Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj nevarno smučišče

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Najbolj nevarno smučišče « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 4:42 pm    Naslov sporočila: Najbolj nevarno smučišče Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Če imamo že temo o najljubšem, še ena o najbolj nevarnem.

Po mojem mnenju je to v Sloveniji z velikim naskokom Krvavec, predvsem zaradi ekstremnih kretenov, ki se najdejo gor. Par let nazaj je nekdo zbil mojega starega očeta (sicer zelo dober smučar, serijski zmagovalec 'sindikalnih' tekem v svojih kategorijah, vedno smuča previdno), ta teden je ena kamikaza snela mojega znanca, ki je stal(!) pri miru in se je nekontrolirano zabil vanj. Par let nazaj podobno s kolegico, posledica - potrgane križne vezi, pa je sicer U1.

V tujini takih slabih izkušenj niti nimam, če odštejem Nizozemce in Angleže, za katere je pomojem vsak prihod do žičnice že velik uspeh. Zato bi izpostavil Trbiž zaradi parih res nerodnih izstopov iz žičnic, kjer ti gre ob malo nepozornosti zelo hitro koleno...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
otiv
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 19:04
Prispevkov: 36


Tudi jaz poznam dva ki sta se poškodovala na Krvavcu. Oba sta previdmo smučala v njiju sta se zabila dva kamikaseka:) oba sta kolega sta imela potrgane križne vezi. Žal smučarska kultura nekaterih smučarjev je na zelo nizki ravni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

kar se mene tiče, krvavec ni nevem kako nevaren (sem velikokrat gor)in nikoli nisem imel slabe izkušnje pa tudi zelo malokrat se je zgodilo da sem videl na krvavcu posredovanje reševalcev , pa tudi ostala naša smučišča kjer večkrat boardam se mi ne zsijo nevarna. eno slabo izkušnjo imam le z rogle, kjer me je smučar zbil od zadaj vendar na srečo ni bilo nič hujšega razen parih modric in bolečin v hrbtu.
spomnim pa se pred že kar nekaj leti ko smo bili s šolo na taboru na pohorju da je našega učitelja zbil en smučar, tik pred vstopom na vlečnico, nekaj podobnega sem videl tudi pred dvema letoma na golteh, pri vstopu na sedežnico medvedjak.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

treba pa je vedeti, da so za nesreče krivi slabo vzgojeni smučarji, ki gredo preko svojih zmožnosti, ne pa osebje kateregakoli smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
otiv
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 5:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 19:04
Prispevkov: 36


Se popolnoma strinjam ljudem primankuje smučarske kulture.. Sem učitelj smučanja na Rogli in opazujem smučarjem med vožnjo po vlečnici večinoma so divjaki , ki nekontrolirano smučajo na vse ali nič po smučišču navzdol, če pa bi se dalo pa tudi navzgor . Marsikdo nezna ocenit znanje svojega smučanja.
Žal pa zaradi takšnih prihaja do nesreč na smučišču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 5:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


snowboarder je napisal/a:
treba pa je vedeti, da so za nesreče krivi slabo vzgojeni smučarji, ki gredo preko svojih zmožnosti, ne pa osebje kateregakoli smučišča.


Definitivno.

Jaz sem pač dobil občutek, da je Krvavec najbolj priljubljeno zbirališče takih kretenov v Sloveniji. Sej verjetno si od 12h naprej že varen, ker pozirajo na Plaži...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slowinter
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 3:56
Prispevkov: 70
Kraj: Kamnik

Težko primerjam z drugimi slovenskimi smučišči, ker v SLO smučam skorajda samo na Krvavcu, ampak Krvavec je v tistem trikotniku med stolpom, hotelom in dol do plaže zelo izpostavljen. Proge se zelo križajo, hitrosti so velike. Zelo nevarno in z zelo veliko nesrečami. Več kot pol smučarjev s šestsede se tam dol zapodi na polno in prek svojih zmožnosti, do plaže pa zavijejo točno 7- ali 8-krat. Brezobzirno in s slabim nadzorom hitrosti. Če bi bil kdo tako nespameten, da bi mi podelil Nadzorstvo, bi tam vsak vikend pobral vsaj 10 vozovnic - še pred kosilom!
_________________
Na kanto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Približno tako nevarnost, kot jo predstavljajo smučarji, ki ne (z)morejo nadzorovati svoje hitrosti, predstavljajo tudi smučarji, ki po postanku ob progi nadaljujejo s smučanjem, ne da bi pogledali navzgor, ali komu prekrižajo pot. Poglavje zase pa so po mojih izkušnjah, predvsem iz Trbiža, učitelji smučanja, ki s svojo kolono zapirajo celotno širino smučišča, vse prepogosto pa za svojo skupino izberejo prezahtevno smučišče in tako na "črnih" progah praktično ustavijo ves promet. Na progi, ki je namenjena najboljšim smučarjem, je malce iluzorno pričakovati, da se bodo vsi vozili s hitrostjo, kot na progah namenjenih smučaskim šolam?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Triglavski
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2012 18:00
Prispevkov: 56


Glede najnevarnejsega smucisca imam jaz tako mnenje,da se ti lhko povsod vse zgodi.Locim pa lahko med smucisci kjer je za varnost bolj ali manj poskrbljeno.Vsekakor mislim,da je za varnost povsod solidno poskrbljeno,razlike so le v detajljih,kot so otroska varovala(zame neuporabno),podajanje sider(tudi to je varnejse,kot ce ti jih ne) in druge malenkosti.
_________________
Srecno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 11:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Po moje je danes varnost bolj odvisna od smučarjev kot od smučišča. Najnevarnejša so kultna smučišča, s progami, na katere je treba iti, da se potem lahko hvališ. Pri nas je bil tak recimo Vitranc s temu primernim številom nesreč. Podoben je Mayerhofen, kjer se Nemci brez smučarskega znanja spuščajo po Harakiriju in še bolj Devil's run-u, pa kultne proge svetovnega pokala. Ugotavljam, da so na nekaterih smučiščih ljudje bolj nagnjeni k divjanju ne glede na znanje. Tak občutek imam recimo na Kačjaku in v Mokrinah. Pri nas sem, zanimivo, glede na veliko prizadevnost upraviteljev za red invarnost in glede na dokaj prazno smučišče slišal za zelo veliko trkov na Starem vrhu. Na Krvavcu se mi zdi, da je trkov manj, ker vseeno prevladujejo dobri smučarji.

Če gledamo pa sama smučišča, sem pa v tujini videl cel kup smučišč z nezavarovanimi prepadi, v katere bi v kakšni hujši megli z lahkoto zapeljal, slabo označene proge, izredno strme proge z modro oznako itd. Se mi zdi, da smo vsaj glede tega pri nas na boljšem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Pešca lahko do smrti povoziš z Fičotom ali pa z Ferrarijem...
Nevarne so lahko tudi Kandrše...problem je kot sem že omenjal...da je na smučiščih 70% folka, ki u bistvu nimajo pojma o smučanju, 20% nas pelje dobro, 10% so pa res "profiji"
Važno, je edino, da imajo spajder kombinezone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Točno tako Doc. In še nekaj bom dodal. Pretežno so vsa naša smučišča kar nevarna. Izjema je recimo druga polovica marca in naprej ali pa po 13. uri. Razlog; premalo terena za takšno gostoto smučarjev.

Vitranc je recimo po 14. uri prazen, dobesedno straši po progi. In takrat si pač lahko damo duška.

Pogrešam več redarjev. Milo rečeno se vsem skupaj jebe za varnost vseh nas. Ko pokasirajo za vozovnico, je njihova zgodba zaključena. Marsikaj bi se dalo bolje, ampak hej - ste pozabili kje živimo?
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Tudi jaz se strinjam, da so pri nas standardi varovanja na smučiščih dokaj visoki, vedno pa bi se dalo narediti še kaj več. Morda se lahko marsikaj predvidi, a vsega ni mogoče preprečiti.
In res je, da so nevarni smučarji. Vendar pa tisti, ki poležavajo po plažah, vsaj takrat to niso. Prihod in odhod s plaže pa je že lahko druga zgodba, kakor morda tudi tiste, ko je potrebno do polnega smučati do zadnjega centimetra v vrsti pred žičnico.
Nikoli tudi ne bom razumel, kako po cesti kot pešci hodimo po pločniku in se ne ustavljamo sredi ceste, niti tega ne delamo z avtomobili, smučišče pa naj bi bila prosta klepetalnica - še na promenadi je bolje urejeno.
Nekdo je tudi že omenil učitelje, ki z vrsto zaprejo skoraj celo progo in najprimernejše mesto za takšno početje se jim zdi ob kakšnem zoženju ali prelomnici. Potem pa so tu še vlakci od enega roba do drugega. O egoizmu kakšnega mlajšega tekmovalca pa je tudi škoda pisanja. Tudi pri učiteljih in trenerjih še marsikaj manjka!
Smučanje že samo po sebi z večjimi hitrosti postaja vse bolj nevarno; nespoštovanje razmer, znanja in sposobnosti pa vodi samo v eno smer; gre samo za vprašanje časa, kdaj bo prišlo do nesreče.
In ne trdim, da spadam med angelčke. Se pa poskušam izogniti tistim ki počivajo, otrokom ali slabšim smučarjem v čimvečjem loku. In potem je včasih potrebno tudi razmisliti, ali je bilo moje prehitevanje povsem korektno; kaj če prehitevani naredi nenadni manever, ali pa če se meni kaj zalomi?
Prepričan sem, da se da na snegu uživati, ne da bi kogarkoli spravljali v nevarnost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Charlie,lepo si in povsem prav si napisal.
Na Rogli na Jurgovem pa redarji kar lepo "patruljirajo" in tudi stojijo na kritičih mestih. Sicer nisem opazil, da bi kaj posebej "ukrepali", pa tudi za "strah" niso. Mogoče bi morali bolj aktivno opozarjati neprevidne smučarje-pripelješ se za njemu do vstopa na napravo in ga opozoriti-povedati mu svoje.
LP Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Pa še nekaj-
Vsi se moramo zavedati, da vzdrževalci smučišč ne morejo zaščititi vsako drevo ob smučišču (žal Cerko v teh dneh)
LP F
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj nevarno smučišče
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB