Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2012/13

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 Mölltal 2012/13 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

@Mazyk: do sredine prihodnjega tedna ti visokogorskih smučišč ne bi priporočal, napoved kaže oblake/meglo + padavine + močan veter .

@Tomi: hude fotke, lepo je spet po dolgem času videti kako zgelda na meliju. Me občutek vara ali so na ledeniku spet nastreljali ogromne zaloge snega? Tam na 4. fotki se mi zdi, da je smučišče okoli topov postalo prav izbočeno . Na Altecku so, če sem prav videl, uredili 3 proge? Ali celo 4, kot lani spomladi?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 7:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Res so naredili veliko snega, letos hočem smučati že takoj 1. septembra . Zgornja povezava do modre proge, ki je sicer glede širine bolj kolovoz, je zdaj skoraj avtocesta . Naravnega snega pa ni toliko, kot ga je (bilo ) pri nas.
Z Altecka so 3 proge, srednja se spodaj razcepi in te tudi pripelje do dvosede. Postavili so nove usmerjevalne table in označili tudi varianto na drugi strani sedežnice. 4 prog se pa jaz ne spomnim .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2013 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


bil gor včeraj. prišli gor s prvim vlakcem in na vrhu je blo brez oblaka, brez megle, samo sonce! okoli pol 11 so se začele počasi meglice dvigat, ob pol poldne je blo pa že dokaj v megli. sicer se je še dalo vozit ampak si težko videl podlago.
sneg pa super, karving podlaga, le počasen zelo.

odličen dan, takih se še nadejam letos.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 5:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Danes najprej na Ankogel, ki pa ne obratuje zaradi okvare nihalke Na Molltalu pa megla in 10cm novega snega, vidljivost=0.
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 30, 2013 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Malo čez 8 na vrhu, sonček do 10.30 nato pa megla in vidljivost=0. Ob 11 pa smo se preselili v Ankogel



_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
widek
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 06, 2013 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2013 9:51
Prispevkov: 17


Ali se da dobit se kje poceni karta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Kdor včeraj ni rinil na Melija, ni zamudil prav ničesar ... še s sezonsko mi je bilo na koncu žal, da nisem raje ostal v dolini in sedel na sončku. Zanič vreme (megleno, oblačno, precej močan južni veter), predvsem pa zanič sneg. Eno ali drugo še prenesem - torej ali lepo vreme + slab sneg, ali slabše vreme + dober sneg, ampak to včeraj pa je bila najslabša možna kombinacija. V soboto (ali celo še v noči na nedeljo?) je očitno snežilo, zgoraj dobrih 10 cm, včeraj pa se je ta sneg na hitro ojužil - in to brez sonca, samo z meglo in južnim vetrom . Proge ki so bile bolj vožene (strma ob Panoramabahn, rdeča na gondolo) so čez dan postale celo malo boljše, ker se je novi sneg narinil na kupe in se je izpod njega pokazala trša podlaga, najslabše pa je bilo tam kjer je bila proga še 'nedolžna'. Eno furo sem naredil po desni progi na Panoramabahn, še ob dvanajstih sem našel 'rebca' od ratraka: katastrofa, pri vsakem zavoju se je ugrezalo tudi 10 cm globoko. Pa sploh ni bilo toplo, termometer na spodnji postaji Panoramabahn je kazal pol stopinje nad ničlo, z vetrom in meglo je bil vtis vremena bolj mrzel kot topel. Delala je samo gondola in Panoramabahn, smučarjev malo, ob dveh (ko sva imela dovolj) je bilo že skoraj prazno.

Skratka, če bi včeraj na Pohorju še obratovali, zagotovo ne bi moglo biti slabše. Zdaj nujno rabim za praznike vsaj en lep dan s solidnim snegom da si popravim okus ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2013 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Današnji dan je bil res krasen in smuka odlična, čeprav sem začel šele ob enajstih. Pa nisem nič zamudil, kajti še ob enih so bile proge na ledeniku in ob Panoramabahnu (pre) trde, črna proga do vlakca pa takrat ravno prava. Na ostalih delih je seveda močno sonce sneg že zmehčalo.









Smukaške proge tokrat po koncu treninga niso prepustili turistom, ampak so jo skrbno čuvali, ker je ne teptajo, ob koncu dneva jo samo z abručanjem pripravijo za naslednji dan:



A navkljub odličnim progam je bila glavna tema današnjega dne ''offpiste'', najprej na Altecku, kjer je bila označena skiruta že precej zvožena:



...a sem še vedno našel nedotaknjene flanke:



Opoldne pa z vrha:



Fantastična strmina :





Skoraj nič slabši spodnji del:



Seveda ni bilo pršiča, najprej je bil sren, ki se je nato povrhu zmehčal v perfekten putrček, kasneje se je bolj zmehčalo, a je bilo dobro vse do dveh, potem pa so lahko uživali le tisti s ''plohi''.

Dodobra zvoženi Alteck popoldne:



Ob enih je že popolnoma sameval, ob poltreh so ga le ustavili in začeli s teptanjem.

Malo pred koncem dneva:



Še pogled proti domu:




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 100 x = 24 x Moelltal, 13 x Osojščica, 12 x Turrach, 11 x Sillian, 8 x Tromeja, 7 x Mokrine, 5 x BKK, 5 x Goldeck, 4 x Innerkrems, 1 x Lienz, 4 x Španov vrh, 2 x Vogel, 2 x Mojstrana, 1 x Kranjska gora, 1 x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grady10
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 7:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2013 19:48
Prispevkov: 26


Včeraj je bil res super smučarski dan na Moelltalu.
Se moram mal pohvalit, da sem imel to srečo, da sem se še slikal z legendama smučanja Sicer sem čakal na Laro Gut, ampak tudi Ivica in Janica sta super Tomi, tebi pa čestitke za stoti smučarski dan v sezoni

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 1:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Bravo Tomi,super
http://shrani.si/f/T/4/4EJvaohi/tomi-100.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Hvala! Upam, da se kaj srečamo, žal pa je zaenkrat napoved za cel teden slaba .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2013 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 124


Zdravo,
nikoli še nisem bil na Moltallu, planiram pa iti enkrat v maju. Do kdaj se letos pričakuje dobre razmere? Je v tem času še vedno gužva med vikendi? Je boljše da si izberem en dan med tednom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grady10
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2013 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2013 19:48
Prispevkov: 26


Mislim, da delajo do 12.5., potem pa so kakšen mesec frej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2013 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Nekam dolgo že nisem prilimal nobenih fotk , pa bom danes nadoknadil. Prvič v prazničnem tednu sva se spravila na Melija, danes je bilo vreme vsaj na pol lepo (od jutra pa tja do dveh je bilo v glavnem sončno z nekaj oblaki). Snežnih razmer ne morem ravno pohvaliti - včeraj je deževalo oz. nad nekje 2600m snežilo, ponoči je bilo oblačno/megleno, zjutraj pa je posijalo sonce. Drugače kot južno v takih razmerah ne more biti, sploh na položnih delih je 'cukalo' da sem se včasih bal da bom padel iz pancarjev ...

Ampak lepo vreme + fajn družba odtehta marsikaj. Za začetek smo si s Tomijem privoščili eno po celcu od šestsedežnice na Panoramabahn:




Tomi v akciji:


Še moja boljša polovica se ni mogla upreti celcu:


Moje slikice pa bo zihr prilimal Tomi, da mi vzame še zadnji kanček iluzije o tem, da slučajno znam smučat po celcu :


Od prog je bila še najboljša strma ob Panoramabahn:




Proga v dolino je bila popoldan prav zabavna - cel 'ravninski' del si lahko peljal povsem naravnost, ne da bi pridobil na hitrosti . Spodaj pa nekaj ojuženih grbin (ampak meni osebno je bilo tukaj vseeno lažje smučat kot na ledeniku, kjer je bil poleg južnega starega še južni novi sneg):




Še dve panoramski - na sever v dolino Gastein, vreme je zgledalo proti severu celo lepše kot na meliju:


Na jugovzhodu pa grozeči oblaki:


Ob dveh se je dokončno pooblačilo, zato sva zaključila:


Ko sva z vlakcem prišla v dolino, je začelo na parkirišču rahlo deževati. Popoldan je bilo v dolini med Flattachom in Spittalom nekaj ploh, trenutno pa je povsem jasno, upam da tako tudi ostane, potem bi znala biti jutri tista prava spomladanska smuka, ko je sneg zjutraj pomrznjen in nato postopno spušča (upam ... ).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja Stran 9 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2012/13
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB