Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » vrste pil

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 vrste pil « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
zmagec
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 9:50 pm    Naslov sporočila: vrste pil Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2012 21:45
Prispevkov: 4


zdravo. odločil sem se da si bom začel sam brusiti smuči pa me zanima katere vrste pil/kamnov so obvezne za optimalno pripravo smuči in kdaj se uporablja določeno pilo/kamen.

Od kotnikov imam pa to v mislih:
http://www.tesmasport.si/nastavljivi-kotnik-za-drsno-oblogo
http://www.tesmasport.si/ergo-semi/3
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kenny
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 16:35
Prispevkov: 12


Sicer ni direkten odgovor, pa vseeno- video serviserja Bode Millerja. Priprava smuči od a do ž.

http://www.youtube.com/watch?v=fxOTdT55HNY&feature=related
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Misfits
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 20:30
Prispevkov: 68


Zdravo

če imaš namen piliti le svoje pile bi predlagal naslednje - enkrat letno smuče nekomu na izravnavo na stroj, od tam dalje pa samo s kamni na dva smučarska dneva...
Kamni trd arkansas + diamanti...

Pile pa (če meniš da boš moral robnike tudi "popravljati" - mala kleparska pila (če si mesar)
+ pile cut 0, cut 1 in cut 2 - od tu dalje pa poliranje s kamni ...

PS: strošek za vso opremo je kar precejšen-preračunaj si če se ti splača ob upoštevanju, da je servis smuči med 10 in 30 ?.

Strukturo boš moral dati narest nekomu na stroj...v vsakem primeru

Iskreno povedano v tvojem vprašanju slutim, da da s tem še nisi imel veliko opravka, torej močno priporočam še obisk in razlago ob praksi pri kakem tvojem znancu, ki se s tem že ukvarja ...

LP
Misfits
_________________
sezona 13/14: MtRuapehu Whakapapa NZ 93x, Lech/Zurs/St.Anton 59x, Davos 4x

sezona 12/13; 202x = 106x MtRuapehu Whakapapa NZ, 69x Bad Kleinkirchheim, 12x Pohorje, 14xKrvavec, 1xRogla
sezona 2011/12; 65x = 1x Möltall, 5x Risoul, 17x Pohorje, 35x Bad Kleinkirchheim,7x Saalbach

_______________________
http://hendryxskis.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

Iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da je res vse o čemer piše Misfits. V moji družini smo 4 smučarji in ker je letni strošek servisa za 4 alpske in 2 tekaški smučki kar velik, sem se odločil, da nabavim opremo in začnem servisirati zadeve sam. Sprva sem nabavil samo osnovno orodje za pripravo robnikov, kar se je hitro izkazalo za nezadostno za soliden servis in sem dodatno nakupil še celo vrsto opreme (primež, ščetke, ...). Čeprav sem porabil že približno 350 EUR, še daleč nimam primerne opreme za dober servis. Ob opremi sem se seveda pridno izobraževal pri izkušenem serviserju in sedaj po približno 2 sezonah rahlo dojemam stvari.

Vsem, ki se nameravajo lotiti lastnega servisiranja smuči, toplo priporočam, da razmislijo o ekonomski smotrnosti takšne odločitve, še posebej ob dejstvu, da za dobrega serviserja potrebuješ opremo in kilometrino, ki pa boš jo doma težko dobil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Le zakaj potem vsi tisti (ki jih jaz poznam), ki dosti smučajo (30+ dni na sezono) sami rihtajo smuči (tudi sam, s tem da jaz rihtam še za celo familijo, kar znese 8 parov)....ne vem nisem toliko bogat, da bi nosil cekine na servis, če lahko zadeve sam porihtam (tud za kako amatersko tekmo)...seveda govorim o osnovnem servisu, da se razumemo, (brušenje robnikov, mazanje in popravilo kakih drobnih razic s svečakmi) ...če fant dosti smuča in ima rad urejene smuči in ga zadeva zanima, zakaj ne? Ob pogoju seveda, da se primerno izobrazi (Zvone ŽIROVNIK ima vsako jesen v LJ seminar priprave smuči, mislim, da ravno v sodelovanju s TESMO, pol pa imaš filmčkov milijon na Youtube, pa swix school)...... PS saj smo vsi začeli postopoma, in z leti se v kleti kar nabere uporabne robe....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ok oprema sicer ni zastonj, tako hudo draga pa spet ni. Za osnovne stvari je dovolj tole:
- Drzalo za pilo - 25eur
- Pila 12-14eur
- Sponka 2x 5eur
- Kamen 10eur
- Keramika 25eur
- Primezi 100eur
Nozev za fenol, ki so poleg primezev najdrazja stvar, ne rabis, saj lahko dovolj dobro podelas tudi s pilo, "kotnika" za "nastavljanje" kota na drsni oblogi za zacetek tudi ne rabis, saj se to dela bolj kot ne samo prvic, ko spustis smuci cez kamen, kasneje pa se to bolj kot ne pusti pri miru.
Za mazanje pa en star likalnik (verjeli ali ne sem oddelal kar nekaj dirk svetovnega pokala tudi s taksnim), cirklino, dve krtaci po cca. 20-30eur/komad in pa maze... za rekreacijo ni treba imeti miljon razlicnih maz, pac pa je nek univerzalen v stilu recimo Swix CH7, cisto dovolj dober. Tako da za cca. 250eur prides brez tezav skozi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmagec
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2012 21:45
Prispevkov: 4


kar se finančnega vidika tiče se splača ker imam letos že 25 dni pa še družini bi brusil smuči kar nanese 4 pare s časoma ko bi pa imel dovolj izkušenj bi pa še kakšnim znancem za manjši zaslužek

torej doma sem našel kotnik tako da to bo. zraven je še pila pa nevem ali je fina ali groba ( kakšen je namen fine in grobe? ). Torej dokupil bom še kamen, diamantno pilo in primeže. Samo keramike pa ne najdem na tesmini strani. Ali je pomembna ali se da tudi brez nje?

pa še nekaj me zanima. Ali se da naučiti samo prek interneta ali je nujno treba it na kakšen seminar ali pa imeti kakšnega zraven na začetku ki zadevo obvlada? pa še to ali se opazi z očesom da je smuča dobro nabrušena ali se to opazi šele na snegu ker bi mogoče malo začel sprobavat na starih smučeh ki jih ni škoda pa da bom vedel če mi gre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Misfits
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 20:30
Prispevkov: 68


vaja dela mojstra...torej čim več poskusov pa bo...je pa najcene in najhitreje da si na internetu pogledaš potem pa sam probaš

LP
Misfits
_________________
sezona 13/14: MtRuapehu Whakapapa NZ 93x, Lech/Zurs/St.Anton 59x, Davos 4x

sezona 12/13; 202x = 106x MtRuapehu Whakapapa NZ, 69x Bad Kleinkirchheim, 12x Pohorje, 14xKrvavec, 1xRogla
sezona 2011/12; 65x = 1x Möltall, 5x Risoul, 17x Pohorje, 35x Bad Kleinkirchheim,7x Saalbach

_______________________
http://hendryxskis.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

zmagec je napisal/a:
kar se finančnega vidika tiče se splača ker imam letos že 25 dni pa še družini bi brusil smuči kar nanese 4 pare s časoma ko bi pa imel dovolj izkušenj bi pa še kakšnim znancem za manjši zaslužek

torej doma sem našel kotnik tako da to bo. zraven je še pila pa nevem ali je fina ali groba ( kakšen je namen fine in grobe? ). Torej dokupil bom še kamen, diamantno pilo in primeže. Samo keramike pa ne najdem na tesmini strani. Ali je pomembna ali se da tudi brez nje?

pa še nekaj me zanima. Ali se da naučiti samo prek interneta ali je nujno treba it na kakšen seminar ali pa imeti kakšnega zraven na začetku ki zadevo obvlada? pa še to ali se opazi z očesom da je smuča dobro nabrušena ali se to opazi šele na snegu ker bi mogoče malo začel sprobavat na starih smučeh ki jih ni škoda pa da bom vedel če mi gre

Zmagec, to je tako, kot da bi spraševal, če se da po internetu postati dober ljubimec. V principu ja, v resnici rabiš pa nekaj prakse. Tudi jaz sem se tega lotil pred mnogo leti. Še bolj po domače. S primežem in navadno pilo, ki so bili še doma. Mislim, da smuči po mojem servisu niso bile nič slabše kot pred njim, boljše pa najbrž tudi ne. Jaz bi rekel, da če to delaš samo zaradi denarja, se najbržne splača. Če pa te to tudi veseli in imaš višje ambicije kot 1x na sezono servisirati smučke za svojo družino, se pa le loti. Neke velike škode v nobenem primeru ne moreš narediti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcus
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 12:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 20:01
Prispevkov: 13
Kraj: Tolmin

Sem malo presenečen da samo zacetek sezone daste smučke na servis, potem pa nič več. Če so mehke proge, OK ni probleme, pa na trdih ledenih strminah, ne mi govorit da vam robniki v redu primejo, razen če vozite smuk.

Sam imam pilo, pa kamen, pa domač likalnik, pa občasno sam postorim kar je potrebno, vsaj za enkrat misilm da kar v redu. Do sedaj se je še vedno poznala razlika, ko sem jih "potegnil s pilo". Če drugač ne vsaj v glavi.

Sem pa večkrat vzel dobro povečevalno steklo in pregledal robnike pred in po brušenju. Razlika se je poznala, po brušenje je bil vsaj oster rob, pred pa se je kar videlo malo zaobljen robnik. Poglejte še sami; močno luč pa dobro povečevalno steklo.

Sam se tudi pripravljam da bi dokupil opremo in si uredil prostor za serviseranje, ampak samo za lastne potrebe, pa mogpče še kakšnemu kolegu. Pa še malo občutka je potrebno imet ko držiš pilco v roki, rezultal pa se ve kakšen mora bit - ostri robniki.

Kar pa se tiče drsne obloge, važno je da je smučka "mastna", da ni izsušena drsna obloga, pa stvar šiba. Glede pa hitrosti, rekreativno smučanje je zabava, ne vožnja na čas, drugač pa je če se udeležuješ tekem, tam pa se spodobi na smučeh kaj res v redu poštimat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmagec
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2012 21:45
Prispevkov: 4


še nekaj kar se tiče diamantnih pil. Ali naj kupim modro, rdečo in zeleno za postopno ostrenje ali bi bila že ena dovolj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Glede na to, da verjetno ne dirkas, pozabi na diamante. Ja robniki bodo malo bolj grobi, pa kaj. Pila, kamen in keramika je vse kar rabis. Zares ce ni ravno ziv led, pa to govorim o ledu na WC progah, pa ce nisi vozil po kamenju, je kamen dovolj, pri rednem vzdrzevanju (po vsakem dnevu na smuceh) pa je dovolj keramika, saj ti z dvema potegoma naredi dovolj oster rob, ki zdrzi cel dan tudi mocno trde proge.
Diamanti so hudo dragi in zdrzijo zelo zelo malo casa, tako da je po moje za rekreacijo overkill.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Se strinjam s PJ-jem. Tudi mi smo nekaj časa uporabljali pilo+diamant, sedaj pa smo (tudi zaradi ??) prešaltali samo na pilo+kerakimo.

Ta kombinacija deluje in če res nisi nek tekmovalec mislim, da ne bi smelo biti nobenih težav glede ostrine.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Ali lahko kdo razloži, tudi za nas neuke, kaj je to keramika?
Lepo prosim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 8:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Keramika je tudi v varovalkah...tistih malo večjih pravokotnih....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » vrste pil
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB