Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Kronplatz « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Dej vrzi nam link
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 7:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

ne zajebavaj.......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


fischerpro3 je napisal/a:
ne zajebavaj.......


Mal je treba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Pa dobro marko kaj je tebi???? Pa kdo je rekel, da ni peklo? dihat ne moreš, peče, premetava te...sicer pa daj poglej si še enkrat moj filmček....ja jaz vozim.....OK? Najhuje je na koncu zadnja strmina...ponavadi spodaj popolnoma pomladanske razmere z velikim luknjami, zgoraj pa beton do nekje vmesne postaje, ravnino pa v smuk preži voziš kot poakan.....zadovoljen???

Saj vem, da te je peklo. Tvoj filmček sem pogledal že pred pol leta in te že takrat občudoval. Pogledal sem ga še enkrat danes, ko si ponovno objavil link. Iz filma se ne vidi, koliko trpiš, ker se vidi samo špice. Ja vidi se luknje in južen sneg na koncu. Nisem pa opazil kakšne velike razlike v tvojem smučanju na začetku in na koncu. Najbrž si šel že od začetka z malo rezerve, ker je to edina možnost da preživiš. Jaz kaj takega ne znam. Če grem na polno zmorem enih 15 vratic, če pa ne grem na polno, sem pa takoj pod vratci.

Aja, to je tema o Kronplatzu, mi se pa tule prepucavamo koliko smo dobri ali slabi. Bom jutri popravil in napisal, kaj je novega na Kronplatzu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Ki9 je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
ne zajebavaj.......


Mal je treba


Šele sedaj sem videl, da si že nalimal link ter ga med malico v službi na telefonu ni sem videl. Sory za zajebavanje, ki to sploh ni bilo Ampak da tole zdržiš moraš biti konj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 7:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Toto okol "konja" bom vzel kot kompliment....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 7:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
Pa dobro marko kaj je tebi???? Pa kdo je rekel, da ni peklo? dihat ne moreš, peče, premetava te...sicer pa daj poglej si še enkrat moj filmček....ja jaz vozim.....OK? Najhuje je na koncu zadnja strmina...ponavadi spodaj popolnoma pomladanske razmere z velikim luknjami, zgoraj pa beton do nekje vmesne postaje, ravnino pa v smuk preži voziš kot poakan.....zadovoljen???

Saj vem, da te je peklo. Tvoj filmček sem pogledal že pred pol leta in te že takrat občudoval. Pogledal sem ga še enkrat danes, ko si ponovno objavil link. Iz filma se ne vidi, koliko trpiš, ker se vidi samo špice. Ja vidi se luknje in južen sneg na koncu. Nisem pa opazil kakšne velike razlike v tvojem smučanju na začetku in na koncu. Najbrž si šel že od začetka z malo rezerve, ker je to edina možnost da preživiš. Jaz kaj takega ne znam. Če grem na polno zmorem enih 15 vratic, če pa ne grem na polno, sem pa takoj pod vratci.

Aja, to je tema o Kronplatzu, mi se pa tule prepucavamo koliko smo dobri ali slabi. Bom jutri popravil in napisal, kaj je novega na Kronplatzu.
Heheheh.škoda da nisem dal originala...tam se sliše tud dihanje in kletvice.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Evo, kot sem obljubil nekaj o novostih. Glavna je proga Hinterberg. Poteka desno od gondole Belvedere, kjer smo včasih že smučali. Mi sicer še vedno ni jasno, zakaj so lani dali tako neumno gondolo, da je treba prestopati in smučke pestovati v naročju.


Potem poteka proga desno od kabinke Marchner. Na starejših zemljevidih je bila proga Marchner tudi desno od sedežnice Marchner (gledano navzdol), a mislim, da je bila takrat sedežnica drugje in je tole povsem nova proga.


Proga je široka modra avtocesta, podobna, kot jih je še nekaj na tej strani hriba, a se da po njej prav prijetno karvati, ker je na njej vedno manj ljudi kot na tistih proti Olangu.


Proga je seveda cela opremljena s topovi na stebrih. V sredini so to Titani, o katerih se lomijo kopja na tem forumu, zgoraj in spodaj pa kanarčki (TA)


Druga novost, je bistvena razširitev proge Piz de Plaies, ki je po izhodu iz prečne ceste zdaj zelo lepo široka. Proga je tudi za razliko od prejšnjih let zelo lepo zasnežena in ni sledu o kakšnih kamenčkih.




Potem je še nekaj manjših novosti. Recimo lopute pred tekočim trakom na sedežnicah so opremili z rdečimi in zelenimi lučkami. Se je meni zdelo nadneumno. Kot da nekdo ne ve, da pri zaprti loputi ne more naprej in ima zdaj še rdečo luč. Izgleda, da bo letos tudi večji fun-park, ki pa je bil še v izdelavi.

V San Vigiliu so zelo ponosni na svetovni pokal za ženske, ki bo tu januarja. Mislim, da znajo imeti ženske v 2. teku nekaj problemov, ker je popoldne na najstrmejšem delu zelo slaba vidljivost celo na povsem jasen dan. Mogoče bo januarja bolje. Veliko je odvisno tudi od postavljavca. Če bo progo potegnil ob levi strani, je strmina ekstremna (po moje kakšni 80-90%)



Sicer pa je predbožični čas najbrž najboljši za smuko na Kronplatzu (samo ne preveč okoli govoriti). Ljudi je zelo malo, vse proge so odprte. Tudi nikjer ni bilo postavljenih nobenih kolov, čeprav naj bi v tistih časih tam treniralo cel kup telmovalcev od Ilke, Shifrinove itd. O gneči pričajo rebrca še ob koncu smuke. Tole je na Col Toronu ob 15:30, pa jih sploh ni bilo treba iskati.


Kljub toplemu vremenu so proge dobro zdržale. Recimo Sonne, ki je cel dan povsem na soncu, je bila do konca perfektna, je pa spodaj proti prelazu bila že bolj pomladanska smuka.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 6:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 356
Kraj: Dunaj

Sedežnica (in še prej vlečnica) Marchner je bila na drugi strani stare proge. Vsopna postaja je bila tik nad teraso restavracije Marchner.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 9:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Odlično se spomniš. Jaz še od lani ne bi bil čisto siguren, če je ta proga že bila tam. So si čisto preveč podobne. Sem sklepal, da je res nova in da je bila sedežnica prej bolj desno na podlagi tegale 12 let starega zemljevida. V resnici ni prav veliko sprememb. Nove proge Ried in Lorenzi, na drugi strani pa Piculin. Sploh Lorenzi mi je zanimiv. Ne vem, zakaj so jo sploh postavili sem, če skoraj nikoli ne dela (oziroma dela samo, kadar je zelo velika gneča), niti nima svoje proge. Bi bilo bolje, če bi zamenjali nekoliko ostareli Olang s čim zmogljivejšim. Za kakšno manjšo zmedo in iskanje so pa poskrbeli s tem, da je proga Lorenci ob sedežnici Arndt in ne ob žičnici Lorenzi. Mogoče pa to namiguje, da bodo Lorenzija enkrat potegnili dol do doline. Ker če se prav spomnim, smo se nekoč davno že spuščali od Marchnerja do Olanga nekako v bližini ceste, ki smo jo večkrat prečkali. Nisem siguren, lahko da je bilo to samo ob koncu dneva, ko smo zamudili zadnjo vožnjo žičnice, ali pa se je prav zares smučalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Na, pa je konec smučarskega dopusta, edinega v tujini . Vse lepo prehitro mine. Ves teden smo imeli lepo sončno vreme in temperature od -5°C pa tja do -17°C zjutraj, a sploh ni bilo mrzlo, če si se gibal. Skratka, spet "špica" dopust na Kronplatzu, kje v tem času tudi ljudi ni preveč.

Vrh Kronplatza s proge Pre da Peres

Na progi Erta bo 24.01.2017 svetovni pokal žensk v veleslalomu

Tako se vidi proga Pre da Peres z vrha Kronplatza

Sedaj pa z vrha Kronplatza proti Brunicu po sončni progi Seewisse

_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Stane, a je na Erti dopoldne še vedno bolj slaba vidljivost. Decembra je bila tako slaba, da me skrbi, kako bodo to ženske zvozile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

na EP, 18. decembra, je bila ob cca 10 dopoldan in jasnem vremenu skoraj cela zadnja strmina na soncu. Vsaj (po progi navzdol gledano) levi 2/3
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1020


Erta ob 8:25... svetloba bo super. Sobotni smuk v Garmischu je bil prava črna luknja.



Drugače pa perfekten dan na Kronplatzu danes...






_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 11:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


prav nagravžne slike...


so pa progo speljali bolj po levi strani gledano od spodaj, ki je položnejša..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 51 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB