu z napovedjo je zgornji del smučišča kmalu zagrnila megla, a se je že dopoldne spet začelo jasniti. Opoldne je bila še zelo dobra rdeča proga ob Panoramabahnu:



Zgornji del je bil takrat še v megli:



Malo po 12. uri pa je spet zmagalo sonce:



Na ravninskem in spodnjem delu proge do vlakca je bil novi sneg že dopoldne zelo počasen, zato popoldne nisem tvegal sezuvanja ? in sem se dol raje odpeljal z gondolo.
Na koncu lahko rečem, da sem z letošnjo prvomajsko smuko zelo zadovoljen , sploh če pomislim na grozečo vremensko napoved na začetku počitnic.


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 107 x = 29 x Moelltal, 14 x Turrach, 13 x Osojščica, 11 x Sillian, 8 x Tromeja, 7 x Mokrine, 5 x BKK, 5 x Goldeck, 4 x Innerkrems, 1 x Lienz, 4 x Španov vrh, 2 x Vogel, 2 x Mojstrana, 1 x Kranjska gora, 1 x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2013 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


@tomi: oko se mi orosi ob takem reportu
Sicer mi ni žal, da sem okušal vodo v drugem agregatnem stanju, ob obali, faušija je pa vseeno na meniju za zajtrk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 11, 2013 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


Tomi, zakaj pa ne greš na hintertuxter
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 12, 2013 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ker sem Gorenjc! Kar je izven karte je tabu , le našim žičničarjem občasno kaj prispevam . Pa nazaj v temo:















Takole je bilo včeraj. Na slikah še ne izgleda tako slabo, a smučati je bilo praktično nemogoče. V drugem delu noči je ob močnem vetru snežilo, na progah je bil ponekod star zmrznjen, ponekod pa v kupe napihan in temu primerno ''gost'' nov sneg, za povrhu pa se ni videlo popolnoma nič. Na tla namreč, na daleč ni bilo problema, ker skoraj ni bilo megle. Saj dobre smuke res nisem pričakoval, a sem mislil, da bo vsaj do vlakca šlo. Pa je bila posebno poglavje prav črna proga, ki je prejšnji dan sploh niso teptali in so bile zato na njej v južnem snegu narejene špure, ki so ob ohladitvi seveda otrdele .

Ampak, danes je bil nov dan . Zvečer je sneženje ponehalo, a je veter napihal dodatne količine snega:



Kmalu po osmi uri je precej močan veter počasi začel razganjati oblake:





Ob devetih je bilo že skoraj jasno, le ledenik je ostal v megli, pač klasična situacija ob severnem vetru:













Na progi do vlakca mi je pot prekrižala lisica, res nisem vedel, da pridejo tudi tako visoko. Nekaj časa sva opazovala drug drugega. A jo najdete na sliki?



Tudi spodnji del je bil super:



Res perfektna pa je bila črna proga ob Panoramabahnu:



Okrog devetih so Alteck ''napadli'' kar trije teptalniki. Nisem mogel verjeti, da so ob tako majhnem številu ljudi, ko so vse žičnice vozile prazne, šli teptat kar vse tri proge . Že tako težko gledam, ko popoldne žičnica dela v prazno, a si mislim, da imajo elektriko, in to iz obnovljivih virov, pač pri roki. Ampak, da gredo tako brez potrebe kurit nafto, mi pa res ne gre v račun. Ko so slabi dve uri kasneje pognali sedežnico, je bilo že oblačno, zgoraj rahlo megleno in temu primerno je bilo seveda tudi število smučarjev. Smučati je bilo po svežih progah sicer prav dobro, a vendar :







Takoj na začetku popoldneva je veter nekoliko opešal in se obrnil na bolj zahodno smer, tako da se je končno razčistilo tudi na vrhu. Sneg je bil odličen, proge še povsem nezvožene, super:





Naprej proti Panoramabahnu pa perfekten putrček:



In na koncu še nekaj slik za slovo:













Tudi od vlakca, čeprav nekako ni moja najljubša naprava .

Ne zamerite, če je v poročilu preveč slik, je pač zadnje. Saj bom zdaj dobre tri mesece in pol dal mir .

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 110 x = 32 x Moelltal, 14 x Turrach, 13 x Osojščica, 11 x Sillian, 8 x Tromeja, 7 x Mokrine, 5 x BKK, 5 x Goldeck, 4 x Innerkrems, 1 x Lienz, 4 x Španov vrh, 2 x Vogel, 2 x Mojstrana, 1 x Kranjska gora, 1 x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 13, 2013 1:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Zgleda, da pretirano epskega cevc dneva le nisem zamudil, bergfexovi napovedani centimetri so me držali v nemiru, pa se nazadnje vendarle nisem odločil, da grem gor.

Sezono sem bolj ali manj zaključil v petek, vreme je bilo sicer lepše, ampak je bilo vse, razen ledeniške proge, precej lepljivo in počasno, pa vseeno dober dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2013 5:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Huh, gledam vremensko napoved in opazim, da je v teh dneh napovedan več kot 1m novega snega O kakšni odjugi se sploh še ne da govoriti
Me pa zanima, kje bi lahko izvedel koliko snega je na ledeniku- podatki na bergfexu so namreč stari...
P.S. Ob novičnem odprtu 22.- če bi bilo dovolj snega na panoramabahnu- ali obstaja možnost da bi ga odprli ali je do zime odprt le ledenik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jun 01, 2013 8:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Zgleda da smo forumaši povsod približno enaki - ravno danes sem skoraj identično vprašanje od enega avstrijskega kolega našel na Alpinforumu . Kolikšna je celokupna višina snežne odeje ne vem, vsekakor pa je zanimiva grafika na avstrijskem vremenskem portalu http://wetter.orf.at/salzburg/sonnblick/#woche, ki podaja padavine za sosednji Sonnblick. Samo v četrtek in petek je padlo okroglo 100mm padavin, seveda vse v obliki snega, kar znese preko palca meter novega snega .

Panoramabahn zadnjih 10 let poleti nikoli ni bil odprt, tudi če je bilo kdaj konec junija še dovolj snega, torej tega tudi letos ne pričakujem. Se pa spomnim, da je enkrat ob vnovičnem odprtju v juniju bila urejena proga ob gondoli do vlakca (!), žal samo nekaj dni. Tako po malem upam, da bi se to utegnilo zgoditi tudi letos ...

Sicer pa so snežne razmere po Evropi nenormalne. V Pirenejih sta dve smučišči (sploh ne ekstremno visoki, tam okoli 2000 m) za vikend ponovno pričeli obratovati, na Dachsteinu še vedno obratuje sedežnica Mitterstein s spodnjo postajo na 2250m - tega se v juniju tudi še ne spomnim. Kolega z Alpinforuma je konec maja v povsem zimskih razmerah smučal na Passo Pordoiu (kjer je nihalka že pričela s poletnim obratovanjem), skratka, toliko snega v tem času ni bilo že zelo zelo dolgo. Zato po malem upam na kako presenečenje na meliju ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2013 8:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


miki je napisal/a:
Zgleda da smo forumaši povsod približno enaki - ravno danes sem skoraj identično vprašanje od enega avstrijskega kolega našel na Alpinforumu . Kolikšna je celokupna višina snežne odeje ne vem, vsekakor pa je zanimiva grafika na avstrijskem vremenskem portalu http://wetter.orf.at/salzburg/sonnblick/#woche, ki podaja padavine za sosednji Sonnblick. Samo v četrtek in petek je padlo okroglo 100mm padavin, seveda vse v obliki snega, kar znese preko palca meter novega snega .




Noro, včeraj novih 60 mm. Tudi za danes kaže podobno. Letos se zimoljubci res nimamo za pritoževati nad meteorološkim poletjem.

Mölltal ima le to smolo, da je tako izpostavljen soncu (za poletno smučarijo. Za druge letne čase je to prednost). Zato je poleti dobro, da greš smučat po kakšnem prehodu hladne fronte, ker ob 5h zjutraj dvomim, da bi lahko šel s kakšno reprezentanco gor. Mogoče pa.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2013 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


http://www.lawine.salzburg.at/daten/Sonnblick.html
Tukaj ne kaže ravno, kakšne količine snega... Ampak so pa padavine vsak dan močnejše.
Pa če smo ravno pri ekstremih:
http://www.lawine.salzburg.at/daten/Kitzsteinhorn-Gletscherplateu/30days.html
V zadnjem mescu skoraj 2m novozapadlega snega!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 7:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

No, včeraj je pa na Sonnblicku padlo skoraj 150mm padavin, torej meter in pol novega snega v enem dnevu .

http://wetter.orf.at/salzburg/sonnblick/#woche
_________________
Sezona 2012/13: 110 x = 32 x Moelltal, 14 x Turrach, 13 x Osojščica, 11 x Sillian, 8 x Tromeja, 7 x Mokrine, 5 x BKK, 5 x Goldeck, 4 x Innerkrems, 1 x Lienz, 4 x Španov vrh, 2 x Vogel, 2 x Mojstrana, 1 x Kranjska gora, 1 x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 7:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

tomi je napisal/a:
No, včeraj je pa na Sonnblicku padlo skoraj 150mm padavin, torej meter in pol novega snega v enem dnevu .

http://wetter.orf.at/salzburg/sonnblick/#woche

Po standardnih merskih enotah 150mm ni enako 1,5 metra .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 9:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Čakaj, čakaj, čakaj, torej po vseh teh obilnih padavinah, ki so jih doživeli, ti sklepaš, da je padlo le 15cm snega?
Uf, torej bi po zimi mogli met mi tud kar hude padavine... Potem takem kot praviš, pade le čez zimo recimo na voglu 2000mm padavin... Zanimivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

sandokan je napisal/a:
tomi je napisal/a:
No, včeraj je pa na Sonnblicku padlo skoraj 150mm padavin, torej meter in pol novega snega v enem dnevu .

http://wetter.orf.at/salzburg/sonnblick/#woche

Po standardnih merskih enotah 150mm ni enako 1,5 metra .

Vremenska postaja objavlja količino padavin (vode-stopljenega snega) ne glede na agregatno stanje. 150 mm je zelo veliko padavin. Sneg ima gostoto od 0,05 do 0,5. V ekstremnih pogojih celo med 0,01 in 0,91 (ledeniški led). Torej če pade 1 cm vode v obliki puhastega snega je to lahko tudi 20 cm snega. Množenje z 10 je seveda pri takih temperaturah, vetru in obsegu padavin nekoliko pretirano. In če tega pade 1 meter, se spodnji že precej sesede. Treba je tudi vedeti, da se gostota snega po 1 dnevu poveča za kakih 20%, po 2 za 40% in 3 za 50%
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2013 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Marko, jasno je , da vse to vpliva na višino snega. Za normalne pogoje pri temperaturah pod ničlo in brezvetrju razmerje 1mm padavin=1cm snega kar pogosto precej drži. Pri takšni količini je vpliv sesedanja seveda ogromen, veter pa je še posebno poglavje, kjer je nezanesljivo že samo merjenje padavin, kaj šele višine snega.

A ne glede na vse, tako zalitega Melija še nisem videl :





_________________
Sezona 2012/13: 110 x = 32 x Moelltal, 14 x Turrach, 13 x Osojščica, 11 x Sillian, 8 x Tromeja, 7 x Mokrine, 5 x BKK, 5 x Goldeck, 4 x Innerkrems, 1 x Lienz, 4 x Španov vrh, 2 x Vogel, 2 x Mojstrana, 1 x Kranjska gora, 1 x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja Stran 10 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2012/13
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB